Anime i manga

+
Chyba nie takie zaćmienie mieliśmy ;)...

A tak przy okazji będą kolejne części filmu, czy to już koniec?
 
@I_w_a_N, nie wiadomo. Z ostatniej wypowiedzi reżysera wynikało, że ciąg dalszy wciąż jest w planach, ale ta informacja pochodzi z początku 2013 roku, od tamtej pory cisza. Początkowo miał to być wielki projekt rozplanowany na 10 lat, ale filmy wyszły średniawe (głównie ze względu na cięcia fabularne) i słabo się sprzedały. Ponieważ jednak nie było żadnej oficjalnej informacji o tym że kolejnych części nie będzie to wciąż jest nadzieja ;)
 
Początkowo miał to być wielki projekt rozplanowany na 10 lat, ale filmy wyszły średniawe
 
Last edited:
Wiesz @Hostile, takie krążą opinie, sami twórcy przyznali, że to i owo muszą poprawić i przez to się przesunęła premiera trójki. Mnie się trylogia podobała, ale dziury fabularne wypełniałem znajomością pierwowzoru, większość fanów była jednak rozczarowana i filmy po prostu nie zarobiły.
 
Wiesz @Hostile, takie krążą opinie, sami twórcy przyznali, że to i owo muszą poprawić i przez to się przesunęła premiera trójki. Mnie się trylogia podobała, ale dziury fabularne wypełniałem znajomością pierwowzoru, większość fanów była jednak rozczarowana i filmy po prostu nie zarobiły.

Filmy były dobre, ale największym ich problemem było to, że w zestawieniu z genialną mangą wypadały słabo :p
Dziury fabularne też nie były dla mnie problemem, bo zdawałem sobie sprawę, że przy tak rozległym materiale są mocno ograniczeni czasowo w tych trzech filmach, poza tym i tak lepiej sobie to rozplanowali niż w 25-odcinkowej serii, gdzie twórcy po prostu zmarnowali część odcinków na własne wstawki (bezsensowne starcia z generałem Adonem, których nawet nie było w mandze) i przekładanie każdego dialogu słowo w słowo oraz wywalili część istotnych rzeczy z mangi (Puck, Bakiraka, Wyald, Skeleton Knight) po to, by nie wyrobić się w czasie z sensownym i satysfakcjonującym zakończeniem. W filmach to zakończenie (oczywiście proszące się o ciąg dalszy) przynajmniej jest :p

A mangowym purystom i tak nic nie będzie pasować :p
 
Filmy były dobre, ale największym ich problemem było to, że w zestawieniu z genialną mangą wypadały słabo :p
Dziury fabularne też nie były dla mnie problemem, bo zdawałem sobie sprawę, że przy tak rozległym materiale są mocno ograniczeni czasowo w tych trzech filmach,
Filmy były słabe i nawet nie długość była ich problemem, tylko fakt że nie ujęły z arcu złotej ery tego, co było w nim najlepsze.
Nie wspominając o tym, że gdyby każdy trwał po dwie godziny to te cięcia w fabule nie byłyby problemem i dałoby się to gdzieś tam upchnąć w sensowny sposób.
Ktoś powie, że zabrakło budżetu, ale czas filmów tego nie usprawiedliwia bo od strony wizualnej też było momentami słabo. Montaż sprawia, że całość ogląda się jak streszczenie mangi, a nie jak pełnoprawny film. Zawiodłem się strasznie ogólnie rzecz biorąc i przykro mi, że ta manga prawdopodobnie nigdy nie doczeka się solidnej ekranizacji.

Nie liczyłbym na więcej. A nawet jeśli się coś pojawi, to pewnie "mehnę" i nie wrócę do tego.
 
Ciężko mi powiedzieć, bo mangi nie czytałem, widziałem dwie pierwsze serie anime i pierwszy film aktorski. Tak czy siak, wszystko bazuje na tych samych visual novel więc historia jest raczej ta sama (seria pytań i seria odpowiedzi) tylko opowiedziana w nieco inny sposób.
 
Jakieś dobre anime możecie polecić ? Nie za krótkie ale też nie za długie. Z wcześniejszych jakie oglądałem to:
Naruto
Death Note
Kuroko no Basket
Sword Art Online

I wszystkie były super. Szukam czegoś z ciekawą fabułą, fajnymi postaciami, dobrą kreską i klimatycznym soundtrackiem. No i nie może zabraknąć epickich momentów przy których będziemy chcieli powiedzieć tzw "wow :)" . Więc jak ? Znajdzie się coś godnego polecenia ?
 
