Poradniki

+
-Lista Kart: A nie zepsuje efektu polowania? :>-Poradnik dla "ulepszaczy"i :p Gdzie, lub jak można zdobywać rudy/runy/kamienie/inne --> Już nie wspomnę o efektach, co daje czerwony+czerwony+czerwony...-Poradnik, choć intuicyjny jak oddziałują na siebie główne elementy/półprodukty eliksirów...
 
KaiMan said:
-Lista Kart: A nie zepsuje efektu polowania? :>
Możliwe że pojawi się jakiś mały poradnik do kart seksu, ale raczej będą to delikatne sugestie mające naprowadzić cię na daną osobę, niż czysta solucja.
KaiMan said:
-Poradnik dla "ulepszaczy"i :p Gdzie, lub jak można zdobywać rudy/runy/kamienie/inne --> Już nie wspomnę o efektach, co daje czerwony+czerwony+czerwony...
Rudy to dobry pomysł, uwzględnię z pewnością w którejś części :)
KaiMan said:
-Poradnik, choć intuicyjny jak oddziałują na siebie główne elementy/półprodukty eliksirów...
Mógłbyś rozwinąć myśl ?
 
Ktoś gdzieś wcześniej napisał, ze udało mu się zrobić połączenie Kota i Jaskółki, może o coś w ten deseń chodziło w pytaniu.
 
EgonBondy said:
Ktoś gdzieś wcześniej napisał, ze udało mu się zrobić połączenie Kota i Jaskółki, może o coś w ten deseń chodziło w pytaniu.
Chodziło po prostu o użycie domen(nigredo, albedo i rubedo)
 
niektóre znajdywane substytuty oprucz podstawowych składników zawierają teżdodatkowe 'ulepszacze':albedo - obniżające toksycznośćnigredo - wpływające na koordynacje ruchową i siłę umysłu(zwieksza szanse na trafienie)rubedo - regenerujące życierobiąc eliksir samemu można wybrać składniki zawierające dodatkowe ulepszacze, wtedy pole do którego wsadzi sie składnik podswietla sie na okreslony kolor(odpowiednio bialy, czarny lub czerwony)
 
O alchemii wcześniej said:
Można zarazem postawić tezę, że między symboliką chrześcijańską a alchemiczną istniało sprzężenie zwrotne. Chrześcijańska kultura ochrzciła wiele alchemicznych koncepcji, wykorzystując je do swoich celów. Aby się o tym przekonać, wystarczy porównać trzy etapy drogi mistycznej chrześcijanina (1. ciemna noc duszy 2. oczyszczenie, oświecenie 3. zjednoczenie, poznanie, wizja Boga) z trzystopniowym alchemicznym Magnum Opus: nigredo, albedo, rubedo. Początkiem procesu alchemicznego jest „czarna faza” nigredo, symbolizująca rozpad, redukcję, gnicie, opuszczenie, pierwotną bezkształtność. To odpowiednik „ciemnej nocy duszy” w życiu duchowym człowieka. Kolejnym krokiem jest „biała faza”, czyli albedo, związana z oczyszczeniem i oświeceniem duszy, która wyłania się stopniowo z czerni i smutku nigredo. Oczyszczona dusza gotowa jest do finalnego etapu podróży, jakim jest rubedo, „faza czerwona”. Rubedo oznacza przezwyciężenie przeciwieństw (conniunctio oppositorum), dlatego motywami literackimi lub ikonograficznymi typowymi dla niego są zaślubiny (często mariaż Króla i Królowej) a czasem śmierć kochanków, Słońce i Księżyc, ogień i woda, ciemność i jasność. Dzięki osiągniętej harmonii w symbolicznej retorcie „rodzi się” Lapis Philosophorum, będący bądź to znakiem doskonałej duszy, zjednoczonej i obdarzonej nieśmiertelnością przez Chrystusa, bądź też figurą samego Chrystusa. Jak widać, paralela między etapami mistycznej drogi chrześcijanina i stopniami Opus Magnum w europejskiej tradycji jest uderzająca.
Tuszę, iż Sapcio czerpał pomysły z tego właśnie, lecz nie wgłębiałem się, czy wprost, czy przeinaczał. Poradnik, o którym myślę, to naprowadzenia do uzyskania czegoś doskonałego z podstawowych/esencjonalnych składników (albedo itd.) oraz spis potencjalnych surowców zawierających te składniki. Dobre byłoby wskazanie dróg do eliksirów o obszarze wpływu na organizm... No nie wiem... Przewaga składników rubedo, w połaczeniu z witriolem i... (...) daje możliwość uzyskania eliksirów oddziaływujących na wzmożona moczopędność... :) Pewnie, że nie wywalać na stół wszystkiego, eksperymenty przeć to domena wiedźmińskiej ciekawości i nieuctwa :p
 
Spory poradnik o Alchemii (zapewne nie ostatni) pojawi się na dniach. Będzie zawierał część requestów które padły w tym temacie.
 
A możecie mi powiedzieć, gdzie jest kupiec posiadajacy lutnię Jaskra w 3 akcie? Na mapie w poradniku dołączonym do gry nie ma zaznaczonego miejsca - I - i tu mam kłopot.
 
maniu141 said:
można zrobić bestiariusz wraz z pkt.życia i ich statystykami
Blagam - tylko nie to. Bestiariusz tak - opis podatnosci tak, statystyki - nie.Pierwszy raz w rpg-u prawie ze nie myslalem o statystykach. Taki bestiariusz zabilby caly efekt.
 
