[BŁAD KRYTYCZNY] Cyberpunk uszkadza zapisy gry - nie da się załadować save

+
Sytuacja z teraz.
Snap009393.png

Pierwszy, drugi, trzeci (Automatyczny zapis-0) są uszkodzone.
Czwarty od góry - "Przesyłka polecona, Automatyczny zapis-9, ładuje się.
O tym, że save uległ uszkodzeniu dowiedziałem się jedynie z tego powodu, że ostatnio po zapisaniu gry co jakiś czas ją przeładowuję (i jeśli save jest uszkodzony - to wtedy się wykrzacza). Inaczej grałbym dalej i dowiedział się o tym "hen hen po sprawie".

Te oznaczone na żółto są uszkodzone, Autosave-9 się ładuje (te co powyżej to grałem chwilę dłużej - wykonując prawie to samo, ale często zapisując - i jakoś bez problemu gra nadal działa.
Snap009395.png



Co zrobiłem w międzyczasie?
Snap009394.jpg


Nie za wiele - jedną misję (rozwaliłem rabusiów) i pojechałem sprzedać graty. Zapisałem po wyjściu z samochodu i sprzedaniu kilku gratów.
Zauważyłem jednak coś dziwnego - jedna z broni nie miała obrazka (ikonki).
Takie przypadki widywałem już wcześniej i z tego co pamiętam, gra właśnie wtedy była już "padnięta".
 
Last edited by a moderator:
Nie można zapominać że do cyberpunka mają wyjść jeszcze dodatki i new game + jeśli CD Projekt nie upora się do ich premiery z problemem to gigantyczną ilość osób tych dodatków może po prostu nie ukończyć dodatkowo błąd ten podważa sens inwestowania punktów w umiejętność wytwarzanie oraz atrybut zdolności techniczne
 
Naprawdę nie rozumiem, skąd ta cisza. Jednym z wyjaśnień może być okres świąteczny. Niemniej jednak kwestia jest na tyle ważna, że nawet ogólne oświadczenie "pracujemy nad tym" byłoby w punkt.

Szkoda...
Post automatically merged:

U Redów chyba nikt z testerów nie zdążył przejść gry na 100% bo wtedy może im ten błąd by się pojawił. :giveup:

To co napisałem wydaje się być śmieszne, ale niestety nie jest. To co się dzieje, to jest po prostu makabra. Tu w tym momencie trzeba ratować tonący statek. Nie wyobrażam sobie by takie błędy nie były wyeliminowane do końca roku.

Gracze w coraz większym gronie są zażenowani.
niestety w pełni zgadzam się z Tobą. Uważam, że skończony build gry nie był testowany nawet ponad 100-200h. Smutne.
Post automatically merged:

Już do nich pisałem kilka dni temu - nie odpowiadają na zgłoszenia.

Tak, robię misje poboczne.
Chmura nic do tego nie ma ponieważ to samo dzieje się też z dużo wcześniejszymi zapisami (np. 55). Próbowałem też odpalać grę samodzielnie, bez nakładki Steam (czyli bez chmury) - tożsamy problem. To coś z samą grą - jakiś wielki babol. Miałem nadzieję, że wersja 1.05 to usunie ale jak widać nic z tego...
Robiłem już weryfikację plików - sumy kontrolne się zgadzają więc pliki są ok. Zresztą jak już pisałem gra działa bez problemu. Inne save się ładują (zresztą grałem już przecież w nią 100h i nigdy się nie wywaliła). No, może z raz? W pewnym momencie zaczynała się wypłaszać przy wychodzeniu z gry (już po wyjściu) - ale patch 1.05 to naprawił.

Plus - część zapisów (ale tylko kilka) to gra mojego dzieciaka, który gra od początku. One nadal przyrastają jeśli chodzi o ich wielkość więc bardzo możliwe, że i jego gra za chwilę zacznie się wysypywać.

