Co zmieni aktualizacja 2.0: Zreorganizowana policja

+

Lilayah

CD PROJEKT RED


Przyjrzyjmy się jednemu z nowych elementów rozgrywki nadchodzących wraz z darmową aktualizacją 2.0 dla podstawowej wersji gry Cyberpunk 2077, która będzie dostępna na konsolach obecnej generacji i komputerach PC. Przed Wami zreorganizowany system policji!

Przebudowaliśmy ten system w oparciu o jasne, proste zasady: działalność przestępcza jest karana, przestępcy / uciekinierzy są ścigani, a cyberpsychole są zabijani — bez owijania w bawełnę. Wszystkie funkcje zostały zaprojektowane tak, aby wspierać przejrzystość i prosty, ale jednocześnie rozbudowany, system prewencyjny.

Kara dla tych, którzy nie przestrzegają prawa musi być surowa – nie możemy zachęcać cyberpsycholi do biegania po mieście i strzelania do kogo popadnie, nawet w Night City. Interfejs wyraźnie wskaże wszystkie poziomy zaangażowania policji — tzw. Heat. Dla tych, którzy osiągną maksymalny jego poziom, czyli 5 gwiazdek, mamy niespodziankę w postaci mini-bossów Max Tac o różnych archetypach. Zamiast walki wolicie uciekać? To też jest opcja — przygotowaliśmy angażujące pościgi samochodowe i blokady dróg, aby Wam ją utrudnić.

Nowe NCPD jest bezlitosne. Gdy Was złapią, nie przyjmą żadnych łapówek ani kapitulacji.

Będziecie również wiedzieć, kiedy przestaniecie być ścigani. Policjanci opuszczą scenę w sposób naturalny i intuicyjny. Pościg można zgubić uciekając z miejsca zbrodni pieszo lub odjeżdżając, ważne, żebyście zniknęli im z pola widzenia.

Wszystkie zmiany, jakie dla Was przygotowaliśmy mają dawać frajdę z grania. Nie chcemy ograniczać Was jako graczy, karać zbyt często czy przerywać Waszego flow - wręcz przeciwnie. Zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy nowe systemy, aby stworzyć przyjemne i angażujące doświadczenie z jedną, prostą zasadą - nie łamcie prawa jeśli nie jesteście gotowi na konsekwencje.
 
Nowe NCPD jest bezlitosne. Gdy Was złapią, nie przyjmą żadnych łapówek ani kapitulacji.
Szkoda, patrząc na to że pierwotnie plan był taki, by dało się ich przekupywać.
Zastanawiałem się też czy system będzie przypominał ten ze Skyrima, gdzie prawo nie zapomina o tobie i można usunąć swoją kartotekę włamem na serwery, lub zapłaceniu grzywny, ale widać nie chcieliście z tym kombinować i rozwinąć. Wygląda na to że policja będzie miała pamięć złotej rybki i graczy (jeśli się sparzą na jakiejś grze od developera którego szanowali hyhy) i tak jak gliniarze w GTA, odpuszczają gdy znikniesz im z pola widzenia.
Niby nic nowego, ale i tak będzie to lepsze niż to co było od premiery.
 
dobra tam, nie ma co narzekać, bo mogli wcale nic nie zmieniać xD
I tak pełen szacun, że jeszcze poświęcali czas temu silnikowi, żeby pododawać nowe rzeczy. Jestem ogólnie mega ciekaw jak to będzie działać i się sprawdzać
 
Mam nadzieję że usuną problem z game freezem mającym miejsce w pobliżu parkingu na stadionie I części Rancho Coronado.
 
Szkoda, patrząc na to że pierwotnie plan był taki, by dało się ich przekupywać.
To nieprawda. Plotka o tym ficzerze wzięła się z wyrwanej z kontekstu wypowiedzi z wywiadu, w którym developer opisywał ogólnie policję Night City jako skorumpowaną organizację, biorącą łapówki od bogaczy. O możliwości przekupienia policji przez V nie było mowy.
 
Super czekam na ta aktualizacje jak rownież fajnie by bylo zobaczyc troche bardziej orzyjazny system jazdy niektorymi samochodami, droga hamowania jest niekiedy nieadekwatnie dluga do predkosci pojazdu
 
Mam nadzieję, że będzie to działać tak: przy jednej - pieszy patrol z dronem, przy dwóch - na motocyklach, przy trzech - pościg klasyczny, przy czterech - wjeżdżają Ragnary do taranowania/spychania z drogi, zaś 5 gwiazdek oznacza AV-ki z Max Tacem.
 
