Duże spadki FPS

+
duże spadki fps przy zagęszczeniu npc na ulicach miasta
karta rtx 2070
amd razen 5 3600
ram 16 gb
dysk ssd
wind 10 64x
 
Last edited:
No i co w związku z tym?
Z fusów ci mamy wywróżyć z czego to wynika? Na jakiej grasz konfiguracji? Na jakim systemie? Z jakimi ustawieniami?
 
duże spadki fps przy zagęszczeniu npc na ulicach miasta
Ja nie mam czy to ci pomogło? Domyślam się, że nie.
Dokładnie tak samo, jak twój wpis nie pomaga cdpr, jak i osobie, która postanowi pomóc.

Jeśli grasz na laptopie lub desktopie, to dodaj w odpowiedzi plik z raportu diagnostycznego dxdiag.
 
Mam ogromne spadki fps, ogólnie są strasznie niskie jak na możliwości sprzętu. Wyciągam max 50fps z włączonym RT, ze spadkami do 27fps. Takie same osiągi są na 1080p, 2K, 4K. Plany zasilania w windzie na wydajność, panel sterowania NVIDIA na wydajność. Jeżeli nie jest to problem z optymalizacją to ja już nie wiem.
Setup:

i7 9700k
DDR4 16GB 2300MHz (nieco bottleneck, ale nie aż taki...)
RTX 3080

Zużycie procesora ciągle 100% przy 65% na karcie.
Sterowniki 460.79
BIOS i chipset przed chwila po Update,
windows postawiony wczoraj na nowo
 
Ja, grając na:
RTX 2070
I5 9600k
16GB RAM

Niezależnie od tego czy wybiorę ustawienia graficzne na niskie czy wysokie, cały czas mam od 20 do 40 FPS... Sterowniki najnowsze, brak różnych śmieci oraz niepotrzebnych rzeczy na dysku. Zna ktoś rozwiązanie jak mogę przekroczyć barierę 59 FPS? Czy to może po prostu wina optymalizacji i trzeba czekać na ruch od czerwonych?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 
Ja, grając na:
RTX 2070
I5 9600k
16GB RAM

Niezależnie od tego czy wybiorę ustawienia graficzne na niskie czy wysokie, cały czas mam od 20 do 40 FPS... Sterowniki najnowsze, brak różnych śmieci oraz niepotrzebnych rzeczy na dysku. Zna ktoś rozwiązanie jak mogę przekroczyć barierę 59 FPS? Czy to może po prostu wina optymalizacji i trzeba czekać na ruch od czerwonych?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Jeśli masz ustawone duże zagęszczenie tłumów to może się procesor niewyrabiac, bo to on jest za to odpowiedzialny.
Post automatically merged:

Mam ogromne spadki fps, ogólnie są strasznie niskie jak na możliwości sprzętu. Wyciągam max 50fps z włączonym RT, ze spadkami do 27fps. Takie same osiągi są na 1080p, 2K, 4K. Plany zasilania w windzie na wydajność, panel sterowania NVIDIA na wydajność. Jeżeli nie jest to problem z optymalizacją to ja już nie wiem.
Setup:

i7 9700k
DDR4 16GB 2300MHz (nieco bottleneck, ale nie aż taki...)
RTX 3080

Zużycie procesora ciągle 100% przy 65% na karcie.
Sterowniki 460.79
BIOS i chipset przed chwila po Update,
windows postawiony wczoraj na nowo
Jeśli procek na 100% to znaczy, że sie niewyrabia. Zmniejsz zagęszczenie tłumu i sprawdź czy się poprawiło
 
No dobra, ale pytanie dlaczego na i7 9700k nie wyrabia zagęszczenie xd
edit: jest na low od początku.
 
No dobra, ale pytanie dlaczego na i7 9700k nie wyrabia zagęszczenie xd
edit: jest na low od początku.
Wróżki są w tefałen może zadzwoń? :D

A tak na poważnie, to piszesz o spadkach fps nie dodając zrzutów ekranu z ustawień gry...
 
Ustawienie jest RT Ultra preset. DLSS włączony na balanced
nie jest to zrzut ekranu, jak i twój sprzęt jest za cienki do takich ustawień
dlss zjedź na maksymalną wydajność.

Jeszcze coś. Od dawna się zastanawiam dlaczego ludzie dodają jaki mają proc, grafe ile ramu, a nie dodają jaki model monitora.
Grasz bez monitora?

Z tego co się orientuję to on ma 8 rdzeni bez hiperwątkowania, to może być za mało, by ogarnąć wiele zadań równocześnie.
Ten procek ma HT.
 
nie jest to zrzut ekranu, jak i twój sprzęt jest za cienki do takich ustawień
dlss zjedź na maksymalną wydajność.

Jeszcze coś. Od dawna się zastanawiam dlaczego ludzie dodają jaki mają proc, grafe ile ramu, a nie dodają jaki model monitora.
Grasz bez monitora?


Ten procek ma HT.
Serio?
Screenshot_20201215-000213_Edge.jpg
 
Słabo sprecyzowałem. Nawet jak odpalę jakość 720p i low ustawienia graficzne, to mam maks 100fps ze spadkami do 50 przed mieszkaniem V.
Poza tym serio? Za słaby sprzęt? Co to za magia?

Wykluczam temperatury, bo te nie przekraczają60 stopni.
 
Słabo sprecyzowałem. Nawet jak odpalę jakość 720p i low ustawienia graficzne, to mam maks 100fps ze spadkami do 50 przed mieszkaniem V.
Poza tym serio? Za słaby sprzęt? Co to za magia?

Wykluczam temperatury, bo te nie przekraczają60 stopni.
Jeśli nie zależnie od ustawień graficznych gra chodzi tak samo to wąskim gardlem jest procek.
 
Fakstycznie o tym zapomniałem, a najlepsze jest to, że go kiedyś miałem :D
Dzięki za poprawienie i przypomnienie.
W każdym razie czy z włączonym w biosie ht czy z wyłączonym nie zauważyłem zmian w fps więc nie wydaje mi się, aby to miało jakiś wpływ na fps. Mój obecny procek to i9 9900K @5.0 GHz vcore 1.30
// oczywiście są konfiguracje, na których może mieć wpłych

Gdybym był na miejscu @klemenskuba to zadałbym sobie pytanie dlaczego wykorzystanie procka ma na 100% A co do filmiku, to nie widać ustawień na jakich gra, jak i ma podkręconego procka do @4.9Ghz i vcore aż 1.37
 
Last edited:
Otóż ja zadaję sobie to pytanie, a tutaj proszę o odpowiedź, bo nie mogę na nie odpowiedzieć ;)
Ustaw w ustawieniach gry FPS na max 60 i zużycie procka powinno spaść.
Znajdziesz w ustawieniach wideo.

PRO TIP
Suwakiem od FPS możesz pięknie przesuwać nawet i o 1 fps jeśli go "złapiesz" lewym myszki.
 
Niestety żadna poprawa.
Ustaw w ustawieniach gry FPS na max 60 i zużycie procka powinno spaść.
Znajdziesz w ustawieniach wideo.

PRO TIP
Suwakiem od FPS możesz pięknie przesuwać nawet i o 1 fps jeśli go "złapiesz" lewym myszki.
 
Niestety żadna poprawa.
Ok, bawiłeś się panelem sterownia nvidia?
Jeśli tak, to co dokładnie w nim zmieniałeś?
Jakie programy działają w tle gdy grasz?
Jaką masz dokładnie wersję systemu?
Kliknij na pole wyszukiwania lub ikonkę lupa i wpisz
winver
naciśnij enter i w odpowiedzi dodaj zrzut ekranu nowego okienka
Jak masz ustawiony plan zasilania systemu?
 
klemenskuba

Masz dobrą kartę graficzną,reszta z twojej specyfikacji to żart.
Twój procesor jest za słaby by uciągnąć karte z RTX,do tego taktowanie RAM na 2300 ???
Procesor ma 6 rdzeni i 6 wątków,ma ogarnąć jeszcze odbicia RTX,przy pamieci taktującej na 2300 MHZ ?
Nie wiem czy kupiłeś/dostałeś karte graf.,ale nie masz pojęcia o pewnych rzeczach.
Nie uzyskasz wiecej fps,bo cpu nie wyrabia,pamięć powinna być na min. 2933,Ray Tracing bardzo obciąża CPU.
Poza tym jakie parametry wyswietlania ? Rozdzielczosc,ile HZ ma monitor,co działa w tle ?
Radzę Ci wyłącz RayTracing...
 
Top Bottom