Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

+
Status
Not open for further replies.
@sebogothic
Ale nie widzisz, że pisząc ogólnie o jakich islamistach, którzy nam tak strasznie zagrażają, zupełnie missingujesz pointa? Są konkretne, fundamentalistyczne odłamy islamu, o których jest głośno i które są mniejszością, i miliony muzułmanów, którzy w nosie mają jakieś ideologiczne przepychanki, chcą normalnie żyć i mieć święty spokój. Więc może jednak uczciwiej będzie nie zlewać ich w jedną masę? Bo fundamentalistyczne organizacje chrześcijańskie także istnieją i nie wahają się przed używaniem przemocy i zabijaniem. Tylko, z różnych powodów, teraz złego luda robi się z muzułmanów, a większość opinii publicznej bezkrytycznie łyka wszelkie wrzutki na temat "islamskiego zagrożenia". Poczytaj, zresztą, dyskusję sprzed paru stron, szczególnie dane Europolu na temat zagrożenia terroryzmem w Europie..
 
@zi3lona
Dane ełropolu? Ale przecież w Londynie ucięli człowiekowi głowę i państwo islamskie i świąt nie będzie. :// A w ogóle to euroPOL wcale nie jest polski, o co chodzi, manipulacja, TVN kłamie. ;//
 
@sebogothic
Ale nie widzisz, że pisząc ogólnie o jakich islamistach, którzy nam tak strasznie zagrażają, zupełnie missingujesz pointa? Są konkretne, fundamentalistyczne odłamy islamu, o których jest głośno i które są mniejszością, i miliony muzułmanów, którzy w nosie mają jakieś ideologiczne przepychanki, chcą normalnie żyć i mieć święty spokój. Więc może jednak uczciwiej będzie nie zlewać ich w jedną masę? Bo fundamentalistyczne organizacje chrześcijańskie także istnieją i nie wahają się przed używaniem przemocy i zabijaniem. Tylko, z różnych powodów, teraz złego luda robi się z muzułmanów, a większość opinii publicznej bezkrytycznie łyka wszelkie wrzutki na temat "islamskiego zagrożenia". Poczytaj, zresztą, dyskusję sprzed paru stron, szczególnie dane Europolu na temat zagrożenia terroryzmem w Europie..
A zamachy w Londynie i Madrycie zrobiły krasnoludki? Im bardziej Państwo Islamskie rośnie w siłę, tym więcej muzułmanów będzie gotowych do nich dołączyć i kto wie czy nie zorganizują kolejnych zamachów. Ciekaw jestem też jakie to chrześcijańskie organizacje "nie wahają się przed używaniem przemocy i zabijaniem"...


@zi3lona
Dane ełropolu? Ale przecież w Londynie ucięli człowiekowi głowę i państwo islamskie i świąt nie będzie. :// A w ogóle to euroPOL wcale nie jest polski, o co chodzi, manipulacja, TVN kłamie. ;//
No, bo ucięcie głowy człowiekowi jest takie zabawne...
 
A to jest szykanowanie? Nie wydaje mi się. Chyba my jako Polacy mamy prawo decydować o tym co się dzieje w Polsce, czyż nie?
Konstytucja mówi "puk puk". Art. 53, p. 2.

A czy muzułmanie są tolerancyjni wobec chrześcijan u siebie?
Bardziej, niż zapewne ci się wydaje. Obostrzenia wobec mniejszości religijnych w państwa muzułmańskich dotyczą głównie prozelityzmu, oraz - tylko w niektórych, m.in. Arabia Saudyjska - publicznych obrzędów czy budowy świątyń.

Co nie zmienia faktu, że gdyby nawet nie byli - dlaczego mamy się zachowywać, jak oni?

Jakbyś nie widział to właśnie tam trwa holokaust chrześcijan.
"Tam", czyli gdzie? Pomijając oczywiste wynaturzenie, jakim jest tzw. Państwo Islamskie.

W linku, który podał @бели мачор nic o jasełkach nie ma, być może są to dwie różne sprawy.
To jest ta sama sprawa.

