Pomoc w buildzie postaci - rzadko gram w RPG

+
Witajcie

Rzadko gram w RPG (chociaż CP2077 nie jest pełnoprawnym RPG).

Od zawsze, jeżeli grałem w coś, gdzie można było być magiem albo wojownikiem, wybierałem wojownika.

Nie kręciły mnie czary i mana, a raczej walka.

Jestem typem Call of Duty.

Jednak tutaj, w samouczku widać było, że hackowanie się przydaje w walce (atak na kilku przeciwników na raz, jak w stylu fps jest jakiś trudny, a ponadto w FPS strzał w głowę, lub kilka razy w tor kończy sprawę - tutaj spadają HP przeciwnika).

Walcząc jak gracz FPS czuję się w świecie technologii, gdzie można hackować jak jaskiniowiec.

Poza tym tak jak pisałem wcześniej, trzeba się nastrzelać, żeby kogoś zabić.

Doradźcie mi jakiś build na "żołnierza" i balans "żołnież" - "netrunner" (ale tylko hacki bojowe, bazy danych itd. mnie nie interesują).

Nie używam raczej też zrywów.

przydałaby się broń biała do dyskretnego załatwiania przeciwników, i coś do rzucania, ale liczę na załatwienie przeciwnika 1 rzutem.

Mam postać taką (ale tez nic nie stoi na przeszkodzie żebym zaczął od nowa, bo jestem po pierwszym braindace z Juddy:

Budowa ciała, refleks, opanownie +2 do standardu

Tech +1

Mam do dyspozycji 4 pkt. atrybutów i 4 pkt. atutów.

Z początku nawet robiłem NCPD żeby farmić, ale jakoś już mi się nie chce i myślałem o pójściu w fabule na żywioł, ale widzę, że chyba będzie ciężko tak bez kupowania atutów.

Nie mam praktywnie wszczepów, jedynie Kiroshi Optics, jakiś wszczep do skóry i wszczep smart.

Gram na poziomie normalnym, wiem, że mógłbym na łątwym i pewnie nie musiałbym rozwijac postaci, ale nie chce tak robić (zrobiłem na bardzo łątwym w Horizon, i to było fatalne, jak na jakiś cheatach).

Zaawansowani RPG-iarze pomóżcie :)
 
Hakowanie się bardzo przydaje. Ja grając swoją V zrobiłem hakera / snajpera. Poszedłem w max inteligencji, opanowanie też się przydaje właśnie do karabinów snajperskich. W początkowych etapach czyli prologu w Watson to nie zdobędziesz zbyt dużego doświadczenia jeśli chcesz robić tylko fabułę główną. Zmienia się to po prologu. Jeśli chodzi o hacki to takimi podstawowymi jest atak wirusowy, przegrzanie i zwarcie. Hacki jak i cyberdeck możesz ulepszać zużywając odpowiednią ilość komponentów. Są też różne rodzaje cyberdecków zapewniających różne bonusy. Możesz je kupić i ripperdoka. Ważna rzecz jeżeli chodzi o hacki: nie kupuj ich od netrunnera (nie opłaca się). Gotowe hacki jak i komponenty do tworzenia hacków zdobędziesz włamując się do punktów dostępu i minigierkę hakerską rozwiązując.

Dodatkowo ulepszone hacki mają coraz lepsze działanie jeżeli wgrasz je kilka razy do przeciwnika albo też tworzą kombinację z innym hackiem. Na przykład zaawansowany hack atak wirusowy ma opis że jeżeli wgrasz atak wirusowy a później przegrzanie to przeciwnik wybuchnie.

Z kolei jeżeli chcesz likwidować kogoś po cichu to najpewniejszą metodą jest skradanie się, odwracanie uwagi przeciwników i ich cicha likwidacja w postaci uduszenia i włożenia do lodówki :D

Po zrobieniu kilku kontraktów będziesz miał bardzo dużo kasy. Sprzedawaj też broń którą nie potrzebujesz. Zarobisz na tym kupę kasy którą możesz wymienić u rippera na wszczepy. Sprzedawać broń możesz w skrytkach a tych jest bardzo dużo w Night City.

Z kolei jeśli chodzi o snajpera to fajną snajperkę (Overwatch) otrzymujesz w linii questowej z Panam Palmer. To w połączeniu z atutami z opanowania rozwijającymi karabiny snajperskie możesz likwidować przeciwników już headshotem (tyle obrażeń zadajesz że to jest praktycznie headshot). Dodam tylko że grałem na bardzo trudnym więc tym bardziej na normalnym po władowaniu w hacki i snajperkę atutów każdy powinien być na strzała.
 
Top Bottom