Pomysły społeczności dla CP77 [SPOILERY]

+
Spędziłem ponad 120 godzin grając w CyberPunka i zmienił bym następujące rzeczy;

1. Jak dla mnie to za dużo jest broni w CyberPunku, jest wszędzie i jest ciężka, za dużo czasu spędzałem rozmontowując ja na komponenty, można by wprowadzić np. możliwość automatycznego rozmontowywania broni poniżej wybranej przez nas kategorii

2. Policja - to jest jakaś masakra , pojawiają się znikąd w ciągu sekundy odrazu z dronami, gdyby faktycznie tak działała to w Night City nie było by żadnych przestępstw, zdecydowanie do poprawki, aby jednak urealnić jej działania

3. Więcej wątków romansowych ... :)

4. Metro zamiast szybkiej podroży, bo w sumie nie wiadomo jak ta szybka podroż działa, czy to jakiś rodzaj teleportera, jak to ustrojstwo działa tego chyba nie wie nikt... a po za tym w NightCity jeździ kolejka do której nie można nawet wsiąść

5. Możliwość rozbudowy pojazdu w warsztatach samochodowych (jak w Need for Speed) oraz poprawa fizyki samych pojazdów, bo są strasznie nadsterowne i prowadzenie tego ustrojstwa to jakiś niesmaczny dowcip...

6. Większa interaktywność z sklepikarzami, przechodniami, prostytutkami, barmanami itd. bo na razie jakakolwiek próba komunikacji sprowadza się do jednozdaniowej odpowiedzi

7. Woda - jest wszędzie, a były chyba tylko dwa questy z nią związane, co za marnotrawstwo przestrzeni....

8. Możliwość samodzielnego latania tymi powietrznymi taksówkami "AV" (Delamain) , bo leciałem tym chyba tylko dwa razy w questach. Poprawiłbym także Basilisk, niby lata, ale jedynie kilka centymetrów nad ziemią... a mogło być tak pięknie

9. Większa elastyczność oraz różnorodność jeżeli chodzi o cyber-wszczepy ... jak dla mnie opcje są zbyt skromne, a tutaj granicą powinna być jedynie ludzka wyobraźnia... w końcu ta gra nazywa się Cyberpunk a masz do wyboru tylko dwa rodzaje ulepszenia nóg.... to w takim układzie w jaki sposób np. Smasher zrobił z siebie robota, napewno nie zrobił tego u Victora, bo on takich rzeczy nie oferuje...

10. Zmiana przypisywania klawiszy dla różnych funkcji , bo jak dla mnie np. jazda samochodem na "W" "S" "A" "D" to jakiś koszmar...

11. Możliwość wykonania tatuażu czy pójście do Fryzjera powinno być możliwe w trakcie samej gry. Także możliwość urządzenia mieszkania czy nawet kupno nowego w miarę rozwoju postaci było by na pewno fajnym urozmaiceniem. A bonusem byłoby np. kupno trawy na mieście od jakiegoś dilera

12. Ciekawym urozmaiceniem było by tez wprowadzenie kasyna czy salonu gier, gdzie możemy się szybko wzbogacić lub stracić całą fortunę
Post automatically merged:

- Odblokowanie Judy - Bo jedna opcja z Panam to za mało :p

Ja jeszcze miałem homo-seksualny romans z Kerrym :) także Panam to nie jedyny romans
 
Last edited:
Posiadając dany item (ubranie) super opcją byłoby dodanie możliwości zmiany jego wyglądu na inny. Wygląd oczywiście byłby odblokowywany po podniesieniu przedmiotu. Sposób ten świetnie działa w grze Ubisoft Assassin's Creed Odyssey. Pozwoliłoby to na stworzenie własnego stylu i ciągłe ulepszanie ekwipunku bez mieszania stylów.
 
