Cyberpunk w kinie i telewizji

+
Aaaaach, ktoś pamięta Ucieczkę z Nowego Yorku! <3

Motyw przewodni może i trąci elektroniką, ale genialnie pasuje do atmosfery samego filmu.
A Snake Plissken jest po prostu największym twardzielem pośród wszystkich bohaterów kina akcji. Właśnie tak powinni wyglądać bohaterowie CP2020 - i CP2077 też!
Zdecydowanie - klasyka cyberpunku, także przez ten uroczy archaizm w prezentacji "nowoczesnej technologii".

Oj tak, Kurt Russel tym filmem wyrobił sobie opinię. No i prosty, ale jak skuteczny zabieg - opaska na oku: +100000 do twardziela :D
Jeżeli w CP2077 będzie można zmieniać wygląd swojej postaci - must have ;)
 
No reżyserzył facet od Ghost in the Shell chyba nawet ;)

Nie "chyba nawet", a na pewno. Avalon cenię tylko z dwóch powodów, a jednym z nich jest Mamoru Oshii
. Wykonanie oraz wizja średnio do mnie przemawiają, ale klimatu na pewno nie można odmówić. I oczywiście piękna muzyka muzyka Kenji Kawai (tak, to ten drugi powód :cool: ).

[video=youtube;-QoNBF4q7n4]http://www.youtube.com/watch?v=-QoNBF4q7n4[/video]
 
@kpt wlodzimierz:

Skoro mowa o Plisskenie: w CP2077 chcę przede wszystkim, żeby się dało zrobić coś takiego:
 
Hmm... Nie wiem czy większość się ze mną zgodzi ale jest pewien dość stary film francuskiego reżysera, Jean'a-Luc'a Godard'a pt. Alphaville. Co ciekawe film powstał w 1965 roku. A opowiada o dziennikarzu, który odwiedza miasto rządzone przez dyktatora, komputer i tam przeżywa romans z jedną z jego mieszkanek.
 
O podium cyberpunkowego filmu już wspomniano, ja tylko dodam, że na jego pierwszym miejscu na równi stawiam Blade Runner'a i Ghost in the Shell'a. W obu przypadkach żyję nadzieją, że nowe produkcje pod tymi tytułami nie okażą się jedynie pustymi sztampówkami (w kwestii GITS, za którego ma się wziąć Spielberg, moje nadzieje trochę gasną). Jak już ktoś wcześniej wspomniał, za dużo tego 'typowego' cyberpunku na dużych ekranach nie było, czy dobrze czy nie to kwestia podejścia do tematu, bo z jednej strony ten zacny gatunek nie stał się banałem dla mas, z drugiej strony my, fani cyberpunku, czujemy ciągły niedosyt.

Nikt nie polecił Tetsuo, może dlatego, że nie wielu ma ochotę na surrealizm pomieszany z gore i penetrujące analnie metalowe członki, ale to z pewnością też klasyka, którą warto polecić. Nowej części nie oglądałem, jednak jakoś nie mam nawet na to ochoty, bo zewsząd atakują mnie opinie, że to już kompletnie co innego. Jeśli komuś podobał się Tetsuo to, mimo, że nie uważam tych tytułów za coś aż bardzo godnego polecenia, a raczej jako ciekawostkę, są jeszcze dwa filmy w podobnej tonacji: Rubber's Lover i 964 Pinokio.

THX 1138 chyba też nikt nie wymienił, a George Lucas stworzył w tym filmie dosyć ciekawy obraz antyutopijnego społeczeństwa. Klimatu nie można mu odmówić, jednak w mojej opinii niektóre sceny są bezsensownie przedłużane i tworzą momentami wystarczającą przestrzeń w czasie do zapadnięcia w sen ;) Mimo to warto obejrzeć.

Japończycy w swoim kanonie filmów animowanych dają nam trochę więcej tytułów i chwała im za to. Klasyki takie jak Serial Experiment Lain czy Cyber City Oedo były już wymienione, a ja dodam do tego Vexille, Appleseed czy Patlabor Mamoru Oshii'ego.

Do cyberpunku można by pociągnąć spokojnie Mechaniczną Pomarańczę i klasyczny 2001: Odyseja Kosmiczna, oba tytuły wyreżyserowane przez Kubricka.

Coś tam jeszcze dopiszę.

A jak tam nadzieje związane z Neuromancerem? Sztampówka czy klasyk? :)
 
Miałem to napisać wczoraj ale kompletnie wyleciał mi z głowy tytuł jak zacząłem pisać posta :/

Polski film Tomasza Bagińskiego Hardkor 44. Niestety nie wiem czy projekt ten nie jest zawieszony. Mówiąc otwarcie wizja Powstania Warszawskiego w czystej konwencji CyberPunkowej (Niemiecki oddział cyborgów kontra Powstańcy).
 
"Repo Men"/"Windykatorzy"

Kiedy zobaczyłem tytuł, to od razu pomyślałem o musicalu Repo: the Genetic Opera.

