Anime i manga

+
O matko, znowu odkopali aktorskiego GitS'a?

Przy okazji przegapiłem wydanie drugiego tomu Beserka. Ale widzę, że mogę to nadrobić nieco taniej (i bez horrendalnych kosztów przesyłki) w Komikslandii :).
 
Nigdy nie został pogrzebany ;) To jeden z niewielu tytułów, o którym co jakiś czas pojawiały się jakieś doniesienia i plotki w przeciwieństwie do Death Note'a, Ninja Scrolla, Cowboya Bebopa czy Bleacha, do których też wykupiono prawa już dawno. W dalszej kolejności jest jeszcze Akira i Gunnm choć o nich jest o wiele ciszej. Oczywiście mówimy o wykupieniu praw przez Hollywood, bo w Japonii sporo powstaje aktorskich adaptacji zarówno kinowych jak i telewizyjnych.
 
O ile Battle Angel chciałbym jeszcze zobaczyć (jeśli stał by za tym Cameron) to ekranizacji reszty z tej grupki wolałbym nie dożyć (zwłaszcza GitS'a oraz Akiry).

Przy okazji - ktoś będący w temacie wie jak tam losy aktorskiego Evangeliona?
Mówiono o tym chyba od ponad dekady...
Projekt zawieszono, czy już porzucono w cholerę?
 
Eva jest w takiej samej próżni jak wspomniane przeze mnie Death Note czy Bebop. Niby nikt nie powiedział, że projekt ostatecznie został porzucony, ale od dawna jest cisza.
 
Poszukiwany !!!!!!

POSZUKIWANY !!!!!!
Pierwszy odcinek , Drugiego sezonu Tokyo Ghoula
Zaginął 4 stycznia.
Wszystkich znających jakieś szczegóły zaginięcia proszę o kontakt :D
 
Tak testowo, czy ktoś już ma ten drugi tom Berserka?

Byłem w Komikslandii i powiedzieli, że JPF jeszcze im nie rozesłał. Stąd się zastanawiam czy ogólnie jeszcze go nie było, czy Komikslandia ma taki bajzel z asortymentem?
 
Tak testowo, czy ktoś już ma ten drugi tom Berserka?

Byłem w Komikslandii i powiedzieli, że JPF jeszcze im nie rozesłał. Stąd się zastanawiam czy ogólnie jeszcze go nie było, czy Komikslandia ma taki bajzel z asortymentem?

Ja mam, ale zamawiałem preorder jeszcze w październiku, od razu z częścią trzecią ;P Przyszedł mi 30 grudnia.
 
U mnie w sklepie też nie ma :p Generalnie to sprawa wygląda tak że premiera była 22 grudnia więc trochę niefortunnie, bo tuż przed świętami. Tomiki dostali tylko ci co zamówili bezpośrednio u wydawcy, a potem nastąpiła przerwa, która trwała aż do Trzech Króli tj. do wczoraj. Dzisiaj dopiero zaczęli rozsyłać do lokalnych sprzedawców więc najwcześniej w sklepach będzie jutro, ale obstawiam raczej piątek.
 
Pal licho amerykańskiego GitSa w wersji aktorskiej, na lato 2015 zapowiedzieli nowy film animowany Ghost in the Shell :eek:



Niewiele jeszcze wiadomo, ale na tym plakacie z wizerunkiem Motoko wygląda mi to na coś pomiędzy klasycznym GitSem a SAC, co mi jak najbardziej pasuje :) Nie wygląda mi to w żadnym wypadku na kontynuację słabego Arise. Cóż, jaram się :animier:
 
W przeciwieństwie do Cię, w ogóle nie widzę tu wpływu SAC. Bardziej Motoko 1995 wersji HD ze zmienioną kolorystyką (była zieleń, jest błękit). Nie podoba mi się natomiast to "zdobienie" na ciele. Teraz muszę poznać stojąca za filmem ekipę, by wiedzieć czy się jarać, czy tylko wyczekiwać z optymizmem (Production I.G zawsze wydaje co najmniej dobre produkcje).

Ogólnie rzecz ujmując, jestem bardzo zaintrygowany. :)


Oshii, wróć!!!
 
Miejmy nadzieję, że wyjdzie z tego coś więcej niż dłuższy odcinek serialu "udający kinówkę" (i liczę, że nie będzie to kolejna przeróbka).

Ja słusznie zauważył Hostile, plus za design Major, bliższy obrazowi kinowemu z 1995 roku (tak swoją drogą w 2015 przypadać biedzie 20-lecie oryginalnego filmu).

