Cyberpunk 2077 - artykuły, wywiady, etc.

+
Czy Ty wiesz coś, czego my nie wiemy? Skąd informacje o móżdżym tańcu w kontekście teasera? Z tego co wiem, to była mowa o cyber-psychozie, Psycho Squadzie itp., a nie o BD.

Ale psycho nie została zabita, została zwerbowana do Psycho Squadu, a w samym CP2020 braindance był elementem terapii cyberpsychozy. Co dopiero w 2077, gdy się upowszechnił...

Z tego co przed chwilą przeczytałem w opisie teasera mowa o metodach działania PsychoSquad'u.
The teaser shows how the Psycho Squad might acquire a new member.
Te "might" robi wielką różnicę i daje nam pole manewru dla domysłów i zgadywania. Warto dodać że tuż po ukazaniu się teasera wypłynął temat o BD, gdzie spiera się dwóch panów o niego. Jeden z nich mówi że dzięki nielegalnym BD możesz nawet wziąć udział w masowym gwałcie albo egzekucji. O ten temat: Świat 2077: Nie rozwiązaliśmy problemów ludzkości, pomnożyliśmy je..

I w jaki sposób BD jest przedstawiony na teaserze? Nie ma o nim mowy w opisie w nawet, nie kojarzę również, by twórcy wspominali o BD w kontekście teasera. Biorąc pod uwagę to, co napisałaś, można by tylko domniemywać, że był częścią terapii po pojmaniu, ale tego też nie widzimy na teaserze. Przy liberalnej interpretacji można więc mówić o jakiejś aluzji, ale jak to się ma do "Ma on przedstawiać jeden z najważniejszych elementów gry - Braindance i robi to świetnie. Niestety wiedzą to tylko osoby śledzące na bieżąco informacje odnośnie CP2077."? Zresztą, w opisie jest dość wyraźnie powiedziane, co teaser przedstawia - rekrutację nowego członka do Psycho Squadu... Jeżeli kolega Chroma ma dostęp do informacji, które potwierdzają to, o czym z pełnym przekonaniem pisze, to prosiłbym o linka do źródła.

W opisie jest wyraźnie napisane że MOŻE on przedstawiać rekrutację nowego członka PS. Dalej jest mowa o metodach działania i okolicznościach w jakich są wzywani. Twórcy nie wspominali o tym bo nikt tego nie brał pod uwagę? 90% osób przecież skupiło się na pięknej, skąpo ubranej kobiecie, która urządziła sobie małą masakrę na środku ulicy i pewnym mężczyźnie przystawiającym jej pistolet do głowy oraz całej burzy jaka wynikała z tego...

W jaki sposób jest przedstawiony BD? Cała jatka oraz późniejsza strzelanina może być odegrana w BD.

No, to mówię, że ta rola jest. ;)
Dodatkowo - słyszałam sugestie, że hełmy mają być właśnie zabawkami do BD, ale mi to jakoś nie pasuje. Prędzej widzę w tym bajery w stylu "gdzie strzelać, żeby było skutecznie".

To wielce prawdopodobne zważając na fakt że już istnieją podobne urządzenia.

Patrz: post #413.
Ja to widzę w ten sam sposób, no chyba, że założymy, że członek PS akurat chciał się pobawić, gdy przystawiał lufę pistoletu do głowy cyborga.

A może to ten cyborg, któremu przystawiono lufę do głowy chciał się pobawić w BD, a kolega z oddziału tego cyborga wybudził w dość brutalny sposób, a może to tylko ostatnie wspomnienia naszego cyborga sprzed pracy dla PS?

Ja też w kilku analizach spotkałem się z opiniami, że nasza uprzedmiotowiona pani cyborg doświadcza jakiegoś rodzaju Braindace'a. Głównie składają się na to wymowne początki i końce scen na zasadzie otwierania i zamykania oczu, oraz scena w transporterze(?).

Właśnie takie pozornie błahe szczegóły potrafią zmienić odbiór całego dzieła stąd też może wynikać duże uprzedzenie do teasera. Z braku zrozumienia tego co przedstawia. Niestety, wiele osób oglądało go i komentowało prostymi kategoriami. Ale niestety to nie jest produkcja amerykańska by wszystko była AŻ tak oczywiste...

Mnie się za to podobają cycki, ale średnio podoba mi się teaser (nie mylić z totalnie mi się nie podoba), tak więc proszę nie generalizować.:p

Dobry offtop nie jest zły :cool:

No dobrze, a jakieś źródło czy coś? Czy to wszystko tylko na zasadzie "tak mi się wydaję"? Bo jeżeli tak się wydaje, to być może lepiej nie wskakiwać w środek tematu i pisać, jak to tzw. wszyscy (LOL) krytykują teaser, bo nie wiedzą, co się NAPRAWDĘ tam działo. Natomiast ta pani z końcówki to ta sama osoba - widać nawet ślad po pocisku na policzku. Opis też jest jasny. Niesamowicie naciągana interpretacja wg mnie.

