Legalność portu NWN2<->Wiedźmin

+
Legalność portu NWN2&lt;-&gt;Wiedźmin

Interesuje mnie kwestia legalności portu między Neverwinter Nights 2 a Wiedźminem.A konkretnie kwestia wykorzystania zasobów Wiedźmina w NWN2. Pytanie to doczeka się także swojej lustrzanej wersji na forum Bioware w sprawie wykorzystania zasobów NWN2 w Wiedźminie. Mam gorącą nadzieje że chodziarz jedno z tych pytań doczeka się konkretnej odpowiedzi, jako że obie społeczności mogłyby skorzystać na tej wymianie. Z drugiej strony rozumie że jest może bo być widziane jako kradzież własności intelektualnej, nawet jeśli dane te wykorzystywane byłyby bez czerpania zysków (co jest, mam nadzieje, oczywiste).
 
Z tego co się orientuję to przeniesienie jakichkolwiek danych z Wiedźmina do Never Wintera albo w drugą stronę byłoby niestety nielegalne. Nie znam co prawda podstawy prawnej ale wiem, że podobnie jest z serią Knights of the Old Republic, gdzie portowanie nawet pomiędzy częścią pierwszą i drugą jest zabronione (z powodu wydania przez różne studia). Więc przenoszenie pomiędzy różnymi grami tym bardziej będzie nielegalne...
 
Zależy co dokładnie chcesz przenosić... ale raczej jest zabronione chyba że to coś co jest uniwersalne jak np skrypty i takie rzeczy...
 
Top Bottom