Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
A propo strzelania, bawił się już ktoś z policją na tyle długo żeby wysłany został oddział MAX-TAC?
Tak na 50 lvl to jest dalej wyzwanie ale przy odrobinie sprytu da się ich wystrzelać, nie ma zadnego lootu, jakby ktoś pytał.
Post automatically merged:

LOLZ właśnie zostałem rozwalony przez NPCD, bo nie miałem innego wyboru i musiałem z nimi walczyć w ramach questu: "Po pierwsze: nie szkodzić". Dlaczego tutejsza policja musi być taka P O T Ę Ż N A? Nawet nie mogłem ich zhakować a to na tym aspekcie przede wszystkim się skupiam i zabili mnie jednym strzałem.
Dla netrunnera chyba najlepsza broń to smart karabin maszynowy, bo nie trzeba mieć tam jakiś perków, żeby znośnie to funkcjonowało na wyższych levelach, z legendarnym smart karabinem Arasaki (jest ukryty w bazie Arasaki, gdzie jest misja z głównego wątką) i karabinami na poziome 6-7 normalnie idzie sobie z nimi poradzić, ale trzeba dobrze się ustawić, tak, zeby po każdym spawnie zawsze się gdzie ukryć, uciec.
 
Trzeba mieć fantazję żeby się bawić :ROFLMAO: nie ma NPC żeby nie padł na hita ;)
Dla mnie to wygląda na jakiś błąd w crafcie, albo błąd tego jednego ulepszenia
"zmniejsza obrażenia bazowe, ale zwiększa obrażenia krytyczne" w życiu takiego ulepszenia nie widziałem po sklepach ani żeby wyleciało, czy podnieść

Sam mam ten kałach bardzo przyjemny, ale takich obrażeń choćbym stanął na głowie to nie wykręcę i widzę że taki kosmiczny DPS to skutek tego ulepszenia



Zresztą u mnie też bug bo gra podaje jakieś wartości z kosmosu ulepszeń gdzie to +12% do obrażeń od kryta, ale podaje +142% na papierze, zwiększenie szansy na kryta +5% ale na papierze to +57% :shrug:

Po prostu błąd w wyświetleniu.

PS widzę że ubrania też się zbugowały
@seba84PL 6gniazd choćby w spodniach, ja nie wiem jakbym kombinował - 3 gniazda to jest max co mogę "wycraftować" (ze spodni).
Post automatically merged:


ja to tu tylko zostawie :)
Tylko wiesz że w tym filmie (krytykować trzeba bo wiele rzeczy nie działa wcale, albo nie działa tak jak trzeba) spora część jego zarzutów może być ekspresowo wywalona do kosza.

Nie żebym CP bronił ale gościa można gładko zaorać, spora część jego zarzutów jest w oparciu o prezentację z E3 2018 (ten gamaeplay 48min) bo "tam było, a w pełnej wersji nie ma"

Tylko że gość tak drobiazgowo analizuje i się czepia, a pominął jedno WAŻNE zdanie które pada na początku materiału jeszcze przed właściwą prezentacją E3 2018 - cóż jeżeli coś krytykować to róbmy to z sensem bo gość takimi porównaniami sam się zaorał, no chyba że nie rozumie pewnych kwestii.

Zresztą z wagą decyzji i nieliniowością nie jest tak źle jak na pierwszy rzut oka się wydaje, ale bardziej to dotyczy wątków pobocznych niż głównego wątku.
Fabuła gry (ta w głównym wątku) jest dość jednotorowa bez większego wpływu i wielokrotnego wpływania na ten wątek przez nasze decyzje
 
Last edited:
Crafting w tej grze to naprawdę ciekawe zjawisko. Wrzucam zdjęcia w spoiler.
Wersja epicka:

01.01.2021_13-31-15-l4amgriv.png


Wersja legendarna ulepszona z tej epickiej.

01.01.2021_13-31-17-0jwyl0uh.png
Ktoś ogarnia co tutaj się stało? Ja wiem, że statystyki są rollowane za każdym razem, ale DPS na zdrowy rozum w lepszej wersji powinien być większy. Mam rację?
 