Zdajesz sobie sprawę z tego, że to dwie różne sprawy. Chrześcijaństwo w Polsce jest od ponad 1000 lat, stało się częścią naszej kultury, więc jakieś czasowe zakazy (choćby zakaz handlu w niedzielę) wynikają z tego, iż nadal większość Polaków uważa się za katolików.
Czyli jak większość narzuca, to jest w porządku? A nie można by tak, żeby nikt nikomu nie narzucał? Czyż właśnie nie na wolnościach osobistych opiera się nasza cywilizacja?

podczas gdy to właśnie muzułmanie robią masowe czystki ludzi innych wyznań u siebie. Jak wcześniej wspominałem wystarczy wpisać: holokaust chrześcijan w wyszukiwarce. Więc chyba te obawy w stosunku do muzułmanów są uzasadnione, nie sądzisz?
W buddyjskiej Birmie od dawna dochodzi do pogromów na muzułmanach - czy to znaczy, że powinniśmy tępić buddystów? Europejscy muzułmanie (jako uśredniona grupa, nie mówię o fanatycznej mniejszości) nie odpowiadają za to, co wyprawia tzw. Państwo Islamskie.

A zamachy w Londynie i Madrycie zrobiły krasnoludki?
Nie zauważyłem, aby w Europie obowiązywała zasada odpowiedzialności zbiorowej.

Ciekaw jestem też jakie to chrześcijańskie organizacje "nie wahają się przed używaniem przemocy i zabijaniem"...
* tzw. Lord's Resistance Army (niejakiego Josepha Kony) w Ugandzie
* W niektórych stanach wschodnich Indii istnieją takie organizacje, skierowane głównie przeciwko hinduistom, np. http://en.wikipedia.org/wiki/National_Liberation_Front_of_Tripura
* w USA istnieje problem terroryzmu chrześcijańskiego, skierowanego przeciwko klinikom aborcyjnym (wt. zamachy na życie lekarzy, niestety czasem udane)
* W Libanie działały i działają (teraz na mniejszą skalę, bo się ogólnie uspokoiło) różne milicje chrześcijan-maronitów
* Krwawy konflikt w Irlandii Północnej rozgrywał się pomiędzy dwoma odłamami chrześcijaństwa.
* W Jugosławii zarówno Serbowie, jak i Chorwaci mordowali (muzułmanów, oraz siebie nawzajem) pod religijnymi hasłami
* wprawdzie organizacja jednoosobowa, ale no jak tu nie wspomnieć... Breivik!
 
Last edited:
@sebogothic
Organizacje i jednostki - Breivik, zamachy na kliniki aborcyjne w USA, atak na świątynię sikhijską w Wisconsin, IRA, ludobójstwo w Ruandzie (chrześcijanie chrześcijanom), Army of God w USA, NLFT, itepe.
Zmierzam do tego, że fundamentalizm, niezależnie od religii, jest zły i tyle. A do usprawiedliwienia zabijania można wykorzystać niemal każdą ideologię.
 
Last edited by a moderator:

Grupa tolerancyjnych, postępowych, prawdziwych kobiet, w pokojowy sposób ubiega się o swoje podstawowe prawa. Na drodze do wolności stanęli im nietolerancyjni fundamentaliści katoliccy, z Ciemnogrodu, otaczając swoją zacofaną twierdzę w rytualnym kręgu.
A tak serio, to na miejscu władz bym te feministki czołgami rozpędził.
 
A z tym logiem to nie jest tak, że cena to nie tylko stworzenie obrazka, ale też całej kampanii promującej to logo i jego rozpoznawalność? Bo wtedy miałoby to sens. :p

Btw, środkowe, serio? Lewe najlepsze.
Może być i tak, musiałbym się wczytać. Ale i tak pół biedy, że pieniądze pochodziły z kieszeni inwestorów prywatnych, inaczej mielibyśmy niezły bajzel w mediach i internetach.
A to mi pasuje.Osobiście mam ochotę gryźć, kiedy wszyscy czują się w obowiązku życzyć innym "Wesołych Świąt" :p
Ja tam zawsze boleję nad tym, że w naszym kraju, nie licząc świąt państwowych, powszechnie obchodzone są przeważnie święta stricte chrześcijańskie. Dziady kojarzone są przeważnie jedynie z z twórczości Mickiewicza, a Marzannę topi się jedynie w niektórych przedszkolach. Pojęcia po prostu nie mam, kto wpadł na pomysł, że przyjęcie chrześcijaństwa musi się równać kastracji z dawniejszej tradycji. W innych krajach się harmonijnie wymieszało, tylko my jak zwykle wyszliśmy przed szereg.

