Anime i manga

+
Czyli co? Dragon Ball GT stanie się najprawdopodobniej niekanoniczne bo Super rozpocznie się w miejscu gdzie skończyła się Zetka.

Oczywiście, że tak, już nowe filmy wykasowały tego potworka ;) I tak, te nowe filmy z Beersem i wskrzeszonym Freezerem są kanoniczne, DBS pewnie będzie rozgrywał się gdzieś pomiędzy. Stare kinówki były oderwane od fabuły.
 
Czyli w sumie dobrze że nigdy specjalnie sobie głowy nie zawracałem tymi "starymi kinówkami" :p
Czyli aby w lipcu być gotowym na przyjęcie Goku to trzeba obejrzeć przynajmniej końcówkę DBZ i te dwa nowe kinowe filmy: "Battle of Gods" i "Ressurection F".
W zkole na korytarzu człowiek wykrzykiwał KaMEHAMEAAA!!! , ale teraz w pracy bedzie się trzeba hamować :p
 
@HuntMocy wiesz Dragon Ball znam z RTL7 - więc jest to część mojego dzieciństwa :) I generalnie pamiętam fabułę ale po tylu latach mogę mieć już dziury w pamięci, dlatego dzięki na namiary :)
Dragon Ball Kai w sumie znam - oglądałem parę odcinków. Jest to taka odświeżona "wersja reżyserska" Dragon Ball Z.
Dlaczego reżyserka w nawiasie? Bo DBZ miał 291 odcinków a Kai ma 151. Zdaje się że pokasowali parę scen i skrócili znacząco skrócili walki. Dali też obowiązkowo HD i poprawili niektóre animacje.

W sumie popularność KAI dała pewnie impuls do kontynuacji. A że GT nie jest lubiane - to pewnie stwierdzili że ma sensu przerabiać go na wersję KAI GT...
A że Toriyama wrócił do uniwersum Dragon Balla to w efekcie mamy tą elektryzującą nowinę o "prawdziwej" kontynuacji DBZ :D

BTW
W sumie spełniły się nasze dziecięce marzenia o tej mitycznej serii Dragon Ball AF :D
 
Toriyama wrócił do Dragon Balla już przy nowych filmach, a że koszą niezłą kapuchę w kinach to raczej one były impulsem do czegoś więcej. Wydaje mi się jednak że kontynuacja była w planach od dawna, swojego czasu powstała strona poświęcona 'tajemniczemu' projektowi ze świata Dragon Balla w skład którego ma wejść masa różnych rzeczy. Były już odcinki specjalne, filmy kinowe, ostatnio gry z nową historią, teraz przyszła pora na serial.

Co do Dragon Ball Kai, jest to odświeżona i pozbawiona zapychaczy (wątków których nie było w mandze) seria Dragon Ball Z. Całość skończyła się na sadze Androidów po pokonaniu Cella. Po kilku latach wrócili z drugą serią bazującą na sadze Buu. Emisja kończy się jakoś w maju.
 
I znów człowiek poczuje się jak w podstawówce...
W telewizji nowe odcinki Dragon Ball a w kinie najnowsza część Gwiezdnych Wojen :)
View attachment 13157
 

Attachments

  • Time+machine+via+http+powerofpowernet_76d36d_5448280.png
    Time+machine+via+http+powerofpowernet_76d36d_5448280.png
    73.1 KB · Views: 51
Jak nie wchodzę do tego tematu, tak teraz musiałem! NOSZ KKKKK ZAAAAAEEEEEE......ISCIE. Ni ma lepszego roku od tego. Star Wars, DB, Wiedźmin. A jeszcze Resurrection F nie obejrzałem. No i nie wiedziałem, że 2 seria Kai z Sagą Buu się pojawiła :p

Ale co by o GT nie mówić, Dan Dan Kokoro Hikareteku miażdży i rozwala mnie zawsze :p
 
Ale co by o GT nie mówić, Dan Dan Kokoro Hikareteku miażdży i rozwala mnie zawsze :p
Masz słuszność PATROLu ;) Też lubię ten utwór :D
Do GT mam jeszcze sentyment z powodu Trunks'a. Zawsze lubiłem tą postać. Może przez to, że fajnie opanował walkę mieczem i miał białe/szare włosy :p
 
Trunks z głównej linii czasowej, a w GT w szczególności był beznadziejny. Trunks z przyszłości był świetny dzięki wydarzeniom które przeżył i jego bardzo lubiłem.

