Alien

+
Alien

Temat o grach dotyczących wesołego Ksenomorfa, czyli Aliena.

Alien pojawia się w wielu grach, które najczęściej niestety okazują się niewypałami.
Jedyną konkretną produkcją (wg. mnie oczywiście) było Aliens vs. Predator 2 z 2001 roku. W tej grze było praktycznie wszystko czego oczekiwałam po tej produkcji.

Alien Colonial Marines miało niby przełamać złą passę, ale praktycznie każdy, kto w to grał, wie jak jest naprawdę. Ja jako absolutna fanka Aliena nie byłam stanie wytrzymać z tym tworem dłużej niż 2 godziny. A szkoda, bo potencjał był.


Jest jednak światełko w tunelu, a mianowicie Alien Isolation. Miałam się nie nakręcać i nie jarać każdym newsem na temat tej gry, ale @Nars (zgiń, przepadnij) skutecznie popsuł moje plany.
Właśnie pojawił się kolejny materiał.


Więcej informacji na stronie gry: http://www.alienisolation.com/en_us/
 
Last edited:

Yngh

Forum veteran
Creative Assembly
Creative Assembly
Creative Assembly

Ekhm... Nie żebym był uprzedzony, ale mam nadzieję, że pamiętacie ostatnią produkcję CA, czyli Rome Total War 2. Przesycony bugami, z cienką optymalizacją, z nieistniejącym AI, arkadowym gameplayem.
Dla tych zatem, co nie wiedzieli albo zapomnieli - czujcie się ostrzeżeni ;]. Zalecam DUŻĄ dozę sceptycyzmu.
 
Last edited:
Czekam, czekam... najbardziej mnie jara nieobliczalność i niepowtarzalność AI obcego... mam nadzieję, że będę miał pełne gacie przez całą grę.
 

Yngh

Forum veteran
@wisielec Oceniając na podstawie serii Total War, nie ma co się jarać AI od Creative Assembly. Ofc można powiedzieć, że strategie i strzelanki/skradanki to kompletnie inne bajki, ale zastanów się, w ilu grach widziałeś dobre AI (bardzo nieliczne tytuły), a potem pomyśl, czy na pewno CA jest na tyle godne zaufania, by można podejrzewać, że system oparty o AI Obcego się sprawdzi ;).
Sorry że wprowadzam taki nastrój, ale 1) gry osadzone w tym uniwersum bardzo rzadko wychodzą dobrze, nawet jak zapowiadają się świetnie, 2) fakt, że robi to CA, również nie wywołuje we mnie jakiegoś szczególnego entuzjazmu.
Nie dajcie się nabrać na hype'a, po prostu. Wait&see.
 
Last edited:
@Yngh wszystko prawda, ale co do serii Alien jestem wiecznym optymistą XD. Oczywiście prawie za każdym razem przeżywam spory zawód, bycie maniakiem filmowym jednak do czegos zobowiązuje ;)
 

Nowy gameplay. Z nowości: ludzie jako przeciwnicy, androidy jako przeciwnicy, bronie, crafting.
 
Dołożę jeszcze trailer i info znalezione na Polygamii:

[video=youtube;62-IW_r3rrY]https://www.youtube.com/watch?v=62-IW_r3rrY&feature=player_embedded[/video]

Ale nie zanosi się na to, by Izolacja miała wbrew wszelkim obietnicom zamienić się w kolejną strzelaninę. Redaktor Eurogamera, który miał okazję zagrać jeszcze przed targami stawia sprawę jasno - jeśli użyjesz broni lub w inny sposób narobisz hałasu, dopadnie Cię nieustannie polujący Ksenomorf. Taki układ mogę zaakceptować.
 
http://hatak.pl/artykuly/oryginalna-obsada-z-obcy-8-pasazer-nostromo-jako-dlc

Izolacja ma u mnie pierwszego minusa: specjalne DLC nawiązujące do oryginalnego filmu będące bonusem przedpremierowym. Pomijam już fakt że twórcy najpierw powinni skupić się na podstawowej grze a dopiero potem bawić w robienie dodatków, ale robienie dodatku jako specjalny bonus tylko dla wybranych jest już nie fair. Informacja interesująca też w kontekście niedanych doniesień o tym jakoby sieć sklepów GameStop planowała włączyć się w produkcję gier rezerwując dla swoich klientów soczyste fragmenty rozgrywki. Sklepy powinny konkurować ze sobą cenami a nie zawartością gry.

Raczej się to jednak nie zmieni (chyba że na gorsze) skoro dla niektórych jest to w porządku.
 

Yngh

Forum veteran
Może niedługo gry komputerowe zaczną przypominać stare gry na automatach, gdzie stosowano system żetonowy. Płacisz małą kwotę, grasz 15 minut, jak Ci się podoba, to płacisz więcej i grasz dalej. Oczywiście świat poszedł do przodu, więc nie będzie żetonów, tylko wpisze się nr karty kredytowej i po sprawie ;). System trzeba też rozbudować, więc przy przejściu do następnego aktu płacisz znowu, a questy poboczne będą dostępne tylko po dodatkowej opłacie, oczywiście. Trzeba będzie też zapłacić za zobaczenie zakończenia.
 
Top Bottom