A tak serio, to na miejscu władz bym te feministki czołgami rozpędził.
Na szczęście na miejscu władz nie jesteś. I z całego serca życzę Argentyńczykom, byś nigdy nie był.
Innym narodom także.
 
@SMiki55 Ja za to nie życzę Tobie, także z całego serca, żeby taka grupa femi-nazioli zniszczyła Ci dom. Ciebie i Twoją rodzinę potraktowała jak obrońców katedry i żeby władze się oczywiście tylko przyglądały.
Czemu owe "feminazistki" miałyby zniszczyć mi dom? Poza momentami, gdy odpala mi się alterego i nawołuję do wbijania na pal pedofili, morderców i terrorystów, jestem raczej człowiekiem spokojnym (aczkolwiek momentami odrobinę niezrównoważonym emocjonalnie), dbającym o przyrodę, raz na półtora miesiąca chodzącym do kościoła, udzielającym się społecznie (głównie to publikując klasie odpowiedzi do testów, wspomagając foruma mądrymi uwagami i spam... publikując ładne herby). Jak dotąd nie widzę powodu, bym miał podpaść feministkom, antyklerykałom, klerykałom, kibolom, masonom czy reptilianom. Co najwyżej moderatorom tego światłego przybytku, ale nie sądzę, by owi byli w zwyczaju palić czyjeś domy.
 
@SMiki55
No cóż, to co napisałeś jest dość przerażające, pewnie podobnie myśleli sobie Niemcy, jak mordowano Żydów, czy Polaków. Mnie to nie tyczy, nie jestem przecież sprawcą wszelkiego zła jak te żydki, niech sobie ich palą, ja jestem porządnym Niemcem.
Niech sobie robią co chcą, byle nie mi, obrzydliwe.
 
@Tuskie3
Od Niemców z lat trzydziestych różnię się jednak zasadniczo. Nie popieram żadnej ideologii, nie czuję pociągu do "wodzów", nie widzę najmniejszej przyjemności w paleniu Żydów, kościołów czy też wielobarwnych instalacji artystycznych na placach przeróżnych.

I czy gdziekolwiek napisałem, że mogą robić, co chcą? Wręcz przeciwnie, obrzydzenie wzbudzają we mnie ludzie demolujący katedry czy instalacje artystyczne. Ale to jeszcze nie jest powód do wyprowadzania czołgów na ulicę. Siły porządkowe, owszem. W skrajnych przypadkach piechotę. Ale sprzęt opancerzony na wandali to jak armata na komara. Jeśli Argentyna leży za daleko, posłużę się przykładem z naszego podwórka. Gdyby rząd wyprowadził czołgi na Plac Zbawiciela, mielibyśmy małą rewolucję.
Albo i sporą, jak u naszych sąsiadów na początku roku.
 
@SMiki55
No cóż, to co napisałeś jest dość przerażające, pewnie podobnie myśleli sobie Niemcy, jak mordowano Żydów, czy Polaków. Mnie to nie tyczy, nie jestem przecież sprawcą wszelkiego zła jak te żydki, niech sobie ich palą, ja jestem porządnym Niemcem.
Niech sobie robią co chcą, byle nie mi, obrzydliwe.

Chyba najlepszy Godwin w historii forum.
 
@SMiki55 Obejrzałeś chociaż filmik, który dodałem, czy tylko nie spodobały Ci się czołgi?

Przyznam, nie obejrzałem. Nie lubię realnej przemocy. Sądząc po nazwie, grupa wandali demoluje katedrę. Karygodne, ale Twoja propozycja dotycząca rozwiązania sprawy jest po prostu głupia. Czołgi (i inna broń) nie służą do walki z cywilami. Jedyna osoba mająca prawo w określonych przypadkach podnieść rękę na cywila to policjant, ewentualnie inny cywil w obronie własnej/bliźniego.
 
Last edited:
Golgota Picnic, to akurat zły przykład, gdyż obraża uczucia religijne katolików, jest bluźnierstwem,obrażanie uczuć religijnych jest przestępstwem w świetle prawa, więc arcybiskup i każdy katolik ma prawo protestować tak samo jakby ktoś znieważał inne religie.
To tak poza tematem.
Rozumiem, że jeśli moje uczucia religijne obrażają np. jasełka i uważam je za bluźnierstwo, to mam prawo zablokować ich wystawienie, tak?
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom