Materiały graficzne z Wiedźmina - opinie i komentarze

+
Nikt chyba nie zwrócił uwagi na utopca (fajna nazwa, to chyba nie z książek?) już pociachanego przez Geralta. A to rozcięcie wygląda całkiem nieźle
 
Jeżeli chodzi ci o to na plecach, to chyba raczej jest coś w stylu wyrostków płetwiastych ala dinozaury. Pociachany to on jest ale na lewym boku i na nodze....i wczle nie przypomina dwóch pozostałych...
 
Faktycznie, na pierwszy rzut oka wyglądało jak tryskająca krew, ale jednak coś mu tam chyba po prostu wyrosło
 
Wlasnie bedzie bump maping? Bo teraz juz prawie wszystkie nowe trojwymiarowe gry na rynku go obslugują. (nie mowie oczywiscie o maluch racer itp :) )
 
peter4 said:
Nikt chyba nie zwrócił uwagi na utopca (fajna nazwa, to chyba nie z książek?) już pociachanego przez Geralta. A to rozcięcie wygląda całkiem nieźle
Mylisz się niestety - utopce jak najbardziej występują u ASa ale nie są może zbyt dokładnie opisane - nie można jednak zabierać pola w kwestii inwencji twórcom - AS szczególnie w sadze nie koncentrował się na walce z potworami i ich szczegółowymi opisami i w tej materii Twórcy mają swoje trzy grosze do wtrącenia - gdyby jedynie w sposób stricte konserwatywny wziąśc z sagi i opowiadań bestiariusz to właściwie szcegółowych opisów potworów to nie ma zbyt dużo więc design'erzy mają swoje pole manewru -miejmy nadzieje w ciekawy sposób nas zaskoczą.
 
Halaster said:
Wlasnie bedzie bump maping? Bo teraz juz prawie wszystkie nowe trojwymiarowe gry na rynku go obslugują. (nie mowie oczywiscie o maluch racer itp :) )
Na poprzedniej stronie zbiku wspominał, że na postaciach będzie normal mapping. To taka "nowa wersja"bump mapingu. O samym bump mappingu nic chyba nie wspominali.
Geno said:
Mylisz się niestety - utopce jak najbardziej występują u ASa (...)
Chyba musze sobie jeszcze raz przeczytać sage
 
peter4 said:
Na poprzedniej stronie zbiku wspominał, że na postaciach będzie normal mapping. To taka "nowa wersja"bump mapingu, obejrzyj sobie jak to wygląda na tym filmiku(prezentacja Unreal Engine3. O samym bump mappingu nic chyba nie wspominali.
Tyle, ze z tej wypowiedz wynika takze, ze normal mapping bedzie tylko na postaciach. Otoczenie bedzie "plaskie".
 
No i najwyraxniej tak będzie. Na nowym screenie zwróc uwagę na ścianę - żadna cegła nie "wydobywa" się z niej, wszystkie są płaskie.
 
No wiem...I wg mnie to dziwne. Wczesniej myslalem, ze w ogole nie bedzie mapowania, a skoro postacie beda mialy to dlaczego otoczenie nie mialo by go miec?
 
Jak dla mnie wiąże się to z optymalizacją na normalne komputery (ale mogę się mylić ). Chodzi głównie o to, że przy bump-mappingu wczytywana jest kolejna mapa nadająca efekt wypukłości. Dzięki wypukłości tworzą się cienie, itd. - przez to karta graficzna musi "ciężej" pracować by osiągnąć cel.W Wiedźminie światło samo w sobie już jest piękne - a co za tym idzie - bardzo pochłaniające zasoby. Dodając wyrasity bump-mapping i cienie, jakie muszą być przy tym generowane na wszystko poza postaciami znacznie zwiększymy pamięciożerność. Należy pamiętać, że postacie już generują tego dużo (a postacie są w ruchu).Poza tym pamiętajmy, że silnikiem wciąż jest Aurora Oczywiście to tylko moje przypuszczenia, bo nigdy nie programowałem grafiki 3D, a pamięciożerność tych rzeczy zaobserwowałem podczas pracy z 3D Studio Max'em
 