Żeby tylko Księga Alchemii(poradnik) opisywała jakie składniki trzeba wziąść, jasno i czytelnie...zeby zrobić Jaskółke potrzeba liść Y i gałązke X., Y mozna zastapić B(jeśli możliwe)
 
Po co ? Nie wystarczy to co już jest w grze ?Wg mnie poradnik alchemiczny jest zbędny
 
Keiran said:
hmm, moze by tak lista kart? bo niektore sa jakos tak malo intuicyjne do odkrycia :D
Lista kart jest w temacie "wiedźmin"-"karty z przygód Geralta +18" strona 2 bodajże.E: Pisząc lista miałem na myśli zdjęcia, nie opis gdzie są i jak je zdobyć.
 
Przydał by się poradnik w formacie PDF chociaż przejścia gry lecz alchemia by sie przydała np. jakie składniki dać do jakiej mikstury i przydało by sie w jakiej roślinie jest ten składnik z tym można po kombinować można zrobić poradnik kto co sprzedaje ja np. nie wiem gdzie można kupić jedną książkę ze wpisem do bestariusza :( przydało by sie ;)
 
A oglądał ktoś ten pierwszy dostępny poradnik? Jeśli to tak ma się przeglądać pod Acrobat Readerem 8 PL to ja podziękuję. Nie wydaje mi się, żeby było aż tak napakowane to grafiką, żeby upoważniało do ruchów "żaby" przy przewijaniu (chyba, że są to grafiki w jakiejś super rozdzielczości - tylko wtedy ja pytam się po co to do pdf-a). Niech twórcy poprawią ten pdf - bo przeglądanie jego to koszmar.
 
Pienia said:
A oglądał ktoś ten pierwszy dostępny poradnik? Jeśli to tak ma się przeglądać pod Acrobat Readerem 8 PL to ja podziękuję. Nie wydaje mi się, żeby było aż tak napakowane to grafiką, żeby upoważniało do ruchów "żaby" przy przewijaniu (chyba, że są to grafiki w jakiejś super rozdzielczości - tylko wtedy ja pytam się po co to do pdf-a). Niech twórcy poprawią ten pdf - bo przeglądanie jego to koszmar.
To nie kwestia pdf-a tylko gownianego za przeproszeniem Acrobat Readera. Jak chcesz zobaczyc, jak powinien dzialac faktycznie dobrze napisany reader do pdf-ow, to polecam darmowego Foxit Readera. Jesli tylko moge z niego skorzystac, to zawsze to robie. Roznica wydajnosci w stosunku do "oryginalnego" Acrobat-a jest powalajaca!
 
Llordus said:
Blagam - tylko nie to. Bestiariusz tak - opis podatnosci tak, statystyki - nie.Pierwszy raz w rpg-u prawie ze nie myslalem o statystykach. Taki bestiariusz zabilby caly efekt.
Popieram. Ciekawym pomysłem wydaje mi się opis z kilku punktów widzenia - okiem zwykłego człowieka i okiem uczonego/wiedźmina (taki jak w 2 edycji warhammera) stylizowany na wyrywki z jakichś ksiąg czy opowiadań.
 
Llordus said:
Llordus said:
A oglądał ktoś ten pierwszy dostępny poradnik? Jeśli to tak ma się przeglądać pod Acrobat Readerem 8 PL to ja podziękuję. Nie wydaje mi się, żeby było aż tak napakowane to grafiką, żeby upoważniało do ruchów "żaby" przy przewijaniu (chyba, że są to grafiki w jakiejś super rozdzielczości - tylko wtedy ja pytam się po co to do pdf-a). Niech twórcy poprawią ten pdf - bo przeglądanie jego to koszmar.
To nie kwestia pdf-a tylko gownianego za przeproszeniem Acrobat Readera. Jak chcesz zobaczyc, jak powinien dzialac faktycznie dobrze napisany reader do pdf-ow, to polecam darmowego Foxit Readera. Jesli tylko moge z niego skorzystac, to zawsze to robie. Roznica wydajnosci w stosunku do "oryginalnego" Acrobat-a jest powalajaca!
Uważam, że jednak w jakiejś części jest to wina wygenerowanego pdf-a. Jest to pierwszy dokument na którym przeglądarka Acrobat Reader tak makabrycznie zmula. Sprawdziłem pod Foxit Readerem, którego już wcześniej znałem - obsługa tego dokumentu jest o niebo lepsza. Niestety Foxit ma pewne ograniczenia (bodajże w drukowaniu, nie zawsze wyświetla pdf-y tak samo jak Acrobat Reader, nie wiem jak sobie radzi z obsługą zabezpieczeń). Poza tym program jest mały, fajny i wygodny.
 
Poradniki moim skrmnym zdaniem to takie solucje. W sumie są, w sumie czasami ktos z nich korzysta ale jak sam tam zaglądam to czytam i niczego nowego się nie dowiaduję...:ERóbcie nowe, jakie tylko chcecie - zawsze znjadzie się ktos, kto do przejścia nawet Diablo potrzebuje solucji :E
 

Similar threads

Top Bottom