Uniwersum "Pieśni Lodu i Ognia" ("A Song of Ice and Fire") / "Game of Thrones" [HBO]

+
Oficjalny plakat 5. sezonu:

 
Widzę powrót do tematu z plakatu do sezonu 3, ale tym razem sprawę ujęto o niebo lepiej moim zdaniem.
Najlepsze plakaty jakie wykonano do Gry o Tron to te ilustrujące sezon 1 i 2 - tego chyba już nie przebiją.
 

Attachments

  • got-s3-dragon-shadow-wallpaper-1600.jpg
    got-s3-dragon-shadow-wallpaper-1600.jpg
    139 KB · Views: 41
@galadh, do diaska ciężkiego:
galadh said:
Poniżej piszę o zgonach z IV/V tomu
galadh said:
Meryn Trant, jeśli przejmie rolę Raffa Sweetling z pierwszego rozdziału Aryi w niewydanym jeszcze 6. tomie
Wnoszę co najmniej o chłostę.

[edyta:]

@HuntMocy: Ja również zgadzam się z teorią
L+R=J

Powtarzając ostatnio lekturę w oryginale specjalnie zwracałem uwagę na tego typu domysły i ukryte smaczki. Jest tego MNÓSTWO.

Jak zginął Balon Greyjoy?

I dreamt of a man without a face, waiting on a bridge that swayed and swung. On his shoulder perched a drowned crow with seaweed hanging from his wings. - The Ghost of High Heart

Dla mnie to Euron Crow's Eye i jego wynajęty Człowiek Bez Twarzy.


Wyłapywanie tego na bieżąco to świetna zabawa. Zdaje się, że większość z tego można znaleźć na fanowskich forach, ale nie polecam. Dochodzenie takich rzeczy samemu to szczególna przyjemność z powtórnej lektury. Gdy czyta się po raz pierwszy, praktycznie nie sposób tego dojść - często niejasne wizje i przepowiednie dotyczą wydarzeń, które będą miały miejsce jeden lub dwa tomy później.:)
 
Last edited:
Eurona w sumie nieco inaczej sobie wyobrażałem. Vic był dla mnie zawsze typem twardego barczystego badassowego wikinga, prostego, lubiącego popić i dać po mordzie, natomiast Wronie Oko zawsze jawił mi się nieco wątlejszy od brata, za to sprytniejszy i okrutniejszy, kojarzący się nieco z osiemnastowiecznymi piratami. No i mimo że był starszy, jakoś wyglądał młodziej u mnie, z nieco awanturniczym wyrazem twarzy. Trochę w sumie Ezia przypominał, tylko z opaską na oku.

---------- Zaktualizowano 13:13 ----------

O, dobry koncept hełmu:
 
Last edited:
Ślag by to wzion. Tak się zarzekam, że nie oglądnę w obawie o jakieś ewentualne wyprzedzenie fabuły z książek, ale chyba się złamię. Wina trailera. Się jaram.
 
Miałem pół godziny temu wrzucić. Zabawne, o ile pierwszy trailer tego sezonu był prawdopodobnie najgorszym w dotychczasowej historii serialu, tak ten może śmiało stanąć w szranki o tytuł najlepszego.

Sansa i LF są w Winterfell, ciekawe tylko, czy Starkówna przejmie tam rolę sami-wiecie-kogo. Nie mam pojęcia, gdzie jest/zmierza Brienne, zima zapadła nad Riverlands? Wspaniale, że wreszcie dostajemy tyle Stannisa, High Sparrow wygląda super obiecująco. a badasstitude Dany w pełnym kontekście już nie irytuje. Budżet na tym etapie musi być naprawdę astronomiczny, sam most w Volantis prezentuje się cudnie, a finalne ujęcie niszczy system. Tyle że wiemy przecież, że w samym Meereenie będzie przynajmniej jedna bardziej imponująca sekwencja.

Wiem, że rok temu przehype'owałem mocno rozczarowujący (acz i tak bardzo dobry) sezon czwarty, ale naprawdę mam wrażenie, że ten na przekór wielu czynnikom ma potencjał na bycie #1.

Kilka dni temu zaprezentowano tytuły pierwszych czterech odcinków, uzupełnione opisami pierwszych trzech.