- Suwak przy craftingu, bym nie musiał kilkać 100 razy jak potrzebne mi jest 100 epickich komponentów.
- Oddalająca się mapa gdy wsiada się do pojazdu.
- Łączone schowki, bo na razie to każdy jest osobny.
- Możliwość odsprzedawania ripperom Modliszek, Łap goryla i innych pierdółek. Grałem netrunnerem, a nazbierałem gratów których i tak nie używam, i nawet pozbyć się tego nie mogę.
- Opcja by w pozie do selfików V podążał oczami za kamerką. Jest to chyba jedyna poza gdzie nie da się tego zrobić, mimo że to tam taka opcja powinna być musem.
- Automatyczne usuwanie kontaktów z telefonu z którymi już nie można rozmawiać (Bo albo quest z nimi związany się zakończył, albo umarli). Na dzień dzisiejszy telefon to straszny śmietnik, muszę przedzierać się przez długą listę by znaleźć konkretną osobę do rozmowy.
- Więcej fryzur dla kobiet, zwłaszcza że facet ma do nich dostęp, a babka nie ma nawet połowy tego. Jest tyle żeńskich fryzur w grze, a wy z jakiegoś powodu zablokowaliście je dla żeńskiej V, lol.
- Więcej tatuaży i kolczyków. Dlaczego nie mogę mieć dużych okrągłych, takich jak mają NPC?
Skoro w grze to i tak jest, to nie blokujcie tego dla kreatora.
- A tak w ogóle to opcja zmiany wyglądu by się przydała, jakiś fikuśny chirurg, czy fryzjer.
Miasto przyszłości, a nawet po 30h sobie gęby zmienić nie można.
- Loot i XP z ostatniej misji nie przenoszą się po cofnięciu gry. Po co robiliście te wszystkie legendarne pukawki i ciuchy, skoro i tak nie można ich zatrzymać gdy gra cofa po skończeniu?
- Już nie wspomnę o tej super nagrodzie za skończenie gry, legendarnych łap goryla...
Też mi unikalna nagroda, nie ma co. Zwłaszcza dla postaci co nie bawią się w boks, tak jak moja.
 
Last edited:
- Większy dostęp do róznorodnych ubrań żeby nie musieć dokonywać wyboru pomiędzy stylem a przeżyciem
- Większa kustomizacja postaci jeśli chodzi o tatuaże czy fryzury.
- Poprawiona mapa w pojeździe
- Nie używałem teleportu ani razu natomiast liczba dostępnych aut jest dla mnie za duża. Niektórzy mają dużą frajdę z kupowania samochodów - miałem 6 na ukończeniu i żadnego z nich nie musiałem kupować. Myślę, że V powinno mieć jedno auto a gdy komuś faktycznie zależy by mieć wielki garaż to powinien wykładać kasę. Ewentualnie jakiś model zniszczeń który w skrajnej sytuacji doprowadza do kasacji auta co by wymuszało jakieś dbanie o styl jazdy.
- Wprowadzenie poziomu paliwa który by wymuszał tankowanie od czasu do czasu.
- Więcej interakcji z NPC na mieście w kontekście dialogów, możliwości bycia okradzonym czy napadniętym przez gang z którym ma się na pieńku.
- Zjawiska atmosferyczne były zawsze piękne czy to mgła czy burza piaskowa, ale zdecydowanie było ich zbyt mało. 90% casu to piękne słońce i bezchmurne niebo a szkoda.
- mniej bajzlu do zbierania w trakcie misji. Psuje to dynamikę kiedy niby walczymy o przeżycie a jeszcze na szybko zbieramy jakies żarcie czy dolary z pomieszczeń. W ogóle za dużo podświetleń przedmiotów i ikon w UI. Ich ikony mogłyby być bardziej minimalistyczne.
- Przez całą grę nie inwestując w siłę, ani razu nie musiałem pozbywać się czegoś z ekwipunku aby zwolnić miejsce. Nie podoba mi się w ogóle perspektywa, że możemy nosić 5 karabinów, 10 pistoletów i strzelbę. 3 bronie palne, to samo broń biała to powinien być maks z którym aktualnie możemy chodzić. Dorzucając do tego umiejętności netrunnerskie to w ogóle jesteśmy one man army.
- Pogłębianie relacji z przyjaciółmi chociażby poprzez telefon i smsy. Nie sądze aby było to bardzo czasochłonne do zrobienia, a jednak dodaje jakąś treść.
- No i przede wszystkim misje misje misje. Gra jest za krótka.
 
Dla mnie gra jest zbyt liniowa - znajdź, zabij, skradaj się. Więcej gadania, więcej zdobywania questów w inny sposób.
Dwa to miasto duchów - z 3/4 ludzi nie da się oddziaływać, a ludki nic nie robią ideałem były by sims'y
Trzy to przydała by się alternatywa aby Jackie nie umarł. Postacie nie otrzymują realnie obrażeń.
 
Czytałem jak część osób boli to że kiedy chce się mieć największy pancerz to ich V wygląda co najmniej dziwacznie. Od samego początku przyszło mi rozwiązanie z gry Terraria, w której to ma się dwa zestawy miejsc na pancerze i akcesoria, jeden zestaw na pancerz i akcesoria których staty działają i drugi które działają tylko jako miejsce "socjalne" czyli staty się zerują ale ich wygląd nakłada się na wcześniej założony pancerz i to właśnie przedmioty z zestawu "socjalne" są widoczne
 
Mi spodobałaby się konieczność jedzenia i spania - nadałoby to fajny rytm grze. No i byłoby po co wracać do mieszkania.
 
1. Po stu godzinach gry najbardziej potrzebuję resetu atrybutów, bo nie chce mi się kolejny raz przechodzić prologu... lubię dużo eksperymentować.
To żenujące, że w grze opartej na wszelkich modyfikacjach powłoki ludzkiej nie wprowadzono zmiany atrybutów. To nawet się logiki nie trzyma. A jeżeli już ktoś się upiera, że nie mogę zmienić dowolnie atrybutów tak jak wszczepów (bo nie), to przynajmniej niech mam możliwość pominięcia długiego prologu. Teraz mogę sobie zrobić save po prologu i dalej eksperymentować z budową różnych postaci, ale wtedy każda postać będzie wyglądać tak samo, bo nie ma zmiany wyglądu.
Nowa Gra+ z możliwością pominięcia prologu.

2. Ubiór niezależny od statystyk. Albo dodać ciekawe wdzianka do sekcji "specjalne", żeby moja postać przez całą rozgrywkę nie wyglądała jak pajac z gangu Jokera, tylko bardziej jak postać z Deus EX czy Blade Runner.

3. Więcej futurystycznych pojazdów. W grze mamy rok 2077, a prototypy pojazdów w 2021 wyglądają bardziej futurystycznie od tych w grze -z klikoma wyjątkami. Chciałbym prowadzić w grze jakieś pojazdy lewitujące w stylu motocykla Dredda.

4. Broń soniczna i laserowa.

5. Operacje plastyczne podczas rozgrywki to "must have" w świecie Cyberpunk (nawet w GTA były) i więcej widocznych implantów na całym ciele. Chciałbym móc stworzyć cyborga. Można to zaimplementować w DLC zwłaszcza, że przenosi się świadomość ludzi na chip.

6. Poprawione AI, bo zombie w Dying Light są bardziej kumate i przykładowo omijają przeszkody... A w Cyberpunk 2077 kolejki na ulicy, jak podczas godzin seniora -zwłaszcza kiedy zostawię pojazd na ulicy z braku miejsc parkingowych, ameby wtedy mają zwarcie w zwojach i stoją w miejscu tworząc korki.

6.66 Braindance i lokale ze striptizem (nie to co teraz), żeby po ciężkim dniu robienia misji postać mogła się zrelaksować przy alko i popatrzeć na inne "widoczki" -zwłaszcza jak gram RP. Gra 18+ w świecie cyberpunk aż się prosi o więcej erotyki. #immersja

Póki co to tyle potrzebuję, żeby w pełni poczuć klimat futurystycznego świata. Baza jest świetna, trzeba tylko ją rozwinąć i w pełni wykorzystać potencjał.
 
Last edited:
Po stu godzinach gry najbardziej potrzebuję resetu atrybutów, bo nie chce mi się kolejny raz przechodzić prologu... lubię dużo eksperymentować.
Ale... przecież jest item resetujący punkty. Nie używałem go, ale był u któregoś handlarza...
 
Ale... przecież jest item resetujący punkty. Nie używałem go, ale był u któregoś handlarza...

Perki da się resetować, które są w atrybutach i korzystałem z tego kiedy wbiłem 40 lvl. Atrybutów nie da się zmienić, trzeba tworzyć nową postać. Liczba atrybutów odblokowuje perki.
 
