Anime i manga

+
Kolejny film anime w polskich kinach, tym razem kinówka Spy X Family
bandicam 2024-03-13 18-08-59-606.jpg
 
Ciekaw jestem co dalej z Dragon Ballem po śmierci Toriyamy. Wiadomo, że manga Dragon Ball Super przynajmniej na razie będzie kontynuowana, pytanie tylko jak długo? Na ten moment czekamy też jeszcze na nowe anime tj. Dragon Ball Daima i nową grę z serii Budokai Tenkaichi, a jakiś czas temu była mowa o tym że w planach jest kolejny po Super Hero film kinowy. Co dalej? Czy Dragon Ball Super zakończy się na najnowszym wątku? Czy doczekamy nowego serialu spod znaku Dragon Ball Super? Czy ten nowy, nie-do-końca-zapowiedziany film kinowy powstanie?
 
Cokolwiek będzie, na pewno wydawnictwo i studio będzie chciało coś jeszcze tworzyć. Ale mam spore obawy co do ewentualnych nowych mang, serii, filmów itd bo zawsze mam wrażenie, ci ludzie nie do końca łapali na jakich zasadach działa uniwersum DB i jak dla mnie anime fillery w DB, DBZ, czy samo GT to były porażki.
Jedynym usprawiedliwieniem jaki mam wobec nich, to to że sam Toriyama zdawał się nie dbać o to jak działa jego uniwersum i miał to po prostu gdzieś, tylko pisząc swoje historie kierował się metodą róbta co chceta.
 
Większość filmów studia Ghibli jest już od dawna na Netflixie :p W krainie bogów i Hauru na pewno mają polski dubbing.
 
Ejże, czytam sobie tomiki One Punch mana od JPF-u, chciałem coś sprawdzić, i zobaczyłem, że ten sam rozdział w tomiku wygląda sporo inaczej niż ten w sieci, z angielskim tłumaczeniem. Często zupełnie inne kadry, inaczej prowadzona akcja...
Mógłby mi ktoś wytłumaczyć, co jest z tym grane?
Edit.
Dobra, teraz ogarnąłem, Murata z Onem robili nowe wersje starych chapterów, a po sieci ciągle chulają stare i wprowadzają w błąd tych którzy czytają właśnie te odnowione.
Co za bullshit.
 
Last edited:
Niestety Murata lubi od czasu do czasu cofać się kilka rozdziałów wstecz i przerabiać fabułę, właśnie teraz najnowszy mini arc poleciał do kosza i rysuje go od nowa. Podziwiam wytrwałość, bo przy tej kresce i ilości pracy byłoby mi żal wyrzucać nawet 1 stronę komiksu :p Choć nie rozumiem po co to skoro manga jest adaptacją webcomica i mogliby po prostu być wierni oryginałowi (zwłaszcza że jak dotąd 90% zmian jest zdecydowanie na gorsze i często ma się wrażenie czytania kiepskiego fanficka)
 
Mnie szlag trafia, bo jak tu człowiek ma być na bieżąco z tytułem, jak autorzy z byle widzimisie zmieniają sobie historie i nie wiadomo jak to śledzić. Nawet nie chcę sprawdzać, jak to wypada w webcomiksie, ale skoro One sam bez żalu przerabia własną fabułę to chyba nie ma co się tym przejmować.
Całe szczęście że Oda tak nie robi, co najwyżej w tomikach poprawiane są rysunki i nic więcej.
 
Nawet nie chcę sprawdzać, jak to wypada w webcomiksie, ale skoro One sam bez żalu przerabia własną fabułę to chyba nie ma co się tym przejmować.
To jest największa zagadka czemu One przerobił historię w mandze skoro sam już ją napisał w webcomicu i wszystko się tam trzyma kupy. Długo nie wrzucał nowych rozdziałów i myślałem że porzucił webcomic na rzecz mangi, bo żałował kierunku jaki obrał wcześniej w fabule WC albo stracił motywację do rysowania. No ale nie, do webcomica wrócił i nowy kontent trzyma ten sam poziom co wcześniej (i kreska coraz lepsza). Także chyba zacznę wierzyć w teorię spiskową że tak naprawdę One nie kieruje mangą i za wszystko odpowiada Murata :shrug:
Całe szczęście że Oda tak nie robi, co najwyżej w tomikach poprawiane są rysunki i nic więcej.
Podobno redrawy w mandze nie są taką rzadkością więc tym bardziej Odę podziwiam za to, przy tym jak One Piece jest złożone i jak wiele ma postaci oraz wątków które się przeplatają na przestrzeni setek rozdziałów. A tempo ich publikowania jest 2x większe niż w przypadku innych mang
 
Top Bottom