Uniwersum "Pieśni Lodu i Ognia" ("A Song of Ice and Fire") / "Game of Thrones" [HBO]

+
Tak jak jestem alergicznie nastawiony do wszelkich prób wywierania presji na twórców, tak te stroje wyglądają dość dziwnie.
Z drugiej strony - ocenię efekt finalny, może się okazać, że w samym serialu inkryminowane pancerze będą wyglądać dobrze.
 
Wczoraj zakończyły się zdjęcia do 5. sezonu, bijąc dotychczasowy rekord o jakieś kilkanaście dni. Istnieje spora szansa, że w niedzielę HBO wyemituje spot z ramówką na 2015 rok i podobnie jak ostatnio, zobaczymy tam z 6 sekund nowego sezonu.
 
@galadh - masz na myśli ten teaser prawda?
Obejrzałem go klatka po klatce i jedyna nowość która tam była to czarno-białe drzwi, które widzimy przez sekundę :p Reszta to sceny z 4 sezonu tyle że z nałożonym filtrem oraz głos Melisandre z 3 sezonu

Spot z ramówką może i będzie w niedzielę, ale na konkretny trailer 5 sezonu poczekamy chyba do stycznia.
Takie mam przeczucie...
 
<!-- BEGIN TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->
@<a href="http://forums.cdprojektred.com/member.php?u=2092959" target="_blank">galadh</a>
<!-- END TEMPLATE: dbtech_usertag_mention --> - masz na myśli ten teaser prawda?

Nie, chodziło mi o końcoworoczne promo z grudnia 2013, w którym po raz pierwszy zobaczyliśmy kilka sekund sezonu 4.

Tak od 1:37.
 
@mrrruczit, zdeczko to mało powiedziane, jak dla mnie to ostatnie sezony walą szczerbizmem i to bardzo boleśnie :p Choć oczywiście jakość wykonania jest nieporównywalnie lepsza i dlatego nadal dobrze się to ogląda.
 
Jaki film, nie wiem o czym mowa, przecież pierwszy będzie Platige Image. Ale kumam bazę to nie oglądam.

PS: Jakby ktoś nie dojrzał w odpowiednim temacie, to gra Gra o Tron od Telltale rewelacyjna :)
 
Jakby ktoś nie dojrzał w odpowiednim temacie, to gra Gra o Tron od Telltale rewelacyjna :)
Ród Forresterów - nie jestem całkowicie pewien czy to nawiązanie do tego, że żyją w lesie czy też nawiązanie do pewnej opery mydlanej...
View attachment 8520

A tak w ogóle to ta gra ma jedynie słuszną ścieżkę, czy też jest kilka zakończeń przygody?
 

Attachments

  • futurama-fry-not-sure-if.jpg
    futurama-fry-not-sure-if.jpg
    26.4 KB · Views: 50
A tak w ogóle to ta gra ma jedynie słuszną ścieżkę, czy też jest kilka zakończeń przygody?
To się okaże jak wyjdzie całość; co do pierwszego epizodu to gram drugi raz, jutro dam znać czy jakieś większe różnice.
Ale większych różnic bym nie przewidywał - gry Telltale to raczej jednorazowa przygoda ;)
 
W sieci pojawił się drugi teaser 5 sezonu.
Z dostępem do niego HBO nieźle namotało. Materiał jest dostępny na Twitterze, ale tylko z urządzeń mobilnych. Na dodatek można go obejrzeć tylko raz bo potem znika... Ale na szczęście mamy YouTube i prężną społeczność, więc zapowiedź daję poniżej bez żadnych limitów.

Tutaj macie wersję ze strony oficjalnej:

Tutaj macie wykadrowane to co trzeba. Dodatkowo jest zapętlenie bo materiał sam w sobie jest krótki.
Moje wrażenia? Chcę KONKRETNĄ zapowiedź :( Znów mam wrażenie, że ten materiał to zbitka scen z poprzednich sezonów...
 
W sieci pojawił się drugi teaser 5 sezonu.
Moje wrażenia? Chcę KONKRETNĄ zapowiedź :( Znów mam wrażenie, że ten materiał to zbitka scen z poprzednich sezonów...

Owszem, mamy tutaj dosłownie 2 nowe ujęcia - Aryę na łodzi wiosłowej z kapitanem z finału 4. sezonu oraz Cersei wyglądającą z lektyki. Podobno jest jeszcze drugi teaser z Jaime'em, ale póki co nikt nie zdołał go uwiecznić. Machina marketingowa jak na razie zawodzi, ale gwoli uczciwości w przypadku poprzedniego sezonu ruszyła dopiero w styczniu. Do końca roku możemy spodziewać się jeszcze ewentualnie wspomnianego przeze mnie promo z ramówką na 2015, gdzie może być jeszcze z kilka takich ujęć.

W sumie cieszę się, że tym razem z pracy na planie wyciekło stosunkowo niewiele informacji, jest potencjał na wiele niespodzianek, oby w pozytywnym tego słowa znaczeniu.
 
@galadh
Zostaje uzbroić się w cierpliwość do stycznia a potem kupić zapas środków uspokajających aby dotrwać do kwietnia...
Ludzie, którzy czekają tylko na serial i tak nie mogą narzekać... 6 tomu książki dalej nie widać na horyzoncie :(

@Rustine & @HuntMocy
W przypadku GoT ciężko mówić o czystym szczebiźmie bo scenarzyści WSPÓŁPRACUJĄ z Martinem. W "Wiedźminie A.D. 2001" czegoś takiego nie było...
W sumie to AS-a zdaje się niewiele obchodzić co robią z Geraltem. Z REDami też nie współpracuje...
 
@Rustine & @HuntMocy
W przypadku GoT ciężko mówić o czystym szczebiźmie bo scenarzyści WSPÓŁPRACUJĄ z Martinem. W "Wiedźminie A.D. 2001" czegoś takiego nie było...
W sumie to AS-a zdaje się niewiele obchodzić co robią z Geraltem. Z REDami też nie współpracuje...

Bo z AS-em trzeba, niestety, po znajomości. Przy komiksie aktywnie współpracował, przekazywał własne pomysły, dialogi, scenariusz jednego z zeszytów. Film i serial zlał w większości (coś tam się udzielił wcześniej, ale później się zdecydowanie odciął - trza by w archiwum wywiady obadać znowu). Grę Wyobraźni zlał, ale jej twórcy zlali jego, sądząc, że do wiernego opisania świata starczy im ZONA (hueue). Z Redami współpracował nad jedynką przy mapie (otwartym pozostaje pytanie, czemu nie pokazał im własnej...), przeczytał też podobno scenariusz. O dwójce nie słyszałem, a przy trójce sam niedawno w wywiadzie przyznał, że jak się nie pytają, to się nie wtrąca.
Za to teraz współpracuje z Fonopolis rzekomo nad wymową nazw i słownikiem.

Autor zmiennym jest...
 
Top Bottom