Last edited:
Ja mam swoją listę, nie będę spojlerował:
- dodanie funkcji zapraszania znajomych np. do baru albo na kręgle i inne tym podobne rzeczy(tak wiem nie ma kręgli w cp), wiele wątków zwłaszcza romansowych kończy się za szybko i po zakończeniu ostatniego questu nie możemy nic zrobić z naszym przyjacielem/ drugą połówką, najbardziej to boli właśnie w opcjach romansowych gdzie judy np. dostaje tylko jedną opcję dialogową. Tutaj mody już wprowadziły te funkcję jednak sprowadza się to do tego ze dana postać podąża za V w świecie gry.
-Braindance, gra daje nam możliwość kupienia wielu bd u sprzedawców jednak nie ma zadnej opcji żeby je obejrzeć(niektóre BD mogą sporo kosztować), nawet na poczatku gry przy pierwszej wizycie u lizzies jedna z mox mówi że mamy wybrać pozycje z katologu poprosić o bd i iść do kabiny, mimo że gra nie daje nam potem możliwości zrobienia tego, policzyłem i w grzeużywamy BD łącznie 7 razy licząc wszystkie questy poboczne.
- Możliwość zakupu nowych apartamentów- w grze już częściowo jest ten element bo w jednym z epilogów V dostaje nowe mieszkanie i przenosi tam swoje personalne rzeczy więc to jest już jakoś w grze. Niestety w epilogu ten dom zwiedzamy przez może5 minut.
- Ogólnie dodanie jakichś możliwości zarabiania. W obecnym CP2077 bez używania exploita nie ma opcji żeby zdobyć pieniądze, brakuje chociaż jakiejś minigry(są conceptarty kasyna i jakieś wersji pokera/blackjacka więc może w jakimś rozszerzeniu) na wszystkie samochody. po zrobieniu wszystkich poboczniaków pytajników itp. brakowało mi aż 600k do kupna wszystkich aut.
- Więcej możliwości personalizacji V. Mody już pokazały że można zastąpić zwykłe ręce za pomocą mechanicznych, możemy mieć np. ręce arasaki. Tak samo możemy ogólnie stworzyć postać bardziej cybernetyczną(tona widocznych wszczepów) ale tylko dzięki modom :( Więcej tatuaży czy kresek do oczu itp. to dość dziwne że część elementów makijażu np żeńskiej V jest zablokowana.
- customizacja aut- wiele pojazdów w grze ma swoje spersonalizowane wersje, najbardziej to widać wtrakcie wyścigów ulicznych gdzie widać modele istniejących aut z dodatkowymi spojlerami itp. Wiec baza pod to jest w grze, trzeba to tylko udostępnić graczom.
- Zdecydowanie jakieś minigry, poker, kręgle czy cokolwiek innego. Świat gry mimo że piękny i szczegółowy nie ma w sobie zbyt dużo interaktywnych elementów. Brakuje troche tego bo przez to świat wydaje sie lekko martwy i po ukończeniu gry na 100% już nie ma totalnie co robić :(
- Ja bym chętnie zobaczył więcej konwersacji z johnnym, np. jedziemy autem i mijamy miejsce w którym on kiedyś grał koncert i johnny nam o tym poprostu wspomina. Takie kwestie pojawiają się tylko w misjach, nie ma ich w trakcie swobodnej przechadzki po mieście.
 
Jest 2077. Jakim cudem samochody nie mają autopilota? Potrzebuję tej opcji...
Naprawde chcesz autopilota, ktory bedzie prowadzil samochod zgodnie ze wszystkimi przepisami? Przestrzegal ograniczen predkosci, zero jazdy pod prad, zatrzymywal sie na swiatlach, przepuszczal pieszych i inne samochody, itd.?
 
Trochę ode mnie (powiązane trochę z jednym z moich postów w głównym dziale).
Jeżeli miejscami zabrzmię złośliwie, to z góry przepraszam. Jestem (podobno) dość miłym gościem i wszystko poniżej to raczej podszyte żartem rozczarowanie. No ale też jakieś nieśmiałe propozycje na ulepszenie tej w paru aspektach świetnej bądź co bądź gry.

W kwestii doświadczenia widoku z pierwszej osoby:

1.
Doszlifowanie animacji V, by nie przeskakiwały w kiczowaty sposób jedna w drugą (wiem, nie zawsze to występuje, ale wystarczająco często, by denerwować); przerobienie animacji poruszania się po pochyłościach (obecna jest przekomiczna).

