Historia wojen (i nie tylko)

+
to juz moje ostatnie slowa na ten temat(o husarii( ). rzeczywiscie mozemy powiedziec, ze wczesniej byla LZEJSZA, a to ze wzgledu na fakt, iz czasami takze walczyla, byla troszke inaczej opancerzona. natomiast jesli chodzi o jej zadania, glowne funkcje-trzeba przyznac, iz stanowila nasza ciezka jazde. i tak, nasza ciezka jazda, gdy stala sie ciezsza, byla juz tylko ciezka (glupie zdanie wyszlo, ale do tego doszlismy)
 
Arczi --> oki, zorozumialem co chciales napisac, ciesze sie ze doszlismy do porozumienia
 
Nowy said:
Nie no pióra to chyba też za Batorego się pojawiły
Ha Wlasnie nie Skrzydla troche pozniej - jakos tak w pierwszej cwierci XVII wieku Za Batorego husaria na 100% nie miala skrzydel
 
Szkoda w takim razie, że MTW 2 nie będzie sięgało XVII wieku. To nie tylko straszliwą husarię w pełni chwały byśmy zobaczyli, ale i całkiem skutecznych (zwłaszcza w późniejszych latach) dragonów...
 
Nowy said:
Cytat:"Skrzydła pojawiły się w husarii dopiero w drugiej połowie XVI wieku."
Z czego ? Hmm, ja ostatnio czytalem ze w pierwszej polowie XVIIw.Podejrzane
 
Nowy ten Twoj obraz Batory pod Pskowem to jeden jest na bank malowany przez Matejke, a wiec raczej malo wspolczesna (dla wieku XVI) sprawa ;)
 
Wiem dlatego poparłem książką. Koniu -> to o skrzydłach to ze stronki o husarii, jeno innej niż ta którą Ty znalazłeś. Na stronie na którą dałeś linka pisze to samo. Więc są dwa źródła.
 
Nowy said:
Koniu -> to o skrzydłach to ze stronki o husarii, jeno innej niż ta którą Ty znalazłeś. Na stronie na którą dałeś linka pisze to samo. Więc są dwa źródła.
Hmmm
 
Może od tego czasu były bardziej popularne, albo od tego czasu były dwa skrzydła a nie jedno.
 
Top Bottom