Z pkt widzenia programu 3DMax to masz racje, ale zauwaz, ze teraz bardzo duzo gier ma mapowanie i dzialaja. Skoro wg nieoficjalnych danych do premiery jeszcze troche zostalo to i jest sporo czasu na optymalizacje. Poza tym wtedy cos takiego jak mapowanie otoczenia bedzie raczej *dosc* popularne...
 
wiesz, karty które mają po kilka jednostek pixel i vertex shaderów radzą sobie z takimi rzeczami bez problemów, gorzej z tymi typu geforce 3 itd. te już nie wyrabiają bo mają po 1 jednostce pixel i vertex
 
Może zacznę od początku, czyli najpierw moja opinia o nowym screenie. Po pierwsze niespodziewałem się, że w tak krótkim czasie zostanie nam udostępnione tyle informacji o grze. Screen jest całkiem niezły, chociaż muszę powiedzieć, że wolałbym tę samą walkę zobaczyć w formie krótkiego trailera, przynajmniej w końcu zobaczylibyśmy jak wygląda system walki w praktyce, a tak możemy tylko dalej snuć nasze dywagacje na ten temat.Co do mapowania to uważam, że dobrze jest iż jest Tak wiem, że w grach RPG-ie to nie grafika ma budować klimat lecz fabuła, lecz przecież chyba jedno drugiemu nie przeszkadza? Według mnie powinny być zaimplikowane zarówno pixel jak i vertex shadery, ale z możliwością wyłączenia, gdyż przecież nie każdy musi dysponować taką kartą graficzną jak chociażby ja (GF 6600 GT). Jak dla mnie mogą implikować w grze wszystko co im się tylko jawnie spodoba
 
Qrka, ten link z mojego poprzedniego posta to nie to, o co mi chodzilo . A choziło mi o prezentacje Unreal Engine III nagraną kamerą w bardzo dobrej jakości, może ktoś już widział. Jak tak, to niech zarzuci linkiem, ja nie mam teraz czasu szukać (#@&%$@! sprawdzian z gegry ) A poza tym, to mogliby zrobić normal mapy na postacie i bump mapping na inne powierzchnie. To chyba większość kompów by jeszcze wytrzymała, prawda?(pytanie do znających się w temacie )
 
Co do utopca, to utopiec występował w:- Velerad wspomina, OZ, W 11 - zapłata za zabicie: srebrny grosz lub półtorak, OZ, KS 187 - Hofmeier wspomina, CzP 98I był to słowiański potwór ludowy tródniący się topieniem bogu ducha winnych ludzi(i zwierzęt zresztą też).A wracając do tematu, jeżeli to są screeny zprzed efektu "helikopter" to ciekawi mnie jak teraz musi wyglądać gra, w końcu pierwszy screen z Geraltem był na początku grudnia. A oto co znalazłem w sieci( Link ):
 
In love with the author and his dark and captivating world, Polish fans in Witcher forums are unanimously saying, "Sapkowski rzadzi!" (Sapkowski rules!), one of them adding, "Sore hope the game will be a goon one [sic]." "Goon" or not, this fanciful, single-player tale of a strange mutant in a mutated land should definitely remain on your radar. Fer sore. to z tej zapowiedzi czy co to Jak ktoś nie umie po angielskiemu to niechże takich kwiatków nie wypisuje na interze bo potem się z nas nabijają oficjalnie...
 
Tekst troche juz stary...A ten obrazek...wyglada jak pokaz bo po lewej ma przenikajaca siatke...Khaine-> Ten tekst na pewno nie jest z tego forum bo...tam poprostu nie ma takiego slowa. Wystarczy wyszukiwarki uzyc . Nie wiem skad oni to wytrzasneli...
 
Draghmar-> wiem, sprawdziłem już wcześniej ale nie chciało mi się posta edytować ;-) Podejrzewam że to częśc jakiegoś komentarza do newsa na którymś z większych serwisów dot. cRPG
 
Computer Games Magazine said:
You control The Witcher, a young man who, like all other Witchers, (...)
Hmm... Z tego co wiem, taki young to on znowu nie był .
 
Top Bottom