Wycieczka po Night City — najlepsze knajpy

+
Planujesz wycieczkę po Night City? Bez obaw, to nie tylko pistolety, cyberpsychoza i korporacyjne oszustwa, o których trąbią w gazetach. W Mieście Marzeń sporo jest do zrobienia i zobaczenia. Nieważne, czy to tylko krótki wypad czy dłuższy pobyt – nasz przewodnik po miejscach, atrakcjach i zabytkach w Night City sprawdzi się idealnie!​

Najlepsze knajpy

Mroczna przyszłość 2077 roku raczej nie obfituje w wysokiej jakości dania i kuchnię rzemieślniczą. Mieszkańcy Night City zazwyczaj korzystają z automatów i zadowalają się przekąskami i napojami, które są zapakowane w kolorowy plastik. Ale przecież to nie jedzenie jest najważniejszą częścią tego doświadczenia, prawda? W nowym mieście szuka się knajp i lokali z wyjątkową atmosferą, ciekawym stylem albo „tym czymś”, co zapamiętasz na całe życie. Oto cztery miejsca, które musisz odwiedzić – niezależnie od tego, czy chcesz utopić swoje smutki, przekąsić coś na szybko, czy też chłonąć atmosferę Night City. Bon appetit!​
  • El Coyote Cojo – jedną z głównych atrakcji tego baru, który znajduje się w Glen w Heywood, jest jego właścicielka – uwielbiana Mama Welles. Jest znana i szanowana w całej dzielnicy, a bar zyskuje na jej reputacji. Lokal słynie z przyjaznej atmosfery. Otwarty parter okala zastawiona kanapami antresola, gdzie można delektować się piwem i burgerem przy blasku tandetnych neonów. El Coyote Cojo ma kolorową i wytrzymałą fasadę – w końcu znajduje się na terenie Valentinosów. Lepiej nie próbuj sprawiać kłopotów, bo poznasz gniew Mamy Welles. A jeśli potrzebujesz kogoś, kto Cię wysłucha, barman Pepe, łagodny olbrzym, jest stale do dyspozycji i zawsze będzie czekał na ciebie z kieliszkiem tequili!

  • Afterlife – legendarne miejsce dla legendarnych najemników. Afterlife to jeden z najbardziej wyjątkowych barów w mieście. Pierwotnie w lokalu mieściła się kostnica, ale zamknięto ją w 2020 roku. W przeszłości knajpa nosiła różne nazwy, takie jak „Krypta” i „Hades”, a teraz pod szyldem „Afterlife” jest miejscem dla łowców kontraktów szukających ulicznego uznania. Jeśli uda Ci się wejść do tego podziemnego baru, który znajduje się w Watson, koniecznie wypróbuj kultowe drinki. Makabryczne menu zawiera koktajle nazwane na cześć edgerunnerów, którzy kipnęli w spektakularny sposób. Przyjazna barmanka Claire wprowadzi Cię w temat, a gdy będziesz wznosić kieliszek, wypatruj znanych fixerów z podziemia Night City.
  • Dark Matter – jeśli szukasz czegoś elitarnego, ekskluzywnego i przesiąkniętego klimatem korpo, Dark Matter jest klubem dla ciebie. Położony w Japantown w Westbrook, ten elegancki lokal regularnie gości znane osobistości i gwiazdy muzyki pop. Lokal ma klasę – złote kanapy, ustawione wokół centralnej sceny, zapewniają wygodne miejsce do relaksu, a balkon oferuje wspaniały widok na panoramę Night City. Prawdziwą atrakcją jest jednak taras na 42. piętrze. Znajdziesz tam jeszcze więcej złotych kanap w otoczeniu roślin i dużego, dekadenckiego baru – w takiej atmosferze jeszcze przyjemniej podziwia się bezcenne, panoramiczne widoki Night City, szczególnie że widok rozciąga się na wzgórza zamożnego North Oak. Jeśli masz kasę (i znajomości, które umożliwią Ci wejście do środka), Dark Matter jest doskonałym miejscem na wychylenie kilku drinków i podziwianie majestatu miasta z wysokości.
  • Red Dirt – Splendor nie jest dla ciebie? Wolisz rocka? W takim razie udaj się do Arroyo w Santo Domingo i wstąp do Red Dirt. Dla fanów chrom-rocka ten bar ma spore znaczenie historyczne – to właśnie tutaj na początku lat dwutysięcznych zespół Johnny'ego Silverhanda o nazwie Samurai zagrał swój pierwszy koncert! Dziś Red Dirt jest miejscem, w którym poczujesz przesiąkniętą alkoholem atmosferę i posłuchasz lokalnych muzyków. Scena tylko czeka na koncert, a z głośników płyną ciężkie brzmienia. To lokal zupełnie niepodobny do eleganckich barów w centrum miasta. Ściany zdobią plakaty i ulotki z dawno minionych koncertów, a czerwony neon na zewnątrz nastroi Cię, zanim wejdziesz do środka. Wpadnij na tanie piwo i poczuj się, jak pracujący fizycznie rodowity mieszkaniec Night City.
 
Top Bottom