Technologie mobilne - telefony, tablety, czytniki...

+
@iwonex
Przepraszam, nie chciałem drażnić i mam nadzieję, że jednak uda nam się dojść do przyczyny... Inaczej zostaje metoda przywracania ustawień fabrycznych. Tak na szybko.

Z tymi aplikacjami T-mobile to faktycznie jakiś wymysł operatora.
 
Last edited:
Przepraszam, nie chciałem drażnić i mam nadzieję, że jednak uda nam się dojść do przyczyny... Inaczej zostaje metoda przywracania ustawień fabrycznych. Tak na szybko.
Piszę o tym od kilku postów i jakoś nikt mnie nie słucha. Czemu się boicie tej czystki, przecież to najlepszy domowy sposób.
 
Wszystko pięknie, ale ja nie mam włączonego żadnego wygaszacza. A mimo to, gówna mi się włączają. Pochodzenie: nieustalone.

(...)Chociaż - chyba znalazłam Samsunga - bo ten wygaszacz poszedł się paść, i mam nadzieję, że nie wróci. :)
Został jeszcze drugi... T-mobile. I tutaj koncepcji brak pod co on podpięty być może.

Naprawdę mi w tym telefonie wystarczy antywirus, smsy, dzwonienie, chrome, latarka. Reszta to zbytek :)

A w T-mobile mi kobieta powiedziała, że chyba serwis bo ona się nie zna...a więcej salonów brak.

A to nie jest tak, że masz ustawiony jakiś tryb oszczędzania energii i Ci się po jakimś czasie wyłącza ekran, i wtedy się pojawia logo operatora?
 
Pomóżcie z nowym TV... bo już tak naprawdę ręce mi opadają... Sony, Samsung, LG, Panasonic... Smart TV czy jednak nie warto się w to bawić, lepiej podłączyć laptopa przez kabel. WiFi potrzebne czy zbędne? Pochodziłem wczoraj i dziś*po sklepach zobaczyć co jak świeci... ale doszedłem do wniosku, że te 32 cale to jakieś strasznie małe są i teraz minimum 40 by się przydało :D

Jeśli ktoś*mnie zapyta jaki mam budżet, to powiem od razu z góry, że nie mam. Może wydam 1200, 1500 a może 2000. Jeśli ktoś mnie przekona, że lepiej mieć to i to za co trzeba więcej zapłacić.
 
Ja już kiedyś pisałem na ten temat. Wbrew tym artykułom, które były linkowane wyżej nie uważam, żeby parametr input lagu miał jakieś kolosalne znaczenie jeśli ktoś nie jest superhardcorowym fanem ścigałek i strzelanek (zaznaczam, że nie gram w tego typu gry). Gram natomiast od dłuższego czasu tylko i wyłącznie na 40" TV Samsunga sprzed 3 lat bodajże w różne RPG (z Wiedźminami na czele), gry akcji (Batmany, AC, Tomb Raidery), przygodówki (głównie z serii Sherlocka, ale i Syberie itp.) oraz strategie (Heroesi i Civ IV). Telewizor podłączony jest do komputera dosyć długim (prawie 2m) kablem HDMI i w żadnej z tych gier nie zaobserwowałem żadnych, podkreślam ŻADNYCH, problemów z jakimikolwiek opóźnieniami. Moim zdaniem (choć ja się rozglądałem za modelami trochę większymi) jeśli chodzi o bogactwo wyposażenia i opcji w stosunku do ceny bezkonkurencyjne są w tej chwili Samsungi. Ja bym celował w któryś z tych trzech modeli. Nawet jeśli obecnie niektóre opcje (Wi-Fi, obraz 3D, itd.) wydają się zbędne, to biorąc pod uwagę, że TV to jednak zakup na parę ładnych lat nigdy nie wiadomo co się przyda. Te modele, które podałem można kupić taniej trochę niż w morele jak się trochę poszpera. Jak ktoś definitywnie decyduje, że np. 3D mu się nie przyda można wybrać coś z tańszych modeli. Jednak przy wyborze TV dużą rolę odgrywają też osobiste preferencje co do obrazu, bo mimo tego, że są robione na podobnych matrycach, to praktycznie obraz na TV różnych producentów się jednak odrobinę różni. Reasumując ja bym określił co koniecznie telewizor musi mieć, potem poszedł do salonu obejrzał na żywo jak wygląda obraz (często można poprosić o podłączenie dvd i zobaczyć fragment filmu, który sami wybierzemy), a następnie znalazł w necie najkorzystniejszą cenowo ofertę na konkretny model którejś z firm Samsung, LG i Sony. Bardziej nie potrafię pomóc :).
 
