"Cyberpunk się wypłaszczył" - czyli problem z uruchomieniem gry.

+
już chyba wiem gdzie u mnie jest problem :/ z Windowsem :D
Windows 8.1 mam a on nie obsługuje dx12 i pewnie dlatego gra nie wstaje :/ ale jaja
Win 7 i Win 10 mają wsparcie dla dx12 a Win 8.1 już nie :/ czyli albo odpuścić albo zrobić upgrade do Win 10. Chamstwo
 
Mi to żadnej różnicy nie zrobi bo puki co i tak nie chce się odpalić - nawet do ekranu startowego gry wejść nie mogę.
Jak możesz to podaj nawę pliku i miejsce gdzie on jest. Może ręczna zmiana rozdzielczości pomoże.
Przed magią sprawdź spójność plików gry.
Jeśli sprawdziłeś spójność plików gry i nadal nic, to podpowiem gdzie znajdziesz plik ustawień gry i która linijka odpowiada za zmianę rozdzielczości.

Plik ustawień gry znajdziesz w
dysk C Użytkownicy\twoja_nazwa_użytkownika\AppData\Local\CD Projekt Red\Cyberpunk 2077\
plik ustawień to > UserSettings.json

Uwaga, folder appdata jest folderem ukrytym.
Jeśli go nie widzisz, to proszę kliknij w systemie ikonkę lupy lub wpisz w polu wyszukiwania
%LOCALAPPDATA%
i pierdyknij w klawisz enter

Linijki odpowiadająca za rozdzielczość
Code:
              {
                    "name": "Resolution",
                    "type": "string_list",
                    "is_dynamic": true,
                    "value": "2056x1440",
                    "index": 13
                },
Rozdzielczość jest w linijce "value": "2056x1440",
Jest to linijka numer 918.

Uwaga, zalecam abyś zrobił kopię bezpieczeństwa pliku przed edytowaniem, jak i edytował tylko i wyłącznie darmowym programem notepad++
 
już chyba wiem gdzie u mnie jest problem :/ z Windowsem :D
Windows 8.1 mam a on nie obsługuje dx12 i pewnie dlatego gra nie wstaje :/ ale jaja
Win 7 i Win 10 mają wsparcie dla dx12 a Win 8.1 już nie :/ czyli albo odpuścić albo zrobić upgrade do Win 10. Chamstwo
U mnie win10 i też nie bangla.
Podejrzewam, że gra dalej jest mocno niedopracowana i niesprawdzona, ale już nie mogli sobie pozwolić na koleje przesunięcie. Teraz robimy za testerów i będą naprawiać na bieżąco.
 
Do kompletu dodaj wersję systemu, jak i model karty graficznej.
Być może pomoże komuś z podobnym problemem.
ps.
Na systemie windows 10 pro w wersji 20H2 19042.685 i karcie graficznej RTX 2080 super gaming x trio + najnowsze sterowniki nie miałem problemów z wyjściem z garażu i jak (odpukać) nie mam problemów z grą.
**********************************************************************************************
kompilacja ta sama co u Ciebie, karta też, procesor to i7 6700K
20H2 19042.685 i karcie graficznej MSI RTX 2080 super gaming x trio +

Masz śledzenie promieni włączone? Jeśli tak to jaką masz wartość ustawioną? Srednia, ultra czy niewiarygodna?
 
Witam.U mnie nie pomogła żadna z metod opisanych ani znalezionych na yt. Gra nadal się nie włączała. Wszystkie sterowniki mam aktualne. Po zaktualizowaniu Windows10 gra się normalnie uruchamia.
 
Masz śledzenie promieni włączone? Jeśli tak to jaką masz wartość ustawioną? Srednia, ultra czy niewiarygodna?
1607637073387.png
 
U mnie pomogła aktualizacja windowsa, być może DirectX bo mam 2 dni po formacie i teraz wszystko chodzi. Więc sprawdził bym biblioteke DirectX.
 
U mnie pomogła duża aktualizacja windowsa, możliwe że DirectX bo mam 2 dni po formacie więc wszystko było jeszcze czyste. Sprawdził bym biblioteke DirectX. Wcześniej miałem błąd przy uruchamianiu gry.
 
spróbujcie tego, mi nie pomogło, ale może komuś z was zadziała
Co ma zadziałać jeśli dodałeś tylko zdjęcie, z którego gracze mogą dowiedzieć się gdzie jest lokalizacja pliku Cyberpunk2077.exe

Wydaje mi się, że o czymś zapomniałeś ;)

edit
Już wiem o czym :)
https://support.cdprojektred.com/pl...y-starcie-blad-cyberpunk-2077-wyplaszczyl-sie

Do podpowiedzi dodałbym, aby gracze dodali do wyjątków antywirusa plik Cyberpunk2077.exe bo źle ustawiony może blokować plik.

Dodałbym też,że jeśli któryś z graczy posiada windows defender, to zainteresowałbym się jego ustawieniami, a dokładnie wykluczeniami.

Windows defender > ochrona przed wirusami i zagrożeniami > ustawienia ochrony przed wirusami i zagrożeniami > zarządzaj ustawieniami.

1607647333080.png


Następnie pod Wykluczenia klikamy > dodaj lub usuń wykluczenia.
1607647440175.png


Klikamy dodaj wykluczenie i wybieramy plik
Wyszukujemy lokalizację pliku Cyberpunk2077.exe
Zaznaczamy plik lewym przyciskiem myszki i klikamy otwórz.
// Gdzie znaleźć plik Cyberpunk2077.exe dowiecie się klikając tutaj.

Idźmy krok dalej.

Ponownie dodajcie wykluczenie tym razem wybierając folder.
Wyszukujecie główny folder gry i klikacie wybierz folder.
// główny folder gry, to folder, w którym znajduje się między innymi folder bin i pliki
REDprelauncher.exe
setup_redlauncher.exe

1607648100009.png



A co jeśli pójdziemy jeszcze jeden krok dalej? PC nie wybuchnie ;)

Ponownie dodajemy wykluczenie wybierając folder.
Wyszukujemy folder o nazwie CD Projekt Red
Standardowo znajdziecie go w
C:\Użytkownicy\twoja_nazwa_użytkownika\AppData\Local\Programs

Uwaga, folder appdata standardowo jest folderem ukrytym.
Jeśli go nie widzisz, to proszę kliknij w systemie ikonkę lupy lub wpisz w polu wyszukiwania
%LOCALAPPDATA%
i pierdyknij w klawisz enter

Ewentualnie w pasku okna eksploratora pików wpisz
%LOCALAPPDATA%\Programs
i naciśnij klawisz enter
1607651911841.png


Będąc w folderze Programs zaznaczamy lewym przyciskiem myszki folder CD Projekt Red i klikamy wybierz folder.
1607648538255.png


A może jeszcze jeden kroczek?

Ponownie dodaj wykluczenie wybierając plik.
Wyszukaj plik REDlauncher.exe
Znajdziesz go w
C:\Użytkownicy\twoja_nazwa_użytkownika\AppData\Local\Programs\CD Projekt Red\REDlauncher\

Nie zaszkodzi dodać też pliku QtWebEngineProcess.exe
Znajdziecie go w tym samym folderze, w którym jest REDlauncher.exe
 
Last edited:
Reinstalacja oczywiście nie pomogła. Ale zdaje się, ze tajemnica sie wyjaśniła. Cyberpunk dziala tylko na win7 i 10 (a ja mam 8.1) . Na tym systemie directx12 nie zainstaluję więc
kapilca. O zwrocie kasy pewnie mogę sobie pomarzyć :/
 
Reinstalacja oczywiście nie pomogła. Ale zdaje się, ze tajemnica sie wyjaśniła. Cyberpunk dziala tylko na win7 i 10 (a ja mam 8.1) . Na tym systemie directx12 nie zainstaluję więc
kapilca. O zwrocie kasy pewnie mogę sobie pomarzyć :/
Jeśli chcesz, to w prywatnej wiadomości mogę ci podpowiedzieć, jak za darmo i legalnie zaktualizować system do windows 10 ;)

edit
Jeśli grę kupiłeś na steam i w nią nie zagrałeś, to masz jeśli się nie mylę 14 dni na zwrot.

edit2
ślepy ja, na gog masz 30 dni na zwrot gry.
https://support.gog.com/hc/pl/articles/360006129837?product=gog
 
Last edited:
1. To, że Microsoft nie zablokował jeszcze możliwości migracji (przynajmniej w zeszłym miesiącu jeszcze działalo) nie oznacza, że jest to nadal legalne :p zdania na ten temat są podzielone ;).
2. Od lat unikam migracji na w10 jak ognia i nie wiem, czy nawet Cyberpunk jest w stanie mnie przekonać do przesiadki :D
3. Mniej ortodoksyjnym użytkownikom sposób może pomóc a więc głoś dobrą nowinę ^.^
 
W10 jest na prawdę w tym momencie świetnym systemem, nie ma się czego bać.

Co do gry, to stwierdziłem, że dam sobie spokój z Cyberpunkiem do czasu, aż nie będzie połatany, żeby nie psuć sobie zabawy. Też Wam radzę, zamiast się męczyć z jakimiś problemami poczekajcie z miesiąc i sobie pograjcie w coś innego.
 
Czy to jest jakiś żart? Kupujesz grę, no może być parę niedociągnięć ale żeby gra się wyłączała co chwila. Zaraz zrobię zwrot produktu.
Pracujcie nad tym szybko i dajcie łatkę bo nie idzie grać.
 
Ta gra zasługiwała na kolejne kilka miesięcy pracy przy niej, jak te bugi beda poprawione to ta gra bedzie arcydzielem
 
Ok grzebałem po necie i u mnie pomogło wczytanie poprzedniego zapisu z gry. Zmieniłem też sterowniki na starsze i już gram 20 minut i mnie nie wywaliło. Trzeba często zapisywać grę.
 
Od wczoraj nie mogę uruchomić gry. Cały czas cyberpunk się wypłaszcza.
Edycja steam. Win10, 4770K, 16 GB ramu, GTX780.
Grę już przeinstalowywałem, sprawdzałem spójność plików, robiłem downgrade sterowników, zamykałem antywirusa.
Z przykrością muszę stwierdzić, że takiej beznadziei to ja się nie spodziewałem. Dobrze, że tylko 2 dni urlopu na to "doświadczenie" zmarnowałem.
Ja mam identycznie i też wszystkiego już próbowałem nic nie pomogło
 
Top Bottom