2. Naprawienie modelu postaci V, który wciąż towarzyszy nam w postaci cienia - co i rusz się na niego natykam chcąc nie chcąc i widzę wówczas jakiś niezgrabny łysy manekin, lub potworka z powykręcanym ciałem (zależnie od sytuacji).

3. Uzależnienie animacji kroku od tempa przemieszczania się po ziemi - obecnie w pośrednich stanach pomiędzy wolnym krokiem a biegiem (to chyba głównie odczuwalne podczas gry na padzie) ślizgamy się po ziemi jak po lodowisku. Nie dałoby się tego jakoś dopracować?

4. Parę drobiazgów typu prawidłowe ułożenie V na łóżku (zamiast obecnego, które sugeruje jakąś poważną chorobę psychiczną); prysznic bez ubrania (albo wywalić to zupełnie, obecnie to jest komedia) - w łóżku byłem chyba ze dwa razy, pod prysznicem raz - to są pierdoły, z których prawie wcale się nie korzysta, ale w grze ISTNIEJĄ. Jeśli już się na nie natykam i chcę by było immersyjnie, niech działają jak należy; jeśli już jest jakiś pomysł, choćby najdrobniejszy, na uatrakcyjnienie zabawy, doprowadźmy go do końca - to się nazywa profesjonalizm.

5. Poprawienie / stworzenie kolizji z przedmiotami i ciałami pokonanych / martwych / nieprzytomnych postaci - obecnie w jednej chwili jestem materialny i potykam się o worek śmieci lub karton / kopię puszkę, w następnej przechodzę komuś przez głowę.

Z innych rzeczy (już tak luzem, bez kategorii):

1.
Latarka, do diaska. Najprostsza. W kieszeni.

2. Ten element pewnie co niektórych rozśmieszy - odgłosy bosych stóp, gdy jestem bez butów. Niby głupota, ale w starszych produkcjach to było. Tutaj ni chuchu... IMMERSZYN.

3. Graficzny aspekt - ładniejsza powierzchnia wody zamiast tej oleistej mazi, która jest obecnie.

4. Większa możliwość zarządzania interfejsem - np. opcja usunięcia ze świata gry wszystkich ikonek "lootu" - podejrzewam, że te wszędobylskie kosteczki nie tylko mnie działają na nerwy.

5. W ustawieniach dźwiękowych - możliwość wyciszenia dźwięku towarzyszącego zaliczeniu zadania / rozpoczęciu nowego. Zdecydowanie za często słyszy się te osobliwe jingle, po jakimś czasie drażnią niemiłosiernie.

6. Usuwanie lub przenoszenie grup npc-ów, pomiędzy którymi odpalają się rozmowy, po tym jak już się raz odpaliły w naszej obecności (nawiasem mówiąc często są świetnie napisane i ciekawe) - przykład: przy wejściu do megabloku V jest para policjantów dyskutująca na temat jakiegoś zajścia. Za pierwszym razem przyjemnie się tego słuchało; za dwudziestym pierwszym miałem ochotę ich wypatroszyć, a organy uzmażyć i zjeść (żart ofkors, jestem grzecznym chłopcem). Ewentualnie, niech już sobie tam siedzą dalej lub stoją w milczeniu. Ale czy nie dałoby się tego aspektu jakoś "udynamicznić"? O ile pamiętam, ten sam problem występował w Wiedźminie 3. Ale, na Zeusa, to było 5 lat temu.

7. Wywalenie tej męczącej fatamorgany w postaci intensywnego ruchu ulicznego, która nawiedza odległe od V rejony. Na pustkowiach, widząc tę kotłowaninę w oddali, doświadczam jakiegoś bolesnego przełamania rzeczywistości... Wolę już puste ulice od tych delirycznych zwidów.

8. Wyeliminowanie efektu powstających nagle z powietrza przechodniów i samochodów tuż przed naszymi oczami, tudzież powstrzymanie ich nagłego znikania, gdy na chwilę odwrócimy wzrok. Chwilami podczas gry miałem wrażenie, że to miasto gra ze mną w jakąś własną wersję zabawy w chowanego. Nie, ta zabawa wcale mi się nie podoba.