W przeciwieństwie do wielu osób tutaj nie wyciągam pochopnych wniosków, przez co często odpisuję na post nawet dzień później. A piszę dopiero teraz bo odsypiałem cały tydzień (w końcu :D).
 

Yngh

Forum veteran
Żartujesz? Naprawdę całą teorię oparłeś na frazie "The teaser shows how the Psycho Squad might acquire a new member"? O_O

W jaki sposób jest przedstawiony BD? Cała jatka oraz późniejsza strzelanina może być odegrana w BD.
I stąd ten ślad na policzku?

To wielce prawdopodobne zważając na fakt że już istnieją podobne urządzenia.
Wnioskuję, że w transporterach głównym zajęciem też jest zabawa w BD?

Właśnie takie pozornie błahe szczegóły potrafią zmienić odbiór całego dzieła stąd też może wynikać duże uprzedzenie do teasera. Z braku zrozumienia tego co przedstawia. Niestety, wiele osób oglądało go i komentowało prostymi kategoriami. Ale niestety to nie jest produkcja amerykańska by wszystko była AŻ tak oczywiste...
(...)
A może to ten cyborg, któremu przystawiono lufę do głowy chciał się pobawić w BD, a kolega z oddziału tego cyborga wybudził w dość brutalny sposób, a może to tylko ostatnie wspomnienia naszego cyborga sprzed pracy dla PS?
Co ja czytam?

Dobra, i tak dziękuję Ci za to, że zaspokoiłeś moją ciekawość. To nawet lepsze niż IT.
 
@LoneRunner, Hannibal był pierwszy z konceptem, fakt, że nie o mój mózg chodziło; ale tak ogólnie to chyba ma na celu nabycie mądrości osoby zjadanej - to ja nie wiem, czy ode mnie coś byś zyskał specjalnie. Zaniechaj.

I uciekamy od tematu!

A Yngh, na jakim zdaniu Ty oparłeś swoją teorię?
 
Żartujesz? Naprawdę całą teorię oparłeś na frazie "The teaser shows how the Psycho Squad might acquire a new member"? O_O

I stąd ten ślad na policzku?

Co ja czytam?

Dobra, i tak dziękuję Ci za to, że zaspokoiłeś moją ciekawość. To nawet lepsze niż IT.

Nie tylko ale jak zwykle ty wyciągasz pojedyncze zdania, do których się odnosisz.
 
Wnioskuję, że w transporterach głównym zajęciem też jest zabawa w BD?
A o czym mógłbyś gadać z kolesiem, który kilka miesięcy wcześniej odstrzelił Ci łeb? Na jej miejscu też bym se pograł w Węża '2077.
 
Ja tak na szybko - jasne, każdy może interpretować po swojemu. Ale moim zdaniem "The teaser shows how the Psycho Squad might acquire a new member" nie oznacza , że teaser może przedstawiać rekrutację. Wtedy zdanie brzmiałoby chyba raczej: "The teaser might show how Psycho Squad acquires a new member".

Dla mnie to zdanie mówi: "Teaser pokazuje jak Psycho Squad może pozyskiwać nowego członka". To jedna metoda, mogą być i inne. Ale to co widzimy, to właśnie moment zrekrutowania nowego członka.
 
A teraz proszę mi powiedzieć, w którym momencie to wyklucza Braindance?
Nie mogło być tak, że ona myślała, że się podpina do czegoś tam, a tymczasem została podpięta do czegoś innego?

W zasadzie mnie to "grzębi i zieje" tak po prawdzie - ale czysto formalnie spytam, dlaczego taki scenariusz miałby być całkiem niemożliwy ;>
 
Ależ, Undomiel, ja Cię nie zamierzam przekonywać :D Czas pokaże i już. Nie uważam, żeby to był temat do strasznego gorączkowania się, mam podobnie jak Ty :) Nie twierdzę, że BD jest scenariuszem niemożliwym. Twierdzę, że wprowadzające chaos słówko "might" nie mówi tutaj: trailer może pokazuje to, może tamto. "Might" mówi: trailer pokazuje jak można rekrutować, ale nie u każdego rekrutacja musi tak wyglądać :)

EDIT: literówki, ponieważ ich nie lubię :D
 
A, nie, w kwestii czysto językowej, tłumaczeniowej wręcz, kolega wyżej popełnił błąd w przekładzie, to prawda. Jest dokładnie tak, jak mówisz. Szyk zdania nie pozostawia wątpliwości :)
Jednakowoż dzielenie włosa na czworo (tu: analiza teasera sekunda po sekundzie i szukanie piątego dna) może sprawiać przyjemność, której nikomu nie odmawiam, ze sobą włącznie ;> Kiedy nas zaleją materiałami, to będzie inna bajka.
 

