Za kulisami - Cyberpunk 2077 Teaser Trailer

+
Co ja paczę? Próbujemy znaleźć uzasadnienie dla pończoch, które się nie pojawiły w teaserze (i dobrze) i o których nie ma nawet słowa w materiałach? -_-
 
Nie wiem jakie są wymagania technologii skanowania :) Być może z jakiś względów niektóre partie ciała muszą być zakryte odpowiednim materiałem (np. o jednolitej barwie), który ułatwi pracę komputerowi.
Ale po co miałyby być zakryte, skoro na filmie końcowym są odkryte? Nie mówimy o tak skomplikowanej i niejednorodnej strukturze jak włosy. W grę nie wchodzą też żadne efekty specjalne tak jak np. w Forreście Gumpie. Dla oznaczenia pozycji wystarczyłyby jakieś markery. IMO wygląda to na zmianę koncepcji w trakcie realizacji. Trzeba o to zapytać przy jakiejś okazji.

W grę wchodzi też wygoda modelki, która musiała spędzić w tej pozycji na pewno kilka-kilkanaście minut.
Znaczy co? W ciasnym gorsecie wygodniej? Nie sądzę. ;D
 
Znaczy co? W ciasnym gorsecie wygodniej? Nie sądzę. ;D

Tu akurat miałem na myśli pończochy :p Być może modelka uznała, że skoro ma cierpieć poprzez klęczenie w niewygodnej pozycji i w niewygodnym gorsecie to musi mieć chociaż coś ładnego na sobie :D :D

Enyłej: jak dla mnie jest to jakiś niuans technologiczny albo zmiana koncepcji.
 
Znaczy co? W ciasnym gorsecie wygodniej? Nie sądzę. ;D

Może nie wygodniej, ale za to nie widać ruchu ciała tak bardzo. Znaczy nie widać, bo go praktycznie nie ma. XD A jeśli miała siedzieć nieruchomo, to wierz mi, gorset sam ją utrzymywał w jednej pozycji. :p To znaczy, jeśli to było potrzebne, bo może nie. Ja w sumie jestem tylko ekonomistką, co ja się znam. ^^'

A odnośnie pończoch, to może miała poobijane kolana i nie chciała pokazywać. Pewnie miała wypadek na rowerze, o. ;D
 
Może nie wygodniej, ale za to nie widać ruchu ciała tak bardzo. Znaczy nie widać, bo go praktycznie nie ma. XD A jeśli miała siedzieć nieruchomo, to wierz mi, gorset sam ją utrzymywał w jednej pozycji. :p
Całkiem sensowne wytłumaczenie, jeśli chodzi o gorset. Zdałaś. ;)

A odnośnie pończoch, to może miała poobijane kolana i nie chciała pokazywać. Pewnie miała wypadek na rowerze, o. ;D
Może, może. Wypadki chodzą po ludziach. Londyn, Warszawa... Co to się dzieje...


@Kaptejn

Cha, cha, ciekawa teoria. Pewnie wszyscy fachowcy w studiu zaakceptowali taką formę wynagrodzenia cierpienia bez mrugnięcia okiem . ;)
 
Co ja paczę? Próbujemy znaleźć uzasadnienie dla pończoch, które się nie pojawiły w teaserze (i dobrze) i o których nie ma nawet słowa w materiałach? -_-
Urok materiałów przedpremierowych, które fani zawsze rozkładają na czynniki pierwsze niczym soki trawienne. Pamiętam jak pojawił się pierwszy teaser Skyrim i analizowano każdy najdrobniejszy szczegół rzeźbień naskalnych; ożywający smok wcale nie miał symbolizować powrotu smoków (no bo to by było zbyt oczywiste i wyświechtane), tylko inwazję Akaviru na prowincję.
 
A nikt nie uważa, że panowie nagrywający ten teaser chcieli po prostu zaspokoić swoje chucie i kazali jej się w to ubrać. Takie koronki są seksowne a móc je podziwiać na zgrabnych nóżkach profesjonalnej modelki jest jak marzenie senne. "Kasiu, wyglądasz w tym gorsecie i majteczkach oszałamiająco, grzecznie Cię prosimy, zrób nam tą przyjemność i wciągnij jeszcze pończoszki na nóżki".
 