9. Nie wiem czy to wykonalne, ale to coś co nazwałbym udoskonaleniem stref aktywności npc / przechodniów - chodzi mi o kwestię powiększenia obszaru, po którym poruszają się wygenerowani w danym momencie przechodnie. W tej chwili te "strefy" wydają się katastrofalnie małe, co powoduje, że grupki przechodniów chodzą w tę i z powrotem po dość krótkim odcinku chodnika, jakby w jakimś umysłowym zapętleniu. Być może to rodzaj optymalizacji kierowany troską o moc obliczeniową aktualnych sprzętów. Prowadzi to jednak do kuriozalnych sytuacji, jak np. odizolowany od reszty otoczenia ruch przechodniów na moście spinającym dwie dzielnice miasta, na który się raz natknąłem. Przechodnie radośnie wędrowali sobie po nim "w tę i wewtę", nigdy nie schodząc na ulicę (nawiasem mówiąc, również nikt "z zewnątrz" na ten most nie wchodził - po dojściu do mostu obrót na pięcie i narta w przeciwnym kierunku). Ktoś złośliwy mógłby powiedzieć, że to taka lokalna wspólnota mostowa, która sobie na tym moście szczęśliwie żyje. Ciekaw jestem czy to rzecz możliwa do naprawy.

10. Proszę też ślicznie (with cherry on top) o usunięcie tego nieszczęsnego glitcha z lewitującymi telefonami, papierosami, torebkami z żarciem i innymi cudami. Zdarza się to nadal szalenie często i daje naszej "immersji" silnego strzała w podbródek, niczym jakieś wrogie przebicie z innego wymiaru. Ale poważnie, to chyba jedna z najbardziej denerwujących i wybijających z gry usterek.

11. Czy dałoby się jakoś, choćby częściowo, zminimalizować atak klonów na to piękne miasto? Domyślam się, że sprawa to niełatwa, bo gra pewnie opiera się tu na jakimś mechanizmie losowego czerpania z dostępnych "assetów" (choć, przyznam, nie do końca wiem o czym mówię, bo zupełnie nie znam się na tych rzeczach). Niemniej, chyba w żadnej innej spośród nowszych gier nie napotkałem tylu bliźniaków jednojajowych, udających, że się nie znają... Czy da się to poprawić?

12. Przeróżne, wiadomo, błędy.

Z większych rzeczy uatrakcyjniających świat gry:

1.
Więcej miejsc, do których możnaby wejść - ilość zamkniętych drzwi w grze dosłownie rzuca mi w twarz przekaz typu "W*****dalaj szmaciarzu, to miasto cię nie chce"; może kilka dodatkowych lokali / apartamentów, czasem gdzieś na pięterku jakiegoś bloku, gdzie można się wspiąć po klatce schodowej lub nawet wjechać odrapaną windą. Nie proszę o całe interaktywne piętro, tylko o porozrzucane po mieście kilka / kilkanaście takich małych miejsc (poza obecnie istniejącymi). Jakże przyjemnie byłoby nagle przypadkiem natknąć się na nie, zwiedzając miasto... Może nawet malutkie zadanka w niektórych? Wiem, to już przegięcie...

2. Powiązane z powyższym - megabloki: czy nie możnaby było jednak otworzyć ich wszystkich i dać w każdym parę pięter (chociaż jedno?) do zwiedzenia? Choćby żeby tam sobie poszurać, może wejść na jakiś balkon i "obczaić" miasto z innej prespektywy? Te konstrukcje były wspominane w materiałach promocyjnych jako tętniące życiem autonomiczne "ekosystemy". W grze to przeważnie zatrzaśnięte "na fest" monolity...

3. Jakieś dynamiczne wydarzenia niezależne od V - walki gangusów, pościg policji za bojową taksówką naładowaną zakapiorami, cyberpsychol grzejący pośrodku ulicy do wszystkiego co się rusza, punki napadające na sklep całodobowy, zadyma w burdelu, zamach na celebrytę otoczonego grupką fanów itp itd. - pomysły można mnożyć... Na razie mamy tylko grupowy performance w odgórnie ustalonych miejscach i biednych gangusów czekających ad infinitum, aż V łaskawie tam wbije i odeśle ich na zasłużony spoczynek.

