Siemano Keth, czy będzie coś wiadomo na temat tej produkcji?

+
Hyhy. Mooorcock dalej ma strasznego hejta, szczególnie że Wiedxmin został 'zdygitaluizowany' a grono fanów Elrica powoli odchodzi z tego swiata :)
 
Problem jest taki, że pewien ważny koncept, jeden z tych, na których gra ma stać, mocno się starzeje, mianowicie: implanty wymagające zezwolenia na posiadanie broni. Po tuzinach produkcji do grania, które to oklepują i filmach typu "Elizjum" temat wszczepiania sobie cybernetycznych pazurów w nogi i ręce przestaje być świeży i pociągający. Tymczasem na tego typu technologicznych zaklęciach opiera się konstrukcja postaci osadzanych gdzieś w mglistej przyszłości. Jako odpowiedź na "Wieśka 3" byłoby to dobre, ale tylko jeśli myśli się lokalnie. Cyberpunk gdzieś tam w tle powoli się wypala.
 
Tuzinach produkcji? Chyba coś mi umknęło. Poza tym nie mieszajmy s-f i cyberpunku, bo to nie to samo. "Czysty" cyberpunk jest tak rzadko wykorzystywany, że nie mam mowy o jakimkolwiek wypaleniu. A, że ten czy inny film/gra, pożyczy sobie jakiś jeden element z tej stylistyki, to w żaden sposób nie wpływa na jej świeżość.
 
Wiadomość (czy raczej domysł) z pogranicza strony technicznej produkcji RED'ów.

Jest spora szansa, że Cyberpunk 2077 będzie korzystał z systemu fizyki Havock (nie jak w Wiedźminie 3). Moje domniemania opieram na informacji o przejęciu Havock'a przez Microsoft - jak wiemy RED'zi z nimi ściśle współpracowali/promowali się.
 
Tuzinach produkcji? Chyba coś mi umknęło. Poza tym nie mieszajmy s-f i cyberpunku, bo to nie to samo. "Czysty" cyberpunk jest tak rzadko wykorzystywany, że nie mam mowy o jakimkolwiek wypaleniu. A, że ten czy inny film/gra, pożyczy sobie jakiś jeden element z tej stylistyki, to w żaden sposób nie wpływa na jej świeżość.
Oczywiście, że tak.
Cyberpunk jest stylizacją tak mało spotykaną, że produkcje Cyberpunkowe można policzyć wręcz na palcach. A żeby jeszcze były udane to wystarczy jedna ręka.
Jeden udany film, jedno anime kinowe i kilka pozycji książkowych.

Przecież to jeden z najbardziej nieznanych nurtów.
 
Domysł: data wydania CP2077 zostanie ogłoszona najpóźniej na E3 2016, sama gra zostanie wydana w 2017.
Przesłanki:
1. CDPR z całą pewnością nie będzie chciała dać o sobie zapomnieć i z całą pewnością na E3 zamierza pojechać. Zwłaszcza że AD 2015 została królem RPG i w gruncie rzeczy nikt sobie nie wyobraża, by ich zabrakło na najważniejszej imprezie w światku deweloperskim. Sęk w tym, że jeśli do maja/czerwca wydadzą dodatek W3: Krew i wino - nie będą mieli z czym jechać, o ile np. nie pokażą nowego trailera CP2077, a co za tym idzie - także przybliżonej daty. Tym bardziej, że lepszej tuby na ogłoszenie takiej informacji niż E3 raczej nie ma, a i ciśnienie na to będzie duże.
2. Nawet jeśli "Krew i wino" nie będzie wydane do E3 - być może dlatego właśnie przesuwają jego premierę "z początku 2016" na "pierwsze półrocze 2016" - bo chcą mieć co pokazać na E3, to i tak bedzie to dla wszystkich "za mało" - dla CDPR także.
3. Nad grą pracują długo, nawet jeśli to były trzy osoby na krzyż zamknięte za karę w komórce na miotły pod schodami, to nadal te trzy osoby w ciągu trzech lat są wstanie zrobić bardzo wiele, jeśli chodzi o zasadniczy szkielet. Mając własny silnik, znając go na wylot, dysponując podstawami jakoś tam opracowywanymi przez Ekipę z Komórki pod Schodami i rzuciwszy od 5 miesięcy na front całe swoje siły na przygotowanie CP2077 - gra będzie w ciągu roku od dziś plus szlify plus samo wydanie, wychodzi jesień/zima 2017 jak złoto :). Czego Państwu i sobie życzę.
 
Patrząc na ostatnie zapowiedzi wychodzi na to, że w marcu poznamy kolejne plany Redów. Jeśli nie zapowiedzą nowej gry czy dodatku do W3 to zostaje tylko Cyber. Nadzieję widzę w E3. CDPR albo nie pojedzie na E3 co raczej nie zaplusowałoby im, zwłaszcza po tylu nagrodach dla najlepszego studia i ich obecnej pozycji na rynku. Muszą się ciagle promować i pilnować aby gracze o nich nie zapomnieli ;).

Dlatego uważam, że od E3 mimo wszystko zacznie się reklama Cybera a on sam wyjdzie w maju 2017 roku. I na to liczę. Ja chcę gameplay i informacje! :D
 
Patrząc na ostatnie zapowiedzi wychodzi na to, że w marcu poznamy kolejne plany Redów. Jeśli nie zapowiedzą nowej gry czy dodatku do W3 to zostaje tylko Cyber. Nadzieję widzę w E3. CDPR albo nie pojedzie na E3 co raczej nie zaplusowałoby im, zwłaszcza po tylu nagrodach dla najlepszego studia i ich obecnej pozycji na rynku. Muszą się ciagle promować i pilnować aby gracze o nich nie zapomnieli .

Dlatego uważam, że od E3 mimo wszystko zacznie się reklama Cybera a on sam wyjdzie w maju 2017 roku. I na to liczę. Ja chcę gameplay i informacje!

Ja stawiam na końcówkę 2017, ewentualnie pierwszy kwartał 2018. Rok 2016 należy jeszcze do W3, natomiast z tego co pamiętam Redzi byli pod dużym wrażeniem tego co zrobiła Bethesda na E3 czyli trzęsienie ziemii i napięcie rośnie bo raptem gra zapowiedziana a już zaraz premiera. Wierząc tym zapewnieniom myślę, że bardzo obszerny gameplay, który będzie jednocześnie pierwszy obdędzie się na E3 2017 i za pół roku premiera.

Też czytałem gdzieś, że w marcu ma być ważne ogłoszenie ze strony Redów. Stawiam na trzeci dodatek do W3 albo czymś pokrewnym typu przeglądarkowym Gwintem lub ewentualnie lecz mało prawdopodobne ogłoszenie rozpoczęcia prac nad zupełnie nową marką.
 
Też mam wrażenie, że zapowiedzą nie jeden a 2 kolejne dodatki do Wieśka. Osobiście wolałbym aby okres promowania Cyberpunka rozpoczął się od E3. Kochałem okres promocji Wieśka. Był fantastyczny, masa świetnych materiałów, długie, długie godziny dywagacji, szukania w internecie nowych newsów, wysyłanie pytań do Redów po przez różne strony. Chciałbym przeżyć to jeszcze raz tym razem przy Cyberze.
 
Top Bottom