Dla mnie to wygląda na jakiś błąd w crafcie, albo błąd tego jednego ulepszenia
"zmniejsza obrażenia bazowe, ale zwiększa obrażenia krytyczne" w życiu takiego ulepszenia nie widziałem po sklepach ani żeby wyleciało, czy podnieść

Sam mam ten kałach bardzo przyjemny, ale takich obrażeń choćbym stanął na głowie to nie wykręcę i widzę że taki kosmiczny DPS to skutek tego ulepszenia



Zresztą u mnie też bug bo gra podaje jakieś wartości z kosmosu ulepszeń gdzie to +12% do obrażeń od kryta, ale podaje +142% na papierze, zwiększenie szansy na kryta +5% ale na papierze to +57% :shrug:

Po prostu błąd w wyświetleniu.

PS widzę że ubrania też się zbugowały
@seba84PL 6gniazd choćby w spodniach, ja nie wiem jakbym kombinował - 3 gniazda to jest max co mogę "wycraftować" (ze spodni).
Post automatically merged:


Tylko wiesz że w tym filmie (krytykować trzeba bo wiele rzeczy nie działa wcale, albo nie działa tak jak trzeba) spora część jego zarzutów może być ekspresowo wywalona do kosza.

Nie żebym CP bronił ale gościa można gładko zaorać, spora część jego zarzutów jest w oparciu o prezentację z E3 2018 (ten gamaeplay 48min) bo "tam było, a w pełnej wersji nie ma"

Tylko że gość tak drobiazgowo analizuje i się czepia, a pominął jedno WAŻNE zdanie które pada na początku materiału jeszcze przed właściwą prezentacją E3 2018 - cóż jeżeli coś krytykować to róbmy to z sensem bo gość takimi porównaniami sam się zaorał, no chyba że nie rozumie pewnych kwestii.

Zresztą z wagą decyzji i nieliniowością nie jest tak źle jak na pierwszy rzut oka się wydaje, ale bardziej to dotyczy wątków pobocznych niż głównego wątku.
Fabuła gry (ta w głównym wątku) jest dość jednotorowa bez większego wpływu i wielokrotnego wpływania na ten wątek przez nasze decyzje
moim zdaniem ma dużo racji. CDPR obiecali gruszki na wierzbie i nie dowieźli, w dodatku wypuścili gre z błędami czyniącymi ją albo niemalże albo całkowicie niegrywalną dla niektórych.
 
Crafting w tej grze to naprawdę ciekawe zjawisko.
Ktoś ogarnia co tutaj się stało? Ja wiem, że statystyki są rollowane za każdym razem, ale DPS na zdrowy rozum w lepszej wersji powinien być większy. Mam rację?
Masz rację jak najbardziej, mi to wygląda na typowy wybryk RNG

@Crusher93
Krytykować można, a nawet trzeba, tylko cały w tym sęk aby argumenty były zasadne, bo krytykowanie na podstawie materiału z E3 2018 nie ma większego sensu.

Krytykować trzeba to co nie działa wcale i nie działa poprawnie, a nie to co się nie znalazło bądź wyleciało z gry w trakcie prac.
 
Chyba tylko na kodzie nieśmiertelności się tak da, bo pierwszy lepszy gliniarz zabija nas jednym strzałem. A jak próbujemy uciekać to odpuszczają po kilkuset metrach.
Zwykli funkcjonariusze padają dosyć szybko, gdy już nieco podniesiesz swoje umiejętności korzystania z broni palnej, ale Ci lepiej wyposażeni, których można spotkać chociażby przy miejscach zbrodni, są już twardsi, ale paroma celnymi strzałami w głowę też idzie ich zdjąć, chociaż ze względu na to, że zadają wysokie obrażenia, nie jest to łatwe, ale z pewnością możliwe. Niestety w trakcie moich eksperymentów jeszcze nie doszedłem do MAX-TAC-u, ale też testowałem to tylko wtedy kiedy przez przypadek sprowokowałem policję, co zdarzało się rzadko.
 
Crafting w tej grze to naprawdę ciekawe zjawisko. Wrzucam zdjęcia w spoiler.

