Ciri, Geralt i reszta ekipy

+
Chylę czoła, zarąbiście Ci wyszła.

Tylko prawe przedramię wygląda jakby cierpiało z powodu złamania i złego zrośnięcia się, ale poza tym cud miód i orzeszki. :)
 
Dzięki wielkie Nars. Kurcze, wiedziałem że coś nie halo. Trodna pozycja, żeby zdefinować zgięcie, bo dłoń jest do zewnątrz a zgięcie bardziej do ciała, więc nadgarstek jest trochę obrócony. Postaram się to poprawić jeszcze później :)
 
Miała być przerwa, ale postanowiłem spróbować szczęścia w konkursie, więc jeszcze coś wrzucę :) A dobrze mieć w razie czego zabezpieczenie na oficjalnym forum, bo tam się takie cyrki dzieją, że hej. Porwanie Yennefer:

 
Ciri - rewelacyjna! :thumbup:
Porwanie Yennefer - świetne. Jeźdźcy Gonu przypominają mi trochę jeźdźców z serialu "Robin Hood" (te płaszcze), ale to nie zarzut. Tak mi się po prostu skojarzyło. :)
 
Dzięki! :) O którym Robinie mowa? Pamiętam "Robina z Sherwood" i "Nowe przygody Robin Hooda", ale takich jeźdźców nie kojarzę. Chodzi może o tego nowego z 2006 roku? Teraz dopiero poszukałem i się dowiedziałem, że coś takiego w ogóle wyszło. Jeśli o to się rozchodzi, to fajne to to?
 
Miałem na myśli tego Robina z lat 80tych. W jednym z odcinków były ujęcia jeźdźców mających takie karminowe płaszcze. Byli to zwolennicy czarownic, na co dzień ukrywających się pod habitami mniszek. I stąd to skojarzenie.
Odcinek "Miecze Waylanda". :)
 
Last edited:
Jejku. Ile to lat minęło ;) Forum sobie ciągle czytam, choć po cichu. Postanowiłem jednak troszkę odświeżyć temat. Jedno musze przyznać nowemu Wiedźminowi. Wyrwał mnie trochę z marazmu twórczego. Jakiś czas temu postanowiłem sobie by w ramach nauki nowego medium, spróbować przenieść jedno z opowiadań na karty komiksu. Coś tam zacząłem, potem przerwy i powroty i znowu nic. Ponownie, po seansie zachciało mi się coś robić i może wrzucanie tutaj kolejnych stron będzie jakimś motywatorem, żeby tak szybko nie zaprzestawać. Może ktoś zgadnie, które opowiadanie mam na celowniku? :p

5_small.png
6small.png
 
Last edited:
Ziarno Prawdy?
Swoją drogą tak narysowany komiks z wierną adaptacją opowiadań kupiłbym bez mrugnięcia okiem. Te od Dark Horse mi nie podchodzą.
 
Łatwo poszło :D Tak, to Ziarno. Dzięki. Nie mam żadnego komiksu od DH, więc ciężko mi się jakoś szerzej wypowiedzieć. Widziałem tylko pojedyncze strony w sieci i na tej podstawie mogę jedynie stwierdzić, że podobały mi się tylko te, które rysowała Marianna Strychowska.
 
Jako że las i Płotka nie występują zbyt często razem w opowiadaniach, to też bym strzelał w Ziarno Prawdy, choć nie jest to kadr, który by przedstawiał coś z tego opowiadania, przynajmniej nie kojarzę sceny. Chyba że nie są ukończone. W środkowym od góry Geraltowi brakuje zapinek w kaftanie.
Bardzo ładne.
 
Bardzo fajny styl. Podoba mi się, zawsze lubiłem komokay tego typu, niekolorowane.
Tylko na ostatnim kadrze Płotka taka jakaś zabiedzina...
 
Ziarno Prawdy?
Swoją drogą tak narysowany komiks z wierną adaptacją opowiadań kupiłbym bez mrugnięcia okiem. Te od Dark Horse mi nie podchodzą.

Akurat niedługo ma wyjść adaptacja Ziarna od Dark Horse :D

Co do strony, cudna. Ale niczego innego się nie spodziewałem, pamiętam dobrze Twoje koncepty kurtek wiedźmińskich czy portrety postaci, zawsze topka :D
 
Jako że las i Płotka nie występują zbyt często razem w opowiadaniach, to też bym strzelał w Ziarno Prawdy, choć nie jest to kadr, który by przedstawiał coś z tego opowiadania, przynajmniej nie kojarzę sceny. Chyba że nie są ukończone. W środkowym od góry Geraltowi brakuje zapinek w kaftanie.
Bardzo ładne.
Dzięki za czujność. Poszedł fix. Celowo też wybrałem tę stronę i pominąłem dymki, żeby nie było aż tak oczywiste, ale widzę, że i tak było :p Dodałem wcześniejszą stronę. Mam nadzieję, że teraz to sensownie wygląda. Nie bawię się w poliglotę, bo nie udźwignę. Staram się więc trzymać jak najbardziej książkowych tłumaczeń. Czasem coś miejscami zamienię, albo troszkę inaczej przedstawię, jeśli mam wrażenie, że będzie pasować.


Bardzo fajny styl. Podoba mi się, zawsze lubiłem komokay tego typu, niekolorowane.
Tylko na ostatnim kadrze Płotka taka jakaś zabiedzina...
Dzięki, będzie w kolorze na pewno. Tylko się wstrzymuję aż będę miał więcej materiału. Już raz zrobiłem ten błąd i zacząłem kolorowanie za wcześnie. I teraz poprawiam właśnie. Co do Płotki, mam jeszcze zdecydowanie problem z przenoszeniem podobieństwa między kadrami, ale staram się z tym walczyć. :)


Akurat niedługo ma wyjść adaptacja Ziarna od Dark Horse :D

Co do strony, cudna. Ale niczego innego się nie spodziewałem, pamiętam dobrze Twoje koncepty kurtek wiedźmińskich czy portrety postaci, zawsze topka :D
O, to ciekawe, To może tym razem sobie sprawię. Dzięki, ach.. kurtki. Było trochę łatwiej :) Tu się muszę odnaleźć, jak statycznymi obrazkami pokazać historię. Nowość dla mnie, ale fajnie się takie puzzle układa w głowie i później na "kartce".
 
Tak, teraz bardziej rozpoznawalna jest ta pierwsza strona. Powiedziałbym, że kadry są klasyczne w swej kompozycji, bardzo tradycyjne. Czyli coś, co preferuję.
 
Top Bottom