Urok materiałów przedpremierowych, które fani zawsze rozkładają na czynniki pierwsze niczym soki trawienne. Pamiętam jak pojawił się pierwszy teaser Skyrim i analizowano każdy najdrobniejszy szczegół rzeźbień naskalnych; ożywający smok wcale nie miał symbolizować powrotu smoków (no bo to by było zbyt oczywiste i wyświechtane), tylko inwazję Akaviru na prowincję.
Tak! Dokładnie tak, sam przeprowadzałem takie analizy, licząc na to, że w końcu zobaczymy Akaviri, że smoki to właśnie nawiązanie do nich, że być może zobaczymy Tosh Raka i dowiemy się, co się działo na Akavirze. Odgrzebywałem różne teksty na TILu, przeglądałem dyskusje lore guru na forum Bethesdy... Nie spodziewałem się, że Bethesda oleje swoje lore i wprowadzi debilną, legendarną wojnę ze smokami, przy okazji robiąc z Alduina po prostu nieco silniejszego smoka. I pomyśleć, że dodatek The Shivering Isles dawał pewną nadzieję, że są w stanie stworzyć jeszcze coś dobrego =/.

Skończyło się więc na epickim tekście Todda Howarda: "Fantasy, for us, is a knight on horseback running around and killing things."

EDIT: Tak pro pos powtarzalności w grach - FOR THE KING OF SKYRIM :)
----------

W każdym bądź razie nie dziwię się REDom, że dawkują informacje, bo to doskonale nakręca hype'a. Strzępki informacji doskonale pobudzają wyobraźnię fanów...
 
Wystarczy wejść na stronę firmy, która odpowiadała za skanowanie. Mają baterię aparatów fotografujących scenę z wielu punktów, po czym komputer obrabia dane w chmurę punktów. Nie ma większego znaczenia jaki obiekt jest skanowany (może być trudniej z np. przezroczystymi materiałami, ale pewnie i z tym już sobie doskonale radzą). Oferują też możliwość skanowania ruchu w tej samej technologii, więc siedzenie nieruchomo nie jest niezbędne. Koncepcja była jaka była, ale się zmieniła. Wskazuje na to chociażby tekst na Behance o częstych zmianach koncepcji w czasie pracy nad materiałem. Są też wizualizacje skanu z oryginalnym gorsetem i pończochami. Większość tego, nad czym dywagujecie, jest tam opisana, albo przynajmniej zlinkowana. :S
 
W ogóle jak tak patrzę na ten "setting", plan zdjęciowy znaczy, to mam większy ślinotok niż na widok czerwonych szpilek, gorsetu i Oczu Tej Pani.

O, jak mi się marzy porządne studio foto xD
Znaczy w zasadzie marzy mi się jakiekolwiek studio foto, ale jak kochać, to księcia ;p
 
5 mln wyswietlen teasera na youtube :) holy crap

W końcu minął tydzień :) ...

Nie bierzemy też pod uwagę wyświetleń na innych kanałach (serwisów growych). Sądzę, że spokojnie można przyjąć, że ta liczba zwiększyłaby się o 50%.

To dobry znak - ludzie będą pamiętać i śledzić ten tytuł.
 
Czyli aferka jak zwykle byla wykwitem bzdurnych teorii naniesionych na kanwe niezrozumienia tematu i przewrazliwionej purytanskiej moralnosci. Jak czytalem, co niby ten trailer przedstawia, to zaczalem doceniac istnienie psychologow i seksuologow. Niewatpliwie maja zajecie.
 
W sumie to całkiem ciekawe. Opinie bardzo różne, ale większość nie jest przesycona jakimś radykalnym feminizmem, a w co najmniej jednym przypadku widz po prostu nie zrozumiał teasera lub nie obejrzał go do końca, bo zapomniał o ostatniej scenie w pojeździe. Dość często pojawia się zarzut dot. ubioru, ze względu na brak szerszego kontekstu (nie każdy widz przecież interesuje się CP, więc może mieć problemy z domyśleniem się, o co tam dokładnie chodziło), ale to z powodu tego, że to jest teaser - trailer powinien sytuację wyjaśnić, a przynajmniej mam taką nadzieję. Podsumowując - większość ok, część może się nawrócić po trailerze, a margines to margines. Mogło być znacznie gorzej.
 
W końcu minął tydzień :) ...
Nie bierzemy też pod uwagę wyświetleń na innych kanałach (serwisów growych). Sądzę, że spokojnie można przyjąć, że ta liczba zwiększyłaby się o 50%.

To zależy. Większość serwisów po prostu embeduje film z oficjalnego kanału CP. Tylko niektóre wrzucają kopię na własne serwery/kanały. Na pewno jednak nie są brane pod uwagę odtworzenia na moim komputerze, a to istotny procent;)
 
Top Bottom