Sprawdź, czy nie robiłeś jednego screenshota z wyciągniętą bronią, a drugiego ze schowaną. Okazuje się, że jest różnica:

Broń schowana
Cyberpunk 2077 (C) 2020 by CD Projekt RED 01.01.2021 16_00_04.png

Broń wyciągnięta:
Cyberpunk 2077 (C) 2020 by CD Projekt RED 01.01.2021 16_00_24.png
Ten sam pistolet, inne statystyki :) BTW, z tym gnatem przeszedłem większą część gry:
  • niby broń typu Tech, ale czas naładowania przed strzałem = 0
  • jako broń Tech, strzela przez ściany, co w połączeniu z modyfikacją Kiroshi, która automatycznie podświetlała przeciwników, z którymi nawiązaliśmy walkę pozwalało odstrzeliwać bezbronnych oponentów zza grubej osłony
  • po wykupieniu odpowiedniej umiejętności z drzewka Inżyniera, ignoruje pancerz przeciwnika
 
Last edited:
A to też prawda, ja co chwilę zauważam, że statystyki tej samej broni potrafią się znacznie różnić. Myślałem dotąd, że to ma związek z tym, czy dana spluwa jest wyposażona, ale widzę, że jednak tu chodzi o samo jej wyciągnięcie. No i właśnie też nie wiem, jak dokładnie działa broń tech w niektórych przypadkach. Przy shotgunie można przytrzymać LPM, by go "naładować", podczas gdy np. w powyższym rewolwerze nic takiego nie ma miejsca. Czy on domyślnie strzela z większą mocą?
 
Wydaje mi się, że strzela z większą mocą podczas celowania. Tak sobie radził podczas misji z sekretnego zakończenia
 
Mam pytanie.
Czy rozwój pistoletów i rewolwerów w refleksie, dotyczy również pistoletów maszynowych?
Szukałem po całym drzewku i nie znalazłem dedykowanych perków pod ich rozwijanie, tylko pistolet i rewolwer.
 
Mam pytanie.
Czy rozwój pistoletów i rewolwerów w refleksie, dotyczy również pistoletów maszynowych?
Szukałem po całym drzewku i nie znalazłem dedykowanych perków pod ich rozwijanie, tylko pistolet i rewolwer.
Mi się wydaje, że perki dotyczące pistoletów maszynowych znajdują się w sekcji "Karabiny".
 
Tzw. pistolety maszynowe podchodzą pod Karabiny
Post automatically merged:

Masz rację jak najbardziej, mi to wygląda na typowy wybryk RNG

@Crusher93
Krytykować można, a nawet trzeba, tylko cały w tym sęk aby argumenty były zasadne, bo krytykowanie na podstawie materiału z E3 2018 nie ma większego sensu.

Krytykować trzeba to co nie działa wcale i nie działa poprawnie, a nie to co się nie znalazło bądź wyleciało z gry w trakcie prac.
Dla mnie to jest trochę zabawne, jasne, Redzi nahajpowali trochę ludzi tym demem, ale od początku było wiadomo, co zostało powiedziane na początku filmu, że to jest "work in progress". Finalnie wielkich różnic nie ma tak naprawdę. To bieganie po ścianach-było wiadomo już rok przed premierą, że tego nie będzie, jeśli ktoś interesował się tematem.
Inną sprawą są tego typu dema w kontekście preorderów ale to już jest temat na inną dyskusję. W odniesieniu do wydanej gryi i kogoś kto kupuje grę po premierze, to nie powinno być żadnych zarzutów.
Post automatically merged:

Mi się wydaje, że perki dotyczące pistoletów maszynowych znajdują się w sekcji "Karabiny".
No właśnie że nie wszystkie, niektóre zdaje się są tam gdzie są shotguny.
 
Ukończyłem CP, jestem bardzo kontent zakończeniem które dostałem, tak myślę że ciężko było chyba zrobić lepsze, no ale innych na razie nie sprawdzałem.

V odeszła z Panam (jako Aldecaldos) i Judy u boku - ścieżka Nomada to bardzo naturalne zakończenie, moim zdaniem,
jak się okazuje zachował świadomość tylko martwi się o żonę i poprosił o kontakt! BARDZO mnie ta wiadomość ucieszyła bo już myślałem że skończył jako "wyprany" tyle możliwości aby w przyszłości kontynuować ten wątek! to jest taka mała wisienka w zakończeniu i w pokazaniu dalszych wątków!

Jedyne co się mocno zawiodłem na końcu to AS
Liczyłem że Adam będzie wyzwaniem dla V, że to będzie ciężki pojedynek, a okazał się takim lamusem że aż mi go żal było, pokroiłem go kataną tak szybko że dosłownie "Panie to był moment" zero wyzwania
 
Dla mnie to wygląda na jakiś błąd w crafcie, albo błąd tego jednego ulepszenia
"zmniejsza obrażenia bazowe, ale zwiększa obrażenia krytyczne" w życiu takiego ulepszenia nie widziałem po sklepach ani żeby wyleciało, czy podnieść

Sam mam ten kałach bardzo przyjemny, ale takich obrażeń choćbym stanął na głowie to nie wykręcę i widzę że taki kosmiczny DPS to skutek tego ulepszenia



Zresztą u mnie też bug bo gra podaje jakieś wartości z kosmosu ulepszeń gdzie to +12% do obrażeń od kryta, ale podaje +142% na papierze, zwiększenie szansy na kryta +5% ale na papierze to +57% :shrug:

Po prostu błąd w wyświetleniu.

