SZYKUJ SIĘ!

+
Powiem tak... chyba zaczynam mieć deja vu.

To wszystko już (z grubsza) widzieliśmy przy okazji W3.

Najpierw* zapowiedź z trailerem na silniku gry (VGX w przypadku W3 i E3 w przypadku Cyerpunk 2077). Później jakieś CGI (Killing monsters dla W3 oraz cinematic trailer z kolejnego E3 dla Cyberpunk 2077).

Dotąd wszystko wygląda pięknie jeśli nie doskonale.

Później mamy fragmenty rozgrywki (Cyberpunk 2077 - 48 minutowa prezentacja, Xbox E3 2014 Media Briefin w przypadku W3), które już nieco studzą nasze zapały i zbliżają oczekiwania do bardziej realnych, aczkolwiek wciąż ładnych wizji gier.

Cały czas jesteśmy karmieni bullshot'ami od twórców i wychwalaniem gry pod niebiosa.

W międzyczasie mamy kilka przełożeń premiery, a ostatecznie dostajemy sporo brzydszy (i w pewnych aspektach wykastrowany z części pierwotnych wizji) produkt.

*Tak, Cyberpunk 2077 miał jeszcze Teaser Trailer zanim coś większego wypłynęło.

No kampania marketingowa jest podobna chociaż z czasem może się to zmienić (Wiesiek nie miał eventu typu NCW, ale miał z kolei dzienniki developerskie i stream lub dwa) bo jednak dopiero teraz zaczyna się to wszystko rozkręcać. Sam jestem ciekaw co szykują na jesień.

Mam nadzieję, że kolejne odcinki NCW będą miały trochę więcej gameplayu i zaczną wyjaśniać mechaniki gry bo te wszystkie ogłoszenia i wywiady pożarły kawał czasu antenowego.

Coś czuję, że mi właśnie tego w CP2077 będzie najbardziej brakować - tego żyjącego, pełnego ludzi świata (który tak tutaj pasuje i jest tak - na każdym kroku - fałszywie reklamowany) będzie najbardziej brakować...

Trzeba jednak pamiętać, że nadmierne tłumy są fajne tylko kiedy się patrzy na miasto a nie podczas rozgrywki (czego przykładem może być AC:Unity),inną sprawą jest ruch uliczny, jeżeli drogi rzeczywiście są wąskie to nawet lepiej że dużego ruchu nie ma. Chociaż z tego co czytałem to całkiem sporo ludzi twierdziło, że ulice były dostatecznie zaludnione (i różnorodne).

Wiedźmin nie miał handsonów, a przynajmniej nie przypominam sobie nic takiego.

Miał i to nawet 2, pierwszy był w okolicach stycznia 2015, a drugi przy przełomie kwietnia i maja (Krew i Wino też miało swoje hands-ony).
 
@I_w_a_N Zupełnie się z tobą nie zgadzam, trailer CP z E3 2018 nawet w połowie nie był tak przesadzony jak słynny VGX z Wiedźmina, poza tym Dziki Gon im bliżej premiery tym stawał się brzydszy co z CP nie za bardzo ma pokrycie.

Odnośnie tłumów na ulicach czy raczej ich braku, to może zostać naprawione do premiery.
Dziwne że wielu przytacza przykład iż kolo mieszkania V tłumy naprawdę są zacne, więc czemu mialby chociaż nie być ułamek z tego na obrzeżach aby miasto sprawiało chociaż wrażenie że żyje.
 
Faktycznie, deja vu.
Z forumowych rewelacji. :shrug:

Wszędzie, nawet na serwisach zajmujących się stricte technicznymi aspektami gry (vide digital foundry) zauważa się poprawę oprawy graficznej względem poprzednich materiałów, ale na forum niektórzy nie tylko wieszczą downgrade (co jeszcze jako tako bym zrozumiał), co nawet go zauważają i popierają wydumanymi argumentami.

Do pokazywanej uprzednio wersji gry dodano mnóstwo rzeczy i to rzeczy istotnych, bo gameplay loop dla opcji stealth, albo non-lethal to nie są jakieś marginalne zmiany. Kastracja obiecującej gry, nie ma co.

Na zwiastunie owszem, tłumów nie widać, co REDzi tłumaczą porą dnia i miejscem (dystans do tych wypowiedzi jest zrozumiały), ale dziennikarze, którzy obcowali z grą przez cztery godziny (sic!) chwalą zagęszczenie miasta w konkretnych lokacjach. Aaaaaaale wyrok pod tym względem już u części osób, jak widzę, zapadł.

