Cyberpunk 2077 — pierwsza prezentacja; 48 minut rozgrywki

+
9:53 May 31!!!! ale którego roku? Pamiętam, że pan Kiciński mówił, iż od momentu ukazania się pierwszego oficjalnego gameplay'a do premiery gry minie +/- pół roku... Wychodzi, plus minus 31 maj 2019!!! Ale nie ma pośpiechu. Po tym co dane było mi zobaczyć na tym krótkim filmie, wiem że gra będzie dobra. Trzymam za was kciuki!
 
Do pełni radości poprosiłbym jeszcze o wrzucenie na kanał piosenki z samego końca.
 
Czytam i czytam co można poprawić tu i na angielskim forum. Nie powtarzając innych od siebie dodam żeby tak jak V majstrowała przy wyłączeniu systemu zrobić przy tym jakieś mini gierki logiczne. Bo to RPG jest piękne tylko, że wprost przeładowane akcją.
 
48 minut obłędnego gameplaya z najważniejszymi 'ficzerami' gry, a ci tu o kawałku pikselowego tyłka dyskutują, ech...
"Mądrze zaczynają, a zawżdy na dupie kończą!" :p

Ja jestem przede wszystkim pod wrażeniem elementów stricte RPGowych. To, jak wyglądają dialogi w tej grze, to jest mistrzostwo świata! Widzięliście tą akcję wyciągnięcia broni u Maelstormów? No widzieliście? Ja byłem pewien że po prostu zacznie się strzelanina, a tu nie, mexican standoff i dialog idzie dalej! Świetne!

Poza tym dziwię się, że nikt nie analizuje ekranów tworzenia postaci. Mi się bardzo podobają. Presety poszczególnych elementów do wyboru - wolę to niż suwaki, bo przy suwakach dostaję kompulsji i potrafię modelować postać godzinami. Bardzo obiecująco wygląda składanie z klocków życiorysu postaci - idol z dzieciństwa/najważniejsze wydarzenie/powód przybycia do NC - to ma ogromny potencjał fabularny.

Jestem pod wielkim wrażeniem, bo gameplay przede wszystkim udowadnia, że REDzi wciąż udoskonalają swoje największe atuty - fabułę i sposób jej prezentacji w grach cRPG - i tworzą pod tym względem nową jakość. Tak trzymać!
 
Ja wolę Triss, cały wszechświat Yennefer ...

Nie cały, nie cały, nie uogólniajmy ;). Ja tam też lubię Rudą. Ale wracając do CP, to muszę przyznać, że modele postaci naprawdę mi się podobają. Szkoda tylko, że nie będzie można swojej postaci częściej podziwiać. Gdyby było można chodzić po ulicach w TPP, to byłoby super. Ale takiej opcji niestety nie będzie. A tak fajnie ta samurajska kurteczka wygląda. Mają jednak mają być odbicia w lustrach, czuję że często będę ich specjalnie szukał :).
 
Mam do Was pytanie odnośnie takich detali jak zakładanie kurtki czy podnoszenie puszki napoju. Aktualnie wyglada to tak że przy zakładaniu kurtka nagle znika z wieszaka a przy podnoszeniu puszka z automatu. Planujecie animować takie detale?
 
Obejrzałem i zbieram szczenę z podłogi, mega. Warto było czekać na tę chwilę. Największe wrażenie robi to żyjące miasto, każdy zajęty swoimi sprawami, level designerzy odwalili kawał świetnej roboty. ;) Fajnie urządzone wnętrza budynków, oddające klimat gry ;)

Jeśli tak mają wyglądać wszystkie misje w grze albo większość z nich to będzie co robić, fajnie że dajecie kilka różnych ścieżek dojścia do celu misji i każda z nich niesie za sobą jakieś konsekwencje.

Nie sposób nie wspomnieć o warstwie audio która robi niesamowite wrażenie, brawa dla muzyków, świetna robota ;) Klimat cyberpunka wylewa się z ekranu

Strzelanie trochę kuleje, nie jest źle ale czegoś mi brakuje. Z tymi "bijącymi" punktami strasznie przypomina serie Borderlands ;)

Chyba już wiem kim będę ogrywał CP2077 :love:

Cóż poza tym, czekam na premierę, jeszcze bardziej niż dotychczas no i oczywiście preordery EK ;) Brawo REDzi, szykuje się kolejna epicka przygoda ;) Nie wiem w jakiej fazie jest gra ale imo można by już spokojnie w to pykać :D
 
Strzelanie trochę kuleje, nie jest źle ale czegoś mi brakuje. Z tymi "bijącymi" punktami strasznie przypomina serie Borderlands ;)

Jak dla mnie również , wolałbym żeby zrezygnowano z pasków życia i tych punkcików życia archaicznego systemu D&D na rzecz realizmu rozgrywki.
 
Mam do Was pytanie odnośnie takich detali jak zakładanie kurtki czy podnoszenie puszki napoju. Aktualnie wyglada to tak że przy zakładaniu kurtka nagle znika z wieszaka a przy podnoszeniu puszka z automatu. Planujecie animować takie detale?

Też mnie to ciekawi. To samo dotyczy przełączników. Było parę scen, w których postać faktycznie brała coś do ręki więc 'znikające' przedmioty i brak naciskania guzików na terminalu trochę się z tym gryzą.
 
Obejrzałem drugi raz i chyba coś ze mną nie tak, bo dla samych scen z pośladkami V jestem w stanie zapomnieć o Triss ... REDZI, coście ze mną zrobili?? :p
Robię screena i drukuję. Argument nie do zbicia na kolejnym spotkanku!
Zapomniałabym wspomnieć - tak, gameplay wspaniale kuszący. Fantastyczne miasto do eksploracji, zdecydowanie będę wozić się po obrzeżach, jak i włóczyć się po dolnych poziomach zapchanych straganami rodem z sobotniego rynku. Uśmiech pojawia się na twarzy, gdy myślę o wszystkich usprawnieniach i implantach, które sobie zafunduję. Będzie bardzo dobrze. Ach! I nie byłabym sobą, gdybm nie wspomniała o muzyce - nuta w tle pasująca do klimatu gry. Pozostaje grzecznie czekać ;)
 
Też mnie to ciekawi. To samo dotyczy przełączników. Było parę scen, w których postać faktycznie brała coś do ręki więc 'znikające' przedmioty i brak naciskania guzików na terminalu trochę się z tym gryzą.
Ciekawe czy otrzymamy odpowiedź :)
 
Całość świetna, mi się osobiście nie podobał styl poruszania z bronią i fakt, że gdy poruszamy się bez broni to nie widzimy totalnie nic z własnego ciała.
No i w walce zawsze lubiłem jak łatwiej było zginąć. Niech sobie V będzie "tankiem" ale po dostaniu tylu strzałów prawie jej HP nie zleciało.
 
No i w walce zawsze lubiłem jak łatwiej było zginąć. Niech sobie V będzie "tankiem" ale po dostaniu tylu strzałów prawie jej HP nie zleciało.

To chyba nie problem. Podkręcisz sobie poziom trudności w ustawieniach gry ;) Zapewne gameplay był nagrywany na "pokazowym" poziomie trudności, żeby rozgrywka była płynna.
 
Gameplay prezentuje się naprawdę świetnie. Super, że REDzi zdecydowali się pokazać nam to, o czym czytaliśmy od E3. Co prawda zachwyty były wg mnie troszkę na wyrost (niektórzy dziennikarze przedstawiali go jak przełom na skalę co najmniej HL2), jednak wygląda to świetnie. Chyba największe wrażenie robi na mnie szczegółowość świata, wszystko wydaje się być dopieszczone w najdrobniejszych szczegółach (ślad po igle na ciele ratowanej dziewczyny czy ruch mechanizmu który ulepsza nam dłoń - piękny), co przy takiej skali świata jest zwyczajnie niezwykłe. O ile uda się oczywiście zachować to w pełnej wersji i na dużą skalę. Jestem dobrej myśli, bo już w W3 robiło to wrażenie. Na minus jak na razie zapisuję mimikę postaci (trochę wszystko sztywne, nie wpasowuje się w wypowiadane dialogi) oraz ogólnie pojęty feeling broni oraz auta. Ale wiadomo, oglądanie a granie to dwie różne sprawy, nie mówiąc już o tym, że wciąż jest to work in progress. Ogólnie rzecz biorąc - na razie duży plus.
 
To chyba nie problem. Podkręcisz sobie poziom trudności w ustawieniach gry ;) Zapewne gameplay był nagrywany na "pokazowym" poziomie trudności, żeby rozgrywka była płynna.
Mam nadzieję, w grach "strzelankowych" trudno znaleźć złoty środek w którym łatwo zginąć, a jednocześnie nie trzeba się ciągle kryć za przeszkodami. Mam nadzieje, że im się uda. Moment w którym V robiła uniki przed bossem wyglądały zachęcająco.

Zapomniałem wspomnieć o tym co najbardziej mi się w całym gameplayu podobało: broń! Animacje broni są po prostu cudne :D
 
Top Bottom