Technologie mobilne - telefony, tablety, czytniki...

+
Technologie mobilne - telefony, tablety, czytniki...

Witam, wiem że to może nieodpowiednie miejsce do tego, ale muszę się kogoś poradzić
. Mam do wyboru dwa telefony; sony xperia s i lg swift 4x hd. Nie mogę się do końca zdecydować. Chciałbym, żeby telefon odpalał raczej wszystkie dostępne aplikacje i gry i żeby starczył nie na parę miesięcy, ale gdzieś tak na około 1,5 do 2 lat. Wiem, że lg ma 4 rdzenie a sony 2, ale czy w ogóle jest jakaś różnica między nimi w działaniu? Czy jest zauważalna różnica między 2, a 4 rdzeniami? Chciałbym, żeby telefon odtwarzał też dobrze muzykę, aparat jest mniej ważny. Bateria lepsza w lg, ale sądzę, że ta w xperii też by mi wystarczyła. Osobiście z wyglądu bardziej podoba mi się xperia. Jakie jest wasze zdanie? Co byście wzięli?
 
LG znany jest z braku aktualizacji i słabej optymalizacji, a bitwa na rdzenie to marketingowy bełkot. Ja bym brał Xperię, choć akurat tego LG nawet w rękach nie miałem. ;)
 
Zawsze uważnie podchodzę do telefonów od LG. Z jakim bym nie miał styczności, w każdym coś po jakimś czasie psuje, nie działa tak jak powinno. Z kolei zawsze jestem pozytywnie nastawiony do Sony (Ericssonów). Mają przyjemny wygląd, a jeśli nawet coś się zepsuje to zawsze udawało mi się to naprawić bez wizyty w serwisie (może dlatego że lubię grzebać w telefonach :p). To są moje subiektywne odczucia. Trzeba wziąć pod uwagę cenę. Nie wiem jaką masz ofertę, ale jeżeli Sony nie jest droższe, to bierz właśnie je.
 
Oba są po około 250 zł, tak więc cena jest właściwie ta sama. Tak też sądziłem, że te rdzenie to po prosty chwyt marketingowy, a w testach raczej nie ma dużej różnicy między telefonami z 4 rdzeniami a 2. Mówicie, że szybkość działania jest podobna?
 
Nie posiadam ani tego, ani tego telefonu, ale Android chyba nawet nie wykorzystuje wielowątkowości, a do tego nie jest zbyt dobrze zoptymalizowany więc tak, te 4 a 2 rdzenie to raczej czysty marketing.
 
Ojciec i ja od zawsze mamy SE i nie narzekamy. Ojciec to w ogóle tyra te komóreczki, ale dają radę.
Miałem raz samsunga co spadł z wysokości 30-40 cm i się spieprzył, dałem za naprawę 70 zł po czym tydzień czasu i znów się spartolił. Do wszystkich innych marek niż SE podchodzę sceptycznie, nie wierzę w ich wytrzymałość.
Ogólnie o marce LG kiedyś słyszałem nieprzychylne opinie i już jakoś mi tak zostało w głowie, że to koreańsko-chińskie czy jakie tam ścierwo :p.
Nokie też są solidne i nie słyszałem, żeby ktoś na nie narzekał.
Ojciec ma Xperie S, i nieźle śmiga, fajny duży wyświetlacz ma, ekran wykrywający ciepło, wifi.
Mi się zawsze podobał design w SE.
Ja mam Xperie mini pro sk17i i po tym telefonie kupię też jakąś mini pro :D, jest dla mnie optymalna.
 

Keth

Ex-moderator
Ja się nie zgodzę z tymi opiniami, LG już dawno poprawiło swój wizerunek, chociażby ostatnio Google im zleciło do zrobienia nowego Nexusa.
4X HD jest bardzo udanym, dobrze wykonanym telefonem. Jedynym minusem jest aparat, ponoć czasem nie łapie ostrości. LG ma większy, dużo lepszy ekran, a 4 rdzenie akurat się przydają (o ile zamierzasz używać telefonu do grania). Poza tym LG ma wymienną baterię oraz slot na karty pamięci - czego brak w Xperii. Dyskusyjne też mogą być faktycznie aktualizacje - tym niemniej LG i tak z pudełka ma 4.0, a Xperia 2.34 bodaj.

Xperia S również jest udanym telefonem, ale ma trochę więcej minusów - trochę wyblakły wyświetlacz, brak slotu na karty pamięci, brak wymiennej baterii, zacinające się przyciski. Na plus z kolei lepszy aparat i zapowiedziany update do 4.1 na drugi kwartał 2013 r.

Z tych dwóch ja bym brał 4X jednak, tym bardziej jeśli są w tej samej cenie.

Najlepiej zrobisz, jak poczytasz jakieś recenzje albo zapytasz na forum poświęconym androidowi.
 
