GOG - dlaczego nie ma polskiego języka i rozliczenia w złotówkach?

+

Inccub

Forum veteran
GOG - dlaczego nie ma polskiego języka i rozliczenia w złotówkach?

Hej, nie za bardzo miałem pomysł, gdzie taki temat założyć, więc zakładam tutaj. Mam nadzieję, że nie dubluję nikogo, ale nie chce mi się przekopywać przez całe forum.

Więc jak w temacie - czemu nie ma polskiej wersji GOG, skoro jest już nawet rosyjska? Zwłaszcza, że to podobno rodzima strona... CDP.PL nie wydaje mi się alternatywą. Trochę wieś, biorąc pod uwagę, że taki Steam, chociaż polski nie jest, nasz język oferuje. Nie znajduje logicznego powodu, odkąd GOG sprzedaje gry z językiem polskim, a CD PROJEKT spaja konta forum z GOG.


Ktoś ma jakieś sensowne wyjaśnienie tej olewki Polaków przez Polaków? ;)
 
Ktoś ma jakieś sensowne wyjaśnienie tej olewki Polaków przez Polaków? ;)

Jedynym wyjaśnieniem są koszty stworzenia strony w nowej wersji językowej dla niewielkiego w gruncie rzeczy rynku. Widocznie liczba osób z Polski kupująca na GOG-u jest zbyt mała, żeby to się opłacało. Z drugiej strony, może gdyby była polska wersja strony, a przede wszystkim gry w polskiej wersji językowej, to sprzedaż byłaby większa.
 

Inccub

Forum veteran
Polska nie jest znowu aż tak małym rynkiem. Jest sporo milionów polskojęzycznych graczy, tym bardziej boli, że strona stworzona przez Polaków omija język polski. Sam angielski bym zrozumiał, ale jak dochodzi do tego francuski, niemiecki a do tego rosyjski, sprawa robi się przykra.

Sam bym coś tam kupił, nie mam problemów z językiem angielskim, ale dla zasady tego nie robię. Poczekam, aż może kiedyś będę targetem GOGa.
 
Może po wypuszczeniu Galaxy coś się w tej sprawie zmieni bo też mnie dziwi czemu rodzima strona nie ma języka polskiego. Nie miałbym nic do powiedzenia gdyby był tylko angielski ale obecnie jest tam do wyboru 4 języki: niemiecki, angielski, francuski oraz rosyjski i 2 różne waluty: $, €. Gdyby była polska wersja strony i złotówki na pokładzie pewnie ludzie zaczęliby bardziej zwracać na nią uwagę ;)
 
Więc jak w temacie - czemu nie ma polskiej wersji GOG, skoro jest już nawet rosyjska? Zwłaszcza, że to podobno rodzima strona... CDP.PL nie wydaje mi się alternatywą. Trochę wieś, biorąc pod uwagę, że taki Steam, chociaż polski nie jest, nasz język oferuje. Nie znajduje logicznego powodu, odkąd GOG sprzedaje gry z językiem polskim, a CD PROJEKT spaja konta forum z GOG.

Czemu Polacy olewają Polaków jeżeli chodzi o stronę w rodzimym języku? Cóż, nam jako jednej z niewielu nacji na świecie nie jest potrzebna znajomość obcych języków, by je rozumieć. Ja np. odkryłem ostatnio, że rozumiem język hiszpański :p


:D
 
gog.com powinien otworzyć się*także na rynek amerykański i walutę $. Liczę, że w tym roku pojawi się polski język i PLNy :)
 
Ktoś ma jakieś sensowne wyjaśnienie tej olewki Polaków przez Polaków?
Polacy dają się jeszcze doić po cenach ogólnie obowiązujących w krajach Pierwszego Świata. Jak konflikt na wschodzie mocniej odciśnie swoje piętno na naszych budżetach i sprzedaż gier na GoG-u w Polsce spadnie do poziomu wymagającego wprowadzenia specjalnych cen dla naszego regionu, to wyróżnią również nas.
 
Last edited:
Więc jak w temacie - czemu nie ma polskiej wersji GOG,
Bo Polacy - z tego co pamiętam - to 2-3% wszystkich użytkowników GOG.

skoro jest już nawet rosyjska?
Rosyjska jest dlatego, że Rosjanie zostawiają na GOG-u swoje pieniądze. Generalnie PC gaming w Rosji to potęga. Silny jest również w Europie Centralnej i Niemczech. Liczbowo oczywiście dominują kraje anglosaskie (USA, UK, Australia, Kanada) - ponad 60% udziałów.

CDP.PL nie wydaje mi się alternatywą.
Bo nie jest. Raz, że praktycznie nie należy już do grupy CD Projekt, dwa - nawet funkcjonując w obrębie grupy CDP miało podpisane kompletnie inne umowy - wiele osób tego nie rozumiało utożsamiając GOG i CDP.pl z jednym podmiotem, który wszystko dzieli między siebie po równo.

Ktoś ma jakieś sensowne wyjaśnienie tej olewki Polaków przez Polaków? ;)
Biznes.
 
Top Bottom