P.S. Oshi chyba już filmów nie robi (a przynajmniej anime). Bodajże już przy Innocence narzekał jaki to za stary jest na tego typu zajęcie (ale zrobił jeszcze Sky Crawlers).
 
Last edited:
Czyli potwierdza się to o czym kiedyś pisałem i faktycznie nie wygląda na coś powiązanego z Arise, dobrze :) Co do designu pani major, ja tutaj nawet widzę zwrot w kierunku oryginalnej mangi.



Oshi chyba już filmów nie robi (a przynajmniej anime).

Ostatnio faktycznie więcej robi aktorskich, ale prawda jest taka że on zawsze dużo eksperymentował z formą więc nawet filmy aktorskie nie są u niego w 100% aktorskie :p
 
No dobra, w teaserze są creditsy, co to je wcześniej ominąłem byłem.

Scenariusz: Tow Ubukata (Arise)
Muzyka: Cornelius (Arise)
Design postaci: Kazuchika Kise (główny reżyser Arise, ale jest powiązany z serią od czasów Oshii'ego, choć głównie jako animator)
Reżyser: Kazuya Nomura (ciężko znaleźć coś konkretnego, najprawdopodobniej debiut reżyserski niegdysiejszego animatora)
Generalny reżyser (cokolwiek to znaczy): Kazuchika Kise (jw)

Znaczy się ekipa niczego nie urywa. Na jakieś 85% kontynuacja Arise. Strzelam na klinówkę pokazująca pierwszą większą akcję świeżo zrekrutowanej Sekcji 9tej. Stad też zapewne ciało Motoko (jak wiemy zmieniła co jakiś czas) znane nam z pierwszego filmu, który jak wiemy dzieje się po Arise.
 
Znowu zrobi się ghostintheshellowo, bo zapowiedziano dzisiaj kolejny projekt na kwiecień - serię TV Ghost in the Shell: Arise :p

http://myanimelist.net/anime/29325/Ghost_in_the_Shell_Arise_(TV)
http://myanimelist.net/forum/?topicid=1340089

Z jednej strony szkoda, że to znowu Arise, a nie np. kolejna seria SAC (chociaż za bardzo nie wiem, jak po filmie SSS mieliby to teraz dalej kontynuować, kolejny raz walić to samo? ;P), bo wszystkie cztery filmy nie były najwyższych lotów, postacie w nich były spłycone, a fabuła niezbyt interesująca i niepotrzebnie pokręcona, ale z drugiej strony... Trudno, to przecież dalej GitS, tragedii tam dalej nie było i jakoś to się dało obejrzeć (a dwa ostatnie filmy były nawet niezłe i już lekko przypominały nawet SAC). I tak obejrzę, chociaż bardzo się nie napalam... ;P

Na jakieś 85% kontynuacja Arise.
Czyli raczej nie, wątpię, żeby robili na raz dwie kontynuacje (chociaż w przypadku Psycho-Pass tak właśnie zrobili ;P). Myślę, że seria TV Arise ma być raczej metodą podwyższenia hajpu przed głównym daniem - właściwym, klasycznym GitSem :)
 
Last edited:
Czyli raczej nie, wątpię, żeby robili na raz dwie kontynuacje (chociaż w przypadku Psycho-Pass tak właśnie zrobili ;P). Myślę, że seria TV Arise ma być raczej metodą podwyższenia hajpu przed głównym daniem - właściwym, klasycznym GitSem :)

Obyś miał rację.
 
Ciężko mi się jarać "klasycznym" GITSem, za sterami którego siedzi ekipa od Arise. A odnośnie tej wersji TV, będzie to powtórka z OVA w formacie telewizyjnym, czy też coś nowego?
 
A odnośnie tej wersji TV, będzie to powtórka z OVA w formacie telewizyjnym, czy też coś nowego?
Na razie jedyne informacje, jakie znalazłem, są w formie krzaczków, więc jeszcze nie wiem :p

http://animeanime.jp/article/2015/01/08/21505.html

---------- Zaktualizowano 18:16 ----------

BTW: O wiele bardziej od nowego Arise czy nawet GitSa jara mnie nowy film Psycho-Pass, który w tym miesiącu będzie miał premierę w japońskich kinach :) Oto najnowszy trailer:


Wygląda świetnie, a akcja, jak widać, będzie się rozgrywać głównie poza zasięgiem Systemu Sybilli, więc będzie to coś nowego dla tej serii :) No i Akane vs Kougami? :p
 
Top Bottom