 
A ja go i tak lubię niezależnie od tego czy to ten time traveller czy normalny :p
Choć przyznaję, że Trunks z przyszłości był ciekawszy od tego normalnego.
Teraz sobie przypominam, ze mieczem machał tylko ten z przyszłości. W GT nie dali mu do łapek żadnego miecza.
 
Apropo teraźniejszego tematu. Wszedłem właśnie na temat mangi anime po raz pierwszy, zapoznać się z waszymi opiniami/polecankami, ale to jest nierealne. Ile tu postów?? Over 9000!!!!! ;)
 
E tam, tylko osiem :p


Ale tak jak w wielu luźniejszych tematach na forum, sporo tutaj pogaduch więc czytanie tematu od początku nie jest konieczne żeby się wbić w dyskusję ;)
 
A ja sprawiłem sobie urodzinowy prezent i zamówiłem mangę Black Lagoon (tomy od 1 do 10).

I przy okazji mam pytanie - ta manga jeszcze wychodzi, czy na 10 tomie się zakończyła?
 
@I_w_a_N, teoretycznie wychodzi, ale autor non stop robi kosmicznie długie przerwy (podobno jakieś problemy zdrowotne). W każdym razie tom 10 to póki co ostatni wydany, tak u nas jak i w Japonii.
 
Chciałem się Was zapytać, czy ktoś wie o 338 zeszycie Berserka? Wiem, że Miura robi straszne przerwy i ciekawi mnie czy mogę liczyć na ten rok. Zostawił mnie po epickim spoliczkowaniu w próżni fabularnej i muszę czekać.
A druga sprawa, wiecie czy Ghost in the Shell 2.0 było wydane przez J.P.F.? Poprzednie dwie części (1 i 1.5) zakupiłem niedawno (też dopiero od półtora roku jaram się mangą, pomimo powszechnie panującej opinii o "hińskich bajkah" i nie siedzę w temacie) i wysłałem maila do JPFu z pytaniem czy edycja była lub czy będzie i nie otrzymałem odpowiedzi. Wiecie coś o tym?
 
@Fantazjel, na oficjalnej stronie magazynu, w którym drukowany jest Berserk nie widziałem żadnej zapowiedzi nowego rozdziału. Trzeba po prostu poczekać.

A co do Ghost in the Shell, mówisz o Man-Machine Interface?



Dodruk od dawna jest w planach, ale strasznie się przeciąga. Na wznowienie pierwszego tomu trzeba było bardzo długo czekać.

też dopiero od półtora roku jaram się mangą, pomimo powszechnie panującej opinii o "hińskich bajkah" i nie siedzę w temacie

Skoro zacząłeś od Ghost in the Shell i Berserka to będą z ciebie ludzie :D
 
HuntMocy, dzięki (nie mam pojęcia jak zrobić "wzmiankę"). Zacząłem od Berserka, w sumie przez przypadek. Berlin z CDA polecił go w felietonie o Dark Souls i mnie wciągnęło. A potem GitS, FullMetal Alchemist, Atak Tytanów, okazyjnie pełnometrażowe Wilcze Dzieci czy Summer Wars i pewnie będzie tego jeszcze sporo... ale wróćmy do tematu.
Tak, chodzi mi o Man-Machine Interface. Dzięki za info, też słyszałem, że wznowienie poprzednich części przeciągało się, a do tego podskoczyła cena. No cóż przychodzi nam czekać na jedno i drugie.
 
@Fantazjel, w zasadzie same dobre tytuły :) Jeśli potrzebujesz jakiejś polecanki to podaj gatunek lub tematykę i na pewno ktoś coś doradzi ;)

A tymczasem, czwarty tom Berserka już w sprzedaży. Pojawiły się też pre ordery na dwa kolejne.



Tom piąty wyjdzie niestety dopiero w sierpniu, szósty nie wiadomo, bo na sierpniu urywają się póki co zapowiedzi JPFu. Osobiście obstawiam październik, a w grudniu tom siódmy.

