Xbox series X; Play Station 5 - opinie, wrażenia, oczekiwania, spekulacje.

+

Na czym będziesz grał po debiucie nowej generacji?


  • Total voters
    77
Właśnie miałem pisać...


W ogóle co tu zaszło? Czemu ceny amerykańskie podskoczyły o dychę, a europejskie o dwie dychy? Przecież euro jest droższe niż dolar :sneaky: Patrząc po obecnych kursach, za wydanie amerykańskie kosztujące 70 dolców przyjdzie nam zapłacić jakieś 263 zł (300 zł gdyby cena wyniosła 80 dolców), a za wydanie europejskie kosztujące 80 euro wyjdzie 356 zł co pokrywałoby się z podaną wyżej ceną Black Opsa.

Ktoś tutaj chyba oszalał.

 
Szaleństwo totalne, na szczęście CP77 już zamówiony w dobrej cenie, dodatkowo remake Age of Empires 3, będę miał w co grać następny rok. Strzelanki mi się już dawno przejadły. Płytkie to wszystko i kopiuj - wklej.
 
Zdaje mi się, że te absurdalne ceny, to kolejny patent na przekonanie ludzi do formy abonamentowej, jako domyślnego sposobu konsumpcji gier.

Przewiduje też drugi renesans piractwa na PC.
 
Zdaje mi się, że te absurdalne ceny, to kolejny patent na przekonanie ludzi do formy abonamentowej, jako domyślnego sposobu konsumpcji gier.

No nie wiem, to są ceny z Playstation 5, a Sony nie ma abonamentu. Oczywiście na Xboxie ceny będą takie same, ale wciąż jednak nie pojmuję skąd ta różnica w dolarach i euro. Rozumiem, że ceny wzrosną, ale zawsze było po równo tj. 60 dolarów lub euro, a teraz ma być 70 dolarów lub 80 euro. Skąd ta różnica? Sens by jeszcze miało w drugą stronę z racji tego że dolar jest tańszy niż euro, ale tak?
 
Zdaje mi się, że te absurdalne ceny, to kolejny patent na przekonanie ludzi do formy abonamentowej, jako domyślnego sposobu konsumpcji gier.

Przewiduje też drugi renesans piractwa na PC.
A to piractwo dziś jak się ma ? Wobec tego jak rozgrywka jest łączone z internetem? Dawno już wypadłem z obiegu jeśli chodzi o to:)
 
Witam wszystkich serdecznie!

Mam pytanie, na które nie potrafię znaleźć odpowiedzi. Być może już się pojawiła na nie odpowiedź więc prosiłbym o nakierowanie gdzie mógłbym ją odszukać.

W każdym razie chodzi mi o możliwość odpalenia cyberpunka w dniu premiery na ps5. Wiem, że w późniejszym czasie będzie dostępna opcja ulepszona na ps5.

Ale czy na premierę zagram na ps5? Tzn w listopadzie? Z tego co się orientuje to tak. Ale czy wersja pudełkowa na ps4 zostanie również uruchomiona na ps5? Czy będę jednak musiał zakupić wersję cyfrową?

I jeśli ktoś ma link z komentarzem twórców odnośnie tej sprawy chętnie się z nim zapoznam.

Pozdrawiam!
 
Witam wszystkich serdecznie!

Mam pytanie, na które nie potrafię znaleźć odpowiedzi. Być może już się pojawiła na nie odpowiedź więc prosiłbym o nakierowanie gdzie mógłbym ją odszukać.

W każdym razie chodzi mi o możliwość odpalenia cyberpunka w dniu premiery na ps5. Wiem, że w późniejszym czasie będzie dostępna opcja ulepszona na ps5.

Ale czy na premierę zagram na ps5? Tzn w listopadzie? Z tego co się orientuje to tak. Ale czy wersja pudełkowa na ps4 zostanie również uruchomiona na ps5? Czy będę jednak musiał zakupić wersję cyfrową?

I jeśli ktoś ma link z komentarzem twórców odnośnie tej sprawy chętnie się z nim zapoznam.

Pozdrawiam!
 
Z cenami gier to kogoś chyba grubo pogrzało.

Od jakiegoś roku mój z fun z grania znacznie podskoczył (mam takie sinusoidy) i w przeciwieństwie do początku poprzedniej generacji, tym razem byłem naprawdę zainteresowany tematem i śledziłem newsy. Ale nope, dziękuję, mój hype całkowicie opadł. Na szczęście mam dziesiątki tytułów w backlogu, poradzę sobie.
Może jakiś ukryty podatek.
Prawdopodobnie tak, poszczgeólne stany mają różną wysokość podatku, więc to 69$ to cena netto.
Co nie zmienia faktu, że w przypadku mijającej już generacji cyferki mieliśmy takie same co USA, tylko waluta inna (i trochę droższa).

I pomyśleć że totalny remake Mafii ma kosztować 149 zł. Aż dziw.
 
