Tryb fotograficzny nie działa, gdy rozpoczynam jakąkolwiek walkę :(

+
Dzień dobry, mam problem z trybem fotograficznym przez co nie mogę wziąć udziału w konkursie fotograficznym... Kiedy rozpocznę jakąkolwiek walkę albo chociaż wyceluje w policjanta wciśnięcie „N" nie przynosi żadnego efektu. Kiedy jestem w innych okolicznościach mogę w pełni korzystać z tej funkcji. Proszę o sugestię rozwiązania problemu, chciałbym zrobić wystrzałowe zdjęcie pościgu, jednak w tych okolicznościach to nie możliwe, pozdrawiam Bartosz
 
Upvote 1
Tryb foto, w ogóle jakoś się pochrzanił.

Czasem w przerywnikach nie można go aktywować (gdy zwykle się dało), a czasem nawet w normalnej sytuacji - gdy postacie obok gadają, a my nie jesteśmy unieruchomieni.
 
Upvote 0
To niestety prawda, tryb foto sam z siebie czasem potrafi przestać działać. Z tego co jednak zauważyłem, pomaga np. chwilowe przełączenie okna na pulpit (alt+tab). Tylko nie wiem, czy to może też pomóc w trakcie walk etc.
 
Upvote 0
Generowanie klatek dalej nie działa w trybie foto po patchu 2.0 Klatki po jego uruchomieniu spadają gdzieś o 40%
Gdy gram bez FG po uruchomieniu trybu foto klatki się nie zmieniają, więc na 100% on jest tu problemem.
 
Upvote 0
Tryb foto potrafi mocno obciążyć komputer. Wystarczy pobawić się trochę suwakami i porobić kilka fotek z różnych ujęć by zaczęły się pojawiać problemy, a nawet czasem (u mnie) dochodzi do wywalenia się gry. Z innych błędów, jakie zauważyłem, to problem z teksturami na twarzy. Tu znowu, po kilkukrotnych zmianach w ustawieniu kadru, pozycji V, czy mimiki zaczynają się problemy z generowaniem tekstur. Przykład poniżej
photomode_16102023_111640.png


Możliwe, że wynika to z tego, że gram na dość wysokich ustawieniach i w pewnym momencie zaczyna brakować mocy obliczeniowej, która potrzebna jest dodatkowo na wygenerowanie obrazu z gry. To są jednak tylko moje domysły. Pytanie co dałoby się z tym zrobić? Na ile dałoby się to poprawić i czy dałoby się wprowadzić mechanizm informujący gracza, że przy jakichś ustawieniach może zabraknąć mocy obliczeniowej... luźna myśl
 
Last edited:
Upvote 0
Jest problem z teksturami skóry ale tylko na RT (w PT nie ma) podczas konkretnych pór dnia (mocnego oświetlenia) - wówczas skóra jakby świeci.

Inna sprawa, że tryb foto z włączonym PT nie zawsze uruchamia go w trybie pstrykania fotki, a czasem robi to kilka sekund po wyjściu z niego. Wtedy gra zwalnia na moment niemiłosiernie - podejrzewam, że tryb fotografii ma jeszcze bardziej podkręcony PT niż zwykła gra i stąd ten skok wymagań podczas fotografowania (w sumie logiczne, bo wówczas na ilości klatek nam nie zależy).
 
Top Bottom