PS widzę że ubrania też się zbugowały
@seba84PL 6gniazd choćby w spodniach, ja nie wiem jakbym kombinował - 3 gniazda to jest max co mogę "wycraftować" (ze spodni).
Post automatically merged:


Tylko wiesz że w tym filmie (krytykować trzeba bo wiele rzeczy nie działa wcale, albo nie działa tak jak trzeba) spora część jego zarzutów może być ekspresowo wywalona do kosza.

Nie żebym CP bronił ale gościa można gładko zaorać, spora część jego zarzutów jest w oparciu o prezentację z E3 2018 (ten gamaeplay 48min) bo "tam było, a w pełnej wersji nie ma"

Tylko że gość tak drobiazgowo analizuje i się czepia, a pominął jedno WAŻNE zdanie które pada na początku materiału jeszcze przed właściwą prezentacją E3 2018 - cóż jeżeli coś krytykować to róbmy to z sensem bo gość takimi porównaniami sam się zaorał, no chyba że nie rozumie pewnych kwestii.

Zresztą z wagą decyzji i nieliniowością nie jest tak źle jak na pierwszy rzut oka się wydaje, ale bardziej to dotyczy wątków pobocznych niż głównego wątku.
Fabuła gry (ta w głównym wątku) jest dość jednotorowa bez większego wpływu i wielokrotnego wpływania na ten wątek przez nasze decyzje

To nie błąd, a świadome działanie w moim wykonaniu. takich statystyk nie da się mieć nawet przez glitche ;)
 
Masz rację jak najbardziej, mi to wygląda na typowy wybryk RNG

@Crusher93
Krytykować można, a nawet trzeba, tylko cały w tym sęk aby argumenty były zasadne, bo krytykowanie na podstawie materiału z E3 2018 nie ma większego sensu.

Krytykować trzeba to co nie działa wcale i nie działa poprawnie, a nie to co się nie znalazło bądź wyleciało z gry w trakcie prac.
Krytyka na podstawie tego co naobiecywali jest jak najbardziej zasadna. Żaden napis "work in progress bla bla bla" tego nie zmieni, bo jeśli coś obiecujesz to ludzie liczą na to że dostaną. Równie dobrze mogli dać nam zupełnie inną grę idąc Twoim tokiem rozumowania bo przecież "work in progress" nie? ;) Tyle że to jest po prostu oszustwo i żadna ilośc korpo-nowomowy tego nie zmieni.

Glitche i bugi tej gry to najmniejszy problem. Jak wyjdzie z CP2077 grywalna gra którą obiecywali, za rok czy dwa, po kilkudziesieciu patchach i DLC to naprawdę będę pod wrażeniem, ale teraz to gra co najwyżej bardzo dobra przymykając oko nawet 8/10, a niesie ją tylko dobra historia, klimat i misje poboczne. Natomiast nadal nie jest to to czego się spodziewano pod żadnym względem. Od CDPR oczekuje się więcej, po ogromnym sukcesie Wiedźmina i to chyba oczywiste. Nie oczekuje od nich tylko dobrej gry, oczekuje gry co najmniej 9/10, a jak widać więkzość hajsu przy produkcji poszło na marketing który nahajpował te oczekiwania jeszcze bardziej co było, jak już wiadomo, przepisem na zagładę...
Myślę, że jeśli Cyberpunk będzie stałym IP CDprojektu to trzecia część (zapewne) przyszłej trylogii będzie najlepsza :) Jak narazie miasto mają już zrobione i jeśli użyliby tych samych assetów tekstur itd. nawet w kolejnych częściach, zmieniając jedynie pomniejsze rzeczy i dodając do tego więcej głębii to nie miałbym nic przeciwko. Podam przykład serii gier Yakuza - grałem w prawie wszystkie części i przy każdej świetnie się bawiłem mimo że każda część dzieje się w tym samym małym semi-otwartym świecie(no, od paru części ulepszonego, odświeżonego graficznie bo dwie pierwsz wyszły na PS2, wiadomo, ale nadal to ta sama miejscówka designersko). Więc jeśli tak zrobią to wyszłoby to na dobre kolejnym produkcjom z tej serii i mogliby się devi skupić na innych rzeczach. Takie moje małe dywagacje i marzenia...
 
