Co sądzicie o Oblivionie?

+
Pograłem troszkę w Obliviona i powiemm ,że o ile warstwa fabularna i mechanika jest dosyć ciekawa to graficznie nie zachwyca, wydaje się że wiedźmin ma szanse pobić...chociaż bardzo fajnie wyglądają lochy,dosyć dobrze lasy, miasta średnio - za dużo bloomów i innych bajerków (na HDR wygląda lepiej) - nie mogę powiedzieć,że nie fajnie ale..troszkę jeszcze brakuje z pewnością nie jest to przełom, dobre rzemiosło raczej.....co do wymagań to grałem na P IV 3.0 1024 RAM i GF6600GT i nie powiem ,że było płynnie.(choć co prawda 1280x1024) - denerwujące jest pojawianie się szczegółów ale ogólna widoczność jest bardzo dobra - sięga naprawdę po horyzont, na lepszym sprzęcie musi byc niesamowite - ja nie mam ochoty się meczyć na wymienionym wyżej sprzęcie bo nieciekawie się gra...
 
Moge sie zgodzic - grafika w sumie przecietna (ja gram na medium, bez aa i anizo w 1024). Ale co do wymagan to az takie zle nie sa - ja gralem na r9800 pro/xt 512 ramu i athlon 2600+ i mi chodzi jak najbardziej plynnie (w w/w detalach). Co do reszty to jeszcze nie mialem czasu sprawdzac, ale juz sie biore za granie :p
 
mogli go miec z 2 zirodeł albo zamowili wersje kolekcjonerska albo maja go z mniej legalnego zirodła(np. kolega ew.Emule i inne takie )
 
Lord Koniu said:
Moge sie zgodzic - grafika w sumie przecietna (ja gram na medium, bez aa i anizo w 1024). Ale co do wymagan to az takie zle nie sa - ja gralem na r9800 pro/xt 512 ramu i athlon 2600+ i mi chodzi jak najbardziej plynnie (w w/w detalach). Co do reszty to jeszcze nie mialem czasu sprawdzac, ale juz sie biore za granie :p
Być moze dlatego ,że grałem w wyższej rozdziałce (1280x1024 bez aa i anizo) nieco haczy, nie tak,żeby nie mozna było grać ale na tyle ,że mnie akurat denerwuje no i własnie to nieszczęsne pojawiania się trawy - idziesz sobie,idziesz a tu bęc nagle wrzosowisko i drzewa..jak włączyłem max. detale na wodę i dosyć daleki zasięg widzenia oraz dobrą szczegółowość postaci,budynkóww itp. to się zrobił slide show (wyłączone większość cieni, aa ,anizo) także przełomu nie ma ale jest nieźle - widoczki potrafią urzec, dynamiczna pogoda tez jest fajowa. ..więc raczej więcej pogram przy okazji upgrade bo nie chce sobie psuc zabawy
 
Geno: jak wlaczylem wiekszy dystans to tez mi zaczelo haczyc. Przedtem gralem tylko w pomieszczeniach wiec bylo ok, Jak wyszedlem z tego wiezienia to grafika owszem, czasem powala, ale chyba bede musial zmniejszyc widocznosc :p Ja kompa nie mam zamiaru upgrade'owac w najblizszym czasie takze bede tak gral dalej ;)Arczi --> tak :)Michalun --> ciiicho :p
 
Dla mnie Oblivion jest potworym nudziarstwem. Grafa świetna, świat ogromny ale grywalność kiepska. System walki niemal tak "drewniany" jak w najstarszych RPGach tego typu jak np. Amigowy Ishar.Dla mnie gra praktycznie niczym poza grafiką nie różni się od wiekowych już gier serii Might&Magic.Mam nadzieję, że wiedźmin nie będzie podobny...
 
heh, z tym sie zgodze ze M&M byly lepsze, w szczegolnosci VI - VIII ;)Ale no coz, w Obliviona gralem dopiero pare godzin i dam mu jeszcze szanse :p ;)
 
arczi said:
co nie! wiedzmin bedzie powalal po 5 minutach, po zabiciu pierwszego przeciwnika...
ja nie mowie ze W traci konkurencje tylko ze Oblivion na razie nie jest przereklamowany :p
 
tylko zawsze myslalem, ze aby Oblivion okazal sie lepszy (lub rowny) Wiedzminowi, to musi byc jeszcze "ciekawszy" od swej jakze udanej reklamy... ale az tak super to chyba nie jest, co?? (aha, napisz jak pograsz wiecej niz 3 godziny)
 
Mój kolega jest strasznie wciagniety w Morrowinda i juz szaleje o Oblivionie.Sam musz eprzyznac ze Morrowind jest świetną grą i wcale nie nudną. No - może kogoś zrazic przechodzenie wielkiego kawałka mapy by gdzies dotrzec, podobne budynki ktore sie myla ale generalnie swiat jest przeogromny i daje wiele mozliwosci. Ten sam kolega dał mi mod'a na chatke (ja zazwyczaj zadnych modow nie włączam) - i musze przyznac - choc watpilem w to ze bede latał do tej "chatki" z kazda bronia by skompletowac zbrojownie to bardzo sie mylilem. Wciągnęło mnie jeszcze bardziej.Oblivion zapewnie będzie równie dobry. Co to Wiedźmina - owszem obie gry to RPG ale będą się róznić przedstawionym światem (takie tylko moje przeczucie ze \/\/ będzie mroczniejszy) ale i cała historia bedzie inna i tu gust troche zadecyduje....no i grafa (ale z drugiej strony Obl. będzie miał wieksze wymagania)...co kto lubi.
 
arczi said:
ale powiedzcie tak szczerze-warto bylo wydac na Obliviona tyle kasy?
Wlasnie sie zastanawiam Spox, napisze jak pogram dluzej :pAle IMO najgorsza wada Obl jest jego "bajkowy" klimat
 
Top Bottom