Patch 1.07 i nadal błędnie naliczane obrażenia

+
Patch 1.07 i nadal błędnie naliczane obrażenia

Witam,
jak zobaczyłem w liście zmian patch 1.07 wpis: "Usunięto czasem występujące problemy z niepoprawnie naliczanymi obrażeniami" to miałem nadzieję, że w końcu pogram sobie z przyjemnością, ale niestety część potworów bije tak, że mogę do kuchni iść zrobić herbatę bez strachu, że zobaczę ekran ładowania.
Mam 17 lvl, poziom trudności najwyższy, a niektóre potwory np. ghule, upiory, wiverny, endriagi, syreny zadają mi 7 pkunktów obrażeń? Na screenach są akurat endriagi niższe o 6 lvli od mojej postaci, ale np taki Mglak na 5 lvlu bije mnie po 400+ dmg.
Czy ktoś ma jeszcze tego buga? Czy poza drzewkiem alchemii jest on spotykany?
Zaznaczam, że nie mam żadnych modów, wczoraj zainstalowałem grę po formacie.



Dla porównania jakiś wieśniak z 12 lvlem uderza za 1700-2000
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    221.4 KB · Views: 34
  • 2.jpg
    2.jpg
    404 KB · Views: 52
  • 4.jpg
    4.jpg
    401.4 KB · Views: 29
  • 5.jpg
    5.jpg
    401.4 KB · Views: 34
  • 6.jpg
    6.jpg
    354.2 KB · Views: 32
Last edited:
Ściągnąłem sobie jakiś save z neta i jest dokładnie to samo, tzn śmiesznie małe obrażenia. Nie wiem teraz czy to nie wina mojej gry (pliki weryfikowałem przez GOG Galaxy).
Mam prośbę tu http://www21.zippyshare.com/v/jg567UpZ/file.html jest mój zapis gry, jakby ktoś mógł wrzucić go do siebie i sprawdzić jakie obrażenia będzie zadawała endriaga, która jest parę kroków przed Geraltem.

PS. Wiem, że powinienem edytować wcześniejszy post, ale temat jest już na tyle nisko na stronie, że pewnie nikt by nie zajrzał.
 
Zrobiłem resa postaci (oczywiście nic to nie pomogło) i chciałem sprawdzić alternatywną wersję znaku Quen (czy będzie mi dodawało hp i czy pod wpływem tak słabych uderzeń potworów pasek wytrzymałości będzie się zmniejszał). Oczywiście HP ani pasek wytrzymałości ani drgnęły

Dla porównania, kawałek dalej spotkałem Mglaki i wszystko było działa normalnie.
[video=youtube;c-XLktKYD_A]https://www.youtube.com/watch?v=c-XLktKYD_A[/video]

Naprawdę chciałbym, żeby to było naprawione w najbliższym patchu bo nie chce mi się 3 raz zaczynać gry od początku a chciałbym w końcu poznać zakończenie wieśka 3 (za pierwszym razem ten sam bug miałem, a nie mam ochoty na granie bez żadnego oporu).
 
Chyba ostateczny dowód na to, że coś jest nie teges z otrzymywanymi obrażeniami (od niektórych potworów)

W lewym narożniku Geralt w samych gaciach w prawym Endriaga wojownik

W drugiej walce wieczoru ponownie Geralt, tym razem zapięty po samą szyję i ze wszystkimi skillami w użyciu, kontra jakiś obszczymurek od którego jeszcze jedzie rumem
 
Last edited:
Hm, z endriagami na niskich lvl w stosunku do twojego chyba w ogóle coś jest nie tak, bo pamiętam, że miałem z nimi identycznie, ale jakoś się tym nie przejmowałem.
Generalnie wynika to przede wszystkim z poronionego skalowania przeciwników zgodnie z którym ten który przewyższa cię o 6 lvl dostaje 1000% do wszystkiego, a ten, który jest szary - odwrotnie.
Polecam mody, a poza tym dotąd nie mogę się nadziwić dlaczego REDzi wprowadzili do gry tak nonsensowne i przeczące idei braku skalowania przeciwników rozwiązanie.
 
Też wolałbym, żeby potwory z niskim levelem były skalowane do góry, bo wyciągać miecz na trzy Utopce na 5 levelu to trochę strata czasu i żadna w tym zabawa. Szczególnie jak czasami biorę się za znaki zapytania na mapie i znajduję jakichś bandytów na 5 levelu (którzy swoją drogą i tak biją XX razy mocniej niż Endriaga na filmiku).
 
Top Bottom