Bullet-Time Ninja – omówienia buildu

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Niezależnie od tego, czy stawiasz pierwsze kroki w Cyberpunku 2077, czy znasz Night City na wylot i szukasz świeżych inspiracji, mamy coś w sam raz dla Ciebie! Przygotowaliśmy trzy zróżnicowane buildy, z którymi możesz poeksperymentować, i podzieliliśmy je na przejrzyste kategorie, dzięki którym dowiesz się, gdzie ulokować swoje punkty atutów od samego początku aż do końca gry, a także które bronie i wszczepy najlepiej z nimi współgrają (i gdzie można je znaleźć).

Nasz pierwszy build to Bullet-Time Ninja – koniecznie sprawdź go w naszym Planerze Buildów Postaci.

Ten build spełni Twoje marzenia o prawdziwym życiu Edgerunnera. W pełni wykorzystuje potencjał Sandevistana oraz innych ikonicznych wszczepów. Na dodatek dzięki silnemu spowolnieniu czasu maksymalnie zwiększysz obrażenia niektórych broni do walki wręcz.

Atuty

Ten build skupia się głównie na drzewkach Refleks i Zdolności techniczne. Upewnij się więc, że podczas tworzenia postaci ulokujesz maksymalną liczbę punktów w tych dwóch drzewkach. Wszelkie dodatkowe punkty możesz przydzielać do drzewka Budowa ciała, aby zwiększyć swoją przeżywalność na początku gry.

Na początku gry warto inwestować punkty w drzewko Refleks. Najpilniejszym celem jest odblokowanie atutu Zryw, który jest idealnym sposobem na skrócenie dystansu dzielącego Cię od wrogów. Pomoże Ci on także przyspieszyć eksplorację otwartego świata. Na poziomie profesjonalnym zapewnia dostęp do gałęzi wpływających na ostrza – najpierw zainwestuj w atut Ołów i stal, a następnie Zabić Billa.

Po zdobyciu pierwszego Sandevistanu zainwestuj w atut Dylatacja. Przydzielaj punkty do drzewka Refleksu, dopóki nie odblokujesz finishera w walce wręcz dzięki atutowi Ostateczny cios: Ostrza.

Gdy uzyskasz dostęp do finishera za pomocą ostrzy, możesz zacząć przydzielać punkty do drzewka Zdolności techniczne. To jeszcze bardziej zwiększy Twoją przeżywalność, ale co ważniejsze, zwiększy Twój limit kosztu wszczepów. Najważniejsze atuty w tym drzewku to Cyborg, Na gwarancji i oczywiście Edgerunner.

Po zdobyciu atutu Edgerunner możesz nieco poeksperymentować. Ponieważ w drzewku Refleksu masz już sporo punktów, możesz zainwestować w mistrzowski atut Rzeźnia nr 5 i w Powietrzny zryw. Aby urozmaicić rozgrywkę, możesz odblokować atuty, które poprawią walkę dystansową. Wszystko sprowadza się do preferencji typu broni, ale ponieważ refleks jest już na wysokim poziomie, warto skupić się na lewej gałęzi, aby znacznie wzmocnić SGM-y i karabiny szturmowe.

Wszczepy

Zanim położysz ręce na Sandevistanie, musisz zwiększyć swoją przeżywalność. Ponieważ ten build wymaga walki z większością wrogów z bliska, kup Karapaks i Demarkator. Jeśli nadal uważasz, że otrzymujesz zbyt dużo obrażeń, Bioniczne stawy lub Full Metal Jacket będą świetnymi dodatkami. Pamiętaj jednak o limicie kosztu wszczepów. Musisz mieć pewność, że masz wystarczająco dużo miejsca, aby zainstalować Zagęszczony szpik i Dozownik adrenaliny, ponieważ są one absolutną koniecznością dla każdego buildu do walki wręcz.

Wreszcie możesz zakupić Sandevistana. Dynalar Sandevistan wystarczy na większość gry, ale w końcu będzie musiał zostać zastąpiony Apogee.

Broń

Ponieważ ten build kładzie duży nacisk na ostrza, prawdopodobnie dobrym pomysłem będzie zdobycie jednego z nich! Na szczęście niektóre z najpotężniejszych katan są dostępne w głównym wątku fabularnym. Miej oczy szeroko otwarte, bo łatwo je przeoczyć! Podczas zadania „Skok na głęboką wodę” weź głęboki oddech i zanim wyjdziesz z budynku, przeszukaj apartament Yorinobu. Znajdują się tam trzy potężne bronie ikoniczne: katana Satori, sztylet Nehan i pistolet Kongou. Aby zdobyć Satori, musisz udać się na dach oraz przeszukać AV-kę. Satori i Nehan w duecie zapewniają silną regenerację zdrowia, co pozwoli walczyć kataną bez konieczności wyciągania broni dystansowej. Zarówno Satori, jak i Nehan będą zajmować miejsce w ekwipunku, dopóki nie uzyskasz dostępu do finishera za pomocą ostrza.

Aby utrzymać Satori i Nehan na odpowiednim poziomie siły, upewnij się, że rozmontowujesz każdą broń, zamiast ją sprzedawać. To samo dotyczy większości ubrań. Jeśli cena sprzedaży nie jest zbyt wysoka, zdecyduj się na komponenty do wytwarzania – i używaj ich do ulepszania swoich broni.

Gdy zyskasz już finishera za pomocą ostrza, możesz nieco bardziej przebierać w broniach. Errata to bardzo potężna katana termiczna dostępna w misji fabularnej „Dom lalek”. Po wejściu do kryjówki Kosiarzy rozejrzyj się za piecem. Znajduje się on w jednym z ostatnich pomieszczeń przed celem. Errata jest tam ukryta. To ostrze bardzo dobrze łączy się z karabinem szturmowym Psalm 11:6, który jest dostępny w jednej z baz gangu z

Watson.

Po wykonaniu misji „Dom lalek” spędź trochę czasu w otwartym świecie, aby nabić wyższy poziom i zebrać fundusze na wszczepy. Robiąc to, staraj się wyczycić Kabuki. W zamian za ukończenie wszystkich kontraktów Wakako otrzymasz najsilniejszą katanę w grze – Byakko.

Końcowy etap gry

Chociaż może to zająć trochę czasu, zrób wszystko, by ugruntować swoją pozycję najgroźniejszego cyberpsychopaty Night City, pomagając Reginie Jones w obławie na wszystkich pozostałych. W nagrodę otrzymasz wszczep Aksolotl. W połączeniu z Sandevistanem Apogee zapewni Ci on niemal nieskończone spowalnianie czasu. Widmo wolności może popchnąć tę zdolność do ekstremum. Opowiedzenie się po stronie So Mi pozwoli Ci uzyskać dostęp do Tunera kwantowego, który nie tylko skraca czas odnowienia wszystkich wszczepów, ale także przechowuje dodatkowe ładunki Sandevistana.
 
Last edited:
Nie budowałem tego typu postaci, ale muszę przyznać, że bardzo przyjemnie ogląda się materiały prezentujące rozgrywkę dla takiego szybkiego ninja z kataną.

Chyba pierwsze satysfakcjonujące rozwinięcie bullet time w dużej grze od czasów Max Payne.

Oczywiście warto tutaj przywołać też satysfakcjonującą polska grę Superhot (kto nie grał, polecam).
 
Przydałoby się zaktualizować ten planer atrybutów, nie wspominając o dodaniu planera wszczepów.
 
Top Bottom