Różnica taka, że tam raczej rozwój jest genetyczny niż cybernetyczny, choć jak się spojrzy na latające banery nad miastem, czy na cybernetyczne oczy jednej z bohaterek, to myślę, że daleko nie ma ten film do Cyberpunkowych klimatów.
 
Polski film Tomasza Bagińskiego Hardkor 44. Niestety nie wiem czy projekt ten nie jest zawieszony. Mówiąc otwarcie wizja Powstania Warszawskiego w czystej konwencji CyberPunkowej (Niemiecki oddział cyborgów kontra Powstańcy).

Jeśli chodzi o prace Bagińskiego to jako ciekawostkę(bo trwa tylko 3 minuty) warto obejrzeć "Rain"/"Deszcz", jego pierwszy film.
 
Miałem to napisać wczoraj ale kompletnie wyleciał mi z głowy tytuł jak zacząłem pisać posta :/

Polski film Tomasza Bagińskiego Hardkor 44. Niestety nie wiem czy projekt ten nie jest zawieszony. Mówiąc otwarcie wizja Powstania Warszawskiego w czystej konwencji CyberPunkowej (Niemiecki oddział cyborgów kontra Powstańcy).

Z tego co słyszałem (nie jest to pewne info, ale raczej bardziej wiarygodna plotka) Hardkor 44 nie powstaje z przyczyn braku sponsora, który dałby kasę na produkcje. Stworzono ponoć tylko krótki fragment animacji, ale widać temat nie przekonał żadnego inwestora. Tak więc, Hardkor 44 (raczej?) nie postanie.



Wielka szkoda :(.
 
Ktoś kojarzy Immortal?
Popieprzony film na podstawie popieprzonego pomysłu.

Chciałeś powiedzieć (napisać) "film na podstawie twórczości popularnego francuskiego rysownika komiksów" (radzę wyszperać nieco o nazwisku Enki Bilal ).



Niestety, dobry twórca komiksów komiksów nie równa się dobremu reżyserowi. Stąd też film wyszedł przeciętny, acz bardzo wysmakowany wizualnie. Zmarnowany potencjał?
 
@up, chciałem napisać "komiksu", skąd tam mi się wzięło "pomysłu" to nie wiem o_O
wyszperałem wcześniej, całkiem ciekawy, ale nadal popieprzony
 
To się może, niektórym osobom BARDZO SPODOBAĆ ;]

Przeglądałem reddit.com i trafiłem na bardzo ciekawy link: http://kokaku-a.com/# Nie znam japońskiego ale z tego co udało mi się wydedukować to 12 lutego będzie premiera trailera do nowego filmu Ghost in the shell :O Nic więcej nie wiem bo nic więcej o nim nie ma :/



Sądząc po podtytule będzie on opowiadać o losach Major przed powstaniem sekcji 9.
 
To się może, niektórym osobom BARDZO SPODOBAĆ ;]

Przeglądałem reddit.com i trafiłem na bardzo ciekawy link: http://kokaku-a.com/# Nie znam japońskiego ale z tego co udało mi się wydedukować to 12 lutego będzie premiera trailera do nowego filmu Ghost in the shell :O Nic więcej nie wiem bo nic więcej o nim nie ma :/



Sądząc po podtytule będzie on opowiadać o losach Major przed powstaniem sekcji 9.

Dzięki za info.

Normalnie zacząłbym psioczyć na kreskę i zmieniony wygląd oraz kolor włosów (ile można!) Motoko, ale przez takie same uprzedzenia bardzo długo broniłem się SAC, który okazał się być cholernie dobrym kawałkiem anime. Fakt, że za animacją stoi I.G. napawa nadzieją, że nie będzie źle.
 
Dzięki za info.

Normalnie zacząłbym psioczyć na kreskę i zmieniony wygląd oraz kolor włosów (ile można!) Motoko, ale przez takie same uprzedzenia bardzo długo broniłem się SAC, który okazał się być cholernie dobrym kawałkiem anime. Fakt, że za animacją stoi I.G. napawa nadzieją, że nie będzie źle.

Trochę mnie martwi fakt że zajmują się tym zupełnie nowi ludzie (nowy reżyser, nie powiązany z żadnym gitsem, oraz nowi ludzie od muzyki).
 
Trochę mnie martwi fakt że zajmują się tym zupełnie nowi ludzie (nowy reżyser, nie powiązany z żadnym gitsem, oraz nowi ludzie od muzyki).

Panu od muzyki nie można odmówić umiejetności tworzenia atmosfery:


A przed SAC mało osób wierzyło, że jakikolwiek reżyser może przejąć pałeczkę po Mamoru Oshii (żeby było śmieszniej, niektórzy przed premierą Innocence twierdzili, że sam Mamoru Oshii, nie będzie w stanie przejąć pałeczki po Mamoru Oshii. xD).
 
Top Bottom