@Aragorn96r, patrząc po wymienionych tytułach to myślę że najbardziej spodobają ci się Shingeki no Kyojin oraz Eyeshield 21.


A tymczasem, anime na podstawie Driftersów jest w produkcji :D Były zajawki, były plotki, wszyscy chcieli, ale dopiero teraz pojawiło się oficjalne ogłoszenie, że moja ulubiona z obecnie wychodzących mang trafi na ekrany :D



http://www.nbcuni.co.jp/rondorobe/anime/drifters/

Dla nieobeznanych, jedna z najnowszych serii autora Hellsinga - mamy świat fantasty spod znaku magii i miecza, w którym dwa stronnictwa toczą wielką wojnę. Obie grupy pozyskują dodatkowych żołnierzy wśród bohaterów historycznych z naszego świata*, a to w praktyce oznacza, że walczą tutaj zarówno elfy, krasnoludy, smoki czy magowie jak i samuraje, rycerze, rewolwerowcy i piloci myśliwców. Do tego krew, flaki, cycki, absurdalne gagi i czarny humor :D

Seria doczekała się ni to reklamówki ni to zajawki anime wraz z ostatnią częścią Hellsinga, a wyglądało to tak:


*Są to m. in. Nobunaga Oda, Grigori Rasputin, Hannibal, Joanna d'Arc czy Hrabia de Saint-Germain.

---------- Zaktualizowano 21:00 ----------

Nie wiem jak mogłem o tym zapomnieć, ale do polecajek dla @Aragorn96r dorzucam jeszcze Fullmetal Alchemist (koniecznie ten nowszy).

 
Skończyłem trzeci tom Berserka :).

Było fajnie i powoli zbliżam się do tego co znałem ze starego anime (manga kończy się na początku Złotego Wieku).
Teraz tylko czekać do maja ]:-> ...
 
Początku Złotego Wieku nie było w anime (ani jednym ani drugim), od razu przeskoczyli do walki z Bazuso ;) A zobaczysz za jakieś 10-11 tomów co się będzie działo jak się skończy ten prolog :D
 
Tak swoją drogą jeśli obecne tomy zostały, w oryginale, wydane w 1991 roku, to jesteśmy niemal ćwierć wieku za "resztą świata".

P.S. Jak długo można tworzyć mangę? Bo widzę, że Berserk ukazuje się od 1989 roku :shock: ...
 
Trochę mu schodzi, ale w ostatnich latach kolejne rozdziały ukazują się dość rzadko, ale może dzięki temu ta seria nadal jest dobra? Historia wciąż interesująca i zaskakująca, rysunki nawet jeszcze lepsze. Zresztą Berserk nie jest wcale najdłużej ukazującą się serią, Kochikame czy JoJo's Bizarre chociażby biją go na głowę mając odpowiednio po 193 i 113 i nadal wychodzą :p

Jeśli utrzyma się tempo to w ok sześć lat powinniśmy dotrzeć do bieżących wydarzeń w Berserku. Obstawiam, że w Japonii wyjdzie może 4-5 tomów przez ten czas.
 
Szykuje się rewolucja na polskim rynku mangowym, otóż wydawnictwo JPF zamierza wejść w cyfrową dystrybucję. Już w tym miesiącu do sprzedaży trafią cyfrowe wersje dwóch serii: Dragon Ball i All You Need Is Kill. Takie wersje będą dostępne m. in. w empik.com, apple store czy virtualo.pl i działać na tabletach, czytnikach kindle, smartfonach i komputerach. Cena ma być ok 20% niższa od wydania papierowego jednak cyfrówki nie zastąpią go i wersje drukowane nadal będą wychodzić.

Osobiście jestem raczej zwolennikiem papieru czy to w przypadku komiksów czy książek, ale inicjatywa warta docenienia.

I jeszcze jedna ciekawostka, Studio JG wyda light novelkę z serii Toradora, będzie to już trzecia książka tego typu po Sword Art Online i All You Need Is Kill na naszym rynku. Oby tak dalej, a może w końcu doczekam Slayersów, Full Metal Panic i Vampire Hunter D :D
 
Top Bottom