Yngh

Forum veteran
Ja obstaję jednak przy śnie, a konkretniej - śnie na jawie. Pojawiające się oczęta to symbol rozpoczynającego się snu. To tłumaczy slow motion (w końcu to sen, nie rzeczywistość) i ubiór pani cyborg (sny rzadko są spójną wizją, często odzwierciedlają jakieś fantazje - osobiście myślę, że pani cyborg podświadomie chce być bardziej sexy, stąd długie, rozpuszczone włosy, obcisły gorset, i brak spódnicy/spodni). Dobór muzyki, a zwłaszcza jej tekst, to również nie przypadek (symbolika!!). Stos ciał, zakrwawione ostrza itp. to oczywiście manifestacja tragedii z przeszłości oraz lęku wynikającego z możliwości utraty człowieczeństwa, utraty kontroli nad sobą. Policja i gość z PS ukazują problem z przynależnością do określonej grupy i konflikt ze społeczeństwem, w którym się funkcjonuje. W momencie, w którym członek PS przystawia lufę do głowy pani cyborg, zamyka ona oczy i odnajduje siebie na nowo, w pewien sposób godzi się ze swoim losem, a sen kończy sceną pociągania za spust, symbolicznie ukazującą powrót do rzeczywistości. Ostatnia scena to już tzw. "tu i teraz", pani cyborg budzi się ze snu (zwróćcie uwagę na jej lekkie zamroczenie), rozgląda po wnętrzu transportera, dostrzega kolegę z PS i z pełnym przekonaniem zakłada hełm. Ślad po pocisku, podobnie jak drugi członek PS, stanowiły elementy spajające senną wizję (często jest tak, że w snach pojawiają się jakieś charakterystyczne elementy wspólne, coś będącego "pomostem" do świata realnego lub jego symbolem) i rzeczywistość. W ostatnim momencie teasera można wręcz wyczuć myśli cyborga - "jestem tutaj, to moja rodzina, to moja praca, to moja misja, to moje powołanie". Aż ciarki mogą przejść człowieka po plecach.

Tak było... Tak, tak... Wg mnie ten teaser to coś naprawdę wyjątkowego, a im dłużej się zastanawiam nad jego artystyczną konstrukcją i przesłaniem, tym większe wrażenie na mnie robi. Ta subtelność, ta świetnie wpleciona w ramy teasera statyczność, te pobrzmiewające ciągle w głowie "personal responsibility"... Ach, chyba się zakochałem. Muszę to obejrzeć jeszcze raz :).

Czekam na 5 lutego! To już JUTRO!!!
 
Matko, Ciebie to musi jakieś potężne poczucie niespełnienia przepełniać, w konsekwencji którego: "skoro ich nie przekonam to chociaż >>ośmieszę<<". xD

Chill, bro.
 

Yngh

Forum veteran
Kogo chcę ośmieszyć? Pff. Nie rozumiesz mojej wizji, po prostu.

Właśnie rozmyślam nad misternie wytworzonym dualizmem, takimi dwoma warstwami dzieła. Otóż z jednej strony, mamy ten opis, który nakierowuje widza na to, jak może mniej więcej przebiegać rekrutacja nowego członka (jak wspomniał kolega shav.pl, nie ma tutaj dyskusji odnośnie tego, czy chodzi o rekrutację), a te wszystkie nawiązania do CP2020 mają przekonać fanów PnP do gry. Z drugiej strony, jest właśnie ta warstwa snu na jawie, o której pisałem wcześniej. Ciekawy zabieg.

Cholera, chyba znowu muszę to obejrzeć.
 
Wiedźmin 3 - zapowiedziany, Psycho Squad musi coś zrobić, bo ludzie masowo będą powracać na nasze stare dobre forum :)
 

Yngh

Forum veteran
Nie chcę tworzyć fałszywych nadziei, ale to:
(...) an open world 30 times larger than the previous game – an enormous setting even larger than Skyrim's vast expanse, made possible with the new REDengine 3 technology that developer CD Projekt RED is debuting with the game.
dobrze wróży wielkości świata w CP2077. Ludzie z międzynarodowego pewnie posikają się ze szczęścia.
 
Nie tylko z międzynarodowego :). Jeśli w W3 świat ma być tak wielki, to w CP2077 spodziewam się co najmniej czegoś dorównującego wielkością :)
 

Yngh

Forum veteran
Hmm, strasznie cicho się zrobiło o CP2077 po zapowiedzeniu W3. Rozumiem, że z rozpędzaniem dwóch machin marketingowych jednocześnie trzeba uważać, by nie przedobrzyć, ale spodziewałem się, że REDzi chociaż powiedzą, kiedy możemy spodziewać się nowych materiałów zw. z CP2077. Czy może coś przegapiłem w tym wiedźmińskim zgiełku? Ktoś coś wie na ten temat?
 
Pewnie Redzi nie chcą, żeby szały się na siebie nałożyły, zwłaszcza że sporo luda się podjarało tą zapowiedzą (nawet na Codexie).
 
Top Bottom