Jeśli nie masz funduszy, a chcesz się rozeznać czy warto brać smart tv to odpowiedź jest prosta. Warto brać smarty. I może warto poczekać aż będą tańsze w wersji 4k jeśli się na prawdę nie spieszy. A jeśli chcesz już teraz kupować to tak jak przy każdym zakupie - musisz odnaleźć synergię pomiędzy możliwościami, a oczekiwaniami ;).
A czemu warto brać smarty? Bo w odróżnieniu od klasyków są smart i lubią się z innymi smartami, internetami i w ogóle. O tym można czytać i czytać :)
 
Na 90% jestem zdecydowany na Panasonica - http://shop.panasonic.pl/TX-L39BL6E/TX-L39BL6E,pl_PL,pd.html

Co myślicie? Cena 1500zł. Smart TV, WiFi, 100Hz, kąty widzenia 176 stopni, CI+ jest (bo wezmę moduł od UPC).

Czemu ten? Zależy mi na Smart TV.

LG nie obsługuje Silverlight - nawet głupi TVN Player odpada.
Samsung wydaje się być*ok, ale nie znalazłem w takiej cenie Smart TV z wbudowanym modułem WiFi
Sony jest świetny ale niestety droższy o kilkaset zł.
 
Last edited:
Jeśli nie masz funduszy, a chcesz się rozeznać czy warto brać smart tv to odpowiedź jest prosta. Warto brać smarty.

W tej chwili już naprawdę ciężko znaleźć model, który nie oferuje połączenia z internetem w ten, czy inny sposób. Za to obsługa aplikacji bez pośrednictwa komputera często jest jeszcze małym koszmarem. No ale to się szybko może zmienić.

I może warto poczekać aż będą tańsze w wersji 4k jeśli się na prawdę nie spieszy.

Natomiast czekanie, aż TV 4k osiągną ceny dla normalnego człowieka jest wg mnie czystym nonsensem. Potrwa to jeszcze nie wiadomo ile, żadna TV w Polsce nie oferuje transmisji w takim standardzie i długo, długo, to się nie zmieni, nie ma kart graficznych do PC, które mogłyby obsłużyć tą rozdzielczość obrazu za rozsądną cenę, itd. Na chwilę obecną jest to wyrzucenie pieniędzy w błoto jeśli nie dysponujesz dużym ich nadmiarem.
 
I może warto poczekać aż będą tańsze w wersji 4k jeśli się na prawdę nie spieszy.

Jak dla mnie wręcz przeciwnie, nie widzę żadnej zalety 4k. Ani gry na tym nie pójdą (na konsolach szczególnie), ani takiej telewizji szybko nie będzie. IMO 4k to w ogóle ostatni zryw przed powoli wkraczającymi OLEDami.
 
4k to technologia młoda I droga, jeszcze. Pisząc, że warto o tym myśleć jeśli się nie spieszy myślę o okresie za rok/półtora. Ja tak zazwyczaj rozpatruję kwestie tego co się dzieje aktualnie, a nad jakim zakupem warto będzie myśleć w dalszej przyszłości. Oczywiście jest to podejście elastyczne. W gruncie rzeczy zawsze dochodzi analiza i szukanie tej synergii. ;)
 
Na 90% jestem zdecydowany na Panasonica - http://shop.panasonic.pl/TX-L39BL6E/TX-L39BL6E,pl_PL,pd.html

Co myślicie? Cena 1500zł. Smart TV, WiFi, 100Hz, kąty widzenia 176 stopni, CI+ jest (bo wezmę moduł od UPC).

Czemu ten? Zależy mi na Smart TV.

LG nie obsługuje Silverlight - nawet głupi TVN Player odpada.
Samsung wydaje się być*ok, ale nie znalazłem w takiej cenie Smart TV z wbudowanym modułem WiFi
Sony jest świetny ale niestety droższy o kilkaset zł.

Jeśli nie zależy ci na obrazie 3D i nie jesteś jakimś super fanem dźwięku (na ten element trochę osób jednak narzeka), to za tą cenę jest to bardzo dobry wybór. Sam mógłbym go pewnie wybrać, choć jak dla mnie posiada on jeszcze jedną istotną wadę, brak obrotowej podstawy. Ja jednak wolałbym trochę dołożyć i wziąć konkretnie tego Samsunga. Kosztuje wprawdzie około 350 zł więcej, ale przy inwestycji jak oceniam na co najmniej 5 lat, to nie tak znowu wiele. A jednak posiada tryb 3D (a już nawet w audycjach naziemnych pojawiają się audycje w tej technologii, dźwięk jest dużo lepszej jakości, posiada tryb obrazu dedykowany grom komputerowym). Jednak słabiej niż w Panasonicu wypada podobno funkcja obsługi aplikacji oraz nie posiada gniazda CI na czym ci najwidoczniej zależy (choć tu zawsze zamiast modemu można wziąć dekoder). Bo model z tym wejściem jest już sporo droższy, bo kosztuje około 2200 zł. Musisz sam zdecydować :).
 
A to nie jest tak, że masz ustawiony jakiś tryb oszczędzania energii i Ci się po jakimś czasie wyłącza ekran, i wtedy się pojawia logo operatora?
No mniej więcej.
@Sylvin: jak Ci mówiłam, konkrety plis. I jak to sie robi :p

A co do dyskusji o Smartach - zwróciłabym uwagę na to, jak to współpracuje z telefonem. Ponoć jakieś tam cyrki się zdarzają, w zależności jakiego smarfona się ma i na jakim systemie. Choć to zasłyszane niestety, bo nie posiadam.