Ukończyłem CP, jestem bardzo kontent zakończeniem które dostałem, tak myślę że ciężko było chyba zrobić lepsze, no ale innych na razie nie sprawdzałem.
Też lubię to zakończenie -
jest w sumie najbardziej optymistycznie: pada kwestia o szukanie lekarstwa dla V. No i między V a partnerką/partnerem wszystko fajnie się układa.
Natomiast jeżeli chodzi o klimat, to
bardzo podobało mi się zakończenie, które dostajemy, oddając kontrolę nad ciałem Johnny'emu. Już sama końcówka "Dezintegracji" jest świetnie zrobiona, kiedy to Johnny próbuje odwieść V od tego zamiaru (podobnie zresztą zachowuje się V, jeżeli wybraliśmy wariant misji razem z Rogue). Natomiast w epilogu widać, jak Johnny się zmienił przez ten krótki czas, który spędził w głowie V.
Z drugiej strony, bardzo przypadło mi do gustu sekretne zakończenie
samotny atak na Arasakę to dokładnie to co chciałem zrobić. I bardzo w stylu Silverhanda. Dodatkowo, dzięki tej ścieżce nikt z naszych znajomych nie ginie za nas.
Nie próbowałem za to
zakończenia z Arasaką - nie ufam draniom i chyba nie zaufam.
 
Strasznie mi brakuje opisu wykonywanego questa jak było to w Wiedźminie w formie opowieści Jaskra. Wracając do questa po czasie nie mam pojęcia co robiłem w nim wcześniej i jakie decyzje podejmowałem a ostateczny opis totalnie nic nie mówi po co, na co i dlaczego robię to zadanie.
 
Krytyka na podstawie tego co naobiecywali jest jak najbardziej zasadna. Żaden napis "work in progress bla bla bla" tego nie zmieni, bo jeśli coś obiecujesz to ludzie liczą na to że dostaną. Równie dobrze mogli dać nam zupełnie inną grę idąc Twoim tokiem rozumowania bo przecież "work in progress" nie? ;) Tyle że to jest po prostu oszustwo i żadna ilośc korpo-nowomowy tego nie zmieni.

Glitche i bugi tej gry to najmniejszy problem. Jak wyjdzie z CP2077 grywalna gra którą obiecywali, za rok czy dwa, po kilkudziesieciu patchach i DLC to naprawdę będę pod wrażeniem, ale teraz to gra co najwyżej bardzo dobra przymykając oko nawet 8/10, a niesie ją tylko dobra historia, klimat i misje poboczne. Natomiast nadal nie jest to to czego się spodziewano pod żadnym względem. Od CDPR oczekuje się więcej, po ogromnym sukcesie Wiedźmina i to chyba oczywiste. Nie oczekuje od nich tylko dobrej gry, oczekuje gry co najmniej 9/10, a jak widać więkzość hajsu przy produkcji poszło na marketing który nahajpował te oczekiwania jeszcze bardziej co było, jak już wiadomo, przepisem na zagładę...
Myślę, że jeśli Cyberpunk będzie stałym IP CDprojektu to trzecia część (zapewne) przyszłej trylogii będzie najlepsza :) Jak narazie miasto mają już zrobione i jeśli użyliby tych samych assetów tekstur itd. nawet w kolejnych częściach, zmieniając jedynie pomniejsze rzeczy i dodając do tego więcej głębii to nie miałbym nic przeciwko. Podam przykład serii gier Yakuza - grałem w prawie wszystkie części i przy każdej świetnie się bawiłem mimo że każda część dzieje się w tym samym małym semi-otwartym świecie(no, od paru części ulepszonego, odświeżonego graficznie bo dwie pierwsz wyszły na PS2, wiadomo, ale nadal to ta sama miejscówka designersko). Więc jeśli tak zrobią to wyszłoby to na dobre kolejnym produkcjom z tej serii i mogliby się devi skupić na innych rzeczach. Takie moje małe dywagacje i marzenia...

8/10? To bardzo łaskawy jesteś. Ja po przejściu tej gry i to jako fan uniwersum mógłbym dać max 4/10. To nie jest dobra gra.
 
Top Bottom