A to piractwo dziś jak się ma ? Wobec tego jak rozgrywka jest łączone z internetem? Dawno już wypadłem z obiegu jeśli chodzi o to:)

Ciężko powiedzieć, ale wydaje się, że jest w zaniku. Praktycznie nie ma dnia by gdzieś nie było promocji na coś, Steam/GOG/Epic itd. Do tego sklepy z kluczami, jedne całkowicie legalne na innych mogą znaleźć się jakieś lewe klucze, jak G2A, no ale są. Od niedawna doszły abonamenty pokroju Game Passa, plus oczywiście częste darmowe gry.
Jak ktoś nie ma parcia na nowości (bo te są naturalnie drogie), to niskim kosztem może relatywnie szybko zbudować pokaźną bibliotekę, a że PC to w zasadzie nieograniczona wsteczna kompatybilność, to wybór bywa aż za duży. Krótko mówiąc, dzisiaj piracić wręcz głupio. Oczywiście na PS Store też często trafiają się fajne promki, ale jednak na PC skala owego "procederu" jest powszechniejsza.
O tym w jakim miejscu piractwo się znajduje może świadczyć fakt, że od dłuższego czasu wydawcy nie usprawiedliwiają niskiej sprzedaży tym właśnie zjawiskiem i dobrze, bo to słaba wymówka była.
 
Jeśli za wszystkie większe premiery przyjdzie nam płacić po 360zł to wesoło nie będzie, przecież to jet przeszło 100zł więcej niż obecnie. Na PS4 przeważnie każda premierowa gra mieściła się w granicach 220-250zł w zależności od sklepua tu na start od razu 360. Ciekaw jestem ile osób się skusi na taką gre w dniu premiery, chyba tylko tacy którzy będą chcieli szybko ograć i odsprzedać z niewielką stratą. Na aukcjach będzie w czym wybierać ;) Gorzej natomiast będzie w przypadku blaszaków jeśli tam też ceny podskoczą do takiego poziomu, w końcu tam nie ma opcji odsprzedaży gier więc tutaj raczej zyski zmaleją...
 
Gorzej natomiast będzie w przypadku blaszaków jeśli tam też ceny podskoczą do takiego poziomu, w końcu tam nie ma opcji odsprzedaży gier więc tutaj raczej zyski zmaleją...
Nie ma szansy żeby na PC było 359 na premierę, tu nie płaci się haraczu ponad 20% dla Sony i MS (a w tej generacji to widać Sony sobie zwiększyło prowizje)

Ps: Moooże przy konwersji swoich exów na PC Sony zawoła więcej ? (GoW ? skoro kontynuacja zapowiedziana?) ale też mocno wątpię, gry na konsole zawsze były droższe bo były częścią dodatkowego zarobku dla konsol, jak i ceny peryferii.
 
Last edited:
Oczywiście na PS Store też często trafiają się fajne promki, ale jednak na PC skala owego "procederu" jest powszechniejsza.

Na konsolach króluje rynek wtórny więc też można niedrogo pograć i to od dnia premiery ;)

EDIT


Grubo :D Ciekaw jestem czy Spidey w wersji na PS4 będzie kosztował tyle samo, a może to będzie to samo wydanie skoro gry z PS4 mają działać na PS5?
 
Mi się wydaje, że każda gra, która zostanie wydana na nowe konsole z automatu będzie droższa. Nieważne czy jakościowo będzie w jakikolwiek sposób lepsza niż gry ze starszych platform ani ile będzie produkcja kosztowała. Słowo 'nowość' jest najlepszym sposobem, żeby doić graczy.
 
Nie każda, na powyższej liście mamy zarówno absurdalnie drogie gry jak Cold War czy Demon's Souls (330-350 zł) jak i takie na dotychczasowym poziomie pokroju Valhalli, Legionu czy Far Cry'a 6 (220-250 zł). Oczywiście w Polsce jak zwykle wolna amerykanka, bo choć ceny w dolarach i euro wzrosły to jednak w większości przypadków są takie same tj. 70 dolców lub 80 euro, tańsze są niektóre mniejsze tytuły. U nas natomiast co sklep to inna cena i oczywiście ma to swoje plusy, bo przeszukując różne oferty jest szansa znaleźć coś taniej.
 
Na konsolach króluje rynek wtórny więc też można niedrogo pograć i to od dnia premiery ;)

Tyż prawda, oczywiście pod warunkiem, że nie chcemy budować biblioteki, ja bym tak nie umiał.
Za bardzo lubię poszerzać stan posiadania, plus ostatnimi laty wzbogaciłem bibliotekę o masę staroci, na dniach nabyłem trylogię Prince of Persia, którą wprawdzie miałem na płytach, ale przesiałem, plus wersję z 2008 roku z którą dotąd styczności nie miałem.
I powiem, że Piaski czasu dalej dają radę, a największym problemem jest całkowity brak napisów (jak tak można?). Granie po engliszu wyłącznie na słuch nie jest moją mocną stroną, ale ogólnie jest ok.

Nawiązując do tematu tak wysokie ceny gier Sony wydają się aktem lekko desperackim. Nie wiem ile koncern musi dopłacać do PS5, ale prawdopodobnie sporo, skoro życzą sobie aż 80€. Może się mylę, ale wydaje mi się, że się na tym przejadą.
 
Gdy policzysz koszt transferu na takim np. chomiku to się może okazać, że taniej jest grę kupić... :p
Torrenty chyba ciągle rządzą. Kto by płacił za transfer chomikowi jak już ma piracić. To taniej wyjdzie licencja na cyberghosta :p Ale na serio, teraz gry rozdają za free niejednokrotnie (chociażby na Epicu), masa tytułów jest za darmo z kosmetycznymi mikro transakcjami (jak Gwint) i ciągłe wyprzedaże. Jeśli gra nie jest jakimś świeżakiem to łatwo kupić fajne tytuły za grosze.
 
Top Bottom