Forum w pigułce, aż mnie nostalgia wzięła :sad: Dobrze, że jesteście <3
 
@maniak6767 - Przeczytaj mojego posta ze zrozumieniem, bo to co piszesz w kontekście mojej wypowiedzi nie ma sensu. Pisząc o Deus Ex to oczywiste, że miałem na myśli dwie ostatnie części.
 
@maniak6767 - Przeczytaj mojego posta ze zrozumieniem, bo to co piszesz w kontekście mojej wypowiedzi nie ma sensu. Pisząc o Deus Ex to oczywiste, że miałem na myśli dwie ostatnie części.
Nie, wcale nie jest oczywiste, po tym jak przytoczyłeś Vampire Bloodlines, czyli grę z 2004 roku.
 
Nie, wcale nie jest oczywiste, po tym jak przytoczyłeś Vampire Bloodlines, czyli grę z 2004 roku.
A doczytałeś w jakim kontekście przytoczyłem czy już nie bardzo? Czy ja gdzieś porównywałem go do CP2077? Po prostu napisałem, że nawet gry, które nie są idealne pod każdym względem mogą zdobyć uznanie fanów, jeśli mają odpowiednio rozwinięte elementy erpegowe (rozwój postaci, nieliniowość fabuły i zadań, rozbudowanie dialogów) vide Bloodlines, Fallout: New Vegas, seria Deus Ex. Serio, zauważyłeś gdzieś atak na CP2077 w poście w którym zadeklarowałem, że kupuję grę na premierę, chociaż wcześniej niespecjalnie się nią jarałem?
 
Faktycznie, deja vu.
Z forumowych rewelacji. :shrug:

Wszędzie, nawet na serwisach zajmujących się stricte technicznymi aspektami gry (vide digital foundry) zauważa się poprawę oprawy graficznej względem poprzednich materiałów, ale na forum niektórzy nie tylko wieszczą downgrade (co jeszcze jako tako bym zrozumiał), co nawet go zauważają i popierają wydumanymi argumentami.

Do pokazywanej uprzednio wersji gry dodano mnóstwo rzeczy i to rzeczy istotnych, bo gameplay loop dla opcji stealth, albo non-lethal to nie są jakieś marginalne zmiany. Kastracja obiecującej gry, nie ma co.

Na zwiastunie owszem, tłumów nie widać, co REDzi tłumaczą porą dnia i miejscem (dystans do tych wypowiedzi jest zrozumiały), ale dziennikarze, którzy obcowali z grą przez cztery godziny (sic!) chwalą zagęszczenie miasta w konkretnych lokacjach. Aaaaaaale wyrok pod tym względem już u części osób, jak widzę, zapadł.

Forum w pigułce, aż mnie nostalgia wzięła :sad: Dobrze, że jesteście <3


Ten post powinien być gdzieś wyróżniony, przypięty na górze. Piękne. :cry::beer:
 
Ten post powinien być gdzieś wyróżniony, przypięty na górze. Piękne. :cry::beer:
 
Może po prostu zmniejszyli ilość tłumu i dzięki temu mogli poprawić jakość ważniejszych modeli, jak kluczowe postacie fabularne. Najważniejsze, żeby była opcja zwiększenia ilości npców dla high-endowych maszyn.
 
Może po prostu zmniejszyli ilość tłumu i dzięki temu mogli poprawić jakość ważniejszych modeli, jak kluczowe postacie fabularne. Najważniejsze, żeby była opcja zwiększenia ilości npców dla high-endowych maszyn.
I zwiększenie odległości wczytywania obiektów.
 
Niektórzy chyba zapomnieli, że gra jest wydawana na konsole o technologii sprzed 7 lat... na pewno Redzi zrobią stosowny, darmowy update dla wersji PC i nowych konsoli, poprawiający grafikę, dodający więcej NPCów i poprawiający zasięg wczytywania elementów otoczenia.
 
Niektórzy chyba zapomnieli, że gra jest wydawana na konsole o technologii sprzed 7 lat... na pewno Redzi zrobią stosowny, darmowy update dla wersji PC i nowych konsoli, poprawiający grafikę, dodający więcej NPCów i poprawiający zasięg wczytywania elementów otoczenia.
Było by fajnie, bo taki Capcom do dziś nie naprawił kartonowych zombiaków w tle w Remaku 3, a zwykła zmiana w configu by pomogła.
 
Top Bottom