Grand Theft Auto

+
Ja z VPN nie chcę kombinować żeby po jakimś czasie nie okazało się że gry wyparowały z biblioteki, tak samo unikam giftów na allegro z dopiskiem VPN. Przy kupnie Life is Strange nie było żadnego problemu na nuuvem. Tutaj cały czas wywala info: This product is not available for purchase in your region. Więc niestety, widocznie się nie da kupić.
 
Ale tutaj tego używasz do samego zakupu, a nie aktywacji produktu (nic nie piszą, że klucz tylko dla Ameryki Południowej, czy coś w tym stylu). Ja już u nich przez HOLA kupowałem kilka gier (bodajże dwie, czy trzy) i nie było nigdy żadnego problemu.

Ale każdy ma wybór - ja i tak czekam na jakąś sensowną obniżkę.
 
Pytanie brzmi, czy potem, jak aktywujemy grę na Steam, to czy oni się*nie przyczepią. Nie tak dawno banowali za chińskie czy tam rosyjskie klucze.

Przeciez wersja cyfrowa jest aktywowana tylko w R* Social Club. Chcesz mieć na Steam - kup na Steamie. Z tego co wiem pudełkowej też na Steamie nie aktywujesz.
 
Odbiegając trochę od tematu poprzednich postów napiszę krótko o ostatniej aktualizacji GTA Online tj. skokach. Rockstar oddał nam do dyspozycji 5 nowych rozbudowanych misji. Są to takie fajne łańcuszki, na które składają się przygotowania i skok właściwy. Całość prezentuje się bardzo ciekawie, a jakością nie odbiega od skoków przygotowanych na potrzeby kampanii dla jednego gracza.

Niestety wraz z wprowadzeniem nowych aktywności pojawiły się nowe problemy. Możemy do nich zaliczyć dziwne bugi powodujące drastyczny spadek klatek (dublują się tablice ogłoszeniowe w pobliżu apartamentów, choinki, a samochody wpadają pod ziemię), bardzo długie loadingi oraz problemy z połączeniem, Być może serwery Rockstara nie wytrzymują, albo archaiczne już konsole (gram na PS3).

Czarę goryczy przelewają jednak sami gracze. Dotychczas misje nie były zbyt skomplikowane i pozwalały nam na błędy, a jeśli gra obdarzyła nas niezbyt rozgarnięta drużyną, mogliśmy wykonać je w pojedynkę. W przypadku skoków jest to niestety niemożliwe, gdyż każdy gracz dostaje określone zadanie, a powodzenie operacji zależy od tego czy każdy wykona swój cel. Krótko mówiąc, jeszcze w żadnej grze nie widziałem tak tępych graczy jak w GTA Online, a przecież gra nie jest skomplikowana. Ludzie mają problemy z czytaniem, orientacją na minimapie lub brakuje im po prostu cierpliwości. Tu kłaniają się głównie zadania skradankowe, w których przeciwnicy mają określone pole widzenia, a zabłąkana kula może zaalarmować resztę (przy tych misjach wysiadam, na 5 prób tylko z jedną ekipą udało mi się taką wykonać). Po prostu parodia. Mam wrażenie, że przynajmniej połowa osób grających w GTA na ps3 nie dorosła do tego dodatku.

Tak więc jeśli macie paru znajomych, możecie się świetnie bawić, gdyż jest do dodatek, którego ta gra potrzebowała. Jeśli jednak nie, a mimo to chcecie spróbować, nastawcie się na niesamowite męczarnie i stratę wielu godzin.
 
Pojawiła się plota, że Rockstar celowo nieznacznie pogorszył oprawę chcąc poprawić wydajność, jako że konsole nie trzymały stałych 30 klatek. R* zaprzecza, że to niby wypadek, ale ponoć jest teraz zauważalnie płynniej, przynajmniej w przypadku PS4, więc coś chyba jest na rzeczy. No cóż, na tym miedzy innymi polega optymalizacja. Downgrade nie jest znaczący, a płynność rozgrywki to rzecz nie do przecenienia. Dla mnie zrozumiała sytuacja, ale ponieważ słychać głosy niezadowolenia R* pewno wróci do tego, co było (zresztą już to zapowiedziano).
 
Jestem bardzo zadowolony z tych screenów, czekam bardzo :) szkoda, że zagram dopiero 18.04 jak wrócę do PL…
 
Mam mieszane odczucia względem tych obrazków.
Z jednej strony wszystko wygląda bardzo ładnie (zwłaszcza modele pojazdów oraz woda) część przeciętnie (trawa paprotki oraz pomniejsza roślinność), a mocno stylizowane postacie nieco wybijają się z otoczenia (wiem, takie założenia i styl, ale gdy otoczenie wygląda dobrze...). Na pochwałę zasługuje zasięg rysowania obiektów i ogólna atmosfera.

I tak po premierze zobaczymy ile z tych "obietnic" okaże się standardowym wciskaniem nam kitu :teeth: ....
 
V to wg mnie, najlepsza część serii jeśli chodzi o bohaterów. Fabularnie - wstrzymam się z opinią*do przejścia kampanii. Po tym jednak, co widziałem, na kilku fragmentach misji, jest bardzo dobrze. Wygląd gry jest na 3 miejscu i z niego też jestem zadowolony. Pamiętajmy, że V działa na chyba tym samym silniku co IV, zgadza się?
 
Następne GTA raczej zawita na nowym silniku ;) Z tego chyba więcej się*nie wyciśnie, chociaż mogę się mylić*;)
 
Jeśli kolejne GTA będzie robione na następną generację konsol, wówczas pewnie coś stworzą (niemal) od podstaw.
Obecnie wersja PC piątki wygląda prawie jak czwórka na modach.
 
Top Bottom