4. Usunięcie kupna samochodów z katalogu misji - kto wpadł na ten wspaniały pomysł, by co rusz zawracano mi cztery litery kolejnym pudłem na kołach? Po pierwsze, mogę ukraść niemal dowolną furę z ulicy; po drugie, jakim cudem w tym mieście nie ma żadnych salonów samochodowych? Czy nie byłoby to zgrabniejsze i bardziej sensowne rozwiązanie?

5. Fajnym dodatkiem byłoby własne radio - choć rozumiem, że to może być kłopotliwe, biorąc pod uwagę format plików dźwiękowych w grze. Ale może dałoby się dokleić obsługę plików typu .wav , .mp3? Mnie na przykład brakuje stacji z muzyką ambient, dla przeciwwagi.

6. Kilka podnoszących immersję dodatków, o których już nieraz była mowa (choć zdaję sobie sprawę, że takie duperele to już naprawdę na końcu, jeśli w ogóle): animacja jedzenia / picia (kłopotliwa, bo trzebaby dostosować animację do każdego produktu spożywczego w grze, więc podejrzewam, że sprawa niewarta świeczki), siadanie na chociaż wybranych ławkach / stołkach przy barze / fotelach itp.

7. Inni wspominali poboczne aktywności typu automaty, imprezy, sport itp - nigdy nie korzystałem w grach, a jeśli już to raz z ciekawości i odsyłałem w niebyt; niemniej, jest to jakiś pomysł na kolejne rozbudowanie tego świata; znajdzie się rzesza graczy, którzy zawyją z zachwytu na widok działającego automatu do gry czy kortu tenisowego i właściwie wcale im się nie dziwię - jak się bawić to się bawić.

8. No tak... fryzjer, chirurg plastyczny, tatuażysta - nie niezbędne, ale również miłe dodatki, tym bardziej że mówimy o uniwersum, które każdym niemal pikselem krzyczy o pozie, wizerunku i stylu. Dajmy tym cyfrowym ludkom z ulicy okazję do zazdrości.

9. Przywołałem z pamięci jeszcze jedną rzecz - nie wiem jak inni szanowni gracze, ale ja odczułem ogromne rozczarowanie gdy dojechałem do dzielnicy Pacifica. Chyba po prostu zmyliły mnie materiały promocyjne, bo odniosłem wrażenie, że to miesjcówa, w której będzie się sporo działo - jakieś przepychanki gangów, strzelaniny, wolna amerykanka bez policji, strefa wojny bez końca. No i zdewastowane / niedokończone wieżowce do obejrzenia z bliska. Ubzdurałem sobie, że będę mógł zagłębić się w ten obszar, przejść się po ruinach, może zwiedzić parę wybebeszonych pięter spiętych surową klatką schodową - te klimaty... Nic z tych rzeczy - jest wysoki mur, który mi mówi "Przestań się ślinić, V, tu nie ma nic do oglądania i w ogóle nie ma o czym mówić. Proszę się rozejść." Czy jest jakaś nikła szansa, by ten obszar stał się jednak bardziej atrakcyjny gameplay'owo?

Policję i AI to ja zostawię ot tu na samym dole, tak symbolicznie...
 
Last edited:
Usunięcie kupna samochodów z katalogu misji - kto wpadł na ten wspaniały pomysł, by co rusz zawracano mi cztery litery kolejnym pudłem na kołach? Po pierwsze, mogę ukraść niemal dowolną furę z ulicy; po drugie, jakim cudem w tym mieście nie ma żadnych salonów samochodowych? Czy nie byłoby to zgrabniejsze i bardziej sensowne rozwiązanie?

Tez mi sie to rzucilo na mysl i jest prostsze rozwiazanie - mozliwosc odrzucenia oferty kupna samochodu. Po odrzuceniu ta oferta na zawsze juz znika z dziennika. Nie potrzebuje tyle zlomow. Od razu odpowiem z gory na propozycje w stylu "zwin zakladke Automania" - nawet jesli ja zwine, to znaczniki tych ofert nie znikna z mapy - co sprawia, ze jest strasznie zasmiecona.
 