PS. Wzmiankę robimy zamykając nicka w tagach @ tutaj nick ;)
 
Last edited:
@HuntMocy chyba jestem ślepy, bo nie widzę tych tagów :D, ale poradziłem sobie okrężną drogą. Wspomniałeś, że musi to być tag, użyłem więc translatora i wyszło mi 'wzmiankować=mention' i wskoczyło.
Jeśli chodzi o polskie tomy, to śledzę JPF i mangarden.pl, więc jestem na bieżąco :D
Z polecanek...przyjmę wszystkie mangi z niebanalną fabułą, szczególnie te, które zderzają nasze myślenie/miejsca z myśleniem japońskim. O co mi chodzi? Odwołam się do poprzednich przykładów, czyli Berserk (japońskie widzenie europejskiego średniowiecza) czy FMA (steampunk i historia alternatywna ?Anglii? Shambali? w wydaniu Japończyków). To tylko wytyczne, nie chcę się w nich zamykać. Jeśli ktoś ma coś innego, co go oczarowało i koniecznie chce się tym podzielić, to nie ma sprawy. Ktoś już mi polecał Death Note, Avatara (szczególnie Legendę Kory), koniecznie Dragon Ball (niestety nie miałem dzikiego kanału RTL w dzieciństwie, ale za co Kapitan Tsubasa, Pokemony, Beyblade, Król Szamanów, Yu-Gi-Oh były pozycjami obowiązkowymi!), w chwili odpoczynku masówki Naruto i Bleach. Jestem otwarty na propozycję jak coś, co jest otwarte na propozycję.
 
Odnośnie tagów to masz tutaj taką fajną belkę, znajdziesz tam wszystkie przydatne rzeczy takie jak pogrubienie, spoilery, grafiki itd. ;)


A co do polecanek...

Jeśli szukasz japońskiego spojrzenia na Europę to może Hellsing? Akcja rozgrywa się w Wielkiej Brytanii, do tego mamy Watykan, niedobitki nazistów i konflikty religijne, jest nawet parę nawiązań do Polski podczas Drugiej Wojny Światowej. Fabularnie jest to taki quasi sequel Draculi pokazujący co by było gdyby Abraham van Helsing nie zabił hrabiego tylko go zniewolił i wykorzystywał do polowania na wampiry. Do tego mamy całą masę odniesień do kultury i popkultury (kinematografia, opera, gry wideo, postacie i wydarzenia historyczne). Mieszanka akcji, gore, czarnego humoru i absurdalnych gagów, jedna z moich ulubionych serii jak widać po moim avatarze :D

Manga została wydana w Polsce, podobnie jak pierwsza (słaba i niezbyt wierna) ekranizacja anime. Druga ekranizacja już nie, ale wiadomo jak jest ;)

[video=youtube;RF-5VWT62HY]https://www.youtube.com/watch?v=RF-5VWT62HY[/video]

Po Death Note'a warto sięgnąć (manga wydana w Polsce), moim zdaniem jedna z lepszych młodzieżówek. Jeśli natomiast Naruto i Bleach ci się podobają to Dragon Ball też powinien przypaść do gustu. Fajni bohaterowie, ciekawy świat, świetne walki i masa humoru. Ta seria wciąż jest popularna, ale w ostatnim czasie powraca do świadomości masowej. Odświeżona wersja anime, nowe filmy kinowe i gry, a w lipcu rusza nowy serial. manga oczywiście też została u nas wydana.


PS. Avatar / Legenda Korry to nie anime :p Nie oznacza to że seria jest słaba, wręcz przeciwnie ;)

---------- Zaktualizowano 15:46 ----------

Świetnym spojrzeniem na kulturę amerykańską może być Cowboy Bebop. Historia grupy kosmicznych łowców nagród w istnym mixie gatunkowym: space opera, kryminał, sensacja, western, komedia, thriller, film noir, a nawet horror. Całość przystrojona genialnym soundtrackiem (głównie brzmienia jazzowe i bluesowe, ale nie tylko), zresztą sam posłuchaj :)

 
Top Bottom