BEHIND THE SETTINGS — DLSS 3 & PATH TRACING | Wideo techniczne

+

Lilayah

CD PROJEKT RED
Przedstawiamy "Behind the Settings" — nową serię, w której przybliżymy Wam techniczne aspekty naszych gier!

W pierwszym odcinku, Joao Pedro de Mello (Starszy Specjalista ds. Doświadczeń Graczy), wraz ze swoimi gośćmi — Cezarym Bellą (Programista Grafiki), Jakubem Knapikiem (Globalny Dyrektor Artystyczny) i Giovannim de Francesco (Starszy Techniczny Artysta Oświetlenia), przedstawią nadchodzącą wersję zapoznawczą trybu Ray Tracing: Overdrive, która pojawi się w grze w aktualizacji 1.62, omawiając DLSS 3 i path tracing.

 
Fajnie.

Będzie okazja okazja aby wrócić do CP 2077 jak złoży się nowy komp pod W4 :p ...

Do zobaczenia w 2027-2028 :howdy:.
 

Chodak

Forum veteran
Hehe, ja po złożeniu niedawno nowego kompa nastawiałem się na powtórkę Cyberpunka gdy wyjdzie Phantom Liberty.

Patrząc na stan obecnej wersji Wiedźmina 3, poważnie się zastanawiam czy mój RTX 4080 uciągnie nową wersję CP. XD
 
Ja tam nie wariuję i czekam (z upgrade'em) na premierę W4.

A przy okazji mały przedsmak od DF:


P.S. Widać też, że path tracing to wciąż pieśń przyszłości nawet jak dla RTX 4xxx (zapewne dopiero rodzina RTX 5xxx zacznie sobie z tym sensownie radzić - jak było przy okazji ray tracing z RTX 2xxx i RTX 3xxx).
 
Dlaczego piesn przyszlosci? RTX4x daje rade z tego co widze. Oczywiscie na razie skierowane do waskiego grona odbiorcow ale wyglada na to, ze robote robi.
 
Do trzech razy sztuka nie udało się z Nvidia PhysX i Hairworks to wałek z RT rozegrali koncertowo i teraz mają pretekst do podwyższania wymagań i sprzedaży nowy generacji kart graficznych....
 
Dlaczego piesn przyszlosci? RTX4x daje rade z tego co widze. Oczywiscie na razie skierowane do waskiego grona odbiorcow ale wyglada na to, ze robote robi.

Już tłumaczę co miałem na myśli.

Otóż podobnie jak z RT pierwsze produkty wprowadzają pewien "ficzer", a dopiero następna rodzina w pełni opanowuje jego zastosowanie. Tak było z RTX 2xxx i RTX 3xxx, gdzie w pierwszej generacji RT było (jako tako) sensownym rozwiązaniem jedynie dla topu kart, a w następnej rodzinie już sensowne dla średniego segmentu czy nawet low (w odpowiednich ustawnikach i rozdzielczościach).
Co z tego, że PT w CP 2077 odpalisz komfortowo na kartach za 8 500 - 10 000 PLN, i to tylko dzięki porządnej ingerencji technik "upscallingu", jak na średnim segmencie już się tak ładnie nie pobawisz (chociaż też niby uruchomisz).

Przy okazji:


:eek: ...
 
Last edited:
Dla tych co chcą się cieszyć (namiastką) PT na kartach poprzedniej generacji (3xxx - nie będące zupełnym topem) powstał MOD , który redukuje nieco wymagania (kosztem zasięgu efektu i zmniejszeniem ilości odbić promieni RT).

Co więc zyskujemy?
Całe oświetlenie jest teraz liczone ze źródeł światła za pomocą RT (wcześniej była to hybryda starych rozwiązań oraz RT) i możliwość sensownego odpalenia na kartach średniego (czy raczej wyższego) segmentu poprzedniej generacji. Sam na pewno spróbuję, mimo iż normalny PT odpala na mojej karcie, ale satysfakcjonującego FPS raczej nie da się uzyskać w znośnej rozdzielczości (bez bardzo agresywnego DLSS).
 
Top Bottom