Odpowiednio, "The Wars to Come", "The House of Black and White", "High Sparrow" i "The Sons of the Harpy". Wygląda na to, że w pierwszym dostaniemy nawet po kilkanaście minut Muru i King's Landing, sporo Dany, a reszta to spekulacje, powinniśmy odwiedzić Sansę i Boltonów/Theona, nie widzieliśmy ich od 4x08. Braavos i Dorne zobaczymy dopiero w 5x02 (chyba, że coś przesuną).
 
Jako że dopiero kończę skończyłem siódmy tom, urywane sceny z trailera niemal nic mi nie mówią, aczkolwiek prezentują się wyjątkowo widowiskowo.
Czyli to już na 100% potwierdzone, że pewien Lorathijczyk ma pojawić się ponownie (zważywszy na doniesienia i tytuł drugiego odcinka) mimo iż w książkach tak na prawdę więcej nie występował? Pewną osobę powinienem potraktować jak Aerys Ilyna Payne'a :p; informacja, że ta postać w książkach już się nie pojawia to oczywiście pikuś przy tym co już zdążało mu się przedwcześnie wypaplać...
 
Last edited:
@Rissana, nie jestem pewien czy mówisz o tej osobie, ale ona prawdopodobnie powraca choć jeszcze nie zostało to potwierdzone ;) Są domysły, są poszlaki, może się okazać że nic z tego ale nie przesądzałbym. Opis drugiego odcinka nic nie zdradza w tej kwestii chyba że czegoś nie dostrzegłem :blink:

Aczkolwiek jeśli jesteś na siódmym tomie (czyli w połowie piątego) to powinieneś już to widzieć :p
 
Zaraz, zaraz. Masz na myśli te poszlaki czy chodziło Ci o domysły książkowe? Zresztą to już nieważne; jeszcze nie wiem czego nowego dowiem się o pewnym miłym staruszku w ostatnim tomie, ale w mojej głowie właśnie pojawiła się pewna teoria spiskowa :p
 
Chodziło mi o poszlaki książkowe, tamtą plotkę też słyszałem, ale dla mnie to głupota...

...nawet gdyby miał powrócić w roli np. nauczyciela w Domu Czerni i Bieli to dlaczego w takiej twarzy? Na końcu drugiego sezonu kiedy zmienił wygląd to zmienili również aktora.
 
Wraca. wraca. plotki pojawiły się już w zeszłe wakacje dzięki agencji aktora, a od zeszłego tygodnia jest to potwierdzone, aktor jest w obsadzie 5x02 na stronie HBO. Pytanie, czy to nadal ta sama postać, czy na przykład The Kindly Man, który postanowił z jakiegoś powodu dobrać sobie taką "kreację". Pewnie jakoś cwanie to wyjaśnią.

Swoją drogą, trailer zdaje się potwierdzać, że zobaczymy w finale tego sezonu Battle of Ice, której pokłosie w książkach poznamy dopiero na początku szóstego tomu. Ciekawe, kto może w niej zginąć.
 
Podejrzewam, że pacing będzie znacznie lepszy niż w książkach, ponieważ masa zbędnego filleru zostanie wyrzucona, co by się przydało w FFC i ADwD. Nie będzie też niepotrzebnego podziału geograficznego (wyobrażacie sobie, by w tym sezonie nie było Tyriona, Jona i Dany? :lol:) Z drugiej strony, stawiam diamenty przeciwko orzechom, że twórcy sami zdołają wrzucić głupie, fillerowe wątki, a wiele z wprowadzonych przez nich zmian spowoduje powstanie mniej lub większych dziur fabularnych i innych nielogiczności. Niewątpliwie będziemy również mieli spore pole do popisu przy interpretowaniu poszczególnych scen, które nie pojawiły się w książkach. Już widzę te spekulacje, czy X i Y naprawdę nastąpi w WoW, czy może to wymysł twórców ;].

Nawiasem, Dany wygląda świetnie:
 
Last edited:
Jestem chyba trochę nieogarnięty, ale co to jest ta cała Bitwa Lodu (?) "Battle of Ice" o której dość sporo się tutaj mówi? Czyżby jakiś wyciek fabularny z nienapisanych jeszcze książek? Nie mogę tego znaleźć nawet na Wikii :(
 
Top Bottom