Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Tymczasem 4790K przekroczył kolejne granice i na Morelach stoi po 1549. Paaaanie, idź pan w...
:troll:
 
Tymczasem 4790K przekroczył kolejne granice i na Morelach stoi po 1549. Paaaanie, idź pan w...
:troll:
Nic tylko brać, Amerykanie jakby mieli takie ceny jak u nas, z taką sama proporcją w stosunku do zarobków co u nas, to tam rynek by się załamał, i to drastycznie.
 
Last edited:
Ja tam z zakupami czekam na zdecydowanie lepsze czasy, to jest niższe niż obecnie ceny i przede wszystkim mocniejsze niż dzisiejsze podzespoły. Jak już pojawi się od zatrzęsienia kart o wydajności przynajmniej tej 970 i będzie to segment medium, do maksymalnie tysiąca złociszy będzie się można zastanowić, ale na to przyjdzie poczekać parę latek. A póki co siedzę na tym co mam, bo ceny kosmiczne.
 
czytając wypowiedzi niektórych z was zadaję sobie pytanie? Gzie jest k***a ten kryzys?!

Wszędzie. Część z nas na ten upgrade odkładała niemal latami, a inni po prostu śpią na kasie. Tak czy inaczej kurs dolara nie nastraja pozytywnie i zbliżmy się do psychologicznej bariery 4 PLN.



Jeszcze raz podziękujmy Putinowi.

---------- Zaktualizowano 14:54 ----------

@eustachy_j23

Coś czuję, że sobie poczekasz do końca konfliktu Ukraińskiego :p .
 
Coś czuję, że sobie poczekasz do końca konfliktu Ukraińskiego .

Trudno, nie lubię przepłacać, a zważywszy na to ile sobie za sprzęt dzisiaj krzyczą i ile musiałbym wyłożyć na ewentualny upgrade, aby odczuć istotny skok wydajności względem tego, co mam teraz musiałbym oszaleć, żeby się na to szarpnąć. Byłyby to pieniądze wywalone w błoto. Przynajmniej euro coraz tańsze, zawsze to jakiś pozytyw. Z drugiej strony pamiętam czasy, wcale nie tak odległe, gdy dolar stał po dwa złote, a i euro było wyraźnie tańsze.
 
Jak masz kasę, to szkoda się pchać w 25''. 27 co najmniej.
No dobrze, ale to 27" musi mieć rozdzielczość 2K, żeby dobrze wyglądać. A to już jest znaczny skok wydajnościowy. 1080p jest najlepszym wyborem, nic powyżej nie obsłuży W3 na ultra, nie ma na razie takich komputerów, będą się krztusić.
 
I_w_a_N żyłem w czasach, gdy Dolar był po 5, 23(Stary dobry Billy) dziś gospodarki świata nie są już tak stabilne jak kiedyś działają reakcyjnie. Rosja znów będzie cacy to i kursy spadną nie przejmujcie się Dolcem, bo to chwilowe. Poczekajcie aż szejkowie uwolnią ceny ropy wtedy kurs zielonych spadnie szybciej niż gacie nudyście przekonacie się. Poza tym, kto by kupował podzespoły w kraju? Jak będę potrzebował pogadam z kumplem w UK i mam, co chcę za Funta dużo taniej, ale jak mówiłem jestem zadowolony z obecnej konfiguracji.
 
Potrzebuję pomocy forumowych speców od sprzętu.
Otóż, postanowiłem przesiąść się w końcu z lapka, z którego korzystałem już około 5-6 lat, na coś nieco bardziej stacjonarnego. Sam na obecnym sprzęcie znam się zawstydzająco mało, w związku z czym zasięgnąłem porady na forum cd-action. Otrzymałem propozycję takiego zestawu:

http://www.morele.net/inventory/info/XNDMfX/

Byłbym wdzięczny za wszelkie opinie, co sądzicie o takim zestawie?
Dodam, że komp będzie wykorzystywany głównie do gier i pracy w programach graficznych (Photoshop, 3dsMax). Budżet, który zamierzam przeznaczyć na ten szczytny cel to ok. 4000 zł. (Nie śpię na kasie, odkładałem. To tak nawiązując do wypowiedzi @I_w_a_N ;)) Do tego muszę dokupić jeszcze monitor. Zaproponowano mi model LG 23MP55, choć przyznam, że ok. 500 zł. za monitor to dla mnie jednak ciut wygórowana kwota. Jeśli mielibyście jakieś porady w tym względzie również byłbym wdzięczny.