Co do 4k - nie widzę sensu czekać. Producenci robią teraz televizory na średnio 5 lat. Nie można założyć, że taki TV 10 przeżyje, marne jego szanse. Kupić coś najbardziej sensownego na teraz, i cieszyć się tym :)

Jak zdechnie i będzie trzeba kolejny, to już będzie wiadomo co z 4K (czy znalazło to jakiekolwiek zastosowanie prócz pustego marketingu), czy może zastąpią to czymś jeszcze innym....

Jakoś tak nie wszystkie nowinki techniczne się udają...

I korzystając z okazji: potrzebny mi ultramobilny ultrabook. Waga: kilo. Maks. Lepiej mniej jak więcej. Małe. Myślę o Macbooku Air 11,6. Numerek 711.

Ktoś może polecić coś lepszego z tych macbooków? Dodam, że płakać mi się chce, jak widzę ceny w okolicach 3600....

Myslałam jeszcze o Sony Vaio, ale widzę, że Mac wychodzi nawet taniej (!!), a ma lepsze parametry...http://allegro.pl/dotykowy-sony-vaio-pro-i5-11-6fhd-4gb-128gb-w8-m-i3984696667.html

Ktoś coś sensownego może doradzić? Tylko błagam - nie dam 5k za małe gówno wielkości zeszytu A4...

Do czego mi to? Do życia. I niestety, czasem do gier też. Choć intel hd5000 to cud techniki nie jest... generalnie to jednak potrzebny mi mały poręczny komputer, choć nie liczę na gry. Byłyby jednak fajnym bonusem.

Intel HD 4400 vs HD5000. Który lepszy?
 
Last edited:
4k na pewno nie jest teraz potrzebny, kosztuje krocie a w polskich warunkach nawet Full HD kanałów jest mało...

3d nie potrzebuje :) CI+ na pewno tak, bo moduł ten kosztuje 15zł miesięcznie a dekoder 25zł, jednak pomijając to liczę na wykłócenie się o darmowy moduł w przypadku negocjacji z Biurem Utrzymania Klienta :)

Co do Samsunga odstrasza mnie zamuła działania Smart :)
 
4k na pewno nie jest teraz potrzebny, kosztuje krocie a w polskich warunkach nawet Full HD kanałów jest mało...

3d nie potrzebuje :) CI+ na pewno tak, bo moduł ten kosztuje 15zł miesięcznie a dekoder 25zł, jednak pomijając to liczę na wykłócenie się o darmowy moduł w przypadku negocjacji z Biurem Utrzymania Klienta :)

Co do Samsunga odstrasza mnie zamuła działania Smart :)

To w tym układzie Panasonic, nie ma nad czym dumać :).
 
To może zmień po prosu ustawienia?
Problem w tym, że ja w ustawieniach grzebię każdego dnia. I ciągle coś wyłączam.
Skurczybyka od Samsunga wyłączyłam - ale nie wiem pod czym podpięty był.
Został gnojek od t-mobile. A nie mam pomysłu gdzie on może być zakotwiczony. Wygaszaczy nie mam żadnych, animowanych tapet też nie (to naprawdę nieźle baterię doi), w ogóle wyrzuciłam wszelkiego rodzaju gry i inne śmieci (podarowałam avastowi, chrome, wykreślance, latarce, słownikowi pl-ang).
Pewnie się winnego znajdzie, kwestia czy telefon przeżyje.
A tak w ogóle - ma ten telefon 4 strony ikonek i tak się zastanawiam po grzyba to komu... dodam, że fabrycznie już było. 3/4 to ja nawet nie mam pojęcia co dają...
 
Zaczęły się dzisiaj targi MWC, zaprezentowano już nowe high-endy od Sony i Samsunga oraz Nokie z androidem.
Na szczęście mimo przebijającej z przecieków pewności, ani Z2, ani S5 nie mają 1440p, a dalej "jedynie" full hd ;)
 
Zaczęły się dzisiaj targi MWC, zaprezentowano już nowe high-endy od Sony i Samsunga oraz Nokie z androidem.
Na szczęście mimo przebijającej z przecieków pewności, ani Z2, ani S5 nie mają 1440p, a dalej "jedynie" full hd ;)

Ciekawe, czy kiedyś przestaną pakować drogie i prądożerne ekrany do urządzeń z 5" ekranem. Imho 720p to max tego, co powinno się znaleźć w telefonie, lepiej skupić się na jakichś bajerkach i przede wszystkim optymalizacji softu.

Btw, też macie wrażenie, że formuła smartfona powoli się wyczerpuje? Są już szybkie jak komputery stacjonarne, bardziej zaawansowanych gier się raczej nie wymyśli, 3D to niewypał, ekrany są najlepsze z możliwych (dalej już ludzkie oko niczego nie doceni), pozostaje tylko dodawanie gadżetów typu smartwatch, opasek od mierzenia akcji serca etc.
 
Top Bottom