Tez mi sie to rzucilo na mysl i jest prostsze rozwiazanie - mozliwosc odrzucenia oferty kupna samochodu. Po odrzuceniu ta oferta na zawsze juz znika z dziennika. Nie potrzebuje tyle zlomow. Od razu odpowiem z gory na propozycje w stylu "zwin zakladke Automania" - nawet jesli ja zwine, to znaczniki tych ofert nie znikna z mapy - co sprawia, ze jest strasznie zasmiecona.
Fajny pomysł i jest to jakieś rozwiązanie.
Niestety na eliminację całego pakietu questów związanych z tymi autami nie ma co liczyć, a właśnie to najbardziej mnie by przypasowało, bo tych wnerwiających telefonów / smsów pewnie jeszcze dostanę zatrzęsienie. Za każdym razem, gdy odzywał się do mnie jakiś nowy człowiek, serduszko zabiło mi mocniej, bo myślałem, że mam oto nowego zleceniodawcę od fajnych kontraktów. Zamiast tego niemal zawsze była to próba wciśnięcia mi kolejnej fury... Bardzo rozczarowujące.
 
Last edited:
Niestety na eliminację całego pakietu questów związanych z tymi autami nie ma co liczyć, a właśnie to najbardziej mnie by przypasowało, bo tych wnerwiających telefonów / smsów pewnie jeszcze dostanę zatrzęsienie. Za każdym razem, gdy odzywał się do mnie jakiś nowy człowiek, serduszko zabiło mi mocniej, bo myślałem, że mam oto nowego zleceniodawcę od kolejnych fajnych kontraktów. Zamiast tego niemal zawsze była to próba wciśnięcia mi kolejnej fury... Bardzo rozczarowujące.
To nie sa nawet questy - po prostu dostajesz od fixerow oferty kupna - niewielka tragedia. Natomiast telefony o misjach/kontraktach dostajesz od tych samych fixerow w momencie, kiedy sie zblizysz do rejonu, gdzie misja ma miejsce. Nieraz po takim telefonie nie robilem tej misji, tylko jechalem dalej. Zawsze moge tam wrocic i zrobic. O wiele bardziej mnie wkurza 30 znacznikow z ofertami sprzedazy samochodow na mapie - bo wygladaja jak nieodkryte misje i sa cholernie mylace, kiedy szukam kontraktu. Mnie do szczescia wystarczy 4-5 samochodow - pierwszy jaki w ogole kupuje, to Coyote (dopoki nie uzbieram na niego kasy, jezdze Archem).
 
To nie sa nawet questy - po prostu dostajesz od fixerow oferty kupna - niewielka tragedia. Natomiast telefony o misjach/kontraktach dostajesz od tych samych fixerow w momencie, kiedy sie zblizysz do rejonu, gdzie misja ma miejsce. Nieraz po takim telefonie nie robilem tej misji, tylko jechalem dalej. Zawsze moge tam wrocic i zrobic. O wiele bardziej mnie wkurza 30 znacznikow z ofertami sprzedazy samochodow na mapie - bo wygladaja jak nieodkryte misje i sa cholernie mylace, kiedy szukam kontraktu. Mnie do szczescia wystarczy 4-5 samochodow - pierwszy jaki w ogole kupuje, to Coyote (dopoki nie uzbieram na niego kasy, jezdze Archem).
Być może, dla mnie jednak telefony o sprzedaży samochodów były każdorazowo rozczarowaniem - naiwnie myślałem, że czeka mnie jakaś nowa fajna robota (ewentualnie nawet na później, ale jednak zleconko). Z mojego subiektywnego punktu widzenia cały ten moduł telefonicznego handlu autami mógłby nie istnieć.
 
Być może, dla mnie jednak telefony o sprzedaży samochodów były każdorazowo rozczarowaniem - naiwnie myślałem, że czeka mnie jakaś nowa fajna robota (ewentualnie nawet na później, ale jednak zleconko). Z mojego subiektywnego punktu widzenia cały ten moduł telefonicznego handlu autami mógłby nie istnieć.
Sluchaj, wiele rzeczy mozna zmienic, nalezy jednak skupic sie na tym, co jest w miare chociaz wykonalne. Poczytaj niektore sugestie, padaja w nich czesto propozycje stworzenia CP od nowa. Moja sugestia jest realna w wykonaniu, nie wymaga rewolucyjnych zmian.
 
Top Bottom