Z góry bardzo dziękuję za ewentualną pomoc!
 
Poza tym, kto by kupował podzespoły w kraju? Jak będę potrzebował pogadam z kumplem w UK i mam, co chcę za Funta dużo taniej, ale jak mówiłem jestem zadowolony z obecnej konfiguracji.

Weź pod uwagę, że nie wszyscy mają takie możliwości :harhar: ...
 
Oczywiście przepraszam wszystkich urażonych moją wypowiedzią. Po prostu bardzo wielu sprzedawców spekuluje na kursie $ by swobodnie narzucać kupującym własne często paskarskie ceny. W rzeczywistości ceny podzespołów nie powinny być tak wysokie nawet po wahaniach kursowych. Taka już Polska specyfika, że jak coś kosztuje dajmy na to 300 $ to u nas chcą to sprzedać za 2500 ZŁ, Bo jest z USA. To, dlatego nie lubię kupować w kraju.
 
No właśnie myślałem kiedyś o tym. Ktoś się orientuje, jakby zamówić podzespoły w zagranicznym sklepie, jak to cenowo wychodzi i jak jest z przesyłką ?

Przesyłka nie jest tutaj problemem a raczej CŁO. Nie wiem jak to się ma do przedmiotów wysyłanych z Unii, ale z USA na pewno byś bez dodatkowych opłat tego nie załatwił.
 
Przesyłka nie jest tutaj problemem a raczej CŁO. Nie wiem jak to się ma do przedmiotów wysyłanych z Unii, ale z USA na pewno byś bez dodatkowych opłat tego nie załatwił.

Na przesyłki z innych krajów Unii Europejskiej nie ma opłat celnych.
 
Przesyłka nie jest tutaj problemem a raczej CŁO. Nie wiem jak to się ma do przedmiotów wysyłanych z Unii, ale z USA na pewno byś bez dodatkowych opłat tego nie załatwił.

Dlatego bierzesz, żeby zapakowali i wysłali jako prezent. Celnicy wtedy nie biorą takich pod uwagę.
 
Dlatego bierzesz, żeby zapakowali i wysłali jako prezent. Celnicy wtedy nie biorą takich pod uwagę.

No i tu się mylisz, bo biorą pod uwagę. Sprawdzają co ma być w środku i wartość rynkową*tego przedmiotu. O ile przesyłka z Chin to może być*podróbka i nikt się do tego nie przyczepi, to produkt z USA nią*nie będzie, więc jeśli liczysz, że nie oclą Ci np. nowego, zafoliowanego smartfona o wartości 400$ to jesteś w błędzie ;)
 
Mam prośbę do forumowych speców od sprzętu.
Otóż planuję zakup nowego komputera stacjonarnego, przesiadam się z dość już wysłużonego lapka.
Oto zestaw, na którego zakup chciałbym się zdecydować:

http://www.morele.net/inventory/info/XNDMfX/

Nie znam się przesadnie na sprzęcie, dlatego chciałbym, gdyby ktoś z bardzie ode mnie ogarniętych rzucił okiem i dał znać, czy coś jest tu jakiś element który nie pasuje do reszty, tzn. sprawi, że komputer wybuchnie zaraz po uruchomieniu, wywali mi korki w mieszkaniu, albo zaniży wydajność zestawu.
Dodam, że komp będzie wykorzystywany głównie do gier (byłoby miło, gdyby Wiedźmak 3 ruszył na tym w przyzwoitych detalach) i pracy w programach graficznych (Photoshop, 3dsMax).

Wiem, że się powtarzam - pisałem już o tym w temacie o sprzęcie, ale nie otrzymałem niestety odpowiedzi, a zależy mi na opinii kogoś, kto zna się na rzeczy.
Jeżeli moderacja uzna w związku z tym, że dubluję posty (mam nadzieję, że nie uzna :)), to bardzo proszę o usunięcie wpisu.
 
Last edited by a moderator:
Top Bottom