Brak osiągnięć w GOG

+
Status
Not open for further replies.
Brak osiągnięć w GOG

Wiem, że już było tego trochę, ale wątek, w którym chciałem to napisać jest już zamknięty i oznaczony jako solved, choć nie wiem dlaczego. Mianowicie chodzi o osiągnięcia w GOG:
1. Turned every stone - link do poprzedniego wątku. http://forums.cdprojektred.com/thre...ciem-Turned-Every-Stone?p=2450831#post2450831 #Jurek1994 pisze, że trzeba najpierw znaleźć zestawy, a dopiero później pójść do Zdravka, ale #sk1991r przytacza zdjęćie z osiągnięciem, a wcale nie jest u Zdrawka, tylko zapewne po podniesieniu ostatniego schematu http://postimg.org/image/l015dzhez/ Stąd moje zastanowienie.
2. I have a gwent problem - Tu to już chyba ewidentna wina GOG, bo nijak nie idzie tego osiągnięcia zdobyć.
 
Mi się tylko jedno odblokowało osiągnięcie , a np. z turniejem rycerskim lub skompletowaniem zestawu arcy już nie. Choć wszystko zrobiłem elegancko jak trzeba
 
Ja chociaż wygrałem turniej, zebrałem wszystkie schematy arcymistrzowskie, rozbudowałem posiadłość do samego końca, skończyłem grę i dostałem order Vitis Vinifera i zebrałem wszystkie karty do Gwinta to za ani jedną z tych czynności nie wpadło mi osiągnięcie. Coś jest bardzo ale to bardzo nie tak z GOG Galaxy
 
Ja miałem podobny problem, ale rozwiązałem go tak:
usunąłem gameplay.db z C:\Users\[nazwa użytkownika]\AppData\Local\GalaxyCommunicationService\[katalog z numerkami]\[katalog z numerkami], odpaliłem grę [plik stworzy się na nowo], a następnie wypełniłem akcję związaną z achivem i wszystko zadziałało :)
 
Last edited:
Niestety Twój sposób nie działa. Skasowałem ten plik, ale co niby miałbym zrobić, skoro już wszystkie schematy zebrałem. Poszedłem do Zdravka, ale żadna opcja dialogowa się nie zmieniła.
 
osiągnięcie za wszystkie schematy aktywuje się po podniesieniu ostatniego przepisu - musisz wczytać save przed i podnieść jeszcze raz
 
Ja po prostu załadowałem sobie okoliczne savy i przeszedłem dane misje jeszcze raz, za drugim podejściem wszystkie załapały. I w ten oto sposób mogę sie pochwalić 100% przejściem Wiedźmina 3 z dwoma dodatkami :)
View attachment 50671
 

Attachments

  • 100% Wiedźmina z 2 DLC.JPG
    100% Wiedźmina z 2 DLC.JPG
    16.5 KB · Views: 117
Byłoby świetnie, gdybym co jakiś czas nie kasował save'ów. Swego czasu miałem wszystkie i okazało się, że brakuje mi miejsca na SSD'ku, a mam 128GB. Często zapisywałem, a mam obecnie 390h gry.
 
A ja mam zupełnie inną historię bardzo zadziwiającą mam grę instalowaną ręcznie z gog.com klienta Galaxy nie używam gdyż nie chce on rozpoznać wersji mojej gry ale wczoraj grając z wyłączonym całkowicie Galaxy po zakończeniu zadania związanego z turniejem rycerski m na ekranie wyświetlił mi się monit (fioletowy prostokąt) z informacją o zdobyciu osiągnięcia. Po wyłączeniu gry i odpaleniu Galaxy faktycznie okazało się że osiągnięcie zostało odblokowane (choć z poziomu klienta gry odpalić nie mogę :"szary przycisk GRAJ" wymagana aktualizacja.
PS: Wie ktoś dlaczego przy wybraniu opcji Sprawdź/napraw Galaxy zatrzymuje się na etapie pobieranie listy plików i nic dalej się nie dzieje (nawet po kilkudziesięciu minutach
 
A ja mam zupełnie inną historię bardzo zadziwiającą mam grę instalowaną ręcznie z gog.com klienta Galaxy nie używam gdyż nie chce on rozpoznać wersji mojej gry ale wczoraj grając z wyłączonym całkowicie Galaxy po zakończeniu zadania związanego z turniejem rycerski m na ekranie wyświetlił mi się monit (fioletowy prostokąt) z informacją o zdobyciu osiągnięcia. Po wyłączeniu gry i odpaleniu Galaxy faktycznie okazało się że osiągnięcie zostało odblokowane (choć z poziomu klienta gry odpalić nie mogę :"szary przycisk GRAJ" wymagana aktualizacja.
PS: Wie ktoś dlaczego przy wybraniu opcji Sprawdź/napraw Galaxy zatrzymuje się na etapie pobieranie listy plików i nic dalej się nie dzieje (nawet po kilkudziesięciu minutach

Z tą opcją Sprawdź/napraw Galaxy mam tak samo. Bez przerwy mam etap pobierania listy. Zostawiłem na 9 h i wciąż miałem pobieranie listy. A osiągnięcia ponownie nie działają na GoG. Nawet przeinstalowanie programu nie pomaga w osiągnięciach. Usuwanie gameplay.db nie pomaga. Zainstalowanie Wieśka na innym dysku/partycji nie pomaga.Format całego komputera nie pomaga !!! Teraz próbuje grę od początku bez ukończenia podstawki, postacią już domyślnie zrobioną.
 
Ja miałem podobny problem, ale rozwiązałem go tak:
usunąłem gameplay.db z C:\Users\[nazwa użytkownika]\AppData\Local\GalaxyCommunicationService\[katalog z numerkami]\[katalog z numerkami], odpaliłem grę [plik stworzy się na nowo], a następnie wypełniłem akcję związaną z achivem i wszystko zadziałało :)

Znalazłem kilka save'ów w koszu i rzeczywiście zadziałało. NIestety nie mam save'ów ze zbieraniem kart ze Skellige. Niemniej jednak dzięki za pomoc. Jeśli komukolwiek nie działają osiągnięcia w GOG, to usunięcie tego pliku może pomóc.
Temat do zamknięcia.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom