Uniwersum "Pieśni Lodu i Ognia" ("A Song of Ice and Fire") / "Game of Thrones" [HBO]

+
Przytyk chybiony - ze "źródła alternatywnego" korzystam rzadko, jedynie wtedy, gdy nie mam możliwości obejrzenia o 22, a nagranie jest już zaplanowane na coś innego :p

Oczywiście stronę zgłaszałem, i to parę miesięcy temu. A że nadal stoi...
 
Misiu. :*
Uczyniłem Ci więc mały despekt i doskonale wiem, że delikatne pokajanie się w poście to za mało, więc godzę się na rozwiązanie sporu próbą walki - Serek będzie moim czempionem, bogowie Derp pokładają w nim wielkie nadzieje!

Dobra, a sprowadzając dyskusję na właściwe tory i odwołując się do mojej opinii o najnowszym odcinku z poprzedniej strony - w kolejnym odcinku czekają nas takie wątki, jak:
- Theon i Ramsay pod Moat Cailin
- Ekipa Ygritte w Mole's Town
- Jon/Sam - reakcja na powyższe?
- Sansa przed Lords of the Vale w towarzystwie LF-a (jej pierwszy rozdział z IV tomu)
- Arya/Hound - o ile to już w tym - w okolicy Vale
- Brienne/Pod - o ile to już w tym - some nice action
- heheszki w King's Landing, interakcja Tyriona z Oberynem, być może scena z Cersei i Tywinem, ostatecznie pojedynek zajmujący zapewne ostatnie 10 min

Can't wait!
 
4.7
BTW, non-books buddies, przygotujcie się na jazdę bez trzymanki - za tydz. odcinka nie ma z powodu Memorial Day, ale 3 finałowe, które będą w czerwcu naprawdę wytrą podłogę wszystkim, co widzieliście w ostatnich latach w telewizji.

Nie sądzę, żeby coś było w stanie mnie jeszcze zaskoczyć :p I've seen too much.
 

Attachments

  • YEiq4e3o.png
    YEiq4e3o.png
    15.9 KB · Views: 35
Last edited:
W USA jest Memorial Day i zmienili ramówkę.

btw. tak się zastanawiam (ultra spoilery z książek):

Czy przypadkiem Tyrion nie zabije ojca pod koniec ósmego odcinka. Wtedy ma być Sąd Boży, który wskaże Tryiona jako winnego, chyba nie będą go trzymać w lochu jeszcze dwa odcinki. Mocnym uderzeniem na koniec sezonu byłby powrót Catelyn.
 
Last edited:
Na 100% nie. Trial by combat będzie finałową sekwencją 8. odcinka, w którym dostaniemy i tak wystarczającą moc atrakcji:
- Arya i Hound pod Bloody Gate of Vale, pewnie tutaj zostaną zagrzane silniki ostatecznego wtłuczenia Sandorowi, Arya porzuci go albo już teraz albo w finałowym odcinku;
- Sansa zaskakująca LF-a i kryjąca sprytnie jego zbrodnię przed lordami Vale;
- Dany skazująca Joraha na wygnanie (wygnaniocepcja);
- Theon i Ramsay pod Moat Cailin, zdobycie twierdzy przez tego pierwszego;
- Oczywiście The Viper vs The Mountain w finale z wiadomym rezultatem

W 10. odcinku dziać się będzie jeszcze więcej:
- Roose robiący z Ramsaya prawowitego potomka, być może zapowiedź przeprowadzki do Winterfell;
- Arya wypływająca do Braavos (może nawet pokażą jej przybycie tam);
- Dany zapewne przyskrzyni smoki po tym, jak tym razem salę tronową odwiedzi na audiencji pastrzerz, który straci coś więcej niż owce;
- Stannis the Mannis zapewne zaproponuje Jonowi legitymizację - pewnie będzie tutaj też elekcja nowego Lorda Commandera;
- Bran z ekipą dotrą do Bloodravena i Children of the Forest - to może być ta najdroższa scena w historii serialu, która ponoć ma się tutaj pojawić;
- Tyrion odpali Shae i Tywina;
- Brienne i Pod uprowadzeni przez Brotherhood Without Banners, Lady Stoneheart reveal

Także... Jest na co czekać.
 
Bardziej mi to pasuje na odcinek 9. Nie sądzę że twórcy serialu naładowaliby tyle akcji w jeden odcinek.
Dla osób nieznających sagi będzie to nawet trzymające w napięciu. Oberyn zginie, widz będzie myślał przez tydzień że już po Tyrionie a tu... brzęk :D

@galadh
A kiedy Jon dowie się że nic nie wie i wytępi dzikich pod murem? No i warto by było żeby Stannis tych paru dzikich też wykrwawił :D
 
Last edited:
Skąd wiesz że będzie o finał, a nie np. początek odcinka? Tak czy siak, dziewiąty odcinek ma się skupić na bitwie o Mur więc spodziewam się konstrukcji podobnej jak w dziewiątym odcinku drugiego sezonu - połowa odcinka to ostatnie chwile przed bitwą, połowa to już sama bitwa. Braknie zatem czasu na coś więcej, a upchnięcie tylu mindfuckowych scen w dziesiątym odcinku byłoby chyba przesadą. Ewentualnie zostaje opcja, że wspomniana wcześniej scena pojawi się na końcu dziewiątego odcinka kiedy opadnie bitewny kurz i widzowie już będą myśleć że to koniec nagle pojawi się taka scena :p
 
Twórcy serialu zmienili tym razem model - o ile w dotychczasowych 3 sezonach 9. odcinek był kulminacją, a 10. pokazywał jej pokłosie i raczej w spokojniejszym tempie ustawiał świat pod kolejny sezon, tak tym razem ma być inaczej i wielki finał zacznie się już w 8. odcinku i ma trwać do ostatniej minuty sezonu, a 4.10 ma raczej przypominać kształtem dotychczasowe "dziewiątki", tak wynika z ich słów i sugestii. Wszystko co napisałem powyżej na 100% będzie miało miejsce w dokładnie tych epizodach.

Znaczy, nie wiem oczywiście na bank, czy trial by combat zwieńczy odcinek, no ale jeśli nie, to niby co innego? Nawet, jeśli sekwencja miałaby miejsce na początku odcinka, to i tak jestem pewien, że to, o czym piszesz Hunt, wydarzy się w ostatnim epizodzie. Owszem, będzie obłędnie przeładowany, ale jest to możliwe, ponieważ to ma być najdłuższy odcinek ever, włodarze HBO podają oficjalnie 66 min jako czas trwania. Nie zdziwię się, jeśli to będzie także najlepszy odcinek ever, którego już nic nie pobije; potencjał jest.
 
Wiem że konstrukcja została już zmieniona, choćby scena z Lysą, która też świetnie nadawałby się na finał, a była w zasadzie w połowie sezonu. Aczkolwiek i tak wydaje mi się że przeładowanie ostatniego odcinka takimi scenami nie będzie dobrym pomysłem, może nawet się okazać że z czegoś zrezygnują, np. pani Kamienne Serce i przerzucą to do kolejnego sezonu. Dzieci Lasu (a przynajmniej jedno z nich) na pewno się pojawią, było już o tym mówione wraz z podaniem kto wcieli się w Liść, a to też w sumie byłoby niezłe na końcówkę.

Tak czy siak, kiedy by się nie pojawiła wspomniana scena, reakcja ludzi nie znających książki będzie taka:



Prawda jest taka że choć większość widzów nie znosi Lannisterów i życzy im jak najgorzej to jednak każdy lubi zarówno Tyriona jak i Tywina. Co zrobić kiedy jeden ulubieniec zabija z zimną krwią drugiego? Komu kibicować?
 
A ja sądzę że Kamienne Serce musi się pojawić w tym sezonie. Dlaczego? Aby "podjarać" widzów oczywiście. Już raz taki manewr zrobili, pokazując Innych ze swoją całą armią w końcówce 2 sezonu (? - już nie jestem do końca pewien), pomimo że w książkowym oryginale scena z białymi wędrowcami znalazła się dopiero w prologu (o ile mnie pamięć nie myli) Nawałnicy Mieczy.
 
Nie jestem jakoś szczególnie delikatny ale wynik walki był dość potworny.
Krzyk był najgorszy. Flaki nie robią aż takiego wrażenia. Ale krzyk + flaki. Muszę przyznać, że wzdrygnąłem się bardziej niż sądziłem.
Takie są wyniki wyrzucenia 1 na kości. Pamiętajcie dzieciaki. Zawsze noście hełm. Powiedz nie krytycznym trafieniom dla swoich postaci.
 
No i miałeś rację @galadh co do walki ;)

Dziwnie rozwiązana kwestia Littlefingera i Lysy. W książce był konkretny oskarżony zastraszony w celu przyznania się, tutaj Petyr liczył że Sansa będzie po jego stronie, ale pewności nie miał. Zupełnie nie w jego stylu, narazić się na niepowodzenie przez drugą osobę. Szczególnie dziwne, bo postać Marilliona pojawiła się już w serialu, ale z całkowicie niezrozumiałego dla mnie powodu zakończyli jego wątek w 1 sezonie w dość spektakularny sposób.

Zajawka 9 odcinka, strasznie podoba mi się ten kawałek w tle:

[video=youtube;-FqIe6ID0ms]http://www.youtube.com/watch?v=-FqIe6ID0ms[/video]
 
Top Bottom