Technologie mobilne - telefony, tablety, czytniki...

+
Pentagram ponoć ma tragiczny serwis. Nie jest to co prawda dealbreaker, ale bądź tego świadom. Poszukaj trochę opinii na necie, nie mam pod ręką akurat linków.
 
Fragment wywiadu z szefem LG na Polskę

Pracujesz w Polsce, prawda?
Tak, przez większość czasu.
Od dawna?
Od 3 lat.
I jak porównałbyś pod względem technologii mój kraj do swojej ojczyzny?
W temacie nowych technologii i Internetu Korea Południowa jest nie do pobicia. Kiedy pierwszy raz przyleciałem do Polski to byłem w szoku. Np. strasznie niecierpliwiłem się kiedy przeglądałem Internet.
Domyślam się, że w Korei pod tym względem jest zupełnie inaczej…
Większość ludzi korzysta z Internetu bez żadnych limitów. Jeszcze w 2010 roku ściągałem tam 2 – gigabajtowy film w 15 minut. Już wtedy, dość popularne było u nas 4G, które w Polsce jeszcze ma problemy. Porównując z jakiej prędkości teraz korzystam w Polsce, to w Korei miałem porównywalną jakieś 10 lat temu…
A publiczna dostępność Internetu?
Powiem tak, kiedy wyjdziesz z domu to WiFi jest praktycznie wszędzie. Trzeba też wziąć pod uwagę, że my, w Korei, jesteśmy bardziej zagęszczeni. Taki Seul to wielomilionowe skupisko ludzi. Wtedy bardziej opłacalna jest budowa wydajnej infrastruktury.
W Korei mamy też nieco inną mentalność. Kiedy jest możliwość dostania wyższej szybkości to bez namysłu w nią inwestujemy i kupujemy łącze. Nawet gdy tego nie potrzebujemy. W Europie natomiast konsumenci są bardziej… racjonalni. Najpierw sobie pokalkulują czy im się to opłaca i czy w ogóle potrzebny im super-szybki Internet.

Całość: http://antyweb.pl/przyjazd-do-polski-byl-dla-mnie-szokiem-nowe-technologie-w-korei/

Smutne to...
 
Kumpela potrzebuje telefonu do max 400zł. Ma dzwonic, pisać i mieć całkiem spoko aparat.

Jak dla mnie może być Xperia. A może jakaś Nokia czy HTC?

Za 320zł jest też iPhone 3GS nowy :D
 
Kumpela potrzebuje telefonu do max 400zł. Ma dzwonic, pisać i mieć całkiem spoko aparat.
Jak dla mnie może być Xperia. A może jakaś Nokia czy HTC?
Za 320zł jest też iPhone 3GS nowy :D
Używana Nokia N8 albo nowa Xperia Arc S. Nie są to telefony pierwszej młodości, ale dają radę (zwłaszcza aparat w N8, tylko tam jest lipny OS).
 
Gdzie sprawdzić*czy telefon kupiony w USA będzie obsługiwał LTE w Europie? Ewentualnie taki sam zabieg chce przeprowadzić sprawdzając telefon kupiony w ZEA
 
Wyszukiwarka mi nie pomogła, więc z góry sorka. Kto z szanownego grona posiada HTC One? Mam taki mały irytujący problem przy dokonywaniu aktualizacji zainstalowanych aplikacji i jestem na 95% pewna, że problem leży w oryginalnym oprogramowaniu telefonu. Znajomi lecą na Samsungu i problemu nie mają.
...
 
Nie posiadam One, ale nie do końca rozumiem, programy się nie chcą aktualizować, zainstalować czy co ? :)
 
Bardzo ciekawy art:
"Walka na niemieckim rynku nabiera tempa: nowy czytnik Tolino Vision "

http://www.ekundelek.pl/2014/04/walka-na-niemieckim-rynku-nabiera-tempa.html

Zgadza się, tutaj to tylko książki, książki, książki - bardzo dużo się czyta i mnóstwo książek dostaje jako prezenty. Więc rynek jest ogromny i warty świeczki.

@ Karesh - przy dokonywaniu aktualizacji dowolnej aplikacji po przyznaniu aplikacji koniecznych uprawnień wyskakuje okno google play, w którym można nacisnąć tylko "dalej".
W wolnym tłumaczeniu : mnóstwo zabawy z aplikacją! w przypadku zapomnienia hasła, możemy odzyskać dostęp do wojej biblioteki. Klinkij "dalej" i daj nam znać, jak możemy się z Tobą skontaktować" ( wolne tłumaczenie, ponieważ to moje tłumaczenie ;) ).
Trzeba przejść "dalej" i ukazuje się panel, w którym tam niby można odzyskać to hasło - trzeba podać numer telefonu albo maila swego. Co jest dalej to nie wiem - nie interesuje mnie odzyskiwanie hasła. Nieco mnie ten cały proces dziwi, ponieważ ludzie mający inne telefony ( Samsung, Sony) nie mają czegoś takiego. Z info zamieszczonych w necie wynika, że wiele osób twierdzi iż jest to wirus. Nie wydaje mi się.
Ktoś zna ten problem? Udało się komuś może tutaj na forum obejść te denerwujące okienka?
Android wersja 4.4.2.
 
Last edited:
Zgadza się, tutaj to tylko książki, książki, książki - bardzo dużo się czyta i mnóstwo książek dostaje jako prezenty. Więc rynek jest ogromny i warty świeczki.

