Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Cena za tego R9 nie najgorsza. nie zauważyłem, że referent. Cena bardzo średnia w takim razie.
970 bez gwarancji?

Tylko pamiętaj, że na OLX się nie kupuje wysyłkowo, tyle przekrętów tam jest ostatnio, że szkoda gadać.
970 z gwarancją. A kurierem za pobraniem nie polecałbyś?
 
Dupa zbita, pani napisała, że gwarancję daje ona sama (wtf) a karta jest kupiona za granicą, więc guzik z tego.
 
Gdzie sprawdzasz temperaturę i co to znaczy "pod obciążeniem"?
Asus Al Suite zaniża niestety temperatury. Odpal sobie OCCT żeby sprawdzić stabilność procka najlepiej.
Odpaliłem OCCT i odrazu w pierwszej minucie testu krzyczy, że maksymalna wartość przekroczona i temperatury rdzeni są o 20 stopni wyższe niż w AI Suite xD Coś tu jest nie halo.
 
Odpaliłem OCCT i odrazu w pierwszej minucie testu krzyczy, że maksymalna wartość przekroczona i temperatury rdzeni są o 20 stopni wyższe niż w AI Suite xD Coś tu jest nie halo.

OCCT daje Ci maksymalne obciążenie na procek. W grach takiego nie napotkasz oczywiście, ale testując temperatury pod obciążeniem i stabilność po podkręcaniu używa się właśnie takich testów, żeby mieć na wszelki wypadek zapas przy grach ;)
 
OCCT daje Ci maksymalne obciążenie na procek. W grach takiego nie napotkasz oczywiście, ale testując temperatury pod obciążeniem i stabilność po podkręcaniu używa się właśnie takich testów, żeby mieć na wszelki wypadek zapas przy grach
Tylko problem w tym, że OCCT krzyczy nawet jak dam mu 3,9-4,0Ghz na każdy rdzeń, czyli jakieś 500-600 Mhz mniej, więc albo procek prosi się o lepsze chłodzenie, albo ta literka K przy modelu, to jest jakiś pic na wodę, fotomontaż xD
 
To kwestia boxowego chłodzenia, nawet na stocku będzie miał ciężko wyrobić w takich testach ;)
 
To kwestia boxowego chłodzenia, nawet na stocku będzie miał ciężko wyrobić w takich testach ;)
A jest jakiś program, który robi logi temperatur? Sprawdziłbym jak się sprawuje przy wymagających grach typu Crysis 3 czy innej.
 
Hm... MSI Afterburner?
W kręcenie GPU się na razie nie bawię, więc nie boję się o temperatury. Potrzebuję czegoś co zapisze mi do pliku temperatury CPU jak będę katował np. w Crysis 3 na max detalach. OCCT od razu smaży mi procek, gdy jest wykręcony na 4,5 GHz, a chciałbym zobaczyć jak w grach to wygląda.
 
Poza tym MSI Afterburner ma wykresiki temperatury - czego sobie tam chcesz GPU/CPU - nie wiem jak zapisaniem tego do pliku, ale pewnie też się da.
Później (z wykresu) możesz sobie śledzić dane wartości w konkretnym czasie.
 
W MSI Afterburner ustaw sobie OSD (on screen display) i zaznacz, żeby pokazywało Ci temperaturę CPU.
Sprawdziłęm na FFXIV:ARR. Temperatury kręcą się wokół 60-75 stopni, trzeba zaopatrzyć sie w Crysis 3 i na nim to przetestować :p
 
Już sądziłeś, że na boxowym chłodzeniu można podkręcać procesor, prawda?
Spróbować nie zaszkodzi :D

Crysis na max detalach z MSAA HIGH x8, anisotropic filtering x16 i Motion Blur na high w 1920x1080 wyciskał tylko 20-30 FPS w początkowej misji.

Temperatury rdzeni nie przekraczały 65 stopni, a średnio utrzymywały się na pułapie 55 stopni. No nie jest to najniższa temperatura, ale punktu krytycznego procek nie osiągał :p

Ale na Wiesława będzie trzeba skombinować lepszy wiatrak i pastę :p Bo Geralt spali mi kompa swoim znakiem igni :p
 
Co się dziwisz - Wiedźmin zarzyna większość sprzętów.

W końcu Geralt to pogromca potworów ;D.

Podejrzewam, że Wiedźmin 2, swego czasu, przyczynił się do wykończenia wiatraków na moim dawnym GPU.
 
Do premiery dużo czasu, myślę, że Redzi nas zaskoczą pozytywnie i jeszcze obniżą wymagania lepszą optymalizacją. Hejt spadł na nich ogromną falą więc nie mają wyjścia. Inaczej, znów nie będzie rekordowej sprzedaży, o którą każdy w CDPR się modli ;)
 
Top Bottom