Soundtracki

+

Keth

Ex-moderator
Soundtracki

Taki sobie temat...Na początek, jakie jest top 5 Waszych ulubionych soundtracków, ew. kompozytorów ?U mnie:1. LotR2. Star Wars3. Pirates of the Caribbean4. Guild Wars5. The WitcherCo do kompozytorów, kolejność losowa ;)1. Hans Zimmer2. Howard Shore3. John Williams4. Jeremi Soule5. Jack Wall6. Skorpic i P. Błaszczak - za muzykę z Wiedźmina ;)
 
Co do kompozytorów dodałbym jeszcze (jeśli można uwzględnić w tej liście kompozytorów muzyki nie tylko z gier :) ): * Don Davis* Gabriel YaredCo do najlepszego soundtacku, to w tej chwili The Witcher zajmuje pierwsze miejsce (wiadomo nowości słucha się najprzyjemniej, a te kompozycje będę słuchał długo), potem dałbym Star Wars, a następnie LotR, no i jeśli można, to wkomponowałbym jeszcze gdzieś muzę z matrixa (Dona Davisa). Taka moja czołówka, co nie znaczy, że na tym zamyka się lista świetnych kompozycji ;D
 
moje 5 ulubionych soundtracków z filmów ;):1. Gladiator2. LotR3. Pirates Of The Carribean4. The Island5. Transformersz gier:1. Trylogia Prince Of Persia2. Hitman3. Assassin's Creed (nie mam całego soundtracku, tylko kilka utworów, ale jest naprawdę dobry ;))4. The Witcher5. Tom Raider: Legenda i Anniversarykompozytorzy:1. Hans Zimmer,2. Steve Jablonsky,3. Stuart Chatwood,4. Jesper Kyd,5. John Powell.
 
HmmZ gier to-Silent hill 2 (majstersztyk)-Hitman 2-The Wither-Vampire bloodlines masquerade-Akira Yamaoka-Jesper Kyd
 
filmy:1. Ojciec Chrzestny2. Jeździec bez Głowy3. Nietykalni4. Tożsamość Bourne'a5. LotRgry:1. WIEDŹMIN!!!2. Hitman (wszystkie części, ale BM najlepsza :) )3. Prince of Persia (trylogia)4. Gothic5. Mafiakompozytorzy:1. Ennio Morricone2. Danny Elfman3. Jesper Kydd4. duet Scorpic&Błaszczuk ;) 5. John Williams
 
Posiadam pare swietnych Soundtrack'ow ktore polecam wszystkim!Oto one:Lineage IIWładca Pierścieni (wszystkie części)Ultima OnlineSilent Hill (gra - wszystkie części)Gnijąca panna młodaFahrenheit (gra - angielska nazwa Indigo Prophecy)Sam & MaxMax PayneSin CityHarry Potter (wszystkie części)The Simpsons MovieWiedźmin
 
Kolejność losowaKompozytorzy- Alexander Brandon- Jesper Kyd- Atsushi Shirakawa, bardziej znany jako Tenmon- Susumu Hirasawa- Mark MorganSoundtracki z gier- Chrono Cross- Seria Hitman- Total Annihilation- Seria Guilty Gear- Planescape: Torment- Deus Ex- Tales of Phantasia- Wiedźmin (ten z filmu też)- Heroes of Might and Magic IVFilmowe- LotR- Ghost in the Shell (obydwa)Hmm, trochę przydługi ten Top 5 ;P
 
Najgelnialniejszy moim zdaniem soundtrack:"The Hero" Tan Dun, genialny film, i genialna muzykaTeraz raczej rzypadkowa kolejność:Harry Potter 3LoTRDiablo 2Wiedźmin - graWiedźmin - film(no co?NAwet całkiem nie-zła muzyczka :p )Star WarsZakochany bez PamięciPan Życia i ŚmierciSolarisK - PaxLady in the waterWoWPoPMight and Magic:DMTenacious_D(obie części, genialne płyty xD)MajesticCharlie i fabryka czekoladyKatedraSztuka SpadaniaLost in Translationi jeszcze masa innych(bo własciwie 75% z tego co słucham to soundtrtacki)KompozytorzyDanny ElfmanHoward ShoreHans ZimmerMatt UelmenSkorupaJames Newton HowardJohn WilliamsRandy Newman
 
Keth said:
...3. Pirates of the Carribean...
Caribbean :p...A co do Zimmer'a to fakt ze jest niezastapiony, zawsze uwazalem ze filmowy 'Wiedzmin' moglby miec cos z PotC.Na mojej liscie znajdzie sie jeszcze Danny Elfman(Corps Bride i Chicago - masterpiece!) i Clint Mansell(Requiem for a dream).
 

Keth

Ex-moderator
Racja....Co do Clinta Mansella - on ma taki utwór "Requiem for a Tower", czy mi się wydawało ?
 
Jeśli jeszcze chodzi o soundtracki niesymfoniczne (bo podałem tylko te symfoniczne), to jest tak:1. Pulp Fiction2. Forrest Gump3. Kill Bill (vol. 1 & 2)4. Wściekłe Psy5. Chłopcy z Ferajny6. Tenacious D - Pick of Destiny7. 28 Dni Później8. Desperados9. Matrix10. Underworld
 
Keth said:
No to mam źle otagowane ^^ thx
Niekoniecznie, Requiem for a Tower to była specjalna wersja zrobiona do trailera Dwóch Wież.http://en.wikipedia.org/wiki/Lux_Aeterna_%28Requiem_for_a_Dream%29
 

Keth

Ex-moderator
Gerrard said:
Gerrard said:
No to mam źle otagowane ^^ thx
Niekoniecznie, Requiem for a Tower to była specjalna wersja zrobiona do trailera Dwóch Wież.http://en.wikipedia.org/wiki/Lux_Aeterna_%28Requiem_for_a_Dream%29
Fakt, to właśnie to mam, IMO jeden z najlepszych utworów :Dthx :)
 
Filmy1. Piraci z Karaibów - kocham te klimaty, nawet kawałki z założenia 'smętne' mi podeszły.2. Last Action Hero - trudno się dziwić, skoro wśród bandów nagrywających muzykę do tego filmu jest między innymi Megadeth i AC/DC :)3. Dobry, zły i brzydki - Sergio Leone spisał się po prostu świetnie! :)4. Władca Pierścieni - ciary po plecach mi przechodzą przy tym najbardziej znanym kawałku :)5. Desperado - kliiiimatyczne.6. Gwiezdne Wojny.7. Vabank - kolejna ścieżka bardzo klimatyczna. Tylko, cholera, ciężko rozkminić tytułowy kawałek w wersji na pianino.8. Różowa Pantera (Kreskówki ;D) - to z kolei gram, keidy tylko się da. Rodzice mają dość.Gry komputerowe: 1. Icewind Dale - podobnie, jak w przypadku BG, często dłuuugo bawiłem się w tworzenie bohaterów, żeby tylko móc posłuchać motywu przewodniego.2. Baldur's Gate (obie części)3. Diablo II4. Wiedźmin (?)5. Torment6. Soul Reaver 2 7. Original War - gitary, akordeon, harmonijka, szczypta elektroniki, nawet trochę orientalnych klimatów. Udany miks.Kompozytorzy:1. S. Leone2. H. Zimmer.3. Soule.
 
Top Bottom