@ Karesh - przy dokonywaniu aktualizacji dowolnej aplikacji po przyznaniu aplikacji koniecznych uprawnień wyskakuje okno google play, w którym można nacisnąć tylko "dalej".
W wolnym tłumaczeniu : mnóstwo zabawy z aplikacją! w przypadku zapomnienia hasła, możemy odzyskać dostęp do wojej biblioteki. Klinkij "dalej" i daj nam znać, jak możemy się z Tobą skontaktować" ( wolne tłumaczenie, ponieważ to moje tłumaczenie ;) ).
Trzeba przejść "dalej" i ukazuje się panel, w którym tam niby można odzyskać to hasło - trzeba podać numer telefonu albo maila swego. Co jest dalej to nie wiem - nie interesuje mnie odzyskiwanie hasła. Nieco mnie ten cały proces dziwi, ponieważ ludzie mający inne telefony ( Samsung, Sony) nie mają czegoś takiego. Z info zamieszczonych w necie wynika, że wiele osób twierdzi iż jest to wirus. Nie wydaje mi się.
Ktoś zna ten problem? Udało się komuś może tutaj na forum obejść te denerwujące okienka?
Android wersja 4.4.2.

Też mnie irytuje ta opcja. Na razie pomijam ją klikając klawisz cofnij. Aplikacje się instalują.
Jeszcze nie znalazłem sposobu jak się tego pozbyć.

Edit: W ustawienia/konta/backup i zerowanie odznaczyłem opcję Utwórz kop.zap..danych i automatyczne przywracanie.
Komunikat już się nie ukazuje. Jeśli masz odznaczoną tą opcję, spróbuj ją najpierw zaznaczyć i znowu wszystko odznaczyć. Powinno zadziałać. :)
 
Last edited:
Wie ktoś jak robić panoramiczne zdjęcia przednim aparatem w smartfonie ? Jakieś aplikacje są do tego ?
 
Muszę przyznać, że obecnie na smartfonie korzystam intensywnie z Facebook Messangera, ale nie do pisania... lecz do połączeń głosowych. Dziewczyna jest obecnie kilka dni zagranicą i wieczorem dzięki hotelowemu WiFi można swobodnie pogadać nie bojąc się o wysokie koszta roamingu i duże rachunki po powrocie ;) cudowna sprawa ;)
 
Spotkaliście się z czymś takim, że w ebookach na Kindle rozjeżdża się Wam tekst? Ja ostatnio mam dość często taką sytuację że między niektórymi wyrazami są spore przerwy, co w ogólnym efekcie nie wygląda zbyt fajnie. Zauważyłem, że głównie dzieje się to głównie przy wyłączonej opcji Publisher Font.
 
Spotkaliście się z czymś takim, że w ebookach na Kindle rozjeżdża się Wam tekst? Ja ostatnio mam dość często taką sytuację że między niektórymi wyrazami są spore przerwy, co w ogólnym efekcie nie wygląda zbyt fajnie. Zauważyłem, że głównie dzieje się to głównie przy wyłączonej opcji Publisher Font.

Kwestia ebooka?
 
To jak tam ma się dziać to ja wolę sobie kupić papierowe wydanie zamiast ebooka.... Wydawało mi się że ebook powinien być lepiej dopracowany niż papierowe wydanie a tutaj coraz częściej się przekonuję że w cale tak nie jest. W sporej części ebooków trafiają się błędy, słabe formatowanie itd.
 
No niestety... Taka jest smutna rzeczywistość, dlatego czasem żałuje zakupu Kindle`a ale nie mam miejsca na książki więc...
 
Spotkaliście się z czymś takim, że w ebookach na Kindle rozjeżdża się Wam tekst? Ja ostatnio mam dość często taką sytuację że między niektórymi wyrazami są spore przerwy, co w ogólnym efekcie nie wygląda zbyt fajnie. Zauważyłem, że głównie dzieje się to głównie przy wyłączonej opcji Publisher Font.
A mówimy o plikach .mobi czy np. .pdf?

W pedeefach edycja jest koszmarnie ograniczona, próbowałam tak czytać różne opracowania dla tłumaczy i niby się da, ale jeśli pdf jest słabiej jakości, to na Kindlu droga przez mękę. Czcionka zatarta, nie da się zwiększyć rozmiaru itp itd.
 
Mi cały czas chodzi o mobi, wczoraj np. kupiłem na CDP Kossakowskiej "Upiór Południa - Czerń" i tak czasami jest tekst rozjechany, że czyta się to koszmarnie. Odstępy między poszczególnymi wyrazami są tak duże, że spokojnie wstawiłby tam dodatkowe słowo.

Bawiłem się dzisiaj trochę w Calibre i niby coś się tam poprawiło ale nadal nie jest idealnie.
 
Ale czy to na pewno problem urządzenia, czy po prostu źle sformatowanego pliku?
Bo jeśli to drugie, to imo nie przesądza o przydatności Kindla, tylko bardziej o niechlujstwie autorów wersji elektronicznej.
Tak samo można sobie kupić książkę nówkę sztukę i w trakcie czytania odkryć błędy drukarskie od połowy, myślę. Ten sam rodzaj kłopotu, ale czy to oznacza, że książki papierowe są be? ;>
 
Top Bottom