Mam nadzieję, że będzie to działać tak: przy jednej - pieszy patrol z dronem, przy dwóch - na motocyklach, przy trzech - pościg klasyczny, przy czterech - wjeżdżają Ragnary do taranowania/spychania z drogi, zaś 5 gwiazdek oznacza AV-ki z Max Tacem.
Z tego co nam opowiadano, wynika, że policja teraz ma wysyłać "zwiadowcę" na motorze w miejsce zdarzenia, na etapie pierwszej gwiazdki (chyba, że popełnisz zbrodnię na oczach policji). Przy dwóch i trzech wysyłają więcej radiowozów, robią blokady i ogólnie stają się brutalniejsi, przy czterech ślą opancerzone pojazdy z droidami bojowymi, a na koniec Max-Tac.
 
Ok, czy wreszcie bedzie mozliwe uzycie atakow netrunnerskich przeciwko pollicji i innym silom porzadkowycm? Bo jak do tej pory mozna sie z nimi strzelac, mozna ich chlastac katana, tluc baseballem, rzucac w nich granatami - ale walniecie po nich hackiem jest po prostu niemozliwe. Nie mam za bardzo ochoty z kazdej nastepnej postaci robic napakowanego solosa, ktory po prostu wezmie oddzial policji na klate i ich zalatwi w walce bezporedniej. W obecnej sytuacji nawet jako netrunner bez rozbudowanej sily i atletyki jakies tam szanse mam, gliniarze nie sa bardzo wymagajacymi przeciwnikami. Jesli to ma ulec zmianie to dobrze by bylo, aby netrunner mial jakies szanse - nawet po to, zeby sie wyrwac z kotla i zwiac. To ze bede z nimi darl koty jest akurat wiecej jak pewne - nawet nie celowo, ale zawsze jakis babol wyskoczy - a to kogos sie przypadkiem zabije przy swiadkach, a to sie straci panowanie nad kierownica i wpadnie na pelen ludzi chodnik czy cos w tym stylu.
 
W sumie to powinna być opcja telefonu do fixera, który byłby w stanie przelać łapówkę komu trzeba nawet za najwyższy poziom gwiazdek, tylko to by wtedy kosztowało (im więcej gwiazdek tym przecinek bardziej przesunięty). Za 1 (lub 2 gwiazdki) to za mały deal dla fixera. Byłaby to fajna opcja, może niezbyt opłacalna, ale w trakcie jakiejś misji (np. śledzenia) pozwalałaby szybko pozbyć się problemu.
 
W sumie to powinna być opcja telefonu do fixera, który byłby w stanie przelać łapówkę komu trzeba nawet za najwyższy poziom gwiazdek, tylko to by wtedy kosztowało (im więcej gwiazdek tym przecinek bardziej przesunięty). Za 1 (lub 2 gwiazdki) to za mały deal dla fixera. Byłaby to fajna opcja, może niezbyt opłacalna, ale w trakcie jakiejś misji (np. śledzenia) pozwalałaby szybko pozbyć się problemu.
Pomysl niezly. Telefon do Lestera nie raz i nie dwa ratowal sytuacje w GTAO :p
 
Z tego co nam opowiadano, wynika, że policja teraz ma wysyłać "zwiadowcę" na motorze w miejsce zdarzenia, na etapie pierwszej gwiazdki (chyba, że popełnisz zbrodnię na oczach policji). Przy dwóch i trzech wysyłają więcej radiowozów, robią blokady i ogólnie stają się brutalniejsi, przy czterech ślą opancerzone pojazdy z droidami bojowymi, a na koniec Max-Tac.
Nareszcie to wygląda jak należy.
 
Witam. Czy zostanie dodana możliwość gry na klawiaturze i myszce na PS5 w najnowszej aktualizacji? Bardzo dużo osób na to czeka i zadaje to pytanie na różnych forach, ale dotychczas nikt z deweloperów nie odpowiedział na to pytanie. Pozdrawiam.
 
I tak będę miał dodatek, więc... pozostaje mi tylko czekanie na kolejne wersję HD Rewoked od Halk'a :) .
 
Gram na PS5 i mam pytanie, co jeśli nie chcę tej aktualizacji 2.0 by kontynuować grę "po staremu" aż ukończę fabułę. Pytanie jest stąd, że konsola automatycznie pobiera aktualizację, zatem czy można ją cofnąć i jak to zrobić?
 
Gram na PS5 i mam pytanie, co jeśli nie chcę tej aktualizacji 2.0 by kontynuować grę "po staremu" aż ukończę fabułę. Pytanie jest stąd, że konsola automatycznie pobiera aktualizację, zatem czy można ją cofnąć i jak to zrobić?
Ustawienia -> Zapisane dane i ustawienia gry/aplikacji -> Automatyczne aktualizacje -> Odznacz "Automatyczne pobieranie".
 
Top Bottom