Z tego co widzę po komentarzach w wersji angielskojęzycznej to nie jest problem z samą grą (plikami) i reinstalacja nie ma żadnego sensu. Po prostu kod gry jest wadliwy i deweloperzy muszą to poprawić.
Fajnie, że to wszystko opisujesz. Martwią mnie 2 rzeczy:
1) Twój save nie przekracza 8MB, jak sam zauważyłeś, a i tak ulega uszkodzeniu
2) Nie odpisują na Twoje zgłoszenie

Daj znać gdyby w pkt 2) się coś zmieniło, przecież to trochę taka kpina z osób, które poświęcają grze dużo h...
 
Last edited:
1) Twój save nie przekracza 8MB, jak sam zauważyłeś, a i tak ulega uszkodzeniu
Wydaje mi się, że problem z wielkoscią 8 MB nie dotyczy PC - a jest specyficzny dla samych konsol i one mają po prostu limit wielkości 8 MB - więc jak mówi przysłowie "wyżej d... nie podskoczysz" - wraz z robieniem kolejnych misji, odwiedzaniem lokacji, tworzeniem / niszczeniem przedmiotów zapis gry "puchnie" przez co w końcu przekracza tam maksymalną wielkość pliku jaki można utworzyć. Ja trafiłem raczej na jakiś inny bład...

Nie sprawdzałem tego, ale chyba gra zapisuje wszystkie miejsca gdzie zebraliśmy już kiedyś przedmioty i jeśli wrócimy w ten sam rejon skrzynki będą już puste...

Siedziałem do 3-4 nad ranem, testując różne przypadki. I jestem w kropce.
Oto jak zachowuje się gra (zapis ma obecnie około 5 MB).

Próbowałem:
- zabić wszystkich (jak na nagraniu), save, load - wywala się... albo i nie
- zabić wszystkich, zebrać wszystko, save, load - w większości wypadków się wywala (ale nie zawsze!)
- zabić wszystkich, save, load, zebrać wszystko, save, load - bardzo rzadko pada przy częstszym zapisywaniu
- raz udało mi się spreparować uszkodzony save strzelając serią i zapisując grę - gdzie ledwie minęło kilka sekund...
- wielokrotnie ładować "udzkodzony" save - wysypuje się (ale mam wrażenie, że kiedyś mi się załadował)
- nie ma znaczenia czy uszkodzony save ładuję bezpośrednio po uruchomieniu gry - czy najpierw wczytam save, który działa (a dopiero potem ten walnięty) - gra i tak w tym momencie ładowania uszkodzonego zdechnie
- mogę wielokrotnie ładować każdy inny (nieuszkodzony) zapis gry - i one się zawsze poprawnie ładują, gra działa

= nie widzę jakiegoś wspólnego mianownika co mogłoby być przyczyną takiego zachowania się gry. Nie da się wymusić na siłę uszkodzenia zapisu - wygląda to jakby był tu jakiś czynnik losowy.

Gdy wrócę z pracy udostępnię wam mój save, może komuś uda się zauważyć coś co umyka mojej uwadze.

W jaki sposób grałem?
- zbierałem wszystko co da się zebrać
- prawie każdą broń sprzedawałem - a czasami te najlepsze fioletowe/niebieskie, które są względnie tanie - rozbierałem dla surowców.
- wytworzyłem może ze 300 przedmiotów (tak na oko)
- rozebrałem ich masę (mam też perka (umiejętność), która rozbiera "śmieci" automatycznie).
- problem pojawił się po raz pierwszy w okolicach 100h gry, po ukończeniu fabuły, plik save miał wtedy 4.52 MB, było to na wersji 1.04 gry
- nie pamiętam czy zadziało się to jeden czy dwa razy
- po zauważeniu problemu cofnąłem się do ostatniego działającego save i kontynuowałem grę. Został wydany wtedy patch 1.05 więc zwaliłem to na karb jakichś niezałatanych błędów w grze, które miałem nieszczęście napotkać
- problem trafił się kolejny raz i chwilę potem znów.
- kłopot w tym, że teraz ginę naprawdę rzadko (więc bardzo rzadko przeładowuję zapis gry by dowiedzieć się o uszkodzonym save) - co może przełożyć się na kilka godzin rozgrywki na uszkodzonym zapisie gry
- zdarzało mi się napotkać w grze przedmioty bez grafii (broń) - i z tego co pamiętam wtedy też pojawiały się problemy z zapisem
- obecnie mam w plecaku 2 przedmioty, które nie mają ikonki (dopiero to zauważyłem) - ale nie wiem czy mają wydźwięk na zapisy gry ponieważ czasami się zapisuje poprawnie a czasami nie.
- najważniejsze: sama gra działa u mnie bardzo dobrze i nigdy nie pada (dopóki nie załaduję uszkodzonego save)

