Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
@Yakin, dzięki za odpowiedź!
Nie pomyliłeś się przy sumowaniu? Ja mam te ceny w arkuszu kalkulacyjnym i suma wychodzi 5334 za części bez monitora.i kabla.

Wkleiłeś dwa razy ten sam link, do 780Ti. A jesteś powien, że 970 jest zdecydowanie słabsza od 780Ti i 980? Tutaj różnica nie wygląda jakoś drastycznie http://www.purepc.pl/karty_graficzn...unity_ubisoft_oszalal_test_sprzetowy?page=0,4
Poza tym i tak minie sporo czasu zanim pogram w "najnowsze tytuły", mam zaległości z paru lat, wliczając w to pierwszego wieśka ; p

Kurde, coś z moim kalkulatorem jest chyba nie tak. Teraz mi wyszło 5177 zł bez monitora, kabla i pasty :blink:. Tak czy siak, kupując większy dysk na pewno się zmieścisz. Co do karty się nie upieram, jeśli nie zamierzasz grać w nowości :).
 
Chyba dobrze trafiłem. Która generacja flagowców Nvdii jest najbardziej opłacalna? Z tego co widziałem to GTX 680 to praktycznie to samo co 770. A można dorwać znacznie taniej. Branie nówki oznaczonej innym numerkiem, a na tym samym rdzeniu, byłoby głupie tylko... czy ja znajdę jeszcze gdzieś tą kartę xD
 
Chyba dobrze trafiłem. Która generacja flagowców Nvdii jest najbardziej opłacalna? Z tego co widziałem to GTX 680 to praktycznie to samo co 770. A można dorwać znacznie taniej. Branie nówki oznaczonej innym numerkiem, a na tym samym rdzeniu, byłoby głupie tylko... czy ja znajdę jeszcze gdzieś tą kartę xD

Tak naprawdę, to te karty trochę się różnią. 770-ka ma na ogół wyższe taktowania i obsługuje GPU Boost 2.0. Ale to tyle. W tej chwili chyba najbardziej opłacalnym wyborem jeśli chodzi o stosunek wydajność/cena jest GTX 970. W niższym przedziale cenowym nadal 770-ka, choć przy obecnej tendencji, że gry wymagają coraz więcej pamięci, to ja bym się zastanawiał nad wersją z 4 GB. A ta od jednak sporo wydajniejszej 970-ki jest tańsza już tylko o ok. 200 zł. GTX 680 w tej chwili kupisz tylko używane, za to bez problemu i sporo taniej (w granicach 600-800 zł w zależności od wersji) na allegro. Wszystko są to jednak karty z 2 GB pamięci. Tak naprawdę wszystko zależy od srodków finansowych jakimi dysponujesz ;).
 
No ja planuję kupić cały nowy komputer za 3000-3300 + monitor za 700. Mam obecnie pierwszą generację Core i5 na 1156, więc jak już coś to całą platformę muszę wymienić, bo nawet pełnoprawnej obsługi SATA3 nie mam. Płyta główna była jedną z pierwszych z obsługą tego standardu i mam ograniczenia.
 
GTX 960 nie będą tanie. Na pewno będą się kręcić koło 1000 lub więcej. Wątpię też, żeby 960-tki pojawiły się przed premierą Wieśka. Ja oczywiście czekam na oficjalne wymagania od Redanii.
 
Last edited:
No tak, pewnie koło 1000zł. Ale to spowoduje to, że nie będzie sensu w kupnie 770 i to, co z nich zostało, pójdzie pewnie sporo w dół.
 
Moim zdaniem lepszym wyborem byłby tu R9280X. Wydajność identyczna, co w przypadku 770, tańsza a pamięci, co istotne, o 50% więcej.
No, chyba że w podobnej cenie co 280X uda się wyrwać 770 w wersji z 4GB Ram, ale coś wątpię.
 
Dobrze wątpisz. 770 z 4GB to 1100-1200, a to już cena tańszych 970.

PS: ups!, ceny lekko skoczyły i trzeba dodać 100-150PLN do tańszej 970
 
Last edited:
Bardziej zaskakujący od wydajności jest pobór mocy. Jeśli się sprawdzi, to będzie ciekawie.
 
Tylko że z tego ciężko coś wysnuć jasnego, niema pewności czy to 390X czy może 380X, bo większa wydajność od 980 o te kilkanaście procent to niewiele jak się wezmie pod uwagę że ma być nowy proces i nowe pamięci, ale nawet nie wiadomo czy ten Captain Jack miał na pokładzie nowe ramy. wątpliwe. skoro produkcja kości rusza na początku 2015. oj może być zamieszanie.
 
Wątpię, żeby to było 380x, abstrahując od możliwości sprzętowych, to byłby bezsensowny (dla firmy) overkill. Poza tym jako pierwsze z nowej generacji zwykle wychodzą najmocniejsze karty.
 
Zawsze możesz spróbować dorwać GTX 780 albo 780Ti (w cenie podobnej do 970 a szybszego i to znacznie od niego). ;-)


EDIT: Jednak 780ti potrafi być zauważalnie szybsza przy niektórych tytułach (tak mówią testy)
 
Last edited:
780 Ti nie jest kartą szybszą od 970, chyba, że źle zrozumiałem twoją wypowiedź.

Chyba sobie żartujesz...780Ti jest kartą szybszą od 970.
Jeśli ktoś twierdzi inaczej to nie ma pojęcia o czym pisze albo po prostu jest ofiarą marketingu.
Tu nawet nie ma co dyskutować.

Powiem więcej, 780Ti który lata z boostem na tych 1150 na rdzeniu, ma wydajność jak 980.
A 1150 na rdzeniu to każda sztuka zrobi.
780Ti które robią ponad 1220 mhz są kartami szybszymi od 980.

Już był taki "geniusz" na PcLabie co sprzedał 780Ti za jakieś grosze , DOPŁACIŁ 300 zł do 970 a teraz płacze co on zrobił, ze wydajność mniejsza i gry gorzej chodzą :D
Pamiętaj że marketing jest nastawiony na to by sprzedać nowe karty.
Realnie w grach to i 980ki jakieś cudowne nie są względem 780Ti, różnica kosmetyczna. Także 970 to nie ma nawet co podskakiwać do 780Ti.
 
Last edited:
Top Bottom