Xhuxixan said:
Miałem raz samsunga co spadł z wysokości 30-40 cm i się spieprzył, dałem za naprawę 70 zł po czym tydzień czasu i znów się spartolił. Do wszystkich innych marek niż SE podchodzę sceptycznie, nie wierzę w ich wytrzymałość.

Na telefonach (czytaj zawartych w nich bajerach i duperelach) słabo sie znam, ale co do ich wytrzymałości mam niejakie pojęcie (zdążyłem rozwalić już całkiem pokaźną ilość aparatów) i stwierdzam autorytatywnie - pod tym względem absolutnie bezkonkurencyjnym jest Sonim (choć Samsung B2710 solid tez daje radę).
 
Hmmm, ciężka decyzja, ale trzeba się na coś zdecydować ;). Z tego co wiem to na razie na xperii śmigają wszystkie gry, ale chciałbym żeby telefon starczył tak na 2 lata, więc te 4 rdzenie rzeczywiście mogą się przydać, co do wytrzymałości to raczej staram się dbać o telefony, więc może nic się też z nowym nie stanie. Jeszcze chciałbym zapytać Was o układ graficzny w tych telefonach, który ma lepszy, ja totalnie się na tym nie znam ;p.
 
Jako iż sam planuje niedługo kupić nowy telefon to poradzę Ci abyś przeniósł się do nadającego się do tego tematu... - http://pl.thewitcher.com/forum/index.php?/topic/23265-co-nieco-o-sprzecie/page__pid__893166__st__3600#entry893166. Po co zakładać setki nowych?:p


Ps. Ja z kolei do SE (obecnie sony) mam wielką urazę i nie polecam nikomu... jestem samsungo-maniakiem.
 
Sony Xperia S nawet jeżeli jest sprzedawany z Androidem 2.3.4 to jest na niego aktualizacja do 4.0. Co do tych rdzeni to poza grami większej różnicy nie ma. Mój kolega ma SGS III i menu działa tak samo, czasami też się zwiesi. Co do gier to spośród obecnych to gta III dla przykładu działa i na mojej jedno rdzeniowej xperii arc s.

@Słowy co do układu graficznego to w obu przypadkach będzie podobnie, zresztą zawsze możesz ściągnąć jakiegoś launchera i sobie pozmieniać motywy, układy menu i takie tam.
 
D said:
@Słowy co do układu graficznego to w obu przypadkach będzie podobnie, zresztą zawsze możesz ściągnąć jakiegoś launchera i sobie pozmieniać motywy, układy menu i takie tam.

Jemu chodziło chyba o "kartę graficzną" w tych telefonach. Adreno 220 na przykład.
A jeśli idzie o samo pytanie - nie wiem, poczytaj recenzje, tam zawsze są testy z benchmarków. Z tego co pamiętam, to dwurdzeniowa Xperia S biła część czterordzeniowców.
 
Dziękuje bardzo za odpowiedzi ;). Wszystko dobrze, tylko poczytałem trochę o tym lg i piszą, że trochę może się przegrzewać jego procesor, niby piszą że dla tegry 3 od nvidii to raczej normalne, ale muszę to jeszcze sprawdzić. ;)
 
SXS biła część czterordzeniowców i w części benchmarków. Regularnie czytam android.com.pl (ogółem polecam stronkę) i wyraźnie zaznaczali, że faktyczną wydajnością nie ustępuje żadnemu telefonowi. (ale to było w czasach, gdy zarówno eska, jak i pierwsze quady były nowością na rynku)
 
SXS, jak i pierwszy quady wyszły na początku tego roku:

SXS - styczeń 2012
HTC One X - luty 2012
4X HD - marzec 2012 (w praktyce później)
Galaxy SIII - maj 2012

Szczerze mówiąc, nie pamiętam, jak wyglądały rankingi z wtedy, ale obecnie LG, mimo że najsłabszy z tych quadów i tak osiąga lepsze wyniki w testach niż SXS (która ma dodatkowo tylko S3). Ale benchmarki benchmarkami, one akurat nie powinny decydować o kupnie telefonu. Plusem SXS jest na pewno dość lekka nakładka od Sony.

Abstrahując od wydajności, ja bym wybrał 4X ze względu na sporo lepszy wyświetlacz. Sam miałem go kupować, ale raczej poczekam na Nexusa 4 ;)


Sowy said:
Dziękuje bardzo za odpowiedzi ;). Wszystko dobrze, tylko poczytałem trochę o tym lg i piszą, że trochę może się przegrzewać jego procesor, niby piszą że dla tegry 3 od nvidii to raczej normalne, ale muszę to jeszcze sprawdzić. ;)


Tak, w HTC One X jest to samo, tylko gorzej ;)
 
Top Bottom