Nie mam zielonego pojęcia co jest wspólnym mianownikiem tego, że startując z tego samego zapisu co na nagraniu - raz mogę zebrać wszystko i jest ok - a innym razem zapis się wywala... Gra jak dla mnie jest świetna... ale błędy już nie. Ten jest akurat krytyczny ponieważ uniemożliwia dalszą rozgrywkę.

Bieżący stan to jak gra w rosyjską ruletkę. Połowa komór w bębnie jest pusta. Kręcisz nim, zapisujesz... pytanie czy zabiłeś swojego save? Albo lepiej! Wikipedia - kot Schrödingera - zapis powstał (kot jest w pudełku). Tylko dopiero sprawdzenie powie ci, czy kot jest martwy czy żywy. Słowem - gra jest obecnie w stanie kwantowej superpozycji. Jednocześnie działa i nie działa (wymaga sprawdzenia save by się dowiedzieć). :ROFLMAO:
 
Last edited by a moderator:
@HAKIMODO jeśli dobrze Cię rozumiem, to tak czy inaczej - grając dalej, co byś nie robił, w którymś momencie gra się nie wczyta/save ulegnie uszkodzeniu, zgadza się?

Może żyję w jakimś 'dziwnym' świecie, natomiast dla mnie jest to sytuacja nie do pomyślenia. Im dłużej gram, tym większe prawdopodobieństwo, że save ulegnie uszkodzeniu...
 
Last edited:
Tak. Ale pocieszę cię: to następuje dopiero w późniejszym etapie gry. Niektórzy nawet tam nie dojdą. Ja akurat wszystko po drodze zbierałem co było można zebrać (prócz buga z przedmiotami, których się podnieść nie da) i przetwarzałem wszystkie znalezione śmieci, robiłem dużo "niebieskich" misji (rozbój / pomoc NCPD). Teraz próbuję robić misje poboczne (żółte) - jak widać z marnym skutkiem.

Ruszałem już różnorodne misje w różnych miejscach mapy. To jest loteria tak naprawdę ponieważ czasami ta sama misja da się wykonać bez problemu - a kiedy indziej gra uszkodzi ci save. Nie wiem od czego to zależy. Siedziałem dziś do późna - startując z tego samego save i badając to - jedna i ta sama misja da się wykonać - ale też czasami generuje uszkodzony zapis - czysta loteria i nie znalazłem żadnego punktu zaczepienia, który by to wyjaśniał.


Badałem to co jest zawarte na filmiku.
Zbierałem przedmioty / strzelałem do czegoś / zabijałem przeciwników / ubijałem przeciwników i zbierałem rzeczy po nich - każda z osobna - tak jak wymienione i albo zadziałała poprawnie - albo wygenerowała uszkodzony save. Nie wiem czemu... Sama gra - powtórzę po raz kolejny - działa i nie wyrzuca żadnymi błędami. Zapisujesz, lecisz do kolejnej misji, do kolejnej... i DOPIERO przeładowanie save pokazuje ci, że siedzisz z ręką w nocniku. Ładujesz więc jeden zapis wstecz. I tu też jest kłopot. Potem następny.... i tak dopóki nie natrafisz na działający (nie ma znaczenia czy jest to autosave - czy wykonywany ręcznie).

Jedna ważna i istotna informacja: każdy zapis na PC (ręczny) generuje oddzielny plik zapisu, który NIE JEST JUŻ modyfikowany. Więc dotychczas poczynione save, jeśli nadal się zapisują poprawnie - załadują się i będą działać.
Zatem zapisuj jak najczęściej. Mniej wtedy stracisz jeśli natrafisz na ten błąd. Przypominam, że to trafia się hen hen DALEKO DALEKO (licząc w godzinach gry) - ja pierwszy raz zaliczyłem go mając około 100h gry.

