Bug: misja przy lokacji Diabli dół

+
Nie mogę rozpocząć misji przy lokacji Diabli dół.
Nie da się wejść w rozmowę z Kapłanem Wiecznego Ognia. Początkowo myślałem, że jest to czymś uzasadnione i muszę spełnić jakiś warunek. Jednak mam już sporo za sobą a misja jest nadal niedostępna.
Gra była instalowana na nowo, po pojawieniu się patcha na next geny. Nie posiadam żadnych modów ani pozostałości po modach jakich używałem kiedyś. Gra jest zaktualizowana do najnowszej wersji a weryfikację plików robiłem dwukrotnie.

2023-03-28_1057_1.png

2023-03-28_1058_1.png

2023-03-28_1317_2.png

Jest jeszcze jedna rzecz, na którą być może ktoś z was zna odpowiedź. Nie jest to coś co mi jakoś mocno przeszkadza, ale jest. Mianowicie, patrząc na Geralta, kiedy jestem w ekwipunku coś dziwnego dzieje się z postacią. Nie przeszkadza mi to jakoś specjalnie bo w grze wszystko jest ok, ale może ktoś z was wie z czego to wynika.
Post automatically merged:

Załadowałem jeden z pierwszych zapisów gry ze stycznia i misja odpala się poprawnie. Przy kolejnym jaki się zachował jest już błąd. Odstęp między tymi zapisami to równy tydzień. Patrząc po mapce widać, że sporo lokacji przez ten czas zdążyłem odwiedzić. Widzę dwie możliwości jakie doprowadziły do tego stanu rzeczy. Podczas jakiegoś zapisu doszło do błędu, który zblokował opcję dialogową z kapłanem. Druga możliwość jest taka, że samemu wykonałem jakąś rzecz, która nie była przewidziana w skrypcie i to doprowadziło do tego zblokowania.
 
Last edited:
@Sylvin - z szacunku dla Twojego stażu, forumowego doświadczenia i tutejszych zasług nie będę proponował Ci zastosowania porad oczywistych, gdyż pewnie już ich wypróbowałeś i nie zadziałały. Najprawdopodobniej z powodu jakiegoś błędu gra nie zapisała się poprawnie i raczej sejw będzie trudny do naprawy dla kogoś, kto nie jest devem lub osobą zbliżoną do deva doświadczeniem.
W tej sytuacji moim zdaniem jedynym rozwiązaniem pozostaje zacisnąć zęby i kontynuować na sejwie ze stycznia.
A w ekwipunku nie widzę nic, czego ja nie doświadczałbym od czasu Dx12: straszne ziarno jakby postać była wyrenderowana w koszmarnej rozdziałce, a później prymitywnie wyostrzona oraz masowo "pobłyskujące" piksele na całej postaci. Oczywiście jeśli to miałeś na myśli.
 
Last edited:
Dzięki za miłe słowa. Faktycznie, arsenał możliwości co do rzeczy jakie mogłem zrobić się wyczerpał. Samemu nic więcej nie pocznę.
W tej sytuacji moim zdaniem jedynym rozwiązaniem pozostaje zacisnąć zęby i kontynuować na sejwie ze stycznia.
Tak też wczoraj zrobiłem :) Nie będę jednak dalej kontynuować gry od tego punktu, tylko po to by zebrać cały rynsztunek. Zadanie wypełniłem fajnie się przy nim bawiąc. To była bardzo klimatyczna misja. Szkoda tylko, że przez buga nie mogłem zagrać normalnie.
A w ekwipunku nie widzę nic, czego ja nie doświadczałbym od czasu Dx12: straszne ziarno jakby postać była wyrenderowana w koszmarnej rozdziałce, a później prymitywnie wyostrzona oraz masowo "pobłyskujące" piksele na całej postaci. Oczywiście jeśli to miałeś na myśli.
Dokładnie to miałem na myśli. Wszystko jasne, dzięki :)
 
Top Bottom