CYBERPUNK wykorzystuje tylko 50% mocy procesorów AMD!

+
UWAGA UPDATE!!!

Teraz wystarczy ściągnąć z NEXUSMODS lub bezpośrednio od twórcy z GITHUB'a moda. Instalacja jest banalnie prosta - zawartość .zip wrzucamy do folderu Cyberpunk/bin/x64 i gra bez ingerencji w pliki przez nas będzie się uruchamiać z odpowiednimi instrukcjami. Czyli tą podmianą w HEX, oraz dodatkowymi rozwiązanymi które dodaje autor do paczki. Pomagają one podobno nawet użytkownikom procesorów intela!

Co ważne, po aktualizacji gry, ten mod powinien sam dalej działać, jeżeli jednak coś się zmieni i nie będzie to na stronach wyżej podanych na pewno pojawi się odpowiednia aktualizacja, którą po prostu wgramy ponownie nadpisując stare pliki moda :)


Jeżeli zmienialiście .exe samemu, to musicie przywrócić oryginalne, aby wszystko działało jak należy z tym patchem!

Na wstępie link do reddita: LINK

Sytuacja wygląda tak, że jednym editem w hex edytorze (zmieniając ciąg 75 30 33 C9 B8 01 00 00 00 0F A2 8B C8 C1 F9 08 na 74 30 33 C9 B8 01 00 00 00 0F A2 8B C8 C1 F9 08 lub najlepiej EB 30 33 C9 B8 01 00 00 00 0F A2 8B C8 C1 F9 08) odwracamy działanie które sprawia, że nie wykorzystujemy całej mocy na procesorach ryzen.
Drugim ciągiem (czyli tak naprawdę zmieniamy 75 na 74 lub EB) chyba całkowicie neutralizujemy tą linię kodu.

Daję to około +10 fps w moim przypadku (5600x i rtx 3070) i ogólnie dużo lepszą płynność.

Co mają na ten temat redzi do powiedzenia? Gapiostwo (użycie kompilatora jakiegoś starego, który dalej żyje w erze amd fxów), czy specjalny ruch, może w zamian za szacunek u intela? :D


MINI PORADNIK

To tak: link do gotowego .exe z mojego google drive: https://drive.google.com/file/d/18uVY4NfaCEG_2S8zjIFFSIJmV9AyUtKT/view?usp=sharing

Albo dla chcących samemu poedytować, taki o to miniporadnik
  1. Ściągnij HxD hex editor (https://mh-nexus.de/downloads/HxDPortableSetup.zip)
  2. Znajdź Cyberpunk2077.exe, w GOGu jest w Cyberpunk 2077\bin\x64, a na steamie w steamapps/common/Cyberpunk 2077/bin/x64
  3. Najlepiej zrób sobie na wszelki wypadek backup Cyberpunk2077.exe
  4. Przeciągnij do uprzednio zainstalowanego hex editora (patrz pkt 1) Cuberpunk2077.exe
  5. Wciśnij CTRL+F, przełącz zakładkę na „Wartości Hex”
  6. Wklej "75 30 33 C9 B8 01 00 00 00 0F A2 8B C8 C1 F9 08" (bez cudzysłowu!) w wyszukiwarkę, podświetli ci podana frazę w edytorze
  7. Musisz zamienić ją na "EB 30 33 C9 B8 01 00 00 00 0F A2 8B C8 C1 F9 08", ale tak naprawdę do wymiany są tylko dwa znaki, czyli zamieniasz 75 na EB.
  8. Wciśnij CTRL + S, albo wejdź w plik i zapisz. Możesz też kliknąć ikonkę dyskietki u góry
  9. GOTOWE

Przed wykonaniem podpowiedzi z poradnika upewnij się czy włączone masz SMT w ustawieniach BIOS/UEFI!

Podpowiem, aby użytkownicy procesorów ze stajni AMD sprawdzili ustawienia BIOS/UEFI i zainteresowali się ustawieniem SMT.
Zalecam włączyć.

Można łatwo to sprawdzić w menedżerze zadań (ctrl alt del a potem menedżer zadań ;)), jeżeli masz proca 6 core, a masz napisane 12 logicznych procesorów, tzn. że masz SMT włączone. Analogicznie dla 8 core, 12 itp. itd.

Jeżeli wywala ci grę, albo coś podobnego, to najpewniej nie masz w biosie właśnie tej opcji (SMT) włączonej!
 
Last edited:
u mnie to samo 5600x z 3080 i na low czy ultra raytracking 45-50fps tylko spada zużycie gpu 65-75% max procek zużycie 35-50% w miejscu gdzie nic niema to może czsami gpu doleci do 90%... jutro spróbuję tego.
 
Podpowiem, aby użytkownicy procesorów ze stajni AMD sprawdzili ustawienia BIOS/UEFI i zainteresowali się ustawieniem SMT.
Zalecam włączyć.
+ oczywiście BIOS trzeba mieć w aktualnej wersji ponieważ po aktywowaniu SMT na starej wersji BIOS, na niektórych konfiguracjach sprzętowych może wystąpić błąd wywalania z serwera w jednej bardzo znanej grze, której nazwy nie wymienię ;)
 

To tak: link do .exe z mojego google drive: https://drive.google.com/file/d/18uVY4NfaCEG_2S8zjIFFSIJmV9AyUtKT/view?usp=sharing

A nawet stworzyłem mini poradnik, jak to zrobić samemu:

  1. Ściągnij HxD hex editor (https://mh-nexus.de/downloads/HxDPortableSetup.zip)
  2. Znajdź Cyberpunk2077.exe, w GOGu jest w Cyberpunk 2077\bin\x64, a na steamie w steamapps/common/Cyberpunk 2077/bin/x64
  3. Najlepiej zrób sobie na wszelki wypadek backup Cyberpunk2077.exe
  4. Przeciągnij do uprzednio zainstalowanego hex editora (patrz pkt 1) Cuberpunk2077.exe
  5. Wciśnij CTRL+F, przełącz zakładkę na „Wartości Hex”
  6. Wklej "75 30 33 C9 B8 01 00 00 00 0F A2 8B C8 C1 F9 08" (bez cudzysłowu!) w wyszukiwarkę, podświetli ci podana frazę w edytorze
  7. Musisz zamienić ją na "EB 30 33 C9 B8 01 00 00 00 0F A2 8B C8 C1 F9 08", ale tak naprawdę do wymiany są tylko dwa znaki, czyli zamieniasz 75 na EB.
  8. Wciśnij CTRL + S, albo wejdź w plik i zapisz. Możesz też kliknąć ikonkę dyskietki u góry
  9. GOTOWE
 
Powyższy myk ma sens jeśli w BIOS/UEFI włączycie SMT, o którym wspomniałem wyżej.
 
Wklej "75 30 33 C9 B8 01 00 00 00 0F A2 8B C8 C1 F9 08" (bez cudzysłowu!) w wyszukiwarkę, podświetli ci podana frazę w edytorze

Nie znajduje mi tej frazy

EDIT:

Ok jednak mam
 
Powyższy myk ma sens jeśli w BIOS/UEFI włączycie SMT, o którym wspomniałem wyżej.
Chodzi o to, że gracze mają się upewnić. Dmucham na zimne ;)

Można łatwo to sprawdzić w menedżerze zadań (ctrl alt del a potem menedżer zadań ;)), jeżeli masz proca 6 core, a masz napisane 12 logicznych procesorów, tzn. że masz SMT włączone. Analogicznie dla 8 core, 12 itp. itd.
Post automatically merged:

Wyrzuca mi gierkę, czarny ekran i koniec.

Ktoś się orientuje czemu?
Pobrałem twojego exe, tak samo zmieniałem sam

Mam R5 3600
to chyba nie masz właśnie SMT włączone :D
 
Można łatwo to sprawdzić w menedżerze zadań (ctrl alt del a potem menedżer zadań ;)), jeżeli masz proca 6 core, a masz napisane 12 logicznych procesorów, tzn. że masz SMT włączone. Analogicznie dla 8 core, 12 itp. itd.
Post automatically merged:


to chyba nie masz właśnie SMT włączone :D
czyli jednak muszę

Ale na B450 Elite?
Podobno miało być włączone domyślnie
 
czyli jednak muszę

Ale na B450 Elite?
Podobno miało być włączone domyślnie
jak masz najnowszy bios to powinno być na auto (bo raczej nie ma opcji enabled, powinno być auto i disabled, oczywiście wybierz AUTO). Chociaż zależy od płyty, no i w sumie to patrol ma rację, muszę dopisać do poradnika chyba!
 
jak masz najnowszy bios to powinno być na auto (bo raczej nie ma opcji enabled, powinno być auto i disabled, oczywiście wybierz AUTO). Chociaż zależy od płyty, no i w sumie to patrol ma rację, muszę dopisać do poradnika chyba!
dobra, sprawdzę, bo warto z 30 na 40FPS skoczyć z ultra i ray tracingiem
 
no faktycznie daje to boosta zużycie z cpu teraz 75-80% wcześniej 45-50% ale dalej dropy fps 45-50 i spadki zużycia gpu w tym czasie na 60-70%
 
Top Bottom