Nie musisz się jednak tym martwić jeśli jesteś na wczesnym etapie gry. Wystarczy co jakiś czas przeładować nowo utworzony save (innego rozwiązania nie znam) co jakiś czas, np. tak co pół godziny, by zawczasu dowiedzieć się, że trafiłeś na tego babola. O tym czy zapis jest poprawny nie dowiesz się dopóki go ponownie nie wczytasz. Więc można się w pewnym momencie niemiło zdziwić.

A nie ma nic gorszego dla gracza od niepewności czy jego stan gry się zapisał - i powtarzania tego samego po raz drugi albo i gorzej - po raz trzeci. To już naprawdę potrafi wkurzyć.
 
Last edited by a moderator:
Tak. Ale pocieszę cię: to następuje dopiero w późniejszym etapie gry. Niektórzy nawet tam nie dojdą.
Tylko, że dla mnie to żadne pocieszenie. Ja chcę się cieszyć grą na 120h a jak trzeba to na 200h. I też zaglądam dosłownie wszędzie itp itd.

Niemniej jednak dzięki bardzo :) No i może w końcu wyjdzie na to fix? Szkoda tylko, że nie ma żadnego oficjalnego info czy te sejwy zostaną 'ogarnięte' czy nie.
Post automatically merged:

Jedna ważna i istotna informacja: każdy zapis na PC (ręczny) generuje oddzielny plik zapisu, który NIE JEST JUŻ modyfikowany. Więc dotychczas poczynione save, jeśli nadal się zapisują poprawnie - załadują się i będą działać.
Zatem zapisuj jak najczęściej. Mniej wtedy stracisz jeśli natrafisz na ten błąd. Przypominam, że to trafia się hen hen DALEKO DALEKO (licząc w godzinach gry) - ja pierwszy raz zaliczyłem go mając około 100h gry.

Jeszcze, żeby doprecyzować - czyli jeśli regularnie tworzę ręcznie nowe zapisy gry (nie używam szybkiego zapisu) i będę je backupował do osobnych folderów, to nie uchroni mnie to przed tym błędem. Ale przynajmniej będę mógł wrócić do pliku np sprzed 5-10-15 minut i wczytać wtedy nieuszkodzony save. O to chodzi, tak?
 
Nie musisz niczego backupować. Każdy zapis jest unikalny i wydzielony - ale każdy kolejny jest pochodną poprzedniego. Jeśli w końcu natrafisz na walnięty save (co jaki pisałem może nawet nie nastąpić - albo nastąpi naprawdę późno po wielu godzinach gry) to po prostu załadujesz ten, który działa. Poprzednio poczynione zapisy nie są modyfikowane i jeśli się ładują - to będą się ładować. Problem w tym kiedy dokładnie zdołasz zauważyć, że mleko jednak się rozlało...

Kłopot zacznie się dla ciebie dopiero w tym momencie ponieważ od tej chwili zaczyna się wielka niewiadoma jak gra zachowa się dalej. Ja bym jednak nie przejmował się na twoim miejscu i np. sprawdzał save nie częściej niż co godzinę.

Przeładowanie save trwa dosyć szybko więc załaduj grę z wykonanego zapisu raz na pół godziny-godzinę i nie martw się na zapas. Zauważysz wtedy (z bezpiecznym zapasem) jeśli coś będzie nie tak i niewiele stracisz. Ale to będzie ten próg po przekroczeniu którego przyjemność płynąca z rozgrywki zacznie zmieniać się w irytację i będzie denerwować zamiast bawić...

PS. nie cytuj całych wypowiedzi poprzedniej osoby - robi się potem z tego mały śmietnik ;)
Ja pamiętam co napisałem poprzednio i domyślę się z kontekstu twojej wypowiedzi o co pytasz. :p
 
Last edited:
Poprzednie błędy, które napotykałem pokroju gliczy graficznych itp. to były małe pierdoły na jakie nawet nie zwracałem uwagi natomiast rozwalanie bez ostrzeżenia systemu zapisu stanu gry to już jest duży problem. Gra obecnie sprowadza się do metody "a może się uda" czyli zapisz i załaduj save...

I to właśnie mnie najbardziej dziwi. Nie dostałem jak na razie żadnej odpowiedzi na poprzednie moje zgłoszenie pchnięte przez formularz pomocy technicznej. Na forum gry też jest zero wypowiedzi ze strony producentów gry. To mi wygląda na formułę "graczu, radź sobie sam".

Jak mam pewną dozę cierpliwości i jestem w stanie zrozumieć powstałe niedociągnięcia przy tak dużym i rozbudowanym projekcie - o tyle nie jestem w stanie zrozumieć podejścia CDPR do nas - graczy - pozostawieniu nas samych sobie. Zero informacji, zero odpowiedzi, zero wszystkiego. Patrząc na błędy zgłaszane na forum przez różne osoby nigdzie nie widziałem wypowiedzi CDPR czy też wrzucenia jakiegoś postu z informacjami na czym tak naprawdę stoimy...

Brakuje tego głupiego "wiemy o problemie, pracujemy nad nim, patch zostanie wypuszczony około..." Obecna konstrukcja forum i metodyka jego działania wygląda jakbyśmy jeszcze sami musieli sobie ten kod łatać...
 
I to właśnie mnie najbardziej dziwi. Nie dostałem jak na razie żadnej odpowiedzi na poprzednie moje zgłoszenie pchnięte przez formularz pomocy technicznej. Na forum gry też jest zero wypowiedzi ze strony producentów gry. To mi wygląda na formułę "graczu, radź sobie sam".

Domniemywam, że w obecnej sytuacji support jest wręcz zasypany raportami o błędach i na odpowiedź trzeba sporo czekać. Prawdopodobnie tak samo ma się sprawa z aktywnością Redów na forum. Gdyby mieli odpisywać na każdy zgłaszany tutaj błąd musieliby oddelegować do tego zespół ludzi, a raczej nie jest to realne.
 
Wystarczy zbiorcza odpowiedź / zbiorczy wątek z listą błędów / jeden wątek z informacjami.

Tu nie widziałem nigdzie ani jednej takiej wypowiedzi z ich strony.
Nie chodzi o odpisywanie każdemu - ale poinformowanie społeczności o bieżącym stanie tego co się dzieje zamiast jak struś chować głowę w piasek i zostawiać ludzi z domysłami. Po coś w sumie ten dział z błędami (z podziałem na kategorie sprzętu nawet) został utworzony.

Nie oszukujmy się - to duży podmiot, jedna osoba raz na dzień może zajrzeć tu na 15 minut.
W przypadku innych firm da się to zrobić i jest to realizowane więc nijak nie uwierzę, że tu się nie da.
 
Nie oszukujmy się - to duży podmiot, jedna osoba raz na dzień może zajrzeć tu na 15 minut.
W przypadku innych firm da się to zrobić i jest to realizowane więc nijak nie uwierzę, że tu się nie da.
Z tego co wiem, to Redzi forum czytają, a że nie odpisują na każde zgłoszenie, to już widocznie polityka firmy. I owszem jest wątek ogólny z błędami, ale i tak większość ludzi zakłada własne. I ich przejrzenie nie zajmuje 15 minut, tylko sporo dłużej. Wiem z doświadczenia ;). Tak więc jedyna rada, to uzbroić się w cierpliwość, aż Redzi nas poinformują o kolejnym patchu, czy też hotfixie.
 
Mapa wyczyszczona na 100%. Zero aktywności. Zrobione wszystkie zakończenia ponad 140 godzin. Ostatni zapis zajmuje nie całe 6MB. Prawdopodobnie przez krafcenie i gliczowanie itemów tak właśnie się Wam dzieje. To kara za nadużywanie tego :ROFLMAO:
 
@Yakin - dlatego pisałem o wątku zbiorczym. Olewanie ludzi i pozostawianie samych sobie na zdrowie nikomu nie wychodzi.

@seba84PL
Nie musisz niczego gliczować i krafcić - wystarczy zbierać wszystkie napotkane przedmioty i zdobędziesz takie kwiatki albo broń bez ikonek. Gra polega na krafceniu / demontażu przedmiotów - ponieważ za to dostajesz expa w danej specjalności - tak została pomyślana i tak to działa. Niestety obecnie w grze błąd błęda błędem pogania.
Snap009409.png
 
Last edited:
Olewanie ludzi i pozostawianie samych sobie na zdrowie nikomu nie wychodzi.
Nie pisanie na forum =/= olewaniu ludzi.
Jasne, fajnie było by zobaczyć kogoś z QA, kto się tutaj odnosi do wszystkich poruszanych przez forumowiczów kwestii, ale chyba lepiej, żeby te osoby faktycznie pracowały nad hotfixami i większymi łatkami, zamiast skupiać się na zapewnieniach, że nad nimi pracują.
To jest chyba oczywiste i potwierdzać tego nie trzeba.
 
Nie każdy pracuje nad kodzeniem. Masz swoją społeczność, gdzie z racji wypuszczenia niedopracowanego bubla powinieneś jednak PRZYNAJMNIEJ dać kilka słów od siebie na czym skupione są prace i jak się ma postęp. Tak działa IT i naskrobanie jednego wątku na forum raz na kilka dni nie zajmuje 3 osobodni - a kilkanaście minut. Istnieje jakaś ścieżka priorytetów i być może niszczenie save przez grę wcale nie jest tam uwzględnione - i będziesz czekać 3 miesiące albo i pół roku...

Chciałbym mieć o tym jakąś bliższą lub dalszą informację i nie czekać płonnie aż problem sam się rozwiąże (czytaj gracze metodą prób i błędów zmieniając zawartość bajtu #45345 naprawią grę).
 
Masz swoją społeczność, gdzie z racji wypuszczenia niedopracowanego bubla powinieneś jednak PRZYNAJMNIEJ dać kilka słów od siebie na czym skupione są prace i jak się ma postęp.
Moim zdaniem wcale nie powinienem.
Sorry, ale ja po stokroć wolę, żeby pracownicy studia skupiali się na pracy i łataniu gry, niż zaspokajaniu ciekawości fanów. Zresztą oficjalne stanowisko w kwestii planu na przyszłe miesiące zostało już zajęte i informacja, której oczekujesz poszła już w eter.
To jest oczywiste, że oni sobie nie bimbają, tylko zapierdzielają z łataniem gry.
i będziesz czekać 3 miesiące albo i pół roku...
No i na to w żaden sposób nie wpłyniesz, niezależnie od tego czy ktoś z REDów zobaczy i odpowie na twój post, czy nie. Oficjalna droga komunikacji z Supportem wiedzie przez tę stronę i "ścieżka priorytetów" zostanie określona przez kogoś z odpowiednimi kompetencjami. Czy się z nią zgodzisz, czy nie, pozostaje osobną kwestią.
Clue tego co mówie jest takie, że nikt tutaj nikogo nie olewa. Informacje są przez studio zbierane na bieżąco, nie tylko przez tickety supportu, ale także z platform społecznościowych - z forum i discordem na czele - i przekazywane tam gdzie trzeba.
 
Prawdopodobnie przez krafcenie i gliczowanie itemów tak właśnie się Wam dzieje. To kara za nadużywanie tego :ROFLMAO:
Ale jaka kara? Za coś, co jest dostępne w grze, bez żadnych kodów/exploitów/hacków/zmieniania plików gry? Nonsens.

Nie powinno być czegoś takiego jak 'nadużywanie' zbierania/rozmontowywania przedmiotów w grze tego typu.
 
"Ta strona" niestety jest martwa ponieważ zgłosiłem problem - i nawet nie dostałem potwierdzenia, że moje zgłoszenie zostało przyjęte z numerem #1234.

Co do wyznaczania ścieżki priorytetów przez kogoś z odpowiednimi kompetencjami - to mogę tylko odpowiedzieć, że mam cichą nadzieję, iż nie zajmie się tym żadna osoba z nieodpowiednimi kompetencjami. Taka wypowiedź tzw. "masło maślane rodem z PR". Nie powiesz nic czego nie wiem. Tu nie chodzi o zaspokajanie ciekawości - tylko o rzetelne podejście do nas - klientów, graczy. Przynajmniej tyle nam się z ich strony należy.

Jako konsument, który zapłacił za grę, która nie działa tak jak powinna działać chciałbym wiedzieć czy ktoś zajmuje się tym zagadnieniem. Jeśli oddajesz samochód do warsztatu to znasz teoretyczny czas naprawy. Tu zaś nie wiesz niczego i jesteś zostawiony samemu sobie. Nie ma żadnej listy znanych błędów i tak naprawdę nie wiadomo czy ktoś nad tym pracuje i kiedy potencjalnie problem może zostać ogarnięty. Chciałbym wiedzieć przynajmniej tyle. I aż tyle. To jest dosłownie 15 minut do napisania tekstu i jeśli nawet na tyle nie możemy liczyć - to po prostu witki opadają.

Okazuje się, że kupując grę zostałeś jednak oszukany i nie wszystko działa tak jak było pokazywane na obrazku, w pudełku z prezentami brakuje jednak elementów. Na część rzeczy pokroju bugów graficznych czy ułomności AI można przymknąć oko - ale nie na błędy krytyczne, które wykładają grę na łopatki i powodują, że ta przestaje funkcjonować. Jak dla mnie jest to niedorzeczne i jednocześnie niedopuszczalne. I chciałbym przynajmniej wiedzieć na czym stoję - straciłem już ponad 10h rozgrywki więc mój czas też ma pewien wymiar. A tu - ani widu - ani słychu. Osobiście mam wrażenie, że autorzy mają nas, graczy - w pewnym zagłębieniu - przynajmniej ja to tak odbieram po tym co się dzieje z całą otoczką wokół tego tytułu i aferami/artykułami pojawiającymi się w prasie.

O błędach zapisu save PC/konsole nie było jak dotąd nigdzie mowy przed ogłaszaniem, że patch wyjdzie w styczniu i lutym. Tenże problem wyszedł na dniach. Może zostanie rozwiązany dopiero pod koniec lutego, a może listopada? U mnie np. nie da się grać z tego powodu, gdyż sam nie wiem czy powstały zapis uda się załadować... czy może jednak nie i powita mnie z uśmiechem "ekran wypłaszczenia"?

Pasowałoby przynajmniej wyjść do społeczności i wskazać kierunek prowadzonych prac. Tak to działa w innych firmach. Tak działa też u mnie. To co widzimy tutaj jest po prostu ignorancją - "zgarnęliśmy waszą kasę, martwcie się teraz sami". Nikt mi z tego powodu nie zwróci części kosztów zakupu gry. Swoją drogą jestem też wielce zdziwiony tym, że sytuacja z uszkadzaniem save wyszła tak szybko.... nikt tego nie przetestował?

Ze strony producenta nie ma nawet informacji w naszym kierunku (graczy) co może generować ten problem - i czego należałoby unikać. Wybacz, ale nie tak to powinno wyglądać w cywilizowanej firmie. Mają czas na robienie tęczowych logo i różnych pierdół - mogą też przynajmniej zwrócić się do społeczności i powiadomić w którym kierunku idą prace.

Gra jest unikalna i przeciera pewne kanony gatunku. Ma rozliczne błędy (mniejsze i większe) i z czasem zostaną one z pewnością naprawione - ale wybaczcie - nie tak powinno wyglądać ich naprawianie. Zgarnęli grube miliony za ten tytuł. Mogli zatrudnić pana Wiesia szatniarza by napisał te kilka słów o tym co się dzieje za miedzą. A tu? ZERO informacji zwrotnej w którym kierunku kręci się ta karuzela i co jedzie na tym wózku. To naprawdę jest zerowy problem by się odezwali i określili pobieżnie postęp prac - a brak jakiegokolwiek odzewu w kierunku społeczności to po prostu kpina i nikt mnie nie przekona, że jest zgoła inaczej.
 
Last edited:
Top Bottom