Tworzenie filmow

+
Zawsze działałem na Sony Vegas. Dużo opcji, choć na początku się przeraziłem, to po kilku minutach, już wiedziałem co i jak. Te cutterki, miodzio. Kosztuje tylko 700 zł, ale co tam. Lepiej kupić starą wersję, która różni się tylko kosmetycznymi rzeczami. Resztę można ściągnąć.
 
Ja bym radził1. Chwytanie obrazu to Fraps2. Edycja to Windows Movie Maker3. A ten do zmianu z wmv na np. avi albo 3gp :D Total Video Converter?
 
Moja konfiguracja? Fraps + VirtualDub. W Virtualu wybieramy kodek i po 3 minutach mamy z 400 mb dobrej jakości plik około 20-40 mb.Chyba że dokładamy muzę itp. to Sony Vegas, MovieMaker lub MagicStudio
 
Mi pasuje bardzo Windows Movie Maker. Ma najpotrzebniejsze rzeczy. Jednak czasami brakuje mi kilku roznych mozliwosci, np. wstawiania obrazka lub filmu w np rogu innego filmu. Znacie moze odpowiedni do tego program? Najlepiej bezpłatny xD
 
Mam pytanie - ktoś kiedyś pisał że bardzo łatwo można "zrobić" sobie kamerkę w Wiedźminie, jak w FPS'ach - potrzebne mi to w filmiku, więc pomógłby ktoś?
 
Ja chciałam zrobić filmik Frapsem w Wiedźminie, ale te filmy maja około 300 MB, więc na you Tube ładowałoby się z parę dni. Ma ktoś jakiś lepszy program?
 
Shaiya said:
Ja chciałam zrobić filmik Frapsem w Wiedźminie, ale te filmy maja około 300 MB, więc na you Tube ładowałoby się z parę dni. Ma ktoś jakiś lepszy program?
No to ci pisałem że musisz go skompresowac jakims innym programem , mi z 600 mb zrobiło 7 w Virtualdubie ;)
 
Czyli co, robię film Frapsem i otwieram go w np. Virtualdubie? O to chodzi? I tam co np. mam zrobić. Wiem, tępa jestem. Ech, ale ja sie nie znam ;D
 
Ok.W Wiedźminie nie robiłem filmu jeszcze, ale robiłem w symulatorze IL2 FB.W Virtualdub-1.Wybierasz zakładkę Video w niej filtry (Filtres), dajesz dodaj (add) i wybierasz przede wszystkim "HVS adjust", (można inne filtry też dobrać dodatkowo, ale w HVS są kolory i jasność więc jest podstawą), dajesz OK.Pokazuje Ci się pole a na nim pasek (zdanie), zaznaczasz je i ustawiasz kolory. Zatwierdzasz i dajesz OK.2.Znowu wchodzisz w Video, tym razem wybierasz kompresję (compression), i wybierasz którys kodek (najlepiej "Microsoft MPEG Video Codec V2), dajesz OK.3.Wybierasz Plik (File), w nim wybierasz "zachowaj proces" (Save processings setings)4.Znowu w Plik (File) dajesz "zachowaj jako AVI" (save as AVI) nadajesz nazwę i masz gotowy skompresowany plik (nawet 10x mniejszy), który łatwiej obrabiać w Windows Movie Maker.Tam juz wszystko jest łatwe.Opis pracy w VirtualDub jest skrótowy, ale wystarczający.Pozdrawiam
 
Ile to jest długoJeśli nie masz wykupionej licencji ( bo wersja do ściągnięcia legalnie za darmo nie nagrywa dłużej niż 30 s ? ) na wersję powyżej bodajże 5.1 czy 5.5 to nie będzie ci długo nagrywać.Wersja 5.1 jeden jest za darmo z pełnymi możliwościami ( w tym nagrywanie długie ).
 
Witam mam pytanie czy jest program do wiedźmina aby swobodnie ruszać kamerą to znaczy taki którym można nagrywać np krajobrazy albo ustawiać kamerę w dowolnym miejscu w grze?
 
Nic takiego nie ma. Nie wiem natomiast na co dokładnie pozwala D'jini. Można w nim tworzyć cutscenki, więc pewnie da się ustawić akcję tak by zwiedzić teren z lotu ptaka.
 
Witam !Problem wygląda następująco. Mam kilka plików avi wysokiej jakości o rozdzielczości 1440 na 900 (panoramiczny) które chciałbym zmontować i zapisać w rozdzielczości 640 na 480 tak aby obraz został rozciągnięty w całym oknie (aby nie było na góre i na dole czarnych pasków). Najlepiej aby jakość zapisu wynosiła maksymalnie 100 MB dla 5 minut. Bardzo mi zależy na zachowaniu jakości (proporcję nie są takie ważne). Wiem ,że takie coś jest możlwie w programie Movie Maker 2.6 - sam próbowałem. Ale poczciwy Movie Maker nie może się równać z możliwościami montażowymi Ulead VideoStudio 11 czy Adobe Premiere Pro. Macie jakieś propozycję ?Z góry dziękuję CossackPL
 
Jak umiesz korzystać z movie maker to zmniejszysz nawet do 1giga jak ja,po prostu trzeba umieć a WMM może stworzyć cudo,testowałem też ulead studio ddla mnie też spox programik ale jednak z wmm korzystam najczęsciej
 
Top Bottom