Znaki, czarodzieje i magia wszelaka w grach, książkach i filmach

+
Fallen Zen said:
Odnośnie beta-testera to pewnie każdy na tym forum by chciał.
Jakbyś zgadł Moim zdaniem można by utworzyć otwarte beta-testy gry; tak jak to ma miejsce obecnie w przypadku Dungeon Siege 2. Testy mogłyby trwać powiedzmy około 15 dni, a po upływie tych dni wszyscy biorący w nich udział mogliby podzielić się z twórcami swoimi odczuciami na temat gry. A po za tym, my, forumowicze mamy niewielką przeagę nad innymi , bo interesujemy się grą na bieżąco i mniej więcej możemy się spodziewać tego co zobaczymy w produkcie finalnym, czy też wcześniej w wersji beta gry. Ale na beta testy musimy sobie jeszcze poczekać, przynajmniej pół roku, i chyba na wydawcę . Co do rozpowszechniania owego beta gry to uważam, że najlpeiej byłoby je rozesłać do wszystkich testerów na płytkach; gdyż uważam, że zamieszczenie gry na serwerze do pobrania nie jest najlepszym pomysłem - zbyt wiele przypadkowych osób mogłoby sie do niego dobrać
 
Otwarte beta testy to z reguły są przy grach multiplayer. Gry z opcją dla jednego gracza mają zazwyczaj zamkniętą grupę testerów.
 
Fallen Zen said:
Otwarte beta testy to z reguły są przy grach multiplayer. Gry z opcją dla jednego gracza mają zazwyczaj zamkniętą grupę testerów.
A czy możemy liczyć na to, iż chociaż niewielki procent osób będących beta-testerami zostanie wybrany z nas, forumowiczów? Można by zawrzeć pewną klauzulę prawną o nierozpowszechnianiu gry. A po za tym uważam, że osoby które zostały by wyróżnione możliwością testowania gry, nie rozpowszechniały by jej osobom do tego nie powołanym. Dalej, można by wprowadzić ogranicznie czasowe - 15 dni powinno wystarczyć.
 
Tutaj chyba 95% ludzi by chciało - mnie włączając . Zresztą, nawet jak trochę kopii wycieknie, to będzie dodatkowa reklama i więcej betatesterów się zrobi . A tak na serio - na pewno znalazłby się sposób na zrobienie otwartych betatestów, które mają jedną wielką zaletę nad zamkniętymi - więcej opini graczy różnych.
 
Otwarte betatesty nie są zbyt dobrym rozwiązaniem. Czemu? Bo wersja beta nie jest wersją finalną i posiada błędy. W przypadku otwartych betatestów do gry dobrałoby się wiele osób, które mogłyby ją traktować jak wersję finalną. Kilka irytujących błędów i już mamy paru "wujków staszków" albo innych "jaskier-cośtam" rozpowiadających na prawo i lewo informacje o błędach gry .Pragnę przypomnieć, że było tak np. w przypadku WoWa. Mało kto betatesty traktował poważnie i w przypadku błędu powiadamiał GM'ów. Większość traktowała to tylko jako gra za darmochę (ja przesłałem opis 3 błędów ). Czy bym chciał? Na pewno chciałbym się przyczynić do polepszenia produktu finalnego Kogut -> z tego co zrozumiałem, to Aard powoduje "odlot" tylko trupów. Padła propozycja, by w chwili rzucania znaku, "uśmiercać" żywych, i po wykonaniu Aardu przywracać im życie z powrotem. Napisałem, co powoduje eliminację takiego sposobu. Co do potrącania, to nie rozumiem - chcesz potrącać żywego o żywego, z czego potrącający leciałby "dzięki"znakowi Aard? Jak tak - to masz opisane przyczyny, czemu nie będzie
 
Colly said:
Kogut -> z tego co zrozumiałem, to Aard powoduje "odlot" tylko trupów. Padła propozycja, by w chwili rzucania znaku, "uśmiercać" żywych, i po wykonaniu Aardu przywracać im życie z powrotem. Napisałem, co powoduje eliminację takiego sposobu. Co do potrącania, to nie rozumiem - chcesz potrącać żywego o żywego, z czego potrącający leciałby "dzięki"znakowi Aard? Jak tak - to masz opisane przyczyny, czemu nie będzie
Aard powoduje "odlot" (rany, a ja myślałem, że to pchnięcie mocy a nie generowanie oparów...) wszystkich - po co go uzwyać na trupie? Przewróconego przeciwnika można później przygwoździć do ziemi. Czemu chcę, żeby się potrącali? Gdybyś czytał uważnie zauważyłbyś taki fajny post z dwoma screenami z trailera, gdzie facet nie dość, że nie upada na twarz, to jeszcze lewituje przez chwilę.Ot i dlaczego.PS. Gdzie jest Draghmar
 
Ja tam chetnie bym zostal Beta Testerem ;) Ale podejrzewam, że CDPR poprostu da po plytce ludziom z CDP zeby pograli i powiedzieli co i jak... dużo osób, i łtwo sie porozumiewać.
 
A właśnie jeszcze odnośnie znaków. Geralt używał 6 znaków, w tym jeden nazywał się Aksji, który uspokajał. Co w grze będziemy mogli zrobić tym znakiem? Będzie on działał na ludzi? Będziemy uspokajać nim jakiegoś wkurzonego kolesia??
 
W którymś wywiadzie bodajże było ,że Asją będzie można perswadować ...Pamiętacie wojsko przeszukujące wóz?-Co to? Solone ryby...-A to? Suszone grzyby.......cytat z pamięci to wybaczcie nieścisłości....
 
- 3xM - said:
To było raczej jakieś zaklęcie Merigold, a nie Aksja. Tak mi się wydaje.
Własnie nie pamiętam czy to Triss)osłabiona) czy może Ciri ...Geralt Aksji na pewno użył przy okazji "polowania" na Strzygę np..
 
Top Bottom