Cyberpunk 2077 - artykuły, wywiady, etc.

+
Yngh said:
Podkreśliłem fragment, o którym mówisz. Wg mnie w tym kontekście customizację można rozumieć na wiele sposobów,
W tym kontekście właśnie nie można, bo kontekstem jest "even handed", a nie "character customization" per se.

Yngh said:
REDzi nie mieli problemu ze stwierdzeniem, że w grze będą różne klasy, na przykład. Potwierdzenie możliwości wyboru płci nie przychodzi im tak łatwo.
Z tego co pamiętam mieli problem jeszcze całkiem niedawno - parę postów wyżej cytowałem wymijającą odpowiedź Kanika w tej materii.

Yngh said:
To znaczy, że nie można zakładać niczego na temat protagonisty, bo nic nie zostało powiedziane
Ale czy rozumiesz, że on nie dokonuje ogólnej dygresji na temat customizacji, tylko odpowiada na konkretne pytanie?

Yngh said:
"Murzyn" to określenie o innym znaczeniu, a może bardziej - innej roli, tj. jest bardziej sprecyzowane, wg mnie pełni taką funkcję, jak "Afro-American" w angielskim. Chodzi o bardziej "neutralny" wydźwięk.
Spoko, zdążyłem już przeczytać komentarze.
 

Yngh

Forum veteran
W tym kontekście właśnie nie można, bo kontekstem jest "even handed", a nie "character customization" per se.
(...)
Ale czy rozumiesz, że on nie dokonuje ogólnej dygresji na temat customizacji, tylko odpowiada na konkretne pytanie?
Sigh, od "If you follow (...)" wypowiedź wyraźnie odnosi się do customizacji. Natomiast "And that’s all you know" podsumował to, co wiemy o protagoniście, oczywiście w ramach odpowiedzi na pytanie - tak, by ludzie nie wysnuwali zbyt daleko idących wniosków na temat protagonisty, bo będzie to czysta spekulacja. I tyle.
Z tego co pamiętam mieli problem jeszcze całkiem niedawno - parę postów wyżej cytowałem wymijającą odpowiedź Kanika w tej materii.
http://youtu.be/vbotM12aepA?t=4m51s - punkt 4. Istnienie klas potwierdzili już na samej konferencji (nie wiemy z kolei, jakie będą w grze). W punkcie 5. mowa też o gigantycznym arsenale broni, implantów itp. Nigdzie nie ma mowa o możliwości wyboru płci. Customizacja będzie, ale nie musi (choć może!) ona oznaczać istnienia tej możliwości.

EDIT: Starczy, nie ciągnę już tego wątku. Poczekamy, zobaczymy. Osobiście liczę na to, że w ramach customizacji będziemy mogli wybrać płeć protagonisty.
 
Sigh, od "If you follow (...)" wypowiedź wyraźnie odnosi się do customizacji. Natomiast "And that’s all you know" podsumował to, co wiemy o protagoniście.
Sigh, ale ta customizacja odnosi się do "even handed", podobnie jak "that's all you know" - nie ma tu żadnej zmiany wątku, że teraz mówi o tym, a potem o tamtym; that’s all you know - więc nie zakładaj, że NIE będzie "even handed"; how you treat your avatar in the game is completely up to you - "even handed" zależy od gracza. Tak więc o customizacji mowa w kontekście how you treat your avatar in the game, a NIE (równie dobrze) w kontekście zmiany wyglądu/klasy.

Istnienie klas potwierdzili już na samej konferencji (nie wiemy z kolei, jakie będą w grze). W punkcie 5. mowa też o gigantycznym arsenale broni, implantów itp.
Trudno zapowiedzieć grę nie podając żadnych informacji, zwłaszcza tak ogólnych jak "będą klasy" czy "gigantyczny arsenał broni". Nie potwierdzono natomiast nic więcej ponad sam fakt istnienia takiej instytucji:

M. Kanik:
(...) O rolach i klasach nie chciałbym na razie mówić, ale można się spodziewać, że "jakieś" w tej grze będą.

Nie dziwi mnie absolutnie, że nie potwierdzono wyboru płci, zwłaszcza widząc jak duże emocje to wzbudza. Jest przecież cała masa innych niedopowiedzeń, które też można załatwić jednym zdaniem.
 
A możemy się umówić, że Yngh interpretuje dany tekst inaczej niż LoneRunner i na odwrót?

Naprawdę ktoś tu kogoś musi przegadać?
 

Yngh

Forum veteran
@up Spoko, jak napisałem, już milczę w tym temacie :). Nie ma zresztą tutaj nic do dodania, a i tak musimy czekać na potwierdzenie REDów.

Możemy zatem wrócić do tematu seksizmu...

...


...

:D:D:D

@down Nie podoba mi się. Włosy są zdecydowanie za mało realistyczne, nikt by tak nie chodził na co dzień. Brak tu wyczucia proporcji!
 
Przegadywanie mam niejako w zawodzie, Yngh zresztą też (będzie miał). :p


Co do seksizmu, hmm... [prowokacja]Waszym zdaniem takie coś się kwalifikuje? Bo moim nie.[/prowokacja]
 
Imho wszyscy krytykują ten teaser ale nikt z tych osób nie wie co on tak NAPRAWDĘ przedstawia, dlaczego wygląda tak, a nie inaczej. Ma on przedstawiać jeden z najważniejszych elementów gry - Braindance i robi to świetnie. Niestety wiedzą to tylko osoby śledzące na bieżąco informacje odnośnie CP2077.

Edit: Może przydałby się jakiś filmik na zasadzie talk - show o BD odnoszący się do teasera?
 
Jacy wszyscy? Raczej ten teaser podoba się zdecydowanej większości. Tylko nieliczni nie potrafią spojrzeć dalej poza cycki, a przy tym są najgłośniejsi.
 
Ma on przedstawiać jeden z najważniejszych elementów gry - Braindance i robi to świetnie. Niestety wiedzą to tylko osoby śledzące na bieżąco informacje odnośnie CP2077.
Edit: Może przydałby się jakiś filmik na zasadzie talk - show o BD odnoszący się do teasera?
Braindance? W takim razie "niektórzy z aktorów musieli być po praniu mózgu, ponieważ naprawdę ich zabito" :)
 

Yngh

Forum veteran
Imho wszyscy krytykują ten teaser ale nikt z tych osób nie wie co on tak NAPRAWDĘ przedstawia, dlaczego wygląda tak, a nie inaczej. Ma on przedstawiać jeden z najważniejszych elementów gry - Braindance i robi to świetnie. Niestety wiedzą to tylko osoby śledzące na bieżąco informacje odnośnie CP2077.

Edit: Może przydałby się jakiś filmik na zasadzie talk - show o BD odnoszący się do teasera?
Czy Ty wiesz coś, czego my nie wiemy? Skąd informacje o móżdżym tańcu w kontekście teasera? Z tego co wiem, to była mowa o cyber-psychozie, Psycho Squadzie itp., a nie o BD.
 
Ale psycho nie została zabita, została zwerbowana do Psycho Squadu, a w samym CP2020 braindance był elementem terapii cyberpsychozy. Co dopiero w 2077, gdy się upowszechnił...
 

Yngh

Forum veteran
I w jaki sposób BD jest przedstawiony na teaserze? Nie ma o nim mowy w opisie w nawet, nie kojarzę również, by twórcy wspominali o BD w kontekście teasera. Biorąc pod uwagę to, co napisałaś, można by tylko domniemywać, że był częścią terapii po pojmaniu, ale tego też nie widzimy na teaserze. Przy liberalnej interpretacji można więc mówić o jakiejś aluzji, ale jak to się ma do "Ma on przedstawiać jeden z najważniejszych elementów gry - Braindance i robi to świetnie. Niestety wiedzą to tylko osoby śledzące na bieżąco informacje odnośnie CP2077."? Zresztą, w opisie jest dość wyraźnie powiedziane, co teaser przedstawia - rekrutację nowego członka do Psycho Squadu... Jeżeli kolega Chroma ma dostęp do informacji, które potwierdzają to, o czym z pełnym przekonaniem pisze, to prosiłbym o linka do źródła.
 
Ale może spokojniej, bo to nie ja wytoczyłam tę tezę? ^^
Po prostu po Twoim pytaniu odniosłam wrażenie, że całkowicie zapomniałeś o roli BD w rekrutacji psycho do Psycho Squadu, więc chciałam o tym przypomnieć. I poniekąd dorzucić to, jak zinterpretowałam wypowiedź Chromy, jakby to kogokolwiek obchodziło.
 

Yngh

Forum veteran
Nie zarzucam niczego Tobie :). Nie mogłem zapomnieć o roli BD, bo o niej nie wiedziałem. Nie jestem znawcą CP2020. W każdym razie pierwsze słyszę, by ktoś stwierdził, że ten teaser przedstawia BD, a trochę się tych komentarzy przeczytało. Może Chroma wie coś więcej, stąd moja impertynencka dociekliwość.
 
No, to mówię, że ta rola jest. ;)
Dodatkowo - słyszałam sugestie, że hełmy mają być właśnie zabawkami do BD, ale mi to jakoś nie pasuje. Prędzej widzę w tym bajery w stylu "gdzie strzelać, żeby było skutecznie".
 

Yngh

Forum veteran
No, to mówię, że ta rola jest.
Patrz: post #413.
Dodatkowo - słyszałam sugestie, że hełmy mają być właśnie zabawkami do BD, ale mi to jakoś nie pasuje. Prędzej widzę w tym bajery w stylu "gdzie strzelać, żeby było skutecznie".
Ja to widzę w ten sam sposób, no chyba, że założymy, że członek PS akurat chciał się pobawić, gdy przystawiał lufę pistoletu do głowy cyborga.
 
Jacy wszyscy? Raczej ten teaser podoba się zdecydowanej większości. Tylko nieliczni nie potrafią spojrzeć dalej poza cycki, a przy tym są najgłośniejsi.
Mnie się za to podobają cycki, ale średnio podoba mi się teaser (nie mylić z totalnie mi się nie podoba), tak więc proszę nie generalizować.:p
 
Top Bottom