Polscy autorzy i tłumacze fantasy

+
Chyba nikt nie wspomniał o Annie Brzezińskiej (ale mogę się mylić).Polecam jej zbiór opowiadań "Wody głębokie jak niebo" - cos wprost niesamowitego i oszałamiającego. Chyba nigdy nie czytałem tak dojrzałego i subtelnego fantasy.
 
Bjacz said:
a na przyszły rok zaplanowana jest książka "Rzeźnik z Nazaretu" mająca pokazać jak wyglądało zejście z Krzyża i rzeź Jerozolimy
Co do "Rzeźnika" to nie pałałbym jakimś huraoptymizmem, ponieważ książkę tą od chyba pięciu lat zapowiadają na 'przyszły rok' ;)
 
Informacje o nowych książkach J. Piekary zaczerpnięte z oficjalnego profilu Fabryki Słów na NK :p
na początku roku wyjdzie... "Ja Inkwizytor" chronologicznie ustawiony przed "Sługą Bożym", potem drugi "Płomień i Krzyż" i wreszcie "Rzeźnik". Niestety wcześniej niż w styczniu o konkretnych terminach nie da się pogadać. Jak się coś nielegalnie dowiem to sypnę ;)
Może tym razem nie będzie żadnych obsunięć :p
 
NIe tylko Sapkowskiemu wydają audiobooki ;)Jakiś czas temu ukazał się audiobook Sługi Bożego ;)http://audiobookfan.pl/2009/09/jacek-piekara-sluga-bozy/
 
Przeczytałem ostatnio książkę "Kłopoty w Hamdirholm" Wojciecha Świdzieniewskiego. Z czystym sumieniem polecam ją wszystkim fanom fantasy.W ośmiu opowiadaniach autor pokazuje jak konsterwatywne i wielbiące tradycję krasnoludy radzą sobie z całą lawiną nowych dla siebie sytuacji i odwiedzin nietuzinkowych osobników. I właśnie postacie są największym plusem książki - wspomnę choćby o mającym nietypowe nałogi wampirze, barbarzyńców z tytułami naukowymi czy też Drużyne Pierścienia mającą własny biznes. Opowiadania czyta się łatwo, lekko i przyjemnie. Zwłaszcza dialogi dają dużo radości, gdyż humor w nich zawarty jest inteligentny i nie jest nam narzucany na każdym kroku.Niestety nie można liczyć na kontynuacje ponieważ autor Wojtek Świdziniewski w nocy 17 września 2009 roku w wieku 34 lat zmarł na zawał serca. Umarł miesiąc przed wydaniem swojej debiutanckiej książki...
 
Siemanko. Sapkowskiego czytałem rok temu sage wiedzminska i jest spoko. ale teraz chce kupic cos z zupelnie innego rynku chodzi o swiatowa klase czyli S. Kinga Mroczna wieżę dlatego zglaszam zapytanie czy ktos chcialby kupic 5 tomow sagi o wiedzminie ode mnie? tomy od "krew elfow" do "wieża jaskółki" w wysmienitym stanie-prawie nowki. a z Kinga szukam tomu drugiego mrocznej wiezy, tom 3 i tom7. gdyby ktos byl chetny piszcie do mnie na ***.ps ogolnie ogloszen typu kupie sprzedam nie widzialem wiec napisalem tuNie widziałeś, bo to nie jest allegro ani inny tego typu portal.To forum.W regulaminie zabronione jest ogłaszanie się.Tym razem tylko ostrzeżenie ustne, bo jesteś tutaj nowy.Witaj na forum, czytaj regulamin, nie smieć i nie spamuj, proszę.Undomiel.
 
Bjacz said:
Niestety nie można liczyć na kontynuacje ponieważ autor Wojtek Świdziniewski w nocy 17 września 2009 roku w wieku 34 lat zmarł na zawał serca. Umarł miesiąc przed wydaniem swojej debiutanckiej książki...
Byłem na pogrzebie. Szkoda chłopa.***Czytał już ktoś